Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #62
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Para francuska:

Serge Gainsbourg & Jane Birkin JE T'AIME MOI NON PLUS 1969 Jane Birkin/Serge Gainsbourg
w BTW od: 1998



Mój ulubiony fragment tekstu to "i ilja tuske wuwule", ale akurat nie pamiętam co to znaczyło (lepiej zwrotki kojarzę) Icon_razz .

Niby takie festiwalowe, popowe śpiewanie i granie, ale co począć, jak tak bierze po prostu i człowiek sam zaczyna nucić? Icon_smile2

Powiem szczerze, że Gainsbourg i Dassin mi się nieco mieszali, choć przecież jeden to w zasadzie nawet nie Francuz. Może dlatego, że sukcesy odnosili w podobnym okresie, mieli coś charakterystycznego dla piosenki francuskiej, co zresztą trudno określić, ale co się czuje podskórnie niemal od razu już od czasów Piaf i Aznavoura (ale nawet francuski rap jest jakiś inny niż inne rapy i przez to jakoś przyciąga bardziej). Może chodzi o to, że ta muzyka jednak jest oryginalna i nie kopiuje (albo mniej kopiuje) anglosaskie wzorce?

Ciekawostka: jakoś z rok-dwa temu widziałem na TVP Kultura jakiś archiwalny program TVP, w którym występowali Rodowicz i Dassin (a może jednak Gainsbourg? Icon_wink2 Ale nie, byłoby "Je t'aime", a nie było, a było raczej to właśnie). Śpiewali na zmianę swoje piosenki, w międzyczasie odgrywali jakieś scenki, ale ponieważ niespecjalnie chyba się rozumieli językowo, to za wiele nie mówili (ona dawała mu jakieś czekoladki, on jej coś innego, i tak jakoś to szło). Scenografia typowa dla tego typu programów z tamtego okresu, czyli "trochę mebli, jakieś graty, jakieś kraty, zero tła, bo w tle ciemność". Na końcu zaśpiewali chyba ze 2 numery razem. Włączyłem w trakcie, ale przyznam że to była spora ciekawostka. Już nie pamiętam niestety, jaka data widniała na końcu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.09.2012 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. - Listoholik - 21.04.2012, 11:53 AM
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. - Miszon - 13.09.2012 12:22 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 132 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 294 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 602 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów I.5 Miszon 199 23 872 06.05.2019 08:21 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości