Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
No dobra. Co tu dużo mówić - Abbey Road:

The Beatles SOMETHING 1969 Abbey Road
w BTW od: 2009. Ano jakoś tak późno Icon_wink2


W tym momencie wielka gula rośnie w gardle, bo już czuć, że to jest naprawdę pożegnanie. Piękne, ale pożegnanie. Z fanami, z zespołem. Już nigdy... nie będzie... takiej muzyki... Już nigdy... nie będzie... (i tu wstawiamy dowolny fragment z Filandii).

Paul mówił, że w refrenie starał się zaśpiewać najmocniej jak się dało. I mam mu to za złe. Wydarcie się w refrenie w dużym stopniu burzy bajkowy, kołysankowy nastrój zwrotki. Paul inspirował się XVII wiecznym wierszem "Cradle Song", autorstwa Tomasza Dekkera, który zobaczył (wraz z nutami) gdzieś w domu rodziców, zdaje się kartka z nim leżała na pianinie. Ponieważ nie znał nut, ułożył własne. Nieco zmienił też tekst. Mimo to, nie wpisał Dekkera jako współautora.
Druga rzecz, jaka mnie wkurza w tym kawałku, to to że nie potrafię go zaśpiewać. Albo zwrotkę, albo refren mogę. Jak próbuję całość, to wtedy niestety w jednym lub drugim nie daję rady. Icon_redface2
W nagraniu nie brał udział John, bo jak pisałem już wcześniej, odbywał na początku lipca 1969 rekonwalescencję po wypadku drogowym. Dopiero w dogrywkach brał udział.

Ciekawostka: ale nie historyczno-encyklopedyczna, tylko związana z moim odbiorem tego utworu. Oczywiście nauczyłem się go grać na pianinie i spisałem słowa. Ale nieco się przesłyszałem, bo zamiast "to get back homeward", usłyszałem "to get back hope world" Icon_smile2 . Też pasuje, zmienia nieco sens, ale w sumie może być, no nie? Icon_wink2

Coveru tu nie będzie, ponieważ cover też się znajduje w BTW. Ale to dopiero w jego czwartej lub piątej części będzie. Czyli hoho, ile to lat! Icon_razz

edit:
Co do Abbey Road jeszcze - o ile dobrze liczę, to będzie jeszcze conajmniej jedna płyta z pięcioma kawałkami w BTW. Ale to już nie w tej części. I pewnie niektórych zaskoczy, jaka to płyta Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.09.2012 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. - Listoholik - 21.04.2012, 11:53 AM
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. - Miszon - 06.09.2012 10:44 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 138 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 294 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 602 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów I.5 Miszon 199 23 907 06.05.2019 08:21 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości