Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #1
"50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011

_1 |_ 3 | 3/4 | A Chore –Tom Vek
_2 | 10 | 3/4 | Rox In The Box – The Decemberists
_3 | _9 | 4/5 | Patience – Nas & Damian Marley
_4 | 50 | 2/2 | Wake And Be Fine – Okkervil River
_5 | 13 | 4/4 | Woods – Headphone
_6 | 45 | 2/3 | Helplessness Blues – Fleet Foxes
_7 | 46 | 4/5 | I Am Revolution – Detroit Social Club
_8 | _6 | 5/7 | Omega Dog – The Dears
_9 | 51 | 1/2 | Little Shocks – Kaiser Chiefs
10 | _8 | 4/5 | The Thought Of Losing You – Dredg


11 | 49 | 2/2 | United – Pete And The Pirates
12 | 23 | 3/5 | Face In The Crowd – Cat’s Eyes
13 | 16 | 5/6 | Albatross – Wild Beasts
14 | 18 | 4/5 | Blood – The Dears
15 | 43 | 2/3 | Nightlight – Little Dragon
16 | 25 | 3/3 | Celebrate By Singing – Karl Blau
17 | _1 | 4/5 | Heroes For Ghosts – The Gathering
18 | 35 | 6/6 | Numb – The Airborne Toxic Event
19 | 73 | 0/2 | Shall We Be Grateful – Carpark North
20 | 44 | 4/5 | Lightning Strikes – The Smashing Pumpkins

21 | 17 | 4/6 | I Wrote The Book – Beth Ditto
22 | 52 | 3/5 | Doorway – Planningtorock
23 | --- | 1/1 | The Sun – Pink Frost
24 | 11 | 4/6 | Sen – My Riot
25 | --- | 1/1 | Holding On To Black Metal – My Morning Jacket
26 | 34 | 8/9 | Final Form – Everything Everything
27 | 19 | 4/4 | Melvin – Arsenal
28 | 88 | 1/2 | OMG – The Streets
29 | --- | 1/1 | Live Alone – Debbie Harry & Franz Ferdinand
30 | --- | 1/1 | Night Of The Hunter – 30 Seconds To Mars

31 | 84 | 1/2 | Think You Can Wait - The National feat. Sharon Van Etten
32 | --- | 1/1 | Still Life – The Horrors
33 | 15 | 2/3 | The Chevalier – Serenity feat. Ailyn
34 | RE | 1/3 | Ice Cream – Battles feat. Matias Aguayo
35 | 27 | 2/3 | Bedouin Dress – Fleet Foxes
36 | 26 | 5/7 | Breakwater – Sound Of Guns
37 | 33 | 4/6 | Ventriloquizing – Fujia And Miyagi
38 | --- | 1/1 | Abducted – Cults
39 | 21 | 3/4 | Sixteen Shades Of Black And Blue – Fujia And Miyagi
40 | 28 | 3/4 | Guilt - Nero

41 | 37 | 2/3 | Sun God – Cut Copy
42 | 41 | 3/8 | Tonight’s The Kind Of The Night – Noah And The Whale
43 | 29 | 9/9 | The Look - Metronomy
44 | 40 | 2/5 | Done In Secret – The Pigeon Detective
45 | 22 | 2/3 | Calgary – Bon Iver
46 | --- | 1/1 | Saboteur – The Kooks
47 | --- | 1/1 | Come To The Bar – Pete And The Pirtes
48 | --- | 1/1 | The Bay – Metronomy
49 | 68 | 1/2 | NYC Moves To The Sound Of LA – Funeral Party
50 | 24 | 3/4 | April Fool – Manchester Orchestra


Tym razem wyróżnienie wędruje do australijskiej formacji Cut Copy.

Nowości:
23. Pink Frost - The Sun
25. My Morning Jacket - Holding On To Black Metal
29. Debbie Harry & Franz Ferdinand - Live Alone
30. 30 Seconds To Mars - Night Of The Hunter
32. The Horrors - Still Life
38. Cults - Abducted
46. The Kooks - Saboteur
47. Pete And The Pirates - Come To The Bar
48. Metronomy - The Bay
52. James Blake - The Wilhelm Scream
55. Cut Copy - Take Me Over
58. The Decemberists - This Is Why We Fight
62. Hinder - What Ya Gonna Do
63. Twin Atlantic - Free
65. Viva Brother - New Year's Day
69. Digitalism - Two Hearts
74. Explosions In The Sky - Trembling Hands
76. One Night Only - Chemistry
80. Gorillaz - Revolving Doors
81. PJ Harvey - Let England Shake
83. The Boxer Rebellion - The Runner
84. Cut Copy - Pharaohs And Pyramids
85. Bon Iver - Holocene
89. Coldplay - Every Teardrop Is A Waterfall
91. Beirut - East Harlem
94. Cage The Elephant - Around My Head
95. Blackfield - Glass House
96. The Wombats - Anti-D
97. Cut Copy - Need You Now
98. Death Cab For Cutie - Home Is A Fire
100. Travis Barker feat. Lil Wayne, Swizz Beatz, Game & Rick Ross - Can A Drummer Get Some?


Z nowości szczególnie polecam:
Pink Frost - The Sun
Digitalism - Two Hearts
Explosions In The Sky - Trembling Hands

Legenda:
Lista: bieżąca_pozycja | pozycja_w_poprzednim_notowaniu | liczba_tygodni_w_50-tce/liczba_tygodni_w_setce | tytuł - wykonawca
Nowości: pozycja_w_bieżącym_notowaniu. wykonawca - tytuł (z podpiętym linkiem do youtube'a)
Wyróżnienie: przyznawane najciekawszemu wykonawcy, który ma co najmniej dwa utwory w setce, a jeden z nich debiutuje w bieżącym notowaniu
Polecane nowości: Trzy nowości, na które moim zdaniem warto zwrócić uwagę
24.07.2011 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
Pink Frost - The Sun - dobra rzecz, wrzucam na playlistę, Digitalism - Two Hearts - znam, walczy o top 50, Explosions in the Sky - zaskakująco dobra piosenka, bo nie znosiłem ich rozwlekłych form. Cieszy obecność The Horrors. Pete And The Pirtes (błąd!) również cieszy mnie w zestawieniu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.07.2011 07:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 127
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
Witam!

No coraz wiecej nazw kapel, które mi cos mówiaIcon_wink
Ciesza awanse znanych mi KAISER CHIEFS, WILD BEASTS, AIRBORNE..., CARPARK NORTH i SMASHING PUMPKINS.
Wsród nowosci takze moja piosenka tego tygodnia: THE HORRORS "still life".
Widac, ze odswiezyles sobie ostatnia plyte CUT COPY (trzy nowosci od Australijczyków, w tym mój ulubiony "take me over"). Widziales ich moze na Openerze?
Tak jeszcze a propos tej formacji: z ich trzech albumów zdecydowanie najbardziej cenie debiut BRIGHT LIKE NEON LOVE. Jestem ciekaw czy znasz wszystkie ich LPs i ewentualnie który Tobie podszedl najbardziej...
Nie slyszalem o kolaboracji DEBBIE HARRY z FRANZ FERDINAND, trzeba sprawdzic.
Milo, ze pojawiaja sie nowe utwory DEATH CAB FOR CUTIE, BLACKFIELD, BEIRUT, THE BOXER REBELLION (widzialem ich przed EDITORS w listopadzie 2007).
25.07.2011 08:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
Rincewind napisał(a):21 | 17 | 4/6 | I Wrote The Book – Beth Ditto
Beth bardzo mocno się trzyma

Rincewind napisał(a):31 | 84 | 1/2 | Think You Can Wait - The National feat. Sharon Van Etten
z tego co widzę to trzeci pod względem wielkości skok w tym tygodniu, mam nadzieję że za tydzień jeszcze wyżej

Rincewind napisał(a):32 | --- | 1/1 | Still Life – The Horrors
bardzo sympatyczna nowość nawet mnie się to coraz bardziej podoba

Rincewind napisał(a):42 | 41 | 3/8 | Tonight’s The Kind Of The Night – Noah And The Whale
mnie bardziej podoba się singiel nr3 "Life Is Life"

Rincewind napisał(a):32. The Horrors - Still Life
52. James Blake - The Wilhelm Scream
58. The Decemberists - This Is Why We Fight
76. One Night Only - Chemistry
80. Gorillaz - Revolving Doors
89. Coldplay - Every Teardrop Is A Waterfall
te nowości były lub nadal są na mojej playliście

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
25.07.2011 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #5
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
dziobaseczek napisał(a):Pink Frost - The Sun - dobra rzecz, wrzucam na playlistę, Digitalism - Two Hearts - znam, walczy o top 50, Explosions in the Sky - zaskakująco dobra piosenka, bo nie znosiłem ich rozwlekłych form. Cieszy obecność The Horrors. Pete And The Pirtes (błąd!) również cieszy mnie w zestawieniu.
Playlista - słowo, które w tej chwili oznacza u mnie ponad 400 utworów, a większość z nich nadaje się na listę. Utwory z playlisty są na ogół anonimowe, słuchane chociażby z winampa przy włączonej funkcji shuffle. Dzięki temu nie ma znaczenia kto jest wykonawcą, liczy się sam utwór, który musi się jakoś wybić poza te pozostałe 400 utworów. Gdy się wybije poznaję jego nazwę i wykonawcę. Dlatego znane firmy często muszą trochę poczekać na debiut, bo po prostu ich nowe utwory są dość przeciętne. Z drugiej strony mniej znane zespoły mają szansę na szybki i wysoki debiut, a wykonawcy którzy nie błysnęli wcześniejszymi dokonaniami mają szansę wreszcie zaistnieć.
Dotyczy to szczególnie nieznanego mi wcześniej Pink Frost - jak widać na Bandcampie niejedną perełkę można odnaleźć. Trembling Hands - Explosions In The Sky - świetny instrumentalny i na dodatek niemonotonny kawałek (piątka w pięciostopniowej skali). Digitalism - Niemcy też potrafią interesująco zagrać. The Horrors - bardzo przyjemny kawałek, podoba się coraz większej liczbie osób. Tak trochę według dobrze znanych schematów, ale może właśnie dlatego tak nam się podoba, a poza tym jest to jeden z tych utworów, które nabierają uroku po kolejnych odsłuchaniach. Widzę, że Pete And The Pirates się spodobali, u mnie United już na 11 i być może to nie ostatnie słowo tego utworu, a poprzedni singiel debiutuje na 47. Czy mój lider ma szansę dostać się do Dziobaseczkowej 50-tki?
25.07.2011 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
Rincewind napisał(a):Czy mój lider ma szansę dostać się do Dziobaseczkowej 50-tki?
już ostatnio był na 52 miejscu. Więc raczej awansuje dalej.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.07.2011 01:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #7
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
thestranglers napisał(a):No coraz wiecej nazw kapel, które mi cos mówia
To cieszy.
thestranglers napisał(a):Ciesza awanse znanych mi KAISER CHIEFS, WILD BEASTS, AIRBORNE..., CARPARK NORTH i SMASHING PUMPKINS.
Spośród nowych utworów znanych zespołów, jakie ostatnio ujrzały światło dzienne, Kaiser Chiefs najbardziej mi się spodobał. Wśród wymienionych nazw same wyborne kawałki. Najbardziej mi żal, że taki dobry kawałek Smashing Pumpkins, przecież wielkiej kapeli sprzed lat, w zasadzie przechodzi bez echa na tym forum.
thestranglers napisał(a):Widac, ze odswiezyles sobie ostatnia plyte CUT COPY (trzy nowosci od Australijczyków, w tym mój ulubiony "take me over"). Widziales ich moze na Openerze?
Zacznę od końca. Nie widziałem. Opener z prozaicznych przyczyn jest jeszcze przez jakiś czas poza moim zasięgiem. Przez ostatnie 10 lat częstotliwość mojego uczestnictwa w różnych koncertach znacznie spadła, a festiwale to już w ogóle temat poza zasięgiem. Po prostu poszedłem w rozwój rodzinny: ślub, żona, mieszkanie, dzieci, samochód, dom, kredyt, itd. W tym roku byłem tylko na Fleet Foxes i Portishead, bo nie wymagało to jeżdżenia po kraju, a i żonka znała już wcześniej i lubiła Portishead, a nie znała w ogóle Fleet Foxes, a po koncercie bardzo ich polubiła. Na częstsze uczestnictwo w takich wydarzeniach nie starcza więc czasu lub kasy, ale córki rosną i powoli oswajam je z moją muzyką, więc mam nadzieję, że przyjdzie czas, gdy słowa na temat koncertów i festiwali zaczną padać na podatny grunt. Żal tylko, że niektórych gwiazd już człowiek na żywo nie zobaczy.
Cut Copy - łącznie z tymi trzema nowościami to już ich 4 utwory obecnie na liście, zaczęło się od najdłuższego na płycie Sun God, a wcześniej były jeszcze inne. To co mi się podoba w ich muzyce, to że brzmią tak, że mogliby być wielką kapelą w latach 80-tych. Wszyscy zachwycają się Hurts, a Cut Copy jest trochę w cieniu. Według mnie niesłusznie, bo na płycie jest wiele chwytliwych melodii. A którą płytę bym wybrał? No cóż nie znam żadnej z nich w całości, bo żadnej nie posiadam, ale lubię ich w każdym okresie, chociaż chyba to najnowsze brzmienie mi najbardziej odpowiada. Brzmienie z jedynki w porównaniu z obecnym było bardzo surowe.
thestranglers napisał(a):Nie slyszalem o kolaboracji DEBBIE HARRY z FRANZ FERDINAND, trzeba sprawdzic.
Szukaj Franz Ferdinand - Covers EP (wydana na początku maja)
thestranglers napisał(a):Milo, ze pojawiaja sie nowe utwory DEATH CAB FOR CUTIE, BLACKFIELD, BEIRUT, THE BOXER REBELLION (widzialem ich przed EDITORS w listopadzie 2007).
Same dobre marki. Blackfield jakoś najmniej mi z nich wszystkich podchodzi. Mocno się zdziwiłem, gdy zobaczyłem ich na szczycie LP3.
25.07.2011 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #8
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
Szymek79 napisał(a):Beth bardzo mocno się trzyma
Jeszcze nie przestał mi się podobać Icon_smile2
Szymek79 napisał(a):Think You Can Wait - The National feat. Sharon Van Etten
z tego co widzę to trzeci pod względem wielkości skok w tym tygodniu, mam nadzieję że za tydzień jeszcze wyżej
Niewykluczone, ale u mnie bywa różnie. Jednak The National to zasłużona u mnie ekipa więc nie powinno być źle.
Szymek79 napisał(a):Still Life – The Horrors
bardzo sympatyczna nowość nawet mnie się to coraz bardziej podoba
Trzeci komentarz i trzecia pochwała. Czyżby przebój forumowej?
Szymek79 napisał(a):mnie bardziej podoba się singiel nr3 "Life Is Life"
Jest na playliście, ale jeszcze się nie przebił.
Szymek79 napisał(a):te nowości były lub nadal są na mojej playliście
U mnie też wiele z nich musiało swoje odczekać. W niektórych przypadkach niby znane nazwy, ale utwory nie należą do najlepszych w karierze, a na "50 po 40" sama dobra reputacja nie wystarczy.
25.07.2011 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #9
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
Utopia gdzieś poleciała w niebyt, niedotarwszy do szczytu Icon_frown W tej kwestii mogę zdradzić że będzie w pewnym wątku Icon_wink2
Dekabrystów znam, ale raczej nie wejdą, choć oczywiście "Rox..." mi się też podoba Icon_smile

Zeszłotygodniowy lider mi mówi wiele, ale tylko z nazwy Icon_frown - zapisałem, jak wrócę do normalności (nie wiadomo kiedy, to posłucham).
Tegotygodniowy nic.
Kawałek Dredg słyszałem, ale do poziomu poprzedniej płyty daleko, więc zaczekam z decyzją jak usłyszę całą płytę.
04.08.2011 02:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #10
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
pabloyd napisał(a):Utopia gdzieś poleciała w niebyt, niedotarwszy do szczytu Icon_frown W tej kwestii mogę zdradzić że będzie w pewnym wątku Icon_wink2
Wypadła do drugiej pięćdziesiątki, a w następnym notowaniu już poza listą, ale w podsumowaniu rocznym to będzie i tak jeden z większych przebojów. Chyba wiem też, o jakim wątku mowa.
pabloyd napisał(a):Dekabrystów znam, ale raczej nie wejdą, choć oczywiście "Rox..." mi się też podoba Uśmiech
U mnie każdy z ich kawałków, które trafiły na listę musiał swoje odczekać. Nie jest to muzyka, która podoba się od pierwszego odsłuchu. I dobrze, bo często te, które szybko zaczynają się podobać równie szybko przestają. Gdy Rox In The Box wchodził na listę, to nie myślałem, że tak długo na niej pobędzie i dojdzie aż tak wysoko
pabloyd napisał(a):Zeszłotygodniowy lider mi mówi wiele, ale tylko z nazwy Icon_frown - zapisałem, jak wrócę do normalności (nie wiadomo kiedy, to posłucham).
Tegotygodniowy nic.
. Gathering, to kawał historii rocka i bardzo interesujący wykonawca, chociaż niewiele osób zna chociażby jedną ich płytę. Zaczynali gdzieś tam od doom metalowych dźwięków, by teraz grać już niemal progresywnego rocka. Dla mnie od lat bardzo ważny wykonawca. Powinieneś nadrobić nieco zaległości. Natomiast Tom Vek, to zupełnie inna bajka i inne obszary brzmieniowe Tobie chyba trochę obce.
pabloyd napisał(a):Kawałek Dredg słyszałem, ale do poziomu poprzedniej płyty daleko, więc zaczekam z decyzją jak usłyszę całą płytę.
Dla mnie ten utwór zaistniał w dość dziwny sposób. Najpierw odsłuchałem go ze dwa razy i faktycznie nie zrobił wrażenia, ale po kilku dniach udało mi się przysnąć przy włączonym odtwarzaczu i przez sen usłyszałem świetny utwór, później przez kilka dni szukałem, który to utwór i w końcu znalazłem. No i chwyciło.
04.08.2011 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #11
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
(04.08.2011 07:03 PM)Rincewind napisał(a):  
pabloyd napisał(a):Utopia gdzieś poleciała w niebyt, niedotarwszy do szczytu Icon_frown
w podsumowaniu rocznym to będzie i tak jeden z większych przebojów.
To mnie bardzo cieszy. A Ciebie ucieszą wyniki w wyższych rejonach, tam gdzie wiesz Icon_wink2 Tylko to trochę jeszcze potrwa.


(04.08.2011 07:03 PM)Rincewind napisał(a):  Gathering, to kawał historii rocka i bardzo interesujący wykonawca ... Powinieneś nadrobić nieco zaległości.
Źle mnie zrozumiałeś, choć napisałem faktycznie trochę myląco Icon_wink2
Chodziło mi o ten konkretny utwór, którego nie znam, a nie o zespół, który oczywiście znam i lubie, choć zapewne nie tak bardzo jak Ty (sądząc po przymiotnikach Icon_wink2 )


(04.08.2011 07:03 PM)Rincewind napisał(a):  Natomiast Tom Vek, to zupełnie inna bajka i inne obszary brzmieniowe Tobie chyba trochę obce.
Wierzę na słowo Icon_smile


(04.08.2011 07:03 PM)Rincewind napisał(a):  udało mi się przysnąć przy włączonym odtwarzaczu i przez sen usłyszałem świetny utwór,
LOL, świetne ! Icon_smile
Ja mam raczej głębszy sen.
A Dredg muszę posłuchać cały album. Poprzedni był smakowity.


A dekabrystów to zazwyczaj cenię bardziej płyty, jako całość niż poszczególne utwory. I tak na pewno będzie i teraz, bo płyty mi się dobrze słucha, a hitów nie widzę.
06.08.2011 03:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #12
RE: "50 po 40" Notowanie 25 (106) z 23 lipca 2011
pabloyd napisał(a):Źle mnie zrozumiałeś, choć napisałem faktycznie trochę myląco Icon_wink2
No cóż, zdarza się. Nie ja pierwszy. Nie Ciebie ostatniego. Icon_wink2
08.08.2011 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "50 po 40" Notowanie 26(107) z 30 lipca 2011 Rincewind 14 2 712 11.08.2011 04:31 PM
Ostatni post: Rincewind
  "50 po 40" Notowanie 24 (105) z 16 lipca 2011 Rincewind 10 2 312 24.07.2011 04:08 PM
Ostatni post: Rincewind
  "50 po 40" Notowanie 23 (104) z 9 lipca 2011 Rincewind 3 1 268 11.07.2011 05:16 PM
Ostatni post: Rincewind
  "50 po 40" Notowanie 22 (103) z 2 lipca 2011 Rincewind 5 2 272 06.07.2011 02:30 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości