Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dziobaseczek - 103 notowanie listy - 25 maj 2011
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #1
dziobaseczek - 103 notowanie listy - 25 maj 2011
Remonty mnie czekają, urlopy, więc zacznie się okres drobnego rozbratu z listą, ale nie z muzyką. Ta towarzyszy mi zawsze nawet w myślach i snach.
Nowości masakrują, są genialne. Wyśmienity pop w wykonaniu Shine 2009, gdzie gościnnie zaśpiewała sama Paula Abdul. Młodym przypominam, że to u niej Michael Jackson brał lekcje tańca. Kapitalna piosenka.
Wśród nowości zupełnie zwariowana piosenka Heypenny, przebojowa, pocieszna – dla mnie miazga. Nie przeoczcie. Jest First Rate People – bujający funkującym beatem, z bardzo ładną melodią i rytmem. Jest gitarowy Rival Schools – niegdyś grali z Quicksand, Handsome czy Helmetem na wspólnych trasach, dziś w nowej, pełnej blasku piosence. Jest hipnotyczny SX, przypominające nieco Young galaxy czy jj. Bajeczka. Jest fantastyczna Austra ukradziona od Racewinda, głos trochę jak Florence, ale piosenka godna największych laurów. Są post-folkowe, nieco rozochocone nagranie formacji DeVotchKa i jak zwykle niezwykły Fleet Foxes. Jest Incubus z kolejną odsłoną. Może to nie to co Megalomaniac, czy Stellar, ale to kapitalna piosenka. Najniżej notowaną nowością jest Violens – podpatrzony u Furbula, myślę, że może nieźle na mojej liście namieszać, bo to rewelacyjna odmiana popowej odmiany Shoegaze’u. No i antydepresyjny Wombats.

Australia masakruje resztę świata. Sleep Parade, Sparkadia i Architecture In Helsinki. Z resztą nie wiem czy The Hundred Days tez stamtąd nie są. Cała moja pierwsza dycha to kompletne szaleństwo.


01 01 03 Sparkadia - Talking Like I'm Falling Down Stairs

02 13 02 Architecture In Helsinki - Escapee
03 02 03 Five O'Clock Heroes â€“ Cit
y of Lights


04 05 03 The Hundred Days - Disaster
05 19 02 Sleep Parade - Mr Identify
06 14 03 Chikinki - Bitte Bitte
07 03 04 California Wives – Tokyo
08 07 04 Foo Fighters - Bridge Burning
09 04 04 Funeral Suits - Colour Fade
10 06 05 Duran Duran - Girl Panic!

11 10 05 Treefight For Sunlight - Facing The Sun
12 18 02 The Russian Apartments - Gods
13 15 03 Look What I Did - Six Flags Over Jesus
14 09 07 Bag Raiders - So Demanding
15 12 04 Jane's Addiction - End to the Lies
16 08 05 ANR - Stay Kids
17 22 04 Blindside – Monster On The Radio
18 26 02 Scattered Trees - Four Days Straight
19 11 04 La Resistance – Understanding
20 27 03 Miami Horror - Sometimes

21 NE 01 SX - Black Video
22 25 04 The 88 - Center Of The Sun
23 20 05 Delays - The Lost Estate
24 47 02 Junior Boys - Banana Ripple
25 16 05 TV On The Radio - Caffeinated Conciousness 
26 34 03 Low - Try to Sleep
27 27 05 M!R!M - Dew
27 43 02 Hercules And Love Affair - Painted Eyes
28 24 05 A Silent Film - Driven by Their Beating Hearts
29 NE 01 Incubus - Adolescents
30 17 04 Chikita Violenta - Tired

31 38 03 Holy Ghost! - Do It Again
32 NE 01 Fleet Foxes - Battery Kinzie
33 NE 01 Heypenny - Cop Car
34 NE 01 Shine 2009 - So Free (Feat. Paula Abdul)
35 NE 01 The Wombats - Anti D
36 NE 01 The Strokes - Taken For A Fool

37 37 02 Lukestar - Flying Canoes
37 NE 01 DeVotchka - Exhaustible
38 39 02 Toploader - Never Stop Wondering
39 30 03 Auction – Statues
40 NE 01 First Rate People - Funny Games

41 21 08 Arctic Monkeys â€“ Brick By Brick
42 NE 01 Rival Schools - Wring It Out
42 28 05 Broken Bells - Windows
43 32 05 Poor But Sexy - Cherry Delicious
44 NE 01 Austra - Beat And The Pulse
45 NE 01 Dog Day - Part Girl

46 23 08 Friendly Fires - Live Those Days Tonight
47 42 02 Alpha Academy – walls
48 29 09 Panda Bear - Last Night At The Jetty
49 NE 01 Violens - Be Still
50 31 07 13 & God – Old age


OUT:


Turboweekend - Into The Pavement
Action Action - Ghost Town
Keep Shelly In Athens - Hauntin' Me
White Lies - Bad Love
Metronomy - The Look
The Rural Alberta Advantage - Stamp
Yellowcard - For You, And Your Denial
Architecture in Helsinki - Contact High
Jukebox The Ghost - Half Crazy
The New Division - Festival
Walter Meego - Magic Eye
Deerhunter - Memory Boy

6, 7 i 8 dycha

Stricken City - Animal Festival
Gruff Rhys - Shark Ridden Waters
The Heartbreaks - Jealous Dont You Know.
The Amplifetes - Blinded By the Moonlight
The Good Natured - Wolves
Alpines - Drive
Peter Murphy - I Spit Roses
Striving Vines - Too Much Wine
Enter Shikari - Quelle Surprise
Keren Ann - My Name Is Trouble
The Dears - 5 Chords
British Sea Power -Who's in Control.
Ghostwood - Sunset Mirage
Holy Ghost! - Wait & See
Beastie Boys - Make Some Noise
Yellowcard - Hang You Up
Jhameel – The Human Condition
Minus The Bear - Hold Me Down
Familjen - Man Ser Det FrĂĽn MĂĽnen
THE ANTLERS - Every Night My Teeth Are Falling Out
Washed Out - Eyes Be Closed
Jamie Woon - Street
SLEEP ∞ OVER - CASUAL DIAMOND
Guillemots - I Don't Feel Amazing Now
Banjo Or Freakout - Idiot Rain
Fenech Soler - Stop and Stare
Dag för Dag - I Am the Assassin
Malajube - Synesthésie
Lovett - The Fear
Mazes - Go Betweens
The Spires - Fireworks
Miami Horror - Echoplex ft MIA
Cold Cave - Villains of the Moon
Harvey Danger - The Show Must Not Go On

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.05.2011 08:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #2
 
Zawsze patrząc na twoją listę widzę jakie mam ogromne zaległości do nadrobienia, ale to albo czasu brak, albo chęci. W końcu zmusi mnie niemoc w znalezieniu propozycji do listy. To co nie znam z top10 zaraz na pewno odsłucham. Cieszą mnie Wombaty w nowościach Icon_wink
24.05.2011 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
Helsinki!! Prawie tak zajebiście jak u mnie Icon_biggrin3

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.05.2011 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
 
Remo napisał(a):W końcu zmusi mnie niemoc w znalezieniu propozycji do listy
- ja nie pamiętam takiego zjawiska w moim życiu, wiesz gdzie szukać Icon_wink2 .
furbul napisał(a):Helsinki!! Prawie tak zajebiście jak u mnie
- niewiele brakło do szczytu. Może za tydzień ?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.05.2011 06:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
kapitalny numer 1 Icon_wink2
z nowości najbardziej lubię The Wombats, Strokes i Fleet Foxes Icon_wink2
pozostałych nowości nie znam, ale poznam
25.05.2011 10:30 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #6
 
Remo napisał(a):W końcu zmusi mnie niemoc w znalezieniu propozycji do listy. To co nie znam z top10 zaraz na pewno odsłucham.

Remig z własnego doświadczenia polecam... przede wszystkim się nie zniechęcać podczas odsłuchu. Bo u Dziobasa jest taki wybór, że nie w sposób nie znaleźć czegoś dla siebie. Zresztą nie tylko u niego, żeby być sprawiedliwym wobec wszystkich postujących. A że nie zawsze się trafi na to co się lubi, cóż. Icon_wink2

Teraz o liście.
Helsinki mam do nadrobienia... albo już raz przesłuchałem i nie pamiętam. Trzeba wrócić do tego. Funeral Suits wciąż w pierwszej 10, świetnie, jak na dynamikę tej listy to i tak długo. Icon_biggrin3 Duran Duran, o właśnie przed chwilą słyszałem w lokalnym radiu. Nigdy nie byłem ich fanem i nadal w tej kwestii nic się nie zmieniło.
The Russian Apartments - a to jest idealny przykład, żeby się nie zniechęcać podczas poszukiwań. Bo sporo rzeczy sprawdziłem przed tym i trochę zwątpiłem, ale warto było wytrzymać do końca. Kapitalny utwór.
Womabty oczywiście i mnie cieszą. No i jeszcze ta Austra, którą również podwędziłem od Rincewinda, póki co bez widocznych efektów, ale kto wie może w najbliższą sobotę, albo za dwie... Icon_smile2

Ja jedynie żałuję, że już nie piszesz opisów. Bo teraz trochę błądzę w poszukiwaniach jak dziecko we mgle. Icon_biggrin3 Jednakże w pełni Cię rozumiem, dlaczego zrezygnowałeś.

http://rateyourmusic.com/~meni
25.05.2011 12:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
 
meni napisał(a):Bo u Dziobasa jest taki wybór, że nie w sposób nie znaleźć czegoś dla siebie
- no tu się muszę zgodzić. Wystarczy cierpliwość i ochota do słuchania.
meni napisał(a):The Russian Apartments - a to jest idealny przykład, żeby się nie zniechęcać podczas poszukiwań. Bo sporo rzeczy sprawdziłem przed tym i trochę zwątpiłem, ale warto było wytrzymać do końca. Kapitalny utwór.
- moja rekomendacja może być gwarantem dobrego poziomu. Reklamacje przyjmuję niechętnie, ale z pokorąIcon_smile Russian Apartments - zaskoczony jestem, że to się ludziom podoba. Nie tylko z resztą Tobie.
meni napisał(a):Duran Duran, o właśnie przed chwilą słyszałem w lokalnym radiu. Nigdy nie byłem ich fanem i nadal w tej kwestii nic się nie zmieniło.
- moje uczucia jakoś też zbyt głębokie tez nie były, czułem sympatię owszem, nowa piosenka robi na mnie spore wrażenie. Po tylu latach wrócili do korzeni.
meni napisał(a):Ja jedynie żałuję, że już nie piszesz opisów. Bo teraz trochę błądzę w poszukiwaniach jak dziecko we mgle. Jednakże w pełni Cię rozumiem, dlaczego zrezygnowałeś.
- szkoda, że to zabiera tyle czasu, bo to duża frajda - takie pisanie. Ale muzyka broni się sama. Wystarczy ochota i cierpliwość.
michal91d napisał(a):kapitalny numer 1
- się wie
michal91d napisał(a):pozostałych nowości nie znam, ale poznam
- może ci się spodobać Heypenny, może First Rate People, może DeVotchka, ciężko wyczuć, bo czasem nie wchodzą Ci dobre kawałki pokrewne stylistycznie Twoim ulubionym. Tak czy owak miłego słuchania. Dzięki za komentarze.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.05.2011 02:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
zapożyczam kilka utworów na swoją najnowszą plejlistę, bo ostatnio narzekałeś, że tego nie robię Icon_wink
niebawem podzielę się wrażeniami po ich wysłuchaniu, zresztą sam na mojej liście zobaczysz naocznie rezultaty tych wysłuchań Icon_smile2
25.05.2011 05:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #9
 
Póki co Helsinki spodobały mi się najbardziej Icon_mrgreen
25.05.2011 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
 
Remo napisał(a):Póki co Helsinki spodobały mi się najbardziej
- to tak zwany killer, czyli chwyta od razu Icon_smile Znakomici, pamiętam jeszcze ich kapitalny występ na oFF Festiwalu.
Listoholik napisał(a):zresztą sam na mojej liście zobaczysz naocznie rezultaty tych wysłuchań
- obserwuje wnikliwie

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.05.2011 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
dziobaseczek napisał(a):obserwuje wnikliwie

miło mi Icon_smile2 i jeszcze dziś będzie najnowsze, choć jeszcze z tych zaległych notowań Icon_biggrin3
25.05.2011 08:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #12
 
Niesamowite, ale znam aż 5 z 13 nowości. A jedną to nawet bardzo dobrze, bo jakiś czas temu dotarła u mnie na sam szczyt. Niewątpliwe cieszy mnie jej debiut na 44. Jane's Addiction w dół Icon_frown nie spodziewałem się tego, bo myślałem, że jednak stać ich na pierwszą 10. Z pierwszej dziesiątki w obecnej chwili znam tylko Foo Fighters, ale dziwi mnie trochę, aż tak wysoka pozycja. Reszta albo czeka razem z kilkoma setkami innych utworów na swoją kolej, albo czeka na to żeby wreszcie dołączyć do tych czekających, albo jeszcze w ogóle na nic nie czeka. Szkoda, że The Spires nie podoba się aż tak bardzo, żeby zawitać do 50-tki, za to cieszy, że wśród tych spoza 50-tki pojawiło się Alpines, które Ci poleciłem. A dla Gruffa Rhysa przydałaby się chyba jakaś specjalna nagroda za wytrwałość przebywania tuż za listą Icon_wink
26.05.2011 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
 
Rincewind napisał(a):Szkoda, że The Spires nie podoba się aż tak bardzo, żeby zawitać do 50-tki,
- walczą o 50-tke, ale konkurencja jest naprawdę silna, więc walka jest bezpardonowa.
Rincewind napisał(a):Gruffa Rhysa przydałaby się chyba jakaś specjalna nagroda za wytrwałość przebywania tuż za list
- to dobra piosenka, ale za każdym razem czegoś brakuje do wejścia do 50-tki. Może jakiś impuls pomoże w pokonaniu konkurencji Icon_smile2
Rincewind napisał(a):Z pierwszej dziesiątki w obecnej chwili znam tylko Foo Fighters
- musisz koniecznie to zmienić. Jak znam Twój gust to miejsca 3,4,5 - obowiązkowo.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.05.2011 06:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Moi faworyci

01 01 03 Sparkadia - Talking Like I'm Falling Down Stairs
04 05 03 The Hundred Days - Disaster
06 14 03 Chikinki - Bitte Bitte
07 03 04 California Wives – Tokyo (kurcze, oni tak bardzo przypominają Ariel Pinks's...)

A w ogóle to kolega dziobaseczek jest ostatnio moim muzycznym guru. Tyle tu świetnych numerów, które zapadają w pamięci. To jest wielki pozytywny aspekt tego forum.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
28.05.2011 11:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
 
Konrad napisał(a):A w ogóle to kolega dziobaseczek jest ostatnio moim muzycznym guru. Tyle tu świetnych numerów, które zapadają w pamięci. To jest wielki pozytywny aspekt tego forum
- to bardzo miło czytać pochwałę tego typu, a słowo guru brzmi naprawdę bardzo sympatycznie, więc ciesze się, że docieram z moja ukochaną muzyką. Choć co to byłby ze mnie za guru, gdyby nie Ci artyści tworzący muzykę i melomani od których zarażam się nią. Pięknie dziękuje i pozdrawiam.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.05.2011 07:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #16
 
SX jako najwyższa nowość - SUPER Icon_smile2
01.06.2011 04:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #17
 
emigrant napisał(a):SX jako najwyższa nowość - SUPER
- bardzo sympatyczna produkcja z Beneluxu, więcej takich proszę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.06.2011 07:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dziobaseczek - 129 notowanie listy - 21-28 Grudzień 2011 dziobaseczek 14 2 778 04.01.2012 08:48 PM
Ostatni post: Listoholik
  dziobaseczek - 128 notowanie listy - 14 Grudzień 2011 dziobaseczek 25 6 696 19.12.2011 07:10 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 127 notowanie listy - 7 Grudzień 2011 dziobaseczek 9 10 622 12.12.2011 08:32 AM
Ostatni post: dziobaseczek
serce dziobaseczek - 126 notowanie listy - 30 Listopad 2011 dziobaseczek 16 3 396 02.12.2011 09:26 AM
Ostatni post: dziobaseczek
Pencil dziobaseczek - 125 notowanie listy - 23 Listopad 2011 dziobaseczek 16 3 869 27.11.2011 07:13 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 124 notowanie listy - 16 Listopad 2011 dziobaseczek 26 5 301 23.11.2011 02:45 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 123 notowanie listy - 9 Listopad 2011 dziobaseczek 7 2 247 14.11.2011 08:34 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 122 notowanie listy - 2 Listopad 2011 dziobaseczek 7 2 113 06.11.2011 04:55 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 121 notowanie listy - 26 Październik 2011 dziobaseczek 12 2 636 30.10.2011 09:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 120 notowanie listy - 18 Październik 2011 dziobaseczek 9 2 307 27.10.2011 05:59 PM
Ostatni post: Remo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości