Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 FOO FIGHTERS - wydanie drugie poprawione
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #1
TOP 50 FOO FIGHTERS - wydanie drugie poprawione
Czas nadszedł, aby ponownie ułożyć pierwsze cztery topy wykonawców, jakie stworzyłem. Byli to Foo Fighters, Coldplay, Snow Patrol, Armin van Buuren i każdy z tych topów odbył się pomiędzy majem a wrześniem 2012 (z czego Foo Fighters nawet wrzucałem na mycharts w nieco zmienionej kolejności, powiedzmy - wersja 1.1 topu). Oczywiste jest, że od tego czasu sporo się zmieniło pod każdym względem, w tym również niestety i w stosunku do każdego z tych wykonawców. Tak właściwie to pierwsze trzy topy już na początku 2019 roku przygotowałem, ale chciałem wszystkie cztery zaprezentować zaraz po sobie.
---

Foo Fighters nie trzeba szerzej przedstawiać, więc napiszę krótko o swoim stosunku do zespołu. W 2011 roku niesamowicie zaintrygowalo mnie zasłyszane w Esce Rock "Rope", które jak na to co znałem - a wtedy jeszcze nie tak dużo, jeśli chodzi o radiowego rocka - to wydawało mi się oryginalne i nieszablonowe. Szybko wyrośli na jeden z moich ulubionych zespołów i w dużej mierze zachęcili mnie do eksplorowania kolejnych zespołów, które miały na last.fm te same tagi, zwłaszcza... "post-grunge"...

Obecnie najbardziej cenię pierwsze trzy płyty - garażowa i naprawdę grandżowa samonazwowa, która czuć, że z grubsza czerpała z tego samego, co Nirvana; "Kolor i kształt", której kiedyś nie rozumiałem, a obecnie doceniam jej furiatyczną werwę, zmienność i różnorodność, która przypomina mi złote lata Pixies; no i oczywiście trzecia płyta, która faktycznie nakreśliła ich dalszą trajektorię - rocka powiedzmy bliżej środka, głośnego ale średnio ostrego, trochę melodyjnego (choć rzadko wyszukanego pod tym względem), trochę śpiewanego jak by to było o ratowaniu świata. Czuję jednak, że od ok. 15 lat ten schemat coraz rzadziej działał, coraz mniej też w tym było subtelności, żeby w końcu zaowocować dwoma albumami kompletnie bylejakimi (te dwa ostatnie).

Ogólnie jednak udało się, podobnie jak poprzednio, zebrać 50 piosenek, które oceniam bardziej pozytywnie od pozostałych, z czego powiedzmy, top 20 to już naprawdę ładna płyta kompaktowa pełna fajnego, typowo amerykańskiego rocka.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
01.05.2021 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
TOP 50 FOO FIGHTERS - wydanie drugie poprawione - Dobromiera - 01.05.2021 08:38 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione Dobromiera 42 2 919 26.10.2021 12:29 PM
Ostatni post: Dobromiera
  TOP 50 ARMIN VAN BUUREN - wydanie wtóre poprawione Dobromiera 10 813 19.08.2021 12:24 AM
Ostatni post: Dobromiera
  TOP 50 GARBAGE - wydanie wtóre poprawione Dobromiera 29 1 370 26.07.2021 10:11 PM
Ostatni post: kajman
  TOP 40 SNOW PATROL - wydanie drugie poprawione Dobromiera 11 780 31.05.2021 09:06 PM
Ostatni post: Dobromiera
  TOP50 Foo Fighters Dobromiera 11 1 767 27.06.2012 07:16 AM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości