Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 076
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku
(14.04.2021 01:36 PM)Mayberryna napisał(a):  #1 Sander van Doorn, Martin Garrix & DVBBS feat. Aleesia - Gold Skies
#2 Marcus Schossow & Arston - The Universe
#3 Tom Swoon & Paris Blohm feat. Hadouken! - Synchronize
Z tego podium, "Gold Skies" faktycznie ma całkiem niezły motyw i element wokalny, jednak podany w sposób który średni mi odpowiada, a drugie miejsce pominę. Natomiast co od razu rzuciło się w oczy, to ogólna dominacja Toma Swoona - Polaka robiącego faktyczną karierę za granicą. Jakoś jednak nigdy nic od niego nie słyszałem wcześniej, a teraz już wiem, czemu.

Cytat:#6 OCN feat. Jamal - Definicja
Ocean, a od 2012 roku OCN, to zespół dobrze znany z anteny Eski Rock, gdzie "Czas by krzyczeć" czy "W piekle nie będę sam" były przebojami - to drugie nadal mi się podoba. Zmodyfikowali nazwę zespołu oraz zmienili język, aby podbijać rynki zagraniczne... i okazuje się, że "Definicję" znam, ale właśnie w wersji anglojęzycznej - "Waterfall" również było sporym hitem na Esce Rock i nawet u mnie było na liście w 2012 roku, jednak to już ten typ utworu, który przestał na mnie robić wrażenie.
Zaskakuje mnie jednak, że tą piosenkę grało RMF Maxxx!

Cytat:#7 Maor Levi - Together
To kolejna pozycja, która mnie zaciekawiła, bo Maor Levi kojarzy mi się wyłącznie z nastrojowymi, choć melodyjnymi prog-deep-house'ami spod znaku Anjunadeep; a takie "Shapes" czy "Reflect" przewijały się przez moje listy. W tym nagraniu słychać tu jakieś echa takiego brzmienia, ale niestety... całkowicie big roomowe.

Cytat:#10 Artur Rojek - Syreny
#66 Artur Rojek - Beksa
Mój imiennik solowo nagrał dwie z najbardziej charakterystycznych polskich piosenek 2014 roku. Chociaż szczególny sentyment mam do fragmentu "wszystko k#rwa skręca" Icon_cool

Cytat:#20 Sam Smith - Stay With Me
Jak na Sama Smitha to było przyjemne nagranie.

Cytat:#30 Lorde - Team
Trochę przesadnie krytykowałem to nagranie, chociaż nadal myślę, że do "Royals" daleko.

Cytat:#39 Chris Brown feat. Lil Wayne, Tyga - Loyal
Temu żonobijcy mówię nie. Icon_cool
Cytat:#48 John Legend - All of Me
John Legend to dla mnie przede wzystkim debiut z 2005 roku, produkowany przez Kanyego Westa (tak apropo). Faktycznie All of Me dla mnie było już zbyt smętne.

Cytat:#51 Tove Lo - Habits (Stay High) [Hippie Sabotage Remix]
"Habits" w wersji oryginalnej zaliczyło moją listę tak na pół roku, zanim radia podchwyciły ten trochę bezpłciowy i faktycznie dziwny remiks. I to jest nagranie do którego również chętnie wrócę.

Cytat:#63 ZHU - Faded
#64 Klangkarussell - Netzwerk (Falls Like Rain)
Duże przeboje mojej listy, które dobrze się zestarzały. A jeszcze przed plandemią "Netzwerk" często słyszałem na siłowni, co trochę mnie zaskakiwało, bo w mediach chyba było mniej obecne.
Cytat:#67 NERVO feat. Duane Harden - Sunshine Thru Rain Clouds
Duane Harden to świetny house'owy wokalista, który w 1999 roku miał dwa klasyki gatunku (oba na featuringach oczywiście) - "U Don't Know Me" i "What You Need".
Cytat:#74 MAGIC! - Rude
A to nie było takie złe - gdyby Bruno Mars miał trochę ikry, to tak by brzmiały jego romanse z reggae, jakkolwiek oklepana ta stylistyka by nie była.

Cytat:#79 Shift K3Y - Touch
#82 Oliver Heldens feat. Becky Hill - Gecko (Overdrive)
A to jest bardziej klasyczne podejście do house'u, które oczywiście popieram zawsze i wszędzie; ogólnie wówczas lubiłem Heldensa jako producenta, a potem jakoś przestałem śledzić, natomiast zwłaszcza "Gecko" w wersji wokalnej nie tylko przyciąga srogim staroszkolnym klawiszem, ale i równie staroszkolnym, silnym soulowym wokalem Becky Hill - normalnie powrót do lat 90. (tych porządnych, a nie wspominanie w Złotych Przebojach tych samych 10 oklepanych piosenek, które wszyscy słyszeliśmy milion razy). Icon_biggrin Ciekawe, że akurat na szczyt popularności big roomu jednocześnie przypadał chyba szczyt popularności odrodzonego garażu i pseudo-deepu, chociaż chyba był on bardziej ograniczony do Wysp, u nas to jakoś mniej obecne było.
Cytat:#83 Naughty Boy feat. ROMANS - Home
#84 Duke Dumont feat. Jax Jones - I Got U
To też przyjemne nagrania. Co do Duke'a Dumonta to patrz też komentarz wyżej, przy czym wolałem "Need U (100%)".

Cytat:#100 Myslovitz - Tysiąc żurawi
Myslovitz bez Rojka to nie było to samo - znowu zgadzam się z powszechną opinią. Ale czasem tak bywa, że z braku laku sięgamy po tańszy zamiennik i pewnie tu tak było.
Cytat:Jednocześnie rozumiem dlaczego wielu słuchaczy tak niechętnie do ASFOS podchodzi, to była zupełna zmiana klimatu
To nagranie wyszło wtedy, kiedy miałem już absolutnie dość stylu Avicii, a okazało się, że zaprezentował go nawet Coldplay i to w najbardziej "generycznym" wydaniu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.04.2021 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku - Dobromiera - 14.04.2021 03:52 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwiastek 2021 - moje podsumowanie roku Mayberryna 2 2 946 21.01.2022 09:54 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  ZOO, czyli podsumowanie roku 2008 by uzi. uzi 73 17 516 16.02.2009 05:29 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości