Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwiastek 2021 - moje podsumowanie roku
Mayberryna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2021
Post: #1
Pierwiastek 2021 - moje podsumowanie roku
Hej, to ja. Rzadko bywam na tym forum i długo walczyłem ze wstydem, żeby zaprezentować tu swoją roczną topkę. Listy już nie prowadzę, ale co roku sobie takie zestawienie układam. I jak co roku jest tu absolutny śmietnik. Duża część kawałków zadowoliłaby kacpra, ale ten zdaje się ma bana? whatever
Tak czy siak, jako maniak muzyki elektronicznej jestem zadowolony z faktu, że piąty raz z rzędu odkąd takie notowania układam wygrywa nieelektroniczny, nietaneczny kawałek.
Pełne notowanie umieszczę w spoilerze, pragnę dodać, że mam złożony również film ze skrótami wszystkich utworów do obejrzenia pod linkiem https://drive.google.com/file/d/1pykwhnI...kV9Cu/view


Tutaj podzielę się komentarzem na temat kilkunastu najciekawszych moim zdaniem utworów, bo chyba nie ma sensu spuszczać się nad siedemdziesięcioma takimi samymi tanecznymi elektronikami:
#1 Jakub Józef Orliński, Marcin Wyrostek, Miuosh & Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - Doliny - ze względu na wokal pana Jakuba Józefa ten kawałek może was odrzucić na kilometr, dla mnie to absolutna miazga pod względem kompozycji, dobrze przyprawionego patosu i nietypowego wokalu. Myślę że zasłużony zwycięzca, bo bardzo się wyróżnił.
#2 Porter Robinson & Totally Enormous Extinct Dinosaurs - Unfold - Porter wydał nową płytę i wiadomo było że w którymś kawałku będzie płakać jaki to nie jestem smutny, zapłakał i wyszło to niesamowicie, ale ostro przetworzony komputerowo wokal może odrzucić
#3 Within Temptation feat. Annisokay - Shed My Skin - WT to jeden z najbardziej obojętnych mi zespołów na świecie, zwróciłem na ten kawałek uwagę przez udział niemców z Annisokay - dostałem zadowalająca dawkę symfonicznego, melodyjnego gitarowego grania z którego będzie zadowolony każdy edgy czternastolatek
#4 Ochman, @atutowy - Światłocienie - mówiłem coś o nietypowych wokalach? pan Krystian zdecydowanie taki ma, ale tu robotę robi przede wszystkim bardzo prosty instrumental, na który składa się jedynie elektroniczna perkusja - dla niektórych może to być za mało
#7 Kwiat Jabłoni - Buka - często słuchałem tego utworu po pracy, kiedy w październikowy wieczór marzłem opatulony kurtką. Taka właśnie jest Buka - zimna, ale rozczulająca
#8 YUNGBLUD - mars - przez większość roku miałem wrażenie że ten kawałek wygra, ale potem przypomniałem sobie żeby nie wybierać emocjami. Czasem siedzi we mnie ta dwunastoletnia niebinarna julka.
#12 - CHVRCHES feat. Robert Smith - How Not To Drown - yeah, czerczuchy. Ostatnia płyta była niewypałem, ale teraz Lauren i ekipa wzięli się do roboty i mamy w ten sposób jeden z najlepszych albumów roku. Na #15 mam Good Girls, kawałek inny stylistycznie, ale też bardzo fajny
#17 Foxes - Sister Ray - kurde, od tej dziewczyny nigdy nie wymagałem wiele, zawsze dostarczała mi porządny pop, ale tutaj odleciała - genialny podkład!
#19 Gyptian - Warm & Easy - kto słucha reggae, ten na śniadanie ma prawo zjeść kajzerkę z masłem za 9zł. Jest ciepło, słońce świeci, wiatr lekko muska moje ciało, chce się żyć!
#21 Go_A - Шум - o nie, to kawałek z eurowizji. Śmieszny w sumie, jakaś ukrainka się drze, my mieliśmy aż cztery baby dwa lata wcześniej i efekt nie był tak zadowalający.
#23 Roxen - Amnesia - o nie, to kawałek z eurowizji. Niebinarne dziecię w ogromnej sukni rozpłakało się na scenie po tym jak nie mogło sobie poradzić z emocjami, zdecydowanie za mocno to poczułem
#25 Kylie Minogue - Say Something - czasami myśle sobie, że to kawałek z alternatywnej rzeczywistości, gdzie Kylie nie nagrała "Can't Get You Out of My Head". W sumie nie zmieniło się nic.
#29 mjut - Piotruś Pan - nie spodziewałem się, że ktoś nagra kiedyś utwór muzyczny, który byłby w 100% o tym jak postrzegają mnie moi rodzice. Dziwnie się tego słucha mając to w świadomości.
#31 BERNARDA & B-OK - COLORS - o nie, to kawałek z eurowizji. No prawie, bo pani Bernarda przegrała z Albiną w chorwackich preselekcjach. Nikt nie uwierzył jej, że widzi kolory. Wszyscy wiedzieli, że jest ślepa.
#34 Julia Pietrucha, Miuosh & Zespół Pieśni i Tańca Śląsk - Celina - jestem smutna, mam gitarę akustyczną, ojej, chyba nie ma tu jazzu, deszcz nie pada hardkorowo, nie puszczą mnie w RMFie...
#42 Kuba Kawalec - Ślepota - są takie kawałki, które mogłyby istnieć jedynie w wersji instrumentalnej. To właśnie jeden z nich, genialne syntezatory!
#43 Sigrid - Burning Bridges - bardzo bym chciał, żeby ta dziewczyna jakoś przebiła się do szerszej świadomości, bo robi naprawdę porządny, radiowy pop i jedyne czego jej brakuje to dobrej promocji
#48 Patryk Pietrzak - Na Czarno - polskie indie ze smutnym panem? Biorę to, bo budzi podobne emocje, co bar mleczny Korova. Ktoś mnie zabije za to porównanie.
#51 Montaigne - Technicolour - o nie, to kawałek z eurowizji. Australijka nie mogła przyjechać do Rotterdamu i był to problem, bo pierwszy raz jej kraj nie awansował do finału. Ojoj.
#54 THE ROOP - Discoteque - o nie, to kawałek z eurowizji. Łysy ziomeczek, dziwne tańce, kraj którego nie można wskazać na mapie - tak, to właśnie eurowizja.
#56 Dr Misio - Koniec lata + #62 Dr Misio - Czy pamiętasz - moim największym marzeniem jest, aby pan Arkadiusz Jakubik stanął kiedyś w moich drzwiach z butelką wódki i wypowiedział magiczne słowo. Noc byłaby nieprzespana
#73 L.B. One & Datamotion feat. Perły i Łotry - My Mother Told Me + #89 L.B. One & Datamotion feat. Perły i Łotry - Each Must Die Someday - prawdopodobnie najmniej spodziewane połączenie gatunków w tym zestawieniu, bo mamy tu szanty i psytrance. Ciężkostrawne dla większości słuchaczy.
#75 Lorde - Mood Ring + #88 Lorde - Solar Power - jak się ucieszyłem że Lorde wyda płytę, tak się rozczarowałem gdy ją usłyszałem. To dobre kawałki, po prostu nie takie, jakich się spodziewałem. Ale cóż, artysta wolnym jest.
#93 Måneskin - ZITTI E BUONI - o nie, to kawałek z eurowizji. Na pewno zasłużony zwycięzca, ale czy na pewno najlepszy utwór w tegorocznym konkursie? Cóż, wyróżnili się stylem, obawiam się, że w tym roku przyciągnie to nieudolnych naśladowców
#103 nothing,nowhere. - fake friend - smutny chłopiec z gitarą śpiewa o tym jak mu smutno, totalnie mój vibe
#106 Spięty - TRYBUNA MAŁPOLUDU + #124 Spięty - LEJCE KTÓRE LECZĄ - przy takich kawałkach czuję się nieco mniej smutny, że Lao Che się skończyło. Chylę czoła, panie Spięty!
#111 Our Last Night - when we were broken - ten kawałek jest tak do bólu melodyjny, że aż denerwujący. Ciężko się tego słucha więcej niż trzy razy, ale ja się w takim rodzaju "przyjemności specjalizuję".
#130 Daði & Gagnamagnið - Think About Things - o nie, to kawałek z eurowizji. I to spóźniony o rok. No cóż, w zeszłym roku konkurs całkowicie mnie ominą i mania na Dadiego mnie nie dotknęła, więc nadrabiam.
#145 Vengaboys - 1999 (I Wanna Go Back) - nie wiem co jest gorsze, to, że oni jeszcze żyją, czy to, że nieironicznie mi się ten kawałek podoba. Koszmar.

Dzięki że wpadłeś, komentarze mile widziane!
19.01.2022 02:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Pierwiastek 2021 - moje podsumowanie roku
Jest tutaj kilka utworów, które znam (co niekoniecznie znaczy, że je lubię).
1 & 34. Nie wpadłbym na to, że Miuosh może mieszać się w coś tak dobrego jak Pieśni współczesne. Przy czym te utwory, chociaż dobre (a na płycie są też nieliczne niedobre) to jednak jak dla mnie brzmią słabiej niż Pieśń pierwsza, Imperium, jeszcze lepsza od tej dwójki Gorycz i rewelacyjna Mantra (ale tutaj wyraźnie słychać, że duże piętno odcisnął na tym Herbut)
Mayberryna napisał(a):genialne syntezatory!
Faktycznie muszą być genialne, skoro ja ich nie zauważam. To znaczy, że mi nie przeszkadzają, bo wpisały się w koncepcję utworu. A tak ogólnie to mój nr 1 w tym zestawie (z tego co znam oczywiście).
19.01.2022 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Pierwiastek 2021 - moje podsumowanie roku
Mayberryna napisał(a):#17 Foxes - Sister Ray -
Mayberryna napisał(a):#43 Sigrid - Burning Bridges
Znalazłem coś z mojej półki

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
21.01.2022 09:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku Mayberryna 4 301 14.04.2021 03:52 PM
Ostatni post: Dobromiera
  ZOO, czyli podsumowanie roku 2008 by uzi. uzi 73 17 257 16.02.2009 05:29 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości