Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019
Porcja trzecia (dzisiaj ostatnia):
124 Pod Budą - BALLADA O CIOTCE MATYLDZIE
Zdecydowanie mój ulubiony utwór grupy. A ten marsz w końcówce jeszcze podciąga notę.
123 O.N.A. - DRZWI
Na pewno podium nagrań zespołu (całe zajmują utwory z Modliszki).
122 Skaldowie - OD WSCHODU DO ZACHODU SŁOŃCA
Nagranie z ulubionej płyty Skaldów (no jednej z dwóch) i na pewno nie mój nr na niej i nawet nie podium.
121 Dżamble - WYMYŚLIŁEM CIEBIE
Dżamble po raz drugi i nie ostatni. Tym razem niespodziewanie wyżej niż Szczęście (ale to raczej zły odbiór tamtego utworu).
120 Republika - TELEFONY
Żaden polski wykonawca nie ma tylu utworów co oni. I od tego utworu zacząłem lubić Republikę, a apogeum tego osiągnęło (no to się jeszcze okaże).
119 Guns N'Roses - WELCOME TO THE JUNGLE
To też nie powinno mi się podobać, ale jak widać nie zawsze jest tak jak powinno. Ale jest tendencja zniżkowa.
118 Republika - MAMONA
W zasadzie Republika po reaktywacji znacznie mniej mnie przekonuje, ale są wyjątki i to nie jest ten najwyższy tutaj.
117 Renata Przemyk & Kasia Nosowska - KOCHANA
Mój nr 9 w topie Renaty (w topie Kasi pewnie byłoby wyżej).
116 VooVoo - JAK GDYBY NIGDY NIC
Starałem się opierać na wersjach z płyt studyjnych i nie wiem czy utwór przez to nie stracił, bo wersja na składance Radio Nieprzemakalnych brzmi lepiej. Ale jeżeli nawet to nie byłaby znacząca różnica. Świetnie wypada na koncertach, w Toruniu w barku Odnowy zagrali ponad pół godziny.
115 Santana - BLACK MAGIC WOMAN
Tutaj siłą rzeczy dałem singlową wersję, bo albomowa łączy się z innym utworem. Świetny wczesny Santana (najwyżej notowany jego utwór).
114 Varius Manx - ZANIM ZROZUMIESZ
Nr dwa zespołu, bo na pierwszym jest Zabij mnie.
113 Meat Loaf - I'D DO ANYTHING FOR LOVE (BUT I WON'T DO THAT)
Tutaj wersja singlowa utworu nie miałaby szans się załapać. Ten utwór brzmi właściwie tylko w wersji 12-minutowej z albumu (i zawsze mnie zaskakuje, że już się kończy).
112 Cat Stevens - MORNING HAS BROKEN
Stevens po raz drugi i ostatni. Nigdy nie słuchałem całościowo (nawet tego, co mam opisane), więc nie wiem, na którym miejscu by było (ale raczej nie na pierwszym).
111 Clannad - ROBIN (THE HOODED MAN)
Lata 80-te to były takie czasy, gdy ulice potrafiły się wyludniać, kiedy w telewizji leciał serial. Nie każdy, ale bywały takie i Robin Hood do nich należał. Dla mnie serial wszechczasów, a do tego okraszony cudowną muzyką z tym tematem głownym.
110 Tool - SCHIZM
Jako trójkowicz wiele zespołów poznawałem dzięki LP3. Tool dzięki temu utworowi. I pewnie byłby u mnie na podium gdyby nie dwie ostatnie płyty, zdecydowanie najlepsze w dorobku zespołu.
109 Budka Suflera - SEN O DOLINIE
W Polsce do l. 90-tych prawie nikt nie znał pierwowzoru, a ten utwór znało bardzo wielu. Ale sporo z nich stwierdzało, że jednak Budka zrobiła to lepiej. Tak przy okazji (bo nie ma to wpływu na miejsce) to polski text jest znacznie lepszy.
108 Peter Gabriel - MERCY STREET
Gabriel po raz pierwszy (będzie jeszcze dwa razy i też ze świetnej płyty So).
107 The Doors - RIDERS ON THE STORM
W trójkowym topie pewnie będą najwyżej, u mnie na miejscu drugim (chociaż dystans do lidera jest znacznie mniejszy niż przed rokiem).
106 Tadeusz Woźniak - ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA
Najlepszy utwór z pierwszej płyty, ale ja zdecydowanie wolę nagrania z drugiej (i jeszcze jedno, które się pojawiło tylko na singlu).
105 Portishead - GLORY BOX
To chyba mój ulubiony zespół trip-hopowy. I jedno z ich ulubionych nagrań.
104 Róże Europy - STAŃCIE PRZED LUSTRAMI
Dla mnie Róże skończyły się na pierwszej płycie. A to jest numer 2 z niej.
103 King Crimson - STARLESS
Najniżej notowane nagranie King Crimson. Kompletnie tym razem się ze mną mijało.
102 Genesis - ENTANGLED
Drugie z nagrań Genesis z okresu z Hackettem, a bez Gabriela (oba dołożone w tym roku). Mój nr 5 w topie zespołu i nr 2 tutaj.
101 Mr Z'oob - KAWAŁEK PODŁOGI
Tym nagraniem zespół zadebiutował i od razu mnie zachwycił.
100 Fish - VIGIL
Po nagraniu czwartej płyty (zdecydowanie słabszej od trzech poprzednich) Fish rozstał się z Marillionem i jak dla mnie Marillionowi nie wyszło to na zdrowie, a Fishowi jak najbardziej. A ten utwór uważam za jeden z najlepszych w jego dorobku.
99 The Doors - THE END
W głosowaniu na poprzedni ten utwór był 87 miejsc wyżej niż Jeźdźcy, a tym razem ledwo się obronił.
98 SBB - Z KTÓRYCH KRWI KREW MOJA
W l. 70-tych w czwartkowej, polskiej muzycznej poczcie UKF chyba za każdym razem pojawiał się jakiś utwór SBB, czasem więcej niż jeden. Mnie wtedy nie przekonywali (do tej pory zresztą nie do końca), ale dwa utwory zawsze uwielbiałem i to był jeden z nich.
97 Jethro Tull - SONGS FROM THE WOOD
Jeden z moich ulubionych (sprawdziłem i to mój nr 2) i najwyżej tu notowany utwór zespołu.
96 Maryla Rodowicz - REMEDIUM
Przez wiele lat odbierałem ten utwór jako zbyt mało piosenkowy, ceniąc znacznie wyżej wersję Czerwonych gitar. Teraz obie oceniam na równym poziomie.
95 Phil Collins - IN THE AIR TONIGHT
Pierwszy utwór z debiutanckiej płyty Phila. Nigdy później nie zbliżył się do tego poziomu.
94 King Crimson - I TALK TO THE WIND
Zdecydowanie najsłabszy utwór na debiucie, ale i tak się z nim przeprosiłem i już nie drażni mnie jego tam obecność.
93 Republika - BIAŁA FLAGA
Ten utwór byłby u mnie znacznie niżej, gdyby nie ta nawalanka na klawiszach pod koniec utworu.
92 Cheap Trick - IF YOU WANT MY LOVE
Zdecydowanie mój ulubiony Cheap Trick. A utworu bym nie poznał, gdyby nie dowcip, który zrobił Marek N. Przedstawił to nagranie jako utwór reaktywowanych Beatlesów i ludzkość się na to nabrała. Na Liście można było usłyszeć przed nim utwór zrozpaczonej słuchaczki Jak oni mogli to zrobić Johnowi.
91 Elvis Costello - SHIPBUILDING
Utwór napisany dla Roberta Wyatta, ale Elvis (jedyny, którego uznaję) wykonał to lepiej.
90 Archive - LIGHTS
89 Archive - AGAIN

Tym razem Again jest wyżej, ale normalnie to Lights mocniej mnie biorą. Ale ogólnie to chyba odsłuchy nie były dobrym czasem dla Archive.
88 Muddy Waters - HOOCHIE COOCHIE MAN
Najstarszy utwór tutaj i jedyny klasyczny blues wykonywany przez klasycznego bluesmana.
87 Aya RL - UNIKAJ ZDJĘĆ
Od początku był to mój ulubiony utwór zespołu.
86 Red Box - CHENKO
Tutaj zrobiłem wyjątek, ale oparłem się na singlu. No ale jest on znacznie wcześniejszy niż wersja albumowa i mocno się od niej różni.
85 The Beatles - HEY JUDE
Gdyby pierwsze trzy minuty były równie rewelacyjne jak cztery kolejne to utwór byłby zdecydowanie wyżej.
84 Dżem - WHISKY
Początkowo utworu nie lubiłem (było to w czasach, kiedy text miał znacznie większy wpływ na odbiór utworu; na wszelki wypadek napiszę, że nadal ma, ale na odbiór, a na ocenę już nie) utworu, ale zyskiwał w moich oczach, żeby obecnie być nrem 1 zespołu.
83 INXS - NEVER TEAR US APART
Pierwszy poznany utwór zespołu i nigdy nic nie zakwestionowało jego miejsca nr 1 w ich dorobku.
82 Katie Melua - SPIDER'S WEB
Tak sobie myślę, że gdybym przed topem dogłębnie przeanalizował zestaw i dodał utwory, które w ostatnich latach odrzuciłem to Rowery by się gdzieś znalazły, ale nie sądzę, żeby wyżej niż ten utwór (jeden z moich ulubionych).
81 Republika - NIEUSTANNE TANGO
I jeszcze raz Republika. O ile po pierwszych nagraniach debiutancka płyta mnie rozczarowała, to kolejna zrobiła świetne wrażenie (poza Bosym gastronomem). A to jest mój nr 1 z niej, a w topie zespołu utwór był drugi (chociaż poza nr 1 czołówka jest bardzo wyrównana i tym razem nr 10 pojawi się wyżej).
29.12.2019 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 - kajman - 29.12.2019 11:09 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów kajman 144 8 299 23.04.2024 07:54 PM
Ostatni post: kajman
  Namiastka namiastki topu wszechczasów kajman 115 3 914 30.12.2021 11:51 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 836 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 255 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości