Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
My favourite song in (almost) every language!
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: My favourite song in (almost) every language!
MALAJALAM

Zaczynamy od czegoś świeżego, bo z czołówki mojej obecnej listy. Wcześniej jednak krótkie wprowadzenie dla niewtajemniczonych. Język malajalam jest językiem drawidyjskim, używanym głównie w indyjskim stanie Kerala, na Lakszadiwach oraz w dystrykcie Mahé, będącym jedną z części terytorium związkowego Puducherry. Liczba użytkowników określana jest na więcej niż 30 milionów użytkowników, możliwe, że jest ich nawet około 40 milionów.

To teraz przejdźmy do utworu. Piosenka "Raftaara" w wykonaniu Jyotsny Radhakrishnan pochodzi z filmu akcji w języku malajam o nazwie "Lucifer" ("ലൂസിഫർ"), który swoją premierę miał 28 marca tego roku. Energetyczny numer właściwie od razu przypadł mi do gustu. Nie wiem, czy uda mu się w końcu dojść do szczytu mojej listy, ale na pewno jest to jeden z najjaśniejszych znanych mi momentów w muzyce komercyjnej ostatnich dwudziestu lat śpiewanej w językach drawidyjskich.


Jyotsna Radhakrishnan (ജ്യോത്സ്‌ന രാധാകൃഷ്ണൻ) - Raftaara (റഫ്താരാ)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2019 05:33 PM przez prz_rulez.)
05.10.2019 05:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: My favourite song in (almost) every language! - prz_rulez - 05.10.2019 05:08 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości