Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Dziś jeszcze dokończenie roku 1968:

The Beatles HEY JUDE 1968 singiel
w BTW od : początku, czyli 1995


Tutaj zapis jest nieco niejednoznaczny i mylący, ale to dlatego że utwór ukazał się zarówno na płycie Mamy Cass, jak i całego zespołu, płyta zespołu była co prawda wcześniejsza (maj '68 vs. październik '68), ale na okładce singla widnieje napis Mama Cass with the Mamas & the Papas (ale strona B jest już jako sam zespół, niezłe zamieszanie). I tym się ostatecznie kierowałem. Wcześniej zapisywałem to po prostu jako The Mamas & The Papas. Wynikało to podobno z tego, że zespół miał kryzys jeśli chodzi o popularność, był na skraju rozpadu i w ten sposób próbowano wypromować solowo wokalistkę.

Utwór poznałem nieco przypadkiem, dzięki koledze z zespołu, który pożyczył mi kasetę z jakimś kawałkiem, którego miałem się nauczyć. Były tam także inne rzeczy, w tym na drugiej stronie - właśnie ten utwór, w dodatku nagrany 2 razy pod rząd Icon_smile2 . Co pomagało w tym, żeby spisać sobie tekst (o dziwo - spisałem go w 100% dobrze! Mimo, że niektórych słów jeszcze nie znałem w trakcie spisywania Icon_wink2 ), a także nauczyć go grać (bardzo fajne następstwo chwytów, w tym kolejne z moich ulubionych, które występowało także w reklamie Opla Astra II. Tam było to co prawda tercję wyżej, ale wiadomo o co chodzi). Tak czy inaczej - rzecz mnie zachwyciła swoim klimatem, onirycznością i "taką dziwną nostalgią" (odczuwam coś podobnego jak w California Dreamin' tego samego zespołu).

Ciekawostka: rzecz brzmi staro, bo taka jest. Została napisana w 1931 roku, pierwszym wykonawcą był Ozzie Nelson and his Orchestra. Ojciec Michelle Phillips, wokalistki MamasówPapasów, poznał współtwórcę piosenki, Fabiana Andre, w czasach jej dzieciństwa, kiedy mieszkali przez jakiś czas w Meksyku. Dużo wcześniej przed nagraniem, zespół śpiewał tę piosenkę dla rozluźnienia, czy zabawy, w trakcie prób. W końcu pewnego dnia Mama Cass zasugerowała Johnowi Phillipsowi, żeby nagrali ten kawałek.

Ciekawostka 2: zespół i tak długo nie pociągnął i wkrótce ostatecznie się rozpadł. Na pewno miał na to wpływ romans w gronie zespołu (Michelle, żony Johna, z Dennym Dohertym). Mama Cass rozpoczęła karierę solową, która szła jej całkiem nieźle. W 1974 roku, po jednym z koncertów, zmarła na atak serca. John z Dennym jednak się pogodzili, bo w 1980 zaczęli grać razem ponownie, pod szyldem The New Mamas and The Papas (w składzie m.in. córka Johna i Michelle). Denny odszedł z zespołu w 1987, głównie ze względu na narkotykowy nałóg Johna. Zastąpił go też widziany już w tym Topie - Scott McKenzie. Zespół dotrwał aż do 1994. Michelle po rozpadzie zespołu nie poradziła sobie w muzyce, ale za to całkiem nieźle poszło jej w aktorstwie. Jest w tej chwili jedyną żyjącą jeszcze członkinią zespołu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.09.2012 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. - Listoholik - 21.04.2012, 11:53 AM
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. - Miszon - 02.09.2012 10:35 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 110 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 289 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 600 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów I.5 Miszon 199 23 731 06.05.2019 08:21 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości