Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees (/showthread.php?tid=63289)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - Dobromiera - 12.12.2022 11:01 PM

To o jakich wykonawcach z nurtu gotyckiego rocka mówisz, skoro ani nie znasz Siouxsie, ani The Cure ci nie pasuje do tego określenia? Nie podejrzewam cię o znajomość Bauhaus czy Echo and the Bunnymen, a po połowie lat 80. zespoły po prostu kopiowały The Sisters of Mercy. A takie fragmentaryczne słuchanie to chyba jednak doskonały przepis na nieprzekonywanie się do muzyki z innych nurtów, niż te, które już ma się dobrze obcykane.

A rock gotycki raczej zalicza się jako nurt post-punku (a przynajmniej tak jest na RateYourMusic, które traktuję dużo poważniej, niż Wikipedię), więc nic dziwnego, że Siouxsie and the Banshees może być wymienione jako jeden z ważniejszych post-punkowych zespołów.


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - michal_paszcza - 13.12.2022 05:53 PM

Cascade
Christine
Monitor



RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - Dyfeomorfizm - 13.12.2022 05:56 PM

halloween
into the light



RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - thestranglers - 13.12.2022 06:15 PM

michal_paszcza napisał(a):Christine
było, a zresztą...


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - neo01 - 13.12.2022 06:22 PM

Dobromiera napisał(a):To o jakich wykonawcach z nurtu gotyckiego rocka mówis
Napisałem wczoraj odpowiedź, ale się nie wysłało, bo była chyba przerwa, a teraz nie chce mi się drugi raz klepać, więc napiszę tylko, że niektórych z tych wykonawców kojarzę jak Bauhaus i oczywiście TSOM i coś by się jeszcze znalazło - w każdym razie trochę to inne granie, aczkolwiek w niektórych ich kawałkach pewnie coś tam z gotic rocka pobrzmiewa.
A co do poszerzania horyzontów, to tyle ile posłuchałem od nich mi wystarczy, nie potrzebuję ich więcej w tym kierunku poszerzać Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - thestranglers - 13.12.2022 06:32 PM

Świetny wybór podmiotu, posłuchałem wszystkich płyt, również składaka bisajdów z epką ('Downside Up', polecam) i powiem, że fajnie by było przeżywać te wydawnictwa w swoim czasie.


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - Miszon - 13.12.2022 06:42 PM

Jak komuś coś brakuje, to mam jeszcze jedno wolne miejsce.


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - Sundrajta - 13.12.2022 07:31 PM

Cienko z tymi propozycjami. Ja to nawet mam dwa wolne miejsca, więc jakby ktoś chciał to również mogę zgłosić Wasze killery. Tylko się sprężajcie bo zaraz mecz i wtedy już w ogóle czym innym będę zaprzątniętą miał głowę.
Zespół ten kojarzę tylko z nazwy, żadnej piosenki nie zanucę z pamięci, a już jeden top (Wire) odpuściłem bo mundial, a że tamtego to nawet z nazwy nie kojarzyłem, więc wolałem właśnie tak postąpić.
Jednak jak podobnie uczynię z drugim, to już całkiem spadnę w rankingu! Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - gioconda2 - 13.12.2022 09:59 PM

Sundrajta napisał(a):Jednak jak podobnie uczynię z drugim, to już całkiem spadnę w rankingu!
E tam wypadniesz Icon_razz Ja odpuszczam już trzeci top i nie czuję spadania/ wypadania. Z Elvisem nie zdążyłam, a kolejne podmioty to jak przybysze z obcej galaktyki Icon_wink ... choć nazwa aktualnego coś mi mówi, to twórczości nie znam.


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - thestranglers - 13.12.2022 11:28 PM

The Staircase (Mystery)
Sea of Light


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - Sundrajta - 14.12.2022 01:00 AM

Night Shift

nie ma czasu więc tylko to...


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - thestranglers - 14.12.2022 07:43 AM

ZAMYKAM PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ



RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - kajman - 15.12.2022 12:44 AM

Czołówka bardzo wyrównana, a poziom niezwykle wysoki. Dawno nie było tak dobrego poziomu w topie.


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - Sundrajta - 15.12.2022 03:11 PM

Miałem z tym przerwę, więc pora wrócić do dobrze sprawdzonej tradycji z playlistą (topowanego) wykonawcy:




RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - AKT! - 19.12.2022 11:45 AM

uuu termin zakończenia jest niezbyt fortunny, spróbuję jakoś, ale to trudny czas na takie zabawy


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - thestranglers - 19.12.2022 07:44 PM

Taki to czas, nie ma dobrego terminu... Liczę, że się zepniesz, propozycji mało.


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - stokrotka - 20.12.2022 09:33 AM

Bardzo przyjemny top. Numer jeden totalnie mi dotąd nieznany, zdecydowanie zagości na mojej plejce na stałe.


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - AKT! - 20.12.2022 11:37 AM

thestranglers napisał(a):Taki to czas, nie ma dobrego terminu... Liczę, że się zepniesz, propozycji mało.
musiałem sobie ponarzekać i zaraz potem odpaliłem plejlistę Icon_wink nie było łatwo z kolejnością, ale coś się wyklarowało -- bardzo wyrównana stawka!
muszę wrócić do "juju" w całości -- słuchałem tego lata temu, a numery z tego krążka zrobiły na mnie chyba teraz najlepsze wrażenie, niekoniecznie singlowo, ale jeśli chodzi o brzmienie


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - neo01 - 20.12.2022 11:39 AM

Dziś usłyszałem, że po raz pierwszy od 1996 r. zespół wraca do akywności!
Ale się ładnie wstrzeliliśmy Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - ku3a - 20.12.2022 02:02 PM

słabo znałem ich twórczość.
okazało się jednak, że bardzo miło się zaskoczyłem i miałem spory zgryz z wyborem dziesiątki i ustawieniem kolejności Icon_smile2.
dzięki za możliwość lepszego poznania ich dokonań Icon_smile2.