Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Od teraz do wtorku 13 grudnia zgłaszamy tu do dwóch utworów ww. podmiotu. Osoba zgłaszająca podmiot do trzech. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za akces dostaniecie dwa punkty w PLMT.
07.12.2022 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #2
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Nie znam ich ( jej ) za dobrze ale pamiętam z trójki jak przez mgłę
Kiss Them for Me
Dear Prudence
07.12.2022 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
The Passenger
Face to Face
07.12.2022 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Shadowtime
O Baby
07.12.2022 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 722
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Trzy z pięciu utworów z mojej playlisty się już pojawiło więc zgłaszam pozostałe:
Helter Skelter
Little Sister
07.12.2022 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #6
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
A co to znowu za wynalazek Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
08.12.2022 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Dobra, posłuchałem trochę i wybiorę
Cities in Dust

WOLNE MEDIA!!!
08.12.2022 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 722
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Zaskoczyłeś mnie, że jej nie znasz. Wydawało mi się, że to dobrze znana artystka.
08.12.2022 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
nigdy ich nie słuchałem więcej, tyle o ile, ale cieszę się na ten top Icon_biggrin

"Hong Kong Garden"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2022 03:16 PM przez AKT!.)
08.12.2022 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #10
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
O ile nazwę Banshees możliwe, że kiedyś słyszałem, o tyle pseudonim tej pani na pewno nie jest mi znany. Ja jednak raczej słabo się odnajduję w alt rocku popularnym przed rokiem 90.

WOLNE MEDIA!!!
08.12.2022 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 722
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
To ja raczej na odwrót. Siouxie Sioux kojarzyłem, a jak się nazywał jej band to mniej.
08.12.2022 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
A ja znałem to jako całość. I to w zasadzie "od zawsze", czyli pewnie od początku lat '90. Jednakże nie pamiętałem żadnego numeru zespołu. Przesłuchałem kilka piosenek, trafiło że akurat z okresu do 1982 i... zabrzmiało mi to nieco jak Maanam. Tylko słabiej od Maanamu. Ale w sumie nie dziwię się, że nic nie pamiętam od nich, to nie moje klimaty i wtedy dużo bardziej nie moje niż dziś. Zasadniczo nie zachęciłem się słuchać więcej.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2022 07:36 PM przez Miszon.)
08.12.2022 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
(08.12.2022 12:06 AM)neo01 napisał(a):  A co to znowu za wynalazek Icon_smile
No to tylko najważniejszy chyba zespół gotycko-rockowy, który bezpośrednio inspirował styl Joy Division, The Cure i połowę rockowej alternatywy lat 80. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.12.2022 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 922
Dołączył: Jan 2020
Post: #14
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Spellbound
10.12.2022 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Christine
Something Wicked (This Way Comes)

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.12.2022 11:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #16
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Dobromiera napisał(a):najważniejszy chyba zespół gotycko-rockowy, który bezpośrednio inspirował styl Joy Division, The Cure
OK, chociaż te zespoły mało mi się kojarzą z gotykiem, szczególnie JD Icon_smile
No i sam, z tego co posłuchałem, nie określiłbym go jako gotyk na pewno (raczej po prostu alt rock i też coldwave w części utworów). Aczkolwiek kawałek, któy zgłosiłem, wydaje mi się, że mogłem już gdzieś słyszeć.
Edit: zerknąłem na wiki i tam widnieje jako czołowy przedstawiciel post-punku - i to by się pewnie zgadzało (ale jest też coś o gotyku i wpływie na wiele zespołów, więc pewnie coś w tym jest Icon_wink).

WOLNE MEDIA!!!
10.12.2022 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #17
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
This Wheel's On Fire
Candyman

http://rateyourmusic.com/~meni
11.12.2022 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #18
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Forever

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
11.12.2022 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #19
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
(10.12.2022 01:17 PM)neo01 napisał(a):  OK, chociaż te zespoły mało mi się kojarzą z gotykiem, szczególnie JD Icon_smile
No i sam, z tego co posłuchałem, nie określiłbym go jako gotyk na pewno (raczej po prostu alt rock i też coldwave w części utworów). Aczkolwiek kawałek, któy zgłosiłem, wydaje mi się, że mogłem już gdzieś słyszeć.
Edit: zerknąłem na wiki i tam widnieje jako czołowy przedstawiciel post-punku - i to by się pewnie zgadzało (ale jest też coś o gotyku i wpływie na wiele zespołów, więc pewnie coś w tym jest Icon_wink).
Bez urazy, ale zabawnie wygląda twoje żonglowanie szufladkami, skoro jeszcze chwilę wcześniej przyznałeś, że niezbyt się orientujesz w rockowej alternatywie lat 80., a do tego nawet nie kojarzyłeś nazwy Siouxsie and the Banshees. Icon_wink Trochę to tak jakby ktoś się uśmiechnął widząc top Black Sabbath zachodząc w głowę, ki to diabeł, a potem sugerując się Wikipedią, kwestionował heavy metalowość np. Alice in Chains i Judas Priest, zauważył że jest tam wymienione coś takiego jak blues rock czy hard rock, a na koniec doszedł do wniosku, że Black Sabbath to jednak zespół grający klasyczny rock. Chociaż jeśli wiesz, czym właściwie jest coldwave, to czapka z głowy - ja, znając parę zespołów z Francji i Polski (głównie jednak Polski) opisywanych jako grające zimną falę, sama chyba się gubię. Icon_razz2

Ja zgłaszam:

Melt
She's a Carnival


Swoją drogą o ile Wire gorzej zabrzmiało piosenkowo niż płytowo, to S&tB jest tak piosenkowe, że mam nadzieje, że jednak więcej osób się skusi na ten top. Przy dużo bardziej niszowym Kinie pamiętam że dużo ludzi było pozytywnie zaskoczonych. Chociaż i zgłaszający siał dużo więcej entuzjazmu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.12.2022 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #20
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Dobromiera napisał(a):zabawnie wygląda twoje żonglowanie szufladkami
Po prostu nie odnalazłem w tej muzyce za bardzo tego, co słyszę w wykonawcach z nurtu gotyckiego rocka, chyba że chodzi o pewną mroczność to może trochę - z tym że może tak jest też dlatego, że oni byli jednymi z prekursorów, a później ten gatunek się mocno rozwinął i wyodrębnił. Przyznam też, że posłuchałem ledwie kilkunastu ich kawałków i to w sporej części fragmentarycznie, bo jednak nie jest to raczej moja muza.
Dobromiera napisał(a):Mam nadzieje, że jednak więcej osób się skusi na ten top
Nie zapowiada się na to, podobnie zresztą jak przy poprzednim wykonawcy.
Dobromiera napisał(a):Chociaż i zgłaszający siał dużo więcej entuzjazmu.
A to prawda, ale też chyba wówczas w ogóle więcej było entuzjazmu na forum...

WOLNE MEDIA!!!
12.12.2022 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości