Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mój top Petera Gabriela - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Mój top Petera Gabriela (/showthread.php?tid=62228)

Strony: 1 2


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 29.09.2022 07:23 PM

Najpierw w odsłuchu zewnętrznym wybierałem utwory do topu w odsłuchu zewnętrznym i mogę zdradzić, że miejsca 9 i 10 dostały się dopiero po dogrywce, a miejsce siódme wydawało mi się kandydatem do zwycięstwa. Odsłuchy wewnętrzne rządzą się jednak innymi prawami i wyszło tak jak jest. Na nr 12 trafiłem przypadkiem szukając innego utwory, w którym Gabriel śpiewał z Epidemics. Tamten przepadł, a ten zachwycił.
8. The Rhythm Of The Heat
9. No Self Control
10. Mercy Street
11. San Jacinto
12. Over The Edge

No i wiadomo już (jeżeli ktoś dobrze zna dyskografię Petera), że będzie jeszcze jeden utwór z czwartej płyty i dwa z kolejnej czyli z So i jeszcze jeden z innej. Co z czwórki to może nie być wiadomo, to co z So to pewniaki. Jeszcze jeden utwór to też raczej pewniak, a jak ktoś dobrze mnie zna to może wpaść na jeszcze jeden. To jeden z dwóch zaśpiewany wspólnie z przedstawicielką płci pięknej.


RE: Mój top Petera Gabriela - Dyfeomorfizm - 29.09.2022 08:33 PM

"sledgehammer" super, choć u mnie poza top 3, za to mam nadzieję, że "red rain" będzie nad "don't give up" i w sumie w ogóle mógłby wygrać


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 29.09.2022 11:09 PM

To się jeszcze w tym tygodniu powinno wyjaśnić.


RE: Mój top Petera Gabriela - Sundrajta - 29.09.2022 11:46 PM

Dyfeomorfizm napisał(a):to mam nadzieję, że "red rain" będzie nad "don't give up" i w sumie w ogóle mógłby wygrać
Nawet ja wiem, że będzie trudno.


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 30.09.2022 12:12 AM

Sundrajta napisał(a):Nawet ja wiem, że będzie trudno.
To żeby wygrał czy żeby był wyżej?


RE: Mój top Petera Gabriela - Sundrajta - 30.09.2022 04:20 PM

W sumie i jedno i drugie. Icon_wink

Z tej piątki najlepsze są "Mercy Street", "The Rhythm of the Heat" i z małym zastrzeżeniem "San Jacinto", bo tu słyszę takie momenty przestoju, które mi akurat w odbiorze tego utworu przeszkadzają, bo poza tym jest świetnie. Pozostałe dwie piosenki też zbytnio nie odstają, może tylko brakuje w nich efektu WOW.


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 30.09.2022 05:51 PM

Sundrajta napisał(a):słyszę takie momenty przestoju, które mi akurat w odbiorze tego utworu przeszkadzają
Może nie nazwałbym tego przestojem, ale pewne momenty powoduję, że utwór wyżej nie jest.
No i miejsca 4-7. Podium następnym razem.
4. Kiss Of Life
5. Don't Give Up
6. Strawberry Fields Forever
7. Digging In The Dirt

Właściwie powinienem podawać to w innych porcjach, bo szóste miejsce odbieram zdecydowanie lepiej niż siódme, które oczywiście też uważam za znakomite. Zaskoczyło mnie Strawberry, które brzmiało mi lepiej niż pierwowzór. Może to mi z czasem przejdzie, ale teraz byłem zachwycony. Nie znałem tego wcześniej podobnie jak utworu z miejsca czwartego, który po pierwszym przesłuchaniu był w cieniu Rhythm i Jacinto, ale ostatecznie był dla mnie nrem 1 z płyty. DGU wydaje się być zaskakująco nisko, ale dla mnie tylko wyprzedzenie go przez KOL jest niespodzianką. Na podium bowiem są utwory, których spodziewałem się wysoko i razem z duetem z Kate należały do moich absolutnych faworytów.


RE: Mój top Petera Gabriela - Sundrajta - 01.10.2022 02:14 PM

No i nie zawiodłem się, bo wszystkie nagrania są świetne. Icon_lol
Oczywiście najlepszy duet z Kate Bush (aż dziwię się że na Spotify nie jest dopisana do wykonawcy)! No ale to zapewne byłaby ścisła czołówka mojego topu wszechczasów?
I faktycznie ten "KoL" jest znakomitym nagraniem, myślę że spokojnie znajdzie się u mnie w dziesiątce u PG. Najsłabiej wypadł cover Rzuków, chociaż tym razem nie napiszę że artysta go spartolił, a właśnie wniósł do tego utworu coś świeżego i własnego, więc zobaczę jakie będę miał wrażenia, po kilku następnych przesłuchaniach? A dodam jeszcze, że właśnie tych dwóch piosenek wcześniej nie znałem, w odróżnieniu od duetu (to wiadomo) i ostatniej na tej liście "DitD", które też bardzo dobrze kojarzę (może tylko nie pom tytule).


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 01.10.2022 02:42 PM

Myślę, że dwa z trzech utworów z podium też będą Ci się podobać, ale nie wiem jak z trzecim.


RE: Mój top Petera Gabriela - Dyfeomorfizm - 01.10.2022 03:06 PM

(29.09.2022 11:46 PM)Sundrajta napisał(a):  
Dyfeomorfizm napisał(a):to mam nadzieję, że "red rain" będzie nad "don't give up" i w sumie w ogóle mógłby wygrać
Nawet ja wiem, że będzie trudno.
chyba jednak się udało


RE: Mój top Petera Gabriela - Sundrajta - 01.10.2022 04:05 PM

Raczej na pewno. Icon_wink
kajman napisał(a):Myślę, że dwa z trzech utworów z podium też będą Ci się podobać
Tego drugiego też się domyślam, ale jaki będzie ten trzeci, nie mam pojęcia?


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 01.10.2022 05:13 PM

Dyfeomorfizm napisał(a):chyba jednak się udało
Pierwsza część tak, ale czy druga to jeszcze nie wiadomo.


RE: Mój top Petera Gabriela - Dyfeomorfizm - 01.10.2022 08:44 PM

górowanie nad "don't give up" mi wystarczy, bo ponieważ słabo znam gabriela, nie mogę wykluczyć że obie piosenki na podium będą lepsze niż "red rain"


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 01.10.2022 08:59 PM

Sprawdziłem i jest duże prawdopodobieństwo, że jednego z nic nie znasz. Obstawiałbym natomiast, że drugi tak.


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 02.10.2022 06:41 PM

No to trzeba kończyć.
Przed topem obstawiałbym na pierwszym Red Rain, ale ostatecznie skończyło się na miejscu trzecim (chociaż kto wie jak by to wyglądało jednego dnia, bo pierwsza trójka szła łeb w łeb). Pierwsza dwójka była na mojej liście. Down doszło na szczyt, Salala musiała się zadowolić drugim miejscem, ale zdecydowanie dłużej była w czołówce. Nota bene gdyby nie pojawiła się w zestawie do LP3 to kto wie czy w ogóle poznałbym Angelique, a jeżeli to znacznie później. A jest to jeden z moich ulubionych artystów (a sam utwór to jej nr 1).
1. Salala
2. Down To Earth
3. Red Rain



RE: Mój top Petera Gabriela - Sundrajta - 03.10.2022 02:28 PM

I okazało się, że nie znam obu najwyższych kawałków na podium, a po pierwszym odsłuchu robią podobne wrażenie, nie powalają na kolana, ale na takie pewne 7 oczek zasługują. Ciut lepszy jest wydaje się być duet "Salala" i przy pierwszym wrażeniu (po dzisiejszym odsłuchu) trudno stwierdzić kto ma w nim większą zasługę, nasz bohater czy Angelique?. A oczywiście najbardziej znany "Red Rain" to dla mnie kolejna jego piosenka wszechczasowa.


RE: Mój top Petera Gabriela - kajman - 03.10.2022 05:11 PM

Zaskoczyłeś mnie tym Down. To był wielki hit (na LP3 też) i do tego piosenka ze znanego filmu WALL-E (nota bene nie widziałem).


RE: Mój top Petera Gabriela - Sundrajta - 03.10.2022 06:40 PM

Film chyba widziałem, bo kojarzę fabułę z opisu, ale piosenka nie wpadła mi widocznie w ucho. Icon_lol A przebojem była pewnie w latach, których w ogóle nie słuchałem Trójki? No tak sprawdziłem i jest to 2008 rok, czyli dokładnie ten czas, a po prostu później nie było okazji by ją poznać dogłębniej.