Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Petera Gabriela
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mój top Petera Gabriela
Ostatnio nie prezentowałem tutaj swoich topów, ale po pierwsze to artysta dla mnie na tyle ceniony, że chciałbym się wynikami i tutaj podzielić, po drugie planuję coś specyficznego (chociaż coś w tym stylu już się tutaj pojawiało) więc niech to będzie rodzaj przygrywki.
A jak top to tradycyjnie u mnie pytania. Kto chce to na nie odpowie, a kto nie to sobie daruje. Pytań niewiele, bo czym więcej tym chyba mniej chętnych do odpowiedzi. Jak zwykle podzielone na pytania dotycząca całości jak i wybranej grupy.
A. Całość.
1. Z ilu utworów będzie się składał top?
2. Czego będzie więcej - otwieraczy czy zamykaczy?*
3. Jaki utwór wygra?
B. Top 33.
4. Z jakiej płyty będzie najwięcej utworów?
5. Z jakiej płyty nie pojawi się żaden utwór?**
* Dotyczy podstawowych wersji płyt studyjnych (w tym soundtracków).
** Dotyczy pwps, ale bez soundtracków.

Odpowiadać proszę do 18 września (pewnie i tak nieco przedłużę).
05.09.2022 07:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Mój top Petera Gabriela
Wprawdzie czas był do wczoraj, ale wystartuję chyba koło środka tygodnia. Jak ktoś chciałby jednak zmierzyć z moim konkursem to zapraszam.
19.09.2022 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Mój top Petera Gabriela
Jak widać nikogo ten top nie interesuję, ale skoro zacząłem to i skończę. Dzisiaj 15 ostatnich miejsc.
41. Indigo
42. Mother Of Violence
43. Intruder
44. Fallen Angel
45. Cape Cod Kwassa Kwassa
46. A Wonderful Day In A One-Way World
47. Downside-Up
48. Humdrum
49. Signal To Noise
50. The Man Who Loved the Earth/The Hand That Sold Shadows
51. Disturbed
52. Cloudless
53. Passion
54. Mirrorball
55. The Promise Of Shadows
24.09.2022 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #4
RE: Mój top Petera Gabriela
Mnie trochę interesuje, ale zupełnie przegapiłem ten wątek.
Inna sprawa, że twórczość znam jednak tak słabo, że pewnie nie zaryzykowałbym z typowaniem. Ale śledzić zamierzam, z tym że pewnie bardziej te wyższe pozycje, bo póki co te tytuły niewiele mi mówią (może poza jednym).

WOLNE MEDIA!!!
24.09.2022 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Mój top Petera Gabriela
neo01 napisał(a):póki co te tytuły niewiele mi mówią
Mi także w większości nie mówiły. Na pewno kojarzyłem Mirrorbal z płyty z coverami oraz Cape Cod, bo pierwowzór był na mojej liście. To piosenka Imagine Dragons, w której śpiewają o Peterze Gabrielu.
24.09.2022 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 126
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: Mój top Petera Gabriela
52 i 43 (już?) pojawią się u mnie. ale u mnie top zamknął się w 25 utworach. ale dosyć rygorystycznie oceniałem.
chociaż "zamknął" to złe słowo, bo jeszcze będę słuchał, ale wątpię czy coś wykorzysta drugą szansę Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.09.2022 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Mój top Petera Gabriela
Yacy napisał(a):dosyć rygorystycznie oceniałem
Ja także ale może nieco mniej.
Już druga osoba zwróciła uwagę na Intrudera.
24.09.2022 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Mój top Petera Gabriela
Tutaj już się trafiły bardziej znane (przynajmniej w moim odczuciu utwory) na miejscach 32 i 35. Jest jeszcze bardziej znany utwór, ale nie w tym wykonaniu.
31. Exit Through You
32. More Than This
33. I'm Amazing
34. Secret World
35. In Your Eyes
36. Flotsam And Jetsam
37. Lay Your Hands On Me
38. I Have The Touch
39. Suzanne
40. The Drop
25.09.2022 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 126
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Mój top Petera Gabriela
i znów dwójka Icon_wink2
38 i - co chyba oczywiste - 35 Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.09.2022 06:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Mój top Petera Gabriela
Przyznam, że nie widzę w tym nic oczywistego.
25.09.2022 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 126
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: Mój top Petera Gabriela
utwór z top 10 na forum.lp3.pl to chyba oczywistość Icon_mrgreen
/najpierw wpisałem "5", ale może nie aż tak/

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.09.2022 07:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #12
RE: Mój top Petera Gabriela
u mnie „in your eyes” na pewno byłoby na podium, choć gabriela znam dość słabo, wiec mój top składałby się może z 12 piosenek
25.09.2022 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Mój top Petera Gabriela
Yacy napisał(a):utwór z top 10 na forum.lp3.pl to chyba oczywistość
Tylko że ja o tym nie wiem.
Dyfeomorfizm napisał(a):u mnie „in your eyes” na pewno byłoby na podium
No proszę. A dla mnie to nawet nie podium So.
25.09.2022 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Mój top Petera Gabriela
Tak na moje to w tej dziesiątce zabrakło wielkich hitów. Ale będą wyżej - tak na moje to tylko jednego zabraknie.
21. The Feeling Begins
22. Troubled
23. Revenge
24. Screaming Jets
25. Wallflower
26. Make Tomorrow
27. Kiss That Frog
28. Slowburn
29. Taboo
30. The Family And The Fishing Net
26.09.2022 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #15
RE: Mój top Petera Gabriela
kajman napisał(a):ale po pierwsze to artysta dla mnie na tyle ceniony
U mnie też z pewnością.
kajman napisał(a):Jak widać nikogo ten top nie interesuję
No jak to nie, tylko brać udział w konkursie, gdy bardzo średnio orientuję się w dyskografii artysty. Jednak to że zrobiłeś ten top zmotywuje mnie do wzięcia udziału w topie PG na forum LP3.
Oczywiście nie dam rady przesłuchać całej jego dyskografii, ale zamierzam wziąć pod uwagę ponad setkę najważniejszych piosenek. Icon_arrow
Pierwszą część tychże biorę od Ciebie, bo akurat uważam, że Twój gust pasuje do byłego wokalisty Genesis i na pewno znajdę tu tak myślę ok. 20 wartościowych numerów, które zakwalifikuję do finałowych przesłuchań.

I tak w pierwszej grupie najbardziej przekonały mnie: "Intruder", "A Wonderful Day in a One-Way World", i "Cloudless". W drugiej "Secret World", "In Your Eyes" (jedyny naprawdę w tym gronie znany przeze mnie) oraz "More than this". Zaś w trzeciej "The Feeling Begins" i jeszcze super pozytywne zaskoczenie "Make Tomorrow". Na specjalne wyróżnienie zasługuje "Cape Cod Kwassa Kwassa", rozumiem że to jest ten kawałek w wykonaniu Vampire Weekend, a tylko z udziałem naszego bohatera?
Za to kompletnie do mnie nie przemawiają: "The Man Who Loved the Earth / The Hand that Sold Shadows", "Troubled", cover "Suzanne" jak dla mnie schrzaniony i rzecz jasna takich przerywników (nawet świetnie zrobionych) jak "Revenge" nie traktuję jako pełnoprawne piosenki. Icon_exclaim

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.09.2022 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Mój top Petera Gabriela
Sundrajta napisał(a):Pierwszą część tychże biorę od Ciebie, bo akurat uważam, że Twój gust pasuje do byłego wokalisty Genesis
Bardzo mi miło to czytać.
Sundrajta napisał(a):rozumiem że to jest ten kawałek w wykonaniu Vampire Weekend
Cover utworu, do którego Hot Chip zaprosił PG, przypuszczalnie ze względu na text utworu.
28.09.2022 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Mój top Petera Gabriela
W tej ósemce to już chyba więcej znanych kawałków z jednym z jego największych hitów. Sledgehammer zachwycił gdy się pojawił, ale potem trzeci i piąty singiel zdecydowanie go przebiły (czwarty się do mojego topu nie załapał).
13. Burn You Up, Burn You Down
14. You Never Know
15. Lovetown
16. Sledgehammer
17. The Power Of The Heart
18. Teddy Bear
19. The Book Of Love
20. Fourteen Black Paintings

W top 12 po trzy utwory z dwóch moim zdaniem najlepszych płyt, po jednym z dwóch innych i jak to u mnie bywa cztery utwory, które się na jego płytach nie pojawiły.
28.09.2022 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #18
RE: Mój top Petera Gabriela
kajman napisał(a):17. The Power Of The Heart
kajman napisał(a):19. The Book Of Love
Te dwa utwory bardzo miło wspominam z LP3...

WOLNE MEDIA!!!
28.09.2022 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Mój top Petera Gabriela
Ja także. Są zresztą bardzo wysoko. Przy czym dodam, że przy Book brałem pod uwagę pierwszą wersję.
28.09.2022 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #20
RE: Mój top Petera Gabriela
Aż cztery piosenki z tej paczki oceniam bardzo pozytywnie, a są to numery: 16, 13, 20 i 19, do tego kolejność jest nieprzypadkowa. Wiadomo prawo inż. Mamonia się kłania, bo najlepiej wypadła, ta którą znam najbardziej. Icon_lol

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
29.09.2022 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości