Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- mike - 23.01.2011 08:42 PM

A ja raczej chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z extra występu Kamila Stocha! Oby to nie był jednorazowy wyskok!!


- kolej_grzesiek - 26.01.2011 01:14 AM

Półfinały Pucharu Azji (pary były inne niż przedstawiała to drabinka i przedstawiłem w poprzednim poście - nie wiem czemu).

Japonia - Korea Południowa 2:2 po dogrywce 3:0 w karnych
Uzbekistan - Australia 0:6

O trzecie miejsce zagrają w piątek Koreańczycy z Uzbekistanem, zaś w sobotnim finale zmierzą się Japończycy z Australią.


- kolej_grzesiek - 29.01.2011 11:05 PM

Mecze o medale

Mecz o 3 miejsce

28*01*2011 Korea Południowa - Uzbekistan 3:2

Finał

29*01*2011 Japonia - Australia 1:0 po dogrywce

MEDALE

ZŁOTO - JAPONIA
SREBRO - AUSTRALIA
BRĄZ - KOREA POŁUDNIOWA

Puchar Azji w roku 2011 zdobyła Japonia i to ona będzie reprezentować Azję na turnieju o Puchar Konfederacji, jaki odbędzie się w 2013 roku w Brazylii. Następny turniej finałowy Pucharu Azji odbędzie się w 2015 roku w Australii (w dniach od 20 stycznia do 15 lutego).


- pabloyd - 05.02.2011 11:16 PM

mike napisał(a):A ja raczej chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z extra występu Kamila Stocha! Oby to nie był jednorazowy wyskok!!
I nie był jednorazowy, bo ponownie wygrał w Klingenthal Icon_biggrin3


- pabloyd - 05.02.2011 11:20 PM

A przed kolejnymi meczami Lecha, informacja:

CS Marítimo - Sporting Braga 1-2 (1-1)


- NordicBoy - 05.02.2011 11:48 PM

Jeśli mowa o sporcie to ja dodam od siebie, że już nie mogę się doczekać Mistrzostw w Narciarstwie Klasycznym w Oslo! Icon_biggrin


- pabloyd - 06.02.2011 12:00 AM

Będzie ciekawie.
W skokach może być loteria, a w biegach ... zobaczymy czy nie będzie zgrzytów


- pabloyd - 06.02.2011 12:30 PM

Jadący Skodą Fabią S2000 w rajdzie Ronde di Andora kierowca Formuły 1 Robert Kubica miał na pierwszym odcinku specjalnym Val Merula poważny wypadek. Wstępne doniesienia mówią o złamanej nodze Polaka.
Według portalu Autoklub, samochód uderzył w barierę i został poważnie uszkodzony. Aby wydobyć Kubicę z rozbitego auta, trzeba było rozciąć karoserię. Pilot Jakub Gerber nie odniósł obrażeń. Kubica został helikopterem przetransportowany do szpitala, ale po wyciągnięciu z samochodu był przytomny.
Robert Kubica znajduje się w szpitalu Santa Corona w Pietra Ligure. Organizatorzy rajdu wkrótce mają zorganizować konferencję prasową, na której poinformują o stanie zdrowia Polaka.



- pabloyd - 06.02.2011 01:51 PM

Jak podaje niemiecka telewizja n-tv, Robertowi Kubicy grozi amputacja dłoni. Potwierdza to także włoska agencja ANSA. Wkrótce ma zostać wydane oficjalne oświadczenie w sprawie stanu zdrowia kierowcy.
Z doniesień ze szpitala w miejscowości Testico wynika, że dłoń kierowcy Formuły 1 jest zmiażdżona. Poza tym doznał on kilku złamań nogi.
Kubica poddany został rezonansowi magnetycznemu. Na godzinę 14 zapowiedziano ogłoszenie biuletynu medycznego.



- michal91d - 06.02.2011 02:12 PM

nie wygląda to najlepiej...
miałem czarne myśli podczas upadku Małysza, ale całe szczęście szybko z tego wyszedł. Niestety obawiam się, że z Robertem będzie gorzej...


- pabloyd - 06.02.2011 02:14 PM

Ja też Icon_frown
Ale poczekajmy jeszcze na oficjalne info ze szpitala, które ma być o 14.


- pabloyd - 06.02.2011 03:41 PM

Informacje z 14.30:
Trwa operacj zmiażdżonej prawej dłoni polskiego kierowcy Formuły 1. Celem zabiegu jest zatrzymanie krwotoku wewnętrznego oraz nastawienie złamań, których doznał polski kierowca.


Informacje z 18.30:
Ciągle trwa operacja Kubicy.
Robertowi Kubicy nie grozi utrata dłoni - powiedział obecny w szpitalu menadżer Kubicy Daniel Morelli. "Robert ma bardzo silny organizm i da radę" - dodał.

oficjalne stanowisko Lotus Renault GP:
After undergoing extensive medical checks this morning, Robert Kubica has been diagnosed with multiple fractures to his right arm, leg and hand. He is currently undergoing surgery at the Santa Corona Hospital in Pietra Ligure.
(Robert Kubica w rezultacie wypadku, który w niedzielę rano wydarzył się na rajdzie doznał wielomiejscowych złamań prawej ręki i nogi oraz uszkodzenia kości dłoni. Obecnie przechodzi operację w Szpitalu Santa Corona)


Przyczyną wypadku był mokry asfalt oraz jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa.


- pabloyd - 06.02.2011 08:21 PM

W oczekiwaniu na dobre wieści z Włoch o udanej operacji, trochę pozytywnych informacji piłkarskich (może lepiej teraz niż po występie orłów Smudy z Mołdawią Icon_wink2 ).

Lech Poznań przygotowujący się do sezonu i do meczów w Lidze Europejskiej ze Sportingiem Braga, wygrał dzisiaj w Turcji ze Steauą Bukareszt 2:1. Bramki strzelał zagraniczny zaciąg: Rudnevs i Krivets, a Polak ... wpisał się do protokołu czerwoną kartką (Garncarczyk).

Z kolei Dudka strzelił dzisiaj gola dla Auxerre w meczu z Lille (1:1).


- pabloyd - 06.02.2011 11:07 PM

Po siedmiu godzinach operacji, profesor Rosello powiedział: jesteśmy umiarkowanie zadowoleni z operacji. Za kilka dni, okaże się czy kończyny z neurologicznego punktu widzenia, będą w stanie powrócić do pełnego funkcjonowania.

dodatkowo:
Prof. Rossello ocenia, że rehabilitacja potrwa przynajmniej rok.


- ku3a - 06.02.2011 11:12 PM

pabloyd napisał(a):jesteśmy umiarkowanie zadowoleni
nie brzmi to dobrze Icon_frown


- pabloyd - 06.02.2011 11:26 PM

Niestety Icon_frown
Dopisałem jeszcze info, że najprawdopodobniej cały rok rehabilitacji, więc cały sezon z głowy.
Wyjdzie z tego i powinien wrócić na tor, ale w jakiej formie i kiedy ?

Jedno jest raczej pewne, już nikt z nim nie podpisze kontraktu ze zgodą na uczestnictwo w rajdach. On lubił rajdy, więc to dodatkowa dla niego tragedia.


- pabloyd - 09.02.2011 06:22 PM

Dobre wieści o Kubicy. Coś czuje że wróci do zdrowia (a może i do wyścigów) szybciej niż się sądzi.

Kolejne dobre wieści napłynęły z Włoch około południa. Robert Kubica opuści wkrótce oddział intensywnej terapii i zostanie przeniesiony na ortopedię. Ogólny stan jego zdrowia ciągle się poprawia.
- Wiemy już, że Robert w czwartek opuści oddział intensywnej terapii i zostanie przeniesiony na ortopedię gdzie będzie miał własny pokój - powiedział Daniele Morelli, menadżer Polaka. - Wszystkie zabiegi się udały i myślimy już nad rehabilitacją, która zostanie określona za kilka dni. Ciężko ocenić stan psychiczny, ponieważ Robertowi podaje się silne środki przeciwbólowe, ale utrzymuje świetny kontakt z najbliższymi. Wszyscy cieszymy się z takiego obrotu sprawy. Możemy odetchnąć z wielką ulgą i rozpoczynamy walkę o powrót Roberta do zdrowia - dodał.

- Ogólna ocena stanu zdrowia pacjenta zakończyła się dziś rano. Nie ma żadnych problemów z krwiobiegiem Polaka. Sytuacja jest już ustabilizowana. Możemy więc przenieść go na oddział ortopedii i rozpocząć ostatnią fazę leczenia. Następne operacje są zaplanowane na piątek, wykona je ordynator ortopedii i traumatologii szpitala Santa Corona, prof. Francesco Lanza. Nie przewidujemy już żadnych zabiegów dłoni, ponieważ wszystko przebiega zgodnie z planem - wyjaśnił szef oddziału intensywnej terapii Giorgio Barabino.



- pabloyd - 10.02.2011 01:22 PM

W wywiadzie dla L'Equipe były kapitan reprezentacji Francji Zinedine Zidane wyjaśnił dlaczego zgodził się popierać kandydaturę Kataru do organizacji mundialu w 2022 r. Wytłumaczył, że chciał aby futbol zapuścił korzenie na Bliskim Wschodzie. - Jeśli chodzi o pieniądze to mówi się, że dostałem 10, 11, 12, a nawet 13 mln euro. To bzdura. Nie wziąłem nawet trzeciej części tej sumy - powiedział.
- Zarobiłem dużo pieniędzy, ale trafiły do mojej fundacji, która zajmuje się działalnością charytatywną. Nie zrobiłem tego dla pieniędzy. Gdy w 2006 r. kończyłem karierę, miałem ofertę gry w Katarze. Otrzymałem czek in blanco, w którym mogłem wpisać każdą sumę. Ale się nie zdecydowałem - przypomina Francuz.
Przyznał jednocześnie, że planuje pomagać naftowemu potentatowi nadal. - Powiedziałem im: Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł wam pomóc w sprawach związanych ze sportem, a przede wszystkim z piłką. Proszę wziąć pod uwagę na przykład budowę nowych stadionów w krajach rozwijających się. Katar jest mały, ale przez Katar to drzwi do całego Bliskiego Wschodu. Dlaczego niby mieliby nie organizować mundialu?
Oprócz Francuza kandydaturę Kataru wspomagali m. in. Alex Ferguson, Roland de Boer i Pep Guardiola.



- pabloyd - 11.02.2011 03:14 PM

Na tydzień przed pierwszym spotkaniem 1/16 finału Ligi Europejskiej ze Sportingiem Braga, Lech Poznań przebywający na zgrupowaniu w Turcji wygrał kolejny sparing.

Lech Poznań - Olimpija Lublana 1-0 (0-0)
Bramka: Marcin Kikut 75


- michal91d - 11.02.2011 03:26 PM

pabloyd napisał(a):Na tydzień przed pierwszym spotkaniem 1/16 finału Ligi Europejskiej ze Sportingiem Braga, Lech Poznań przebywający na zgrupowaniu w Turcji wygrał kolejny sparing.
chciałbym żeby było dobrze ze Sportingiem, ale boję się, że bez Peszki to już nie ten sam Lech...