Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- ku3a - 19.06.2010 03:45 PM

zdecydowanie kajman ma rację. ja kompletnie nie rozumiem czemu ludzie którzy to układają nie rozróżniają stosunku od różnicy... Dla nich to chyba synonimy... :roll:
tak więc chodzi o różnice.

szkoda jednak, że dla innych synonimami są "ilość" i "liczba".


- saferłel - 19.06.2010 05:57 PM

Hehehe, prawda, prawda...ludzie są jacy są.

Nie oglądałem meczu Ghany z Australią, bo zostałem zmuszony do pojechania na działkę babci i robotę przy przewalaniu gałęzi :/ Wróciłem tak na 80 minutę. Wynik trochę mnie zdziwił, ale nie rozczarował. Obie ekipy lubię, a poza tym zarówno remis jak i zwycięstwo Ghany ukształtowałyby identyczną sytuację. Mianowicie Niemcy muszą wygrać w ostatnim meczu. Remis nic im nie da, zakładając, że Serbia pokona Australię. I tu znów kłania się różnica-stosunku bramek Icon_razz Niemcy ładnie się nastrzelali w pierwszym spotkaniu, ale jakby mieli tyle samo pkt. co Serbia, to nadal górę bierze różnica czy fakt, iż przegrali z Serbią?
Problem w tym czy w przypadku tylko dwóch ekip bezpośrednio walczących o awans stosuje się tą samą zasadę.


- kajman - 19.06.2010 08:12 PM

saferłel napisał(a):Obie ekipy lubię, a poza tym zarówno remis jak i zwycięstwo Ghany ukształtowałyby identyczną sytuację. Mianowicie Niemcy muszą wygrać w ostatnim meczu. Remis nic im nie da, zakładając, że Serbia pokona Australię. I tu znów kłania się różnica-stosunku bramek Icon_razz Niemcy ładnie się nastrzelali w pierwszym spotkaniu, ale jakby mieli tyle samo pkt. co Serbia, to nadal górę bierze różnica czy fakt, iż przegrali z Serbią?
A ja się nie zgadzam. Dla układu Niemcy - Serbia może to nie ma znaczenia, ale po zwycięstwie z Australią remis Ghanie w ostatnim meczu dawał awans. Po zwycięstwie Ghany Australijczycy zostawali bez szans, a teraz dla Niemców mimimalna porażka nic nie daje. Przyznam się, że sądzę, że Serbia nie pogra sobie, a decydować będą rozmiary zwycięstwa Australii i przegranej Ghany.


- ku3a - 19.06.2010 11:01 PM

z meczu Kamerun-Dania obejrzałem tylko ostatnie 10 minut, wcześniej przełączając co kwadrans, by kontrolować wynik, a to dlatego, że wcześniej oglądałem żużel Icon_smile2. co za emocje! co za wyniki!! ale jak najbardziej zasłużone! trzech "naszych" było po prostu najlepszych i skład finału był najlepszy z możliwych, bo to było czterech zawodników którzy zdecydowanie bili na głowę resztę. jeszcze raz - ależ wyniki!! Icon_biggrin3


- saferłel - 19.06.2010 11:12 PM

kajman napisał(a):A ja się nie zgadzam.
Ja miałem na myśli jedynie sytuację Niemiec. Chciałbym, aby nie awansowali, więc pisząc tamten post patrzyłem na sytuację jedynie z tej konkretnej perspektywy.

ku3a napisał(a):co za emocje! co za wyniki!!
Oj, akurat w meczu emocji też nie brakowało. Komentatorzy uznali go nawet za najbardziej emocjonujący w tych MŚ i ja mógłbym się w pewnym sensie z tym zgodzić. Trochę pechowo więc ominąłeś. A żużel...to nawet nie wiem co teraz się odbyło? Jakieś GP Polski?
Kiedyś oglądałem ten sport i się nawet nim interesowałem. Liga rodzima i angielska nie były dla mnie tajemnicą, ale teraz nic z tego nie zostało.
Pamiętam, że lubiłem Pool Pirates i Coventry Bees Icon_smile


- Miszon - 20.06.2010 02:47 AM

ku3a napisał(a):zdecydowanie kajman ma rację
Ja wiem. I wiem że chodzi o różnicę. Ja tylko przepisałem. Tyle że złe źródło wybrałem, bo zapomniałem że akurat w tej gazecie to już mało kto pisać umie Icon_confused2 .
kajman napisał(a):(ze względu na spadek ich ilości)
ku3a napisał(a):szkoda jednak, że dla innych synonimami są "ilość" i "liczba"
Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):jakby mieli tyle samo pkt. co Serbia, to nadal górę bierze różnica czy fakt, iż przegrali z Serbią?
najpierw bramki. tak to dziwnie jest. Potem kto więcej ich strzelił. Dopiero jak remisowo wychodzi, to na końcu bezpośrednio mecze. Obojętnie ile drużyn bierze się pod uwagę.
CAM-DEN niestety nie oglądałem, tylko ostatnie 10 minut. Wcześniej miałem gości i w innym pokoju siedzieliśmy, a potem coś czytałem co musiałem przeczytać dziś. Żałuję trochę. Ładne akcje bramkowe Duńczyków.


- chris975 - 20.06.2010 09:31 AM

IMO Dania-Kamerun to najlepszy mecz jak do tej pory (a przynajmniej z tych, które oglądałem). Co prawda stawiałem na Duńczyków ale remis byłby najbardziej sprawiedliwy bo i wtedy ostatnia kolejka byłaby bardziej emocjonująca. Szkoda mi trochę tego Kamerunu, że już odpadł...


- michal91d - 20.06.2010 12:43 PM

a ja niestety musiałem sobie odpuścić mecz przez jakiś głupi film na Jedynce, który koniecznie chciały zobaczyć mama i siostra...
całe szczęście ostatnie 15 minut oglądałem...


- saferłel - 20.06.2010 05:56 PM

Hehe Icon_smile2 Włochy słabiutkie, jak Francja. Mogą już wracać do domu, bo nawet jakby wyszli z grupy to nie mają dużych szans na ćwierćfinał, a skoro już przy sytuacji w grupie jesteśmy:

Paragwaj 4
Nowa Zelandia 2
Włochy 2
Słowacja 1

I znów niestety do ostatniej kolejki (tak jak w przypadku Francji) trzeba czekać i mieć nadzieję, że faworyt nie da rady. Obawiam się, że Włochom awans może dać nawet remis ze Słowacją. Z drugiej strony Nowa Zelandia jest zaskakująco blisko...awansu i też nie sprzeda skóry tanio. I jeszcze pytanko - Gdyby oba ostatnie mecze skończyły się takim samym wynikiem (np. po 0:0), to kto oprócz Paragwaju wejdzie? Włochy i Nowa Zelandia mają wtedy identyczne statystyki, pod każdym względem.


- Miszon - 20.06.2010 07:15 PM

Wówczas... losowanie Icon_biggrin3 .
Było już w 1990, w grupie ENG, HOL, IRL, EGY, w której jedyny rozstrzygnięty wynik to było 1:0 ENG-EGY. Ale że wtedy wyszły 3 zespoły z grupy, to zasadniczno nie robiło to większej różnicy.
Stawiam 1miejsce PAR, drugie jednak ITA. SLK jest słaba i wystraszona i nie da rady zremisować z ITA. PAR chyba nie pozwoli sobie zremisować z NZL bo będzie chciał uniknąć grania z HOL.


- saferłel - 20.06.2010 07:49 PM

Losowanie. To kiepskie rozwiązanie. Już lepszym byłoby przepuszczenie Nowej Zelandii jako zespołu z niższej pozycji w rankingu Fifa (wiem, że są jakieś rozgrywki, które stosują tego rodzaju zabieg związany z rankingiem, tylko wtedy awansuje ten kto jest wyżej, co dla mnie jest trochę nielogiczne, ale ok...).


- Miszon - 20.06.2010 08:49 PM

Przez jakiś czas faktycznie było, że przechodzi ten kto wyżej w rankingu FIFA. Ale nie pamiętam, czy na MŚ, czy ME.


- saferłel - 20.06.2010 09:54 PM

Cholerny Iworyjczyk. Kartka za takie zagranie! Teraz powinni się jeszcze dwiema trafieniami zemścić!


- chris975 - 20.06.2010 10:07 PM

Kontaktowy gol Icon_biggrin3 Niech jeszcze ze trzy tej Brazylii wpakują. Brazylia go home!


- saferłel - 20.06.2010 10:14 PM

Ty lepiej patrz co WKS robi z Brazylijczykami. Kopię po nogach, gdzie popadnie. Co za chamstwo. Chyba sięna nich obrażę. Dobrze, że mistrzowie prowadzą!

*****, co to jest na tym boisku :/!!!! Przecież ten murzyn wpadł na Kakę!

WKS do domu!!!! Banda debili! Sędzie nie lepszy.


- Miszon - 20.06.2010 10:23 PM

Sędzia fatalny. Oby to jego ostatni mecz na tych MŚ. Najpierw nie zauważa 2 razy zagrania ręką Fabiano przy drugiej bramce, potem nie daje 2 czerwonych (minimum 1, za nakładkę na Bastosa) dla WKS za bardzo niebezpieczne zagrania, co sprawia że Brazyliczycy się irytują (i ich trener także, co jeszcze bardziej psuje atmosferę. Ale z drugiej strony nic dziwnego, że broni swych zawodników). Gra się robi brzydka, potem doprowadza do spięć i w końcu daje się nabrać na teatr Keity. Zepsuł ten mecz po prostu Icon_evil .
Oby Elano nie złamał nogi...


- Yacy - 20.06.2010 10:30 PM

saferłel napisał(a):Kopię po nogach
no to przestań ich kopać!!! Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen


- saferłel - 20.06.2010 10:33 PM

Dobra, dobra, mi wcale nie jest do śmiechu. Naprawdę się zdenerwowałem. Elano rozgrywa bardzo udany turniej i jego brak byłby fatalną wieścią Icon_sad


- Miszon - 20.06.2010 10:36 PM

Zgadzam się z Gmochem odnośnie Kaki. Jak ktoś na mnie tak biegnie, to odruchowo wyciągam tak rękę, żeby się obronić/zaasekurować. Na koncertach miałbym w takim razie kilkadziesiąt czerwonych kartek Icon_razz .
Po namyśle nawet pewne 2 czerwone. Oby zaocznie zostały przyznane. Kilka meczów to minimum. Ale z tą ręką to parodia - sędzia gada z zawodnikiem, że widział rekę, ale mu to uznaje? Icon_eek2 No, chyba że na słuchawkach mu powiedzieli.


- saferłel - 20.06.2010 10:40 PM

Ja też tego nie rozumiem. Skoro wiedział/widział, to dlaczego nie zagwizdał? Chyba, że naprawdę uznał, iż ręki nie było, a potem podbiegł do Luisa i powiedział coś w stylu ''no, no, mało brakowało i piła zatańczyłaby po twojej ręce, masz farta kolego''.

Ciekawe jak oficjalnie zostanie to wszystko skomentowano jutro przez FIFA.