Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- Gary - 30.09.2009 08:10 PM

A co myslicie o propozycji zmiany w przepisach polegającej na tej, że druzyna przyjmujaca zagrywkę swój pierwszy atak będzie musiała przeprowadzić zza linii 3 metrów, a dopiero następnej ewentualnie wybronionej piłce, będą mogli atakować spod siatki.
Myślę, że to trochę upodobni siatkówkę męską do żeńskiej. Icon_wink2


- Miszon - 30.09.2009 08:24 PM

Ja już pisałem - dla mnie faceci po prostu grają za dobrze. Takie bomby sadzą, że od razu po akcji jest.


- saferłel - 30.09.2009 08:29 PM

Miszon napisał(a):A co myslicie o propozycji zmiany w przepisach polegającej na tej, że druzyna przyjmujaca zagrywkę swój pierwszy atak będzie musiała przeprowadzić zza linii 3 metrów, a dopiero następnej ewentualnie wybronionej piłce, będą mogli atakować spod siatki.
Myślę, że to trochę upodobni siatkówkę męską do żeńskiej. Icon_wink2

Icon_lol Niezłe zmiany, ale obawiam się, że to nie przeszłoby tak łatwe.....Zresztą to niejako uniemożliwiłoby ''emocje przy siatce'' w szerokim rozumienie tego terminu.

A może żeby było ciekawiej, to przywróćmy czasy gdzie zdobywało się punkty tylko z własnej akcji Icon_lol Nawet przy 3:0 kibice nie będą narzekali na krótkie mecze ;P


- Gary - 30.09.2009 08:34 PM

Ale to nie moja propozycja, tylko będzie ona testowana w klubowych mistrzostwach swiata.

A moim zdaniem by trochę wzmocniło emocje, bo co to za emocje: przyjęcie, zagrywka i gwóźdź w podłogę. Icon_wink2


- ku3a - 30.09.2009 08:38 PM

Gary napisał(a):Myślę, że to trochę upodobni siatkówkę męską do żeńskiej. Icon_wink2
Icon_lol Icon_lol
tak sobie właśnie dziś myślałem oglądając mecz, że tyle akcji a prawie w ogóle nie umiejąc dobrze rzucić piłki do ataku blisko siatki, tylko sadzą tak, że trzeba zza 3 metrów walić.


- Miszon - 30.09.2009 08:40 PM

Gary napisał(a):zagrywka, przyjęcie i gwóźdź w podłogę
No właśnie o tym pisałem. Nuda i zero niespodzianek. Albo powinienem u buka obstawiać siatkówkę, bo mimo że nie znam za bardzo przepisów (przez 15 lat zmieniły się 3 razy bardziej niż nożna przez 150 Icon_wink2 ), to często obstawiam dobrze zwycięzcę.


- ku3a - 30.09.2009 08:51 PM

Miszon napisał(a):Nuda i zero niespodzianek.
dla Ciebie nuda, a np. dla mnie świadectwo wysokiego poziomu Icon_wink2. nie ma przypadków, wygrywa lepszy.


- saferłel - 30.09.2009 08:53 PM

Cytat:dla Ciebie nuda, a np. dla mnie świadectwo wysokiego poziomu Icon_wink2 . nie ma przypadków, wygrywa lepszy.
I pewnie dlatego uważasz, że w piłce nożnej powinny być pokazywane powtórki, na linii bramkowej zamontowane czujniku, a krocza zawodników podpięte do pulsujących diod, które zapalałyby się w momencie nieprzepisowych faulów Icon_lol ?


- Miszon - 30.09.2009 08:58 PM

To w piłce to mogłoby być. Za dużą kasa wchodzi w grę po prostu. Nikt nie ma interesu wrzucać pieniędzy w biznes, w którym łatwo głupio stracić grube miliony. A raczej - może własnie NA TYM TO POLEGA... Z tego powodu trudno nożną oglądać tak fajnie jak inne sporty, gdzie nie ma takiej kasy, takich przekrętów, takiego prania kasy, itp.
Natomiast czasem chciałbym jakiejś niespodzianki, która jednak w piłce jest częściej niż w siatce.


- Yacy - 30.09.2009 09:03 PM

Miszon napisał(a):to często obstawiam dobrze zwycięzcę.
jestem bardzo ciekawy czy Polki będą w półfinale, więc poproszę Cię o wyniki:

Bułgaria - Polska
Rosja - Holandia

Dzięki
Icon_razz


- saferłel - 30.09.2009 09:04 PM

Już podaję:

Bułgaria - Polska 0:3
Rosja - Holandia 0:3

za 10 minut wyniki półfinałów Icon_razz ...


- Aro - 30.09.2009 09:09 PM

saferłel napisał(a):Rosja - Holandia 0:3
tutaj mam obawy i myślę ze Holenderki perfidnie się podłożą, nie będzie im zależeć na zwycięstwie skoro i tak wygrały grupę.
A na przystawkę dostaną w półfinale ( Serbki , Włoszki, czy może Niemki ) aby w finale zeżreć obfity obiad w postaci..... Rosjanek. Icon_lol


- Miszon - 30.09.2009 09:11 PM

Yacy napisał(a):jestem bardzo ciekawy czy Polki będą w półfinale, więc poproszę Cię o wyniki:
Ale to u mężczyzn. U kobiet jest ciekawie, bo bywają niespodzianki Icon_razz.
A powiedzcie mi - niby dlaczego po naszej wygranej z Bułgarią nie mielibyśmy być w półfinale? Przecież będziemy mieć tylko 1 mecz przegrany, Rosja 2, a Holandia 0.
A nawet gdyby wszyscy po 1, to nie liczą się bezpośrednie wyniki? Czy tak jak w nożnej na MŚ - tylko stosunek bramek (a tutaj setów)?


- Yacy - 30.09.2009 09:14 PM

ale jeśli Holandia przegra [co sugeruje niestety Aro], to wszystkie będą miały po 1 przegranej. I wtedy policzymy sety...

EDIT: ktoś zna obecny wynik Holandia - Belgia?


- Miszon - 30.09.2009 09:19 PM

Yacy napisał(a):ktoś zna obecny wynik Holandia - Belgia?
2:0
http://www.sport.pl/sport/2,93148,,Belgia___Holandia,,132026863,6735.html


- Gary - 30.09.2009 09:19 PM

2:0 w trzecim secie 11-14

Holandia będzie po tym meczu miała 12-0
Polska ma 9-7
Rosja ma 10-7


- Yacy - 30.09.2009 09:22 PM

dzięki! Icon_smile2

oj ciężko będzie... Holandia zupełnie może sobie odpuścić jutrzejszy mecz... Icon_frown


- Gary - 30.09.2009 09:24 PM

Dlatego szkoda dzisiejszego 1szego seta, który już leżał na tacy.


- Gary - 30.09.2009 09:29 PM

Jeszcze jest taka opcja:

Rosja wygrywa, ale tylko 3:2
my wygrywamy 3:0 i jedziemy dalej po dublet. Icon_wink2

Polacy są mistrzami swiata w liczeniu na innych i w wyżej matematyce obliczania szans na awans.

Nawet jak się na chłodno spojrzy na szanse piłkarzy, to matematycznie są bardzo duże szanse na awans. Icon_mrgreen


- ku3a - 30.09.2009 10:04 PM

Aro napisał(a):tutaj mam obawy i myślę ze Holenderki perfidnie się podłożą
myślę, że niekoniecznie to jest w ich interesie.
bo z nami mogą liczyć, że spokojnie wygrają (wszystkie ostatnie wyniki na to wskazują), a z Rosją to zupełnie nie wiadomo, więc z ich punktu widzenia lepiej jakby w półfinale była Polska niż Rosja.