Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 23.07.2023 07:49 PM

No właśnie. Coś słyszałeś Miszon, ale nie wiesz w którym kościele dzwoni. Baraże to jeszcze nie awans, po raz kolejny to chyba musi paść. W takiej formie, jak jesteśmy w barażach byłyby niezłe ciężary raczej.

Tymczasem Santos przekazał sekretarzowi PZPN, że jeśli byłoby coś na rzeczy, oni pierwsi o tym by się dowiedzieli.
Więc temat póki co jest chyba zamknięty.
Teraz zobaczymy jak będzie wyglądał Narodowy na meczu z Wyspami Owczymi, może być nieciekawie. A potem wyjazd do Albanii i to będzie pewnie mecz prawdy, oby najgorsze było już za nami, przynajmniej jeśli chodzi o samę reprezentację.

bear, coś pomyliłem z tym meczem, ale był jakiś ważny w okolicy Wielkanocy, na którym nikogo ze sztabu nie było, z tego co kojarzę, a na pewno nie było Santosa.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 23.07.2023 07:49 PM

Wiem że baraże nie awans, ale zasadniczo ogrdna formuła ME jest taka denna, że każda powazniejsza ekipa może eliminacje traktować czysto sparingowo a na poważnie dopiero od tej drugiej rundy mistrzostw.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 23.07.2023 09:30 PM

Zmieniając temat, już w pierwszej kolejce naszej kochanej ekstraklasy takie rzeczy się dzieją Icon_smile
https://twitter.com/i/status/1683165241021026305
https://twitter.com/i/status/1683180085682094080


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 23.07.2023 10:32 PM

quote="Miszon"]Co do grania przeciwko trenerowi:[/quote]
Trochę karkołomna teoria. Akurat niektórzy dobrze wiedzą co zrobić, by zwolnić selekcjonera i mają już w tym doświadczenie. Santosa tu prędzej czy później nie będzie, a oni już zawsze będą musieli żyć z tą mołdawską hańbą.
neo01 napisał(a):już w pierwszej kolejce naszej kochanej ekstraklasy takie rzeczy się dzieją
świetna ta pierwsza kolejka, piękne bramki i faworyci od początku pokazują moc.
I świetnie, że Canal Plus bardzo szybko udostępnia na Youtube obszerne skróty z meczów, brakowało tego do tej pory.

Gratulacje dla siatkarzy, fajnie się ten finał oglądało.
Zastanawiam się tylko, czy Polska już dożywotnio otrzymała organizację wszystkich siatkarskich imprez...?


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 24.07.2023 09:09 AM

Wygląda na to, że podobnie jak z aferą premiową, sytuacja została rozdmuchana przez dziennikarzy (co zresztą podejrzewałem od początku). Wygląda na to, że ktoś ma spory interes w tym, żeby mącić w PZPN. Jakiś kontrkandydat do stanowiska prezesa?


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 24.07.2023 10:10 AM

Po prostu arabski dziennikarz napisał, że Santos negocjuje z arabskim klubem. A fakt jest taki, że go chcą, a on chyba jednak, przynajmniej póki co, niekoniecznie.

Brawa dla siatkarzy! Icon_smile
Oby w Paryżu przełamali w końcu tę fatalną passę.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 24.07.2023 04:52 PM

Na zbliżających się MŚ Polska wystawi jedynie jednego kolarza w wyścigu ze startu wspólnego (Michała Kwiatkowskiego). To w zasadzie najmniej w historii, mniej było pewnie wtedy jak w czasach amatorskich, które trudno porównywać, bo nie mieliśmy wtedy i tak (prawie) w ogóle zawodowców, czasem wtedy jakiś jeden pojechał. Icon_frown To samo grozi nam za rok na igrzyskach w Paryżu. I to byłby wynik najniższy od... sam nie wiem - 1948? Mamy 29 miejsce w rankingu olimpijskim, żeby pojechało 2 zawodników potrzebujemy awansować do końca X 2023 na miejsce 20. Nierealne, bo to jest zdaje się prawie dwukrotnie więcej punktów niż mamy obecnie...
Pań będzie 6, skład jest mocny, nie wiem jak forma najlepszych, bo będą tuż po żeńskim Tour de France, ale tak czy inaczej liczymy tam na dobry wynik - Niewiadoma, Skalniak-Sójka i Lach są w tym roku w bardzo mocne.
Dodatkowo po 2 zawodników/zawodniczki w czasówkach oraz sztafeta mieszana w czasówce (po 3 panie i panów).

Edit:
Po Tour de France awansowaliśmy w rankingu olimpijskim z 29 na 23 lokatę, do Kazachstanu tracimy około 400 punktów (czyli ponad połowę straty udało się skasować). Liczmy w takim razie na dobre wyniki w Tour de Pologne i Vuelta España (liczę że Majka pojedzie jako wolny strzelec i zawalczy o etap).

Przy okazji dowiedziałem się, że ostatnio jednego zawodnika w wyścigu zawodowców na MŚ mieliśmy w roku... 1985 i był to Czesław Lang. W kolejnych 3 latach startowali Lang i Piasecki, a potem było już więcej.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 26.07.2023 11:42 AM

(19.07.2023 01:55 PM)neo01 napisał(a):  No, aklimatyzacja koniecznie, bo upał to jedno, a jeszcze wysokość, no i to będzie rewanż... Będzie ciężko, to właściwie pewne.
ciekawe jak Azerowie odnajdą się w kraju, gdzie 26 lipca jest 13 stopni Celsjusza i już tak pięknie jesiennie Icon_razz
Dawno nie czekałem tak mocno na mecz jak dziś.


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 26.07.2023 10:18 PM

No i jak się okazało, warto było czekać. Icon_twisted
Najpierw po dwóch fatalnych błędach w grze obronnej gości Raków był w niebie, później Karabach pokazał lwi pazur i straty odrobił, no i wreszcie (już w doliczonym czasie gry) magiczne kop(dotk)nięcie pokazał nowy nabytek częstochowian - Sonny Kittel. Icon_cool


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 26.07.2023 11:10 PM

Raków zagrał całkiem niezły mecz, ale jednak za szybko te dwa gole stracili...
U siebie w tamtym sezonie w LE Karabach nie przegrał meczu, to musi dawać do myślenia. Będą ciężary...
Ale dziś trzeba pogratulować zwycięstwa, szansa jest.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 27.07.2023 12:12 AM

No więc to był kolejny z tych pięknych wieczorów.
Wygrać z tak klasowym zespołem, gdy zawiedli liderzy (Tudor, Koczergin, Papa, Svarnas) wielka rzecz.
No i nasz nowy kocur przywitał się najpiękniej jak mógł.
Będzie piekielnie ciężko w Baku, ale ten zespół pokazał dziś wielki charakter i wierzę że będzie dobrze.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 27.07.2023 12:58 AM

Zabawne, bo obejrzalem pierwszą połowę, w przerwie przełączyłem, a potem zapomniałem o meczu bo się wciągnąłem w Więźnia Brubakera, którego nie widziałem chyba ze 20 lat.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 28.07.2023 03:31 AM

Przeglądam wyniki Legii w europejskich pucharach i nie wiem skąd ten wynik 14 meczów z rzędu bez straty gola. Pamiętamy z pewnością siedem w sezonie 2019/20, i to wszystko.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 28.07.2023 08:38 AM

Nie 14 z rzędu, tylko 11 na przestrzeni 14 meczów z rzędu.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 29.07.2023 01:32 PM

Warszawski turniej znów mocno nieprzychylny naszej Idze.
Będzie teraz musiała grać niemal dwa mecze pod rząd...


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 29.07.2023 01:37 PM

Chyba trzy mecze są przełożone z poprzedniego dnia, więc nie tylko ona. Jej ewentualna przeciwniczka także.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 29.07.2023 01:39 PM

A tam jest sztuczne oświetlenie?


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 29.07.2023 02:33 PM

Miszon napisał(a):Jest 7.zwycięstwo dla Polski w TdF, 16.w Grand Tourze!
Wczoraj bardzo blisko drugiego w historii zwycięstwa kobiet (ale Bogumiła Matusiak wygrała kiedy wyścig dookoła Francji nie nazywał się Tour de France pań, tylko jakoś inaczej) była Agnieszka Skalniak-Sójka. Zaatakowała o ile pamiętam około 80 km przed metą, potem jechała w trójce, na ostatnich 2 kilometrach zostały we dwie, Polce zabrakło sił dosłownie 300 metrów przed metą (ostatecznie peleton ją dogonił 50 metrów, nawet miejsce 10. zdążyła zająć. Notabene przy okazji 8. była Marta Lach), jej współtowarzyszka ucieczki dojechała jednak z minimalną przewagą przed pogonią.
Ech szkoda, trzeba czekać następnej szansy. Ale brawa dla Polki.
(spróbuję znaleźć skrót z tego etapu)


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 29.07.2023 08:29 PM

I znów mecz Igi tym razem częściowo przeniesiony. Mam nadzieję, że finał będzie później, a na przyszłość przydałoby się jakieś profesjonalne oświetlenie...


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 29.07.2023 09:32 PM

Tymczasem Katarzyna Niewiadoma druga na etapie TdF pań kończącym się na słynnym Tourmalet!
Jeszcze nie widziałem powtórki, zatem trudno mi coś więcej powiedzieć, ale wynik super. Oklasky
Jutro kończąca zmagania czasówka, przyznam że nie wiem jak Polka sobie w niej radzi. Strzelam jednak, że gorzej od będących niedaleko za nią w generalce Van Vleuten, Kopecky i Moolman.
Zaczęło się też Tour de Pologne. Zaczęło od nawałnicy w Poznaniu, na szczęście jury poszło po rozum do głowy i uznało wszystkim zawodnikom, którzy jechali w głównej grupie (czyli chyba wszystkim) w momencie wjazdu w zalane deszczem regiony, ten sam czas (bo doszło do rozłamu w peletonie jeszcze przed strefą ochronną i normalnie weszłyby duże różnice w generalce, przykładowo cała grupa UAE potraciłaby po ponad 2,5 minuty).