Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 25.05.2023 06:31 PM

kajman napisał(a):Wtedy chyba było nieco mniej drużyn w lidze.
patrząc na osiągi innych przedwojennych królów to mogło chodzić wtedy o coś innego.

1927 Henryk Reyman, Wisła Kraków 37
1928 Ludwik Gintel, Cracovia 28
1929 Rochus Nastula, Czarni Lwów 25
1930 Karol Kossok, Cracovia 24
1931 Walerian Kisieliński, Wisła Kraków 24
1932 Kajetan Kryszkiewicz, Warta Poznań 16
1933 Artur Woźniak, Wisła Kraków 18
1934 Ernest Wilimowski, Ruch Hajduki Wielkie 33
1935 Michał Matyas, Pogoń Lwów 22
1936 Teodor Peterek, Ernest Wilimowski, Ruch Hajduki Wielkie 18
1937 Artur Woźniak, Wisła Kraków 12
1938 Teodor Peterek, Ruch Hajduki Wielkie 21
1939 Ernest Wilimowski, Ruch Hajduki Wielkie 26 (rozgrywki przerwał wybuch wojny)


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 25.05.2023 10:46 PM

bear napisał(a):patrząc na osiągi innych przedwojennych królów to mogło chodzić wtedy o coś innego
Jedno nie przeczy drugiemu.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 26.05.2023 11:31 AM

Fajną zabawę przygotował Kanał Sportowy.
Chodzi o ułożenie 100 najlepszych piłkarzy w historii. Nie jest łatwo, ale myślę, że warto się zmierzyć (przy okazji jest mały rabat na Kwartalnik Sportowy, gdzie będą opisane sylwetki całej setki, którą utworzą głosujący).
Zabawa odbywa się poprzez stronę https://100.kanalsportowy.pl/
Polecam także programy, gdzie eksperci metodą pucharową ustalają swoją setkę, dużo ciekawostek i przypomnienie sylwetek zawodników. Pierwszy program: https://www.youtube.com/watch?v=vXGg9U2EreY


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 26.05.2023 11:55 AM

Ułożyłem swoją kilka dni temu
100.kanalsportowy.pl/moje-top-100-7

Ale zrobiłem to tylko dla tego rabatu, serce do zabawy straciłem bardzo szybko gdy zorientowałem się, jakie skandaliczne są braki w nominacjach (patrząc tylko na nasze podwórko, pominięcie takich nazwisk jak Deyna czy Lato to kpina).
Dlatego u mnie tylko top10 ma jakieś znaczenie, reszta totalnie intuicyjnie i na kolanie.

Format tego programu też do mnie nie trafia, ten system pucharowy jest dziwny i chaotyczny, do tego marnują w studiu potencjał takich fachowców jak Jarosz czy Strejlau.
Dużo ciekawszy pod kątem historii był cykl "Sprintem przez mundiale", gdzie w znacznie bardziej przystępny sposób po kolei były omawiane wszystkie turnieje od 1930 roku.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 26.05.2023 12:58 PM

bear napisał(a):patrząc tylko na nasze podwórko, pominięcie takich nazwisk jak Deyna czy Lato to kpina
Co takiego?! Jakim cudem??


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 26.05.2023 12:59 PM

Rabat akurat tylko 5 zeta, myślałem, że chociaż dycha, ale mniejsza z tym.
Też naprawdę nie rozumiem tych braków. Deyna przecież był w swoim primie przynajmniej w top 3 środkowych pomocników na świecie, jeśli nie najlepszym. Absolutny geniusz futbolu, tylko jednak chyba dość szybko się stoczył, ale Best jeszcze wcześniej, a w setce jest. Lato to też brak, ale już aż tak bardzo mnie nie razi. Natomiast jest M. Owen, jest Bebeto, to przy braku Deyny wygląda po prostu niepoważnie.
Mnie by z kolei wystarczyła 50. Dalej to było już tak mocno na kolanie, ale tutaj jednak te programy bardzo się przydały, mnóstwo ciekawej wiedzy, nie wiem, czemu tak na to narzekasz.

Przyszło mi do głowy jeszcze coś. Może byśmy stworzyli taki forumowy ranking (tylko oczywiście głosowanie na mniejszą liczbę zawodników)? Icon_smile

bear napisał(a):100.kanalsportowy.pl/moje-top-100-7
Co Lewy tak nisko? Icon_wink


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 26.05.2023 01:33 PM

neo01 napisał(a):Co Lewy tak nisko?
gdybym dłużej pomyślał i poanalizował, to byłby pewnie niżej. I patrzyłem w kontekście globalnym, bo gdyby to była lista najlepszych w historii polskiej piłki... może kiedyś taką zrobię.
neo01 napisał(a):Deyna przecież był w swoim primie przynajmniej w top 3 środkowych pomocników na świecie, jeśli nie najlepszym.
w 1974 był trzeci w ogóle.
neo01 napisał(a):Lato to też brak, ale już aż tak bardzo mnie nie razi.
król strzelców 1974, ogromny wkład w 1982.
neo01 napisał(a):mnóstwo ciekawej wiedzy, nie wiem, czemu tak na to narzekasz.
ja niewiele nowego się dowiedziałem, a gdy kolejny raz usłyszałem anegdote o Smudzie, Beście i Bonnie Tyler to mnie krew zalała.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 26.05.2023 02:01 PM

neo01 napisał(a):Może byśmy stworzyli taki forumowy ranking (tylko oczywiście głosowanie na mniejszą liczbę zawodników)?
Zacząłem o tym myśleć i się trochę nakręciłem.
Mógłbym się podjąć poprowadzenia takiego topu.
Z tym, że mnie nie bawią jakieś preselekcje, nominacje, etapy, przeliczniki, niekończące się dyskusje nad sposobem głosowania.
Jasne, klarowne, przejrzyste zasady - każdy głosuje na swoje top50 (bo 100 to chyba faktycznie za dużo) i na koniec zliczenie i prezentacja.


RE: Przy muzyce o sporcie - santosz - 26.05.2023 02:13 PM

Pewnie nie ma więcej polskich nazwisk, żeby nie było akcji Polacy głosują na Polaków a Polska mistrzem Polski.
No i umówmy się, chodzi też na pewno o jakąś globalną rozpoznawalność, o ile nazwiska Boniek czy Lewandowski kojarzą nawet najbardziej prymitywne plemiona zamieszkujące dżunglę amazońską to Deynę czy Lato już niekoniecznie i pewnie też ma niewielkie znaczenie, że któryś z nich był jakimś trzecim zawodnikiem świata w 1974 w rankingu, którego nikt nie pamięta i nikogo on nie interesuje (w skali globalnej oczywiście)


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 26.05.2023 03:54 PM

neo01 napisał(a):Chodzi o ułożenie 100 najlepszych piłkarzy w historii.
Pewnie bym dał radę ułożyć setkę 1960-2000, ale potem już już niewiele kojarzę. Przed '60, a nawet '65 też kiepsko by mi szło.
bear napisał(a):pominięcie takich nazwisk jak Deyna czy Lato to kpina
A co jest z polskich, bo bez rejestracji nie chce mi pokazać nazwisk.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 26.05.2023 04:38 PM

Tylko Boniek i Lewandowski.


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 26.05.2023 05:06 PM

Śmiechu warte.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 26.05.2023 05:15 PM

bear napisał(a):Mógłbym się podjąć poprowadzenia takiego topu.
Super! Icon_smile
bear napisał(a):Jasne, klarowne, przejrzyste zasady - każdy głosuje na swoje top50 (bo 100 to chyba faktycznie za dużo)
Jasne, też tak myślałem Icon_wink Z tym że nie wiem, czy 50 to też trochę nie za dużo, ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.
santosz napisał(a):któryś z nich był jakimś trzecim zawodnikiem świata w 1974
Najbardziej chodzi tu o króla strzelców. I rzeczywiście, skoro jest np. Villa w tej 150 dla internautów, to Lato też powinien się znaleźć. Ale Deyna to obowiązkowo.


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 26.05.2023 05:23 PM

Dla mnie taki top bez Lubańskiego to po prostu nie ma sensu.


RE: Przy muzyce o sporcie - Yacy - 26.05.2023 07:03 PM

Ja się zarejestrowałem. Wrzuciłem Anglików, Argentyńczyków i przy Brazylijczykach pomyślałem, kto jest z naszych. Nie ma Laty i Lubańskiego, to poprostu się wylogowałem i po zabawie Icon_wink2


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 26.05.2023 07:07 PM

Lubańskiego trudno oczekiwać, on nie zaistniał za bardzo w międzynarodowej świadomości.
Ale brak Laty musi dziwić - król strzelców MŚ, jeden z najlepszych strzelców MŚ w historii (ilu zawodników ma ponad 10 bramek? 10?).


RE: Przy muzyce o sporcie - piotreklp3 - 26.05.2023 09:42 PM

(26.05.2023 11:55 AM)bear napisał(a):  Ale zrobiłem to tylko dla tego rabatu, serce do zabawy straciłem bardzo szybko gdy zorientowałem się, jakie skandaliczne są braki w nominacjach (patrząc tylko na nasze podwórko, pominięcie takich nazwisk jak Deyna czy Lato to kpina).
Porównując ten zestaw z setką piłkarzy wszech czasów portalu FourFourTwo z listopada zeszłego roku brakuje tylko dziewięciu nazwisk:
Valentino Mazzola (37 miejsce)
Kenny Dalglish (44)
Jose Manuel Moreno (51)
Gaetano Scirea (54)
Juan Alberto Schiaffino (56)
Dixie Dean (63)
Jimmy Johnstone (69)
Djalma Santos (95)
Javier Zanetti (96)


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 26.05.2023 10:06 PM

Większość z tych 9 nazwisk kompletnie mi nic nie mówi.


RE: Przy muzyce o sporcie - Aro - 26.05.2023 10:13 PM

Miszon napisał(a):Ale brak Laty musi dziwić - król strzelców MŚ
mnie nie dziwi, to jedno z kryteriów być może z mniej ważnych. aczkolwiek jestem zdania, że powinien się znaleźć przynajmniej w topowej 150-tce.
Czy ktoś wie kto tę 100-kę wybierał?
Miszon napisał(a):(ilu zawodników ma ponad 10 bramek? 10?).
tak na szybko znalazłem łącznie 14 piłkarzy i ciekaw jestem ilu spośród nich nie trafiło do top100.
1. Miroslav Klose Niemcy 16
2. Ronaldo Brazylia 15
3. Gerd Muller Niemcy 14
4. Leo Messi Argentyna 13
4. Just Fontaine Francja 13
6. Pele Brazylia 12
6. Kylian Mbappe Francja 12
8. Sandro Kocsis Węgry 11
8. Jurgen Klinsmann Niemcy 11
10. Gabriel Batistuta Argentyna 10
10. Teofilo Cubillas Peru 10
10. Grzegorz Lato Polska 10
10. Gary Lineker Anglia 10
10. Helmut Rahn RFN 10

Dla mnie Garrincha to ogromna niespodzianka. i tu poruszono zupełnie inne kryteria.
Jego kariera była dość krótka, ale za to spektakularna. strzelił ledwie 12 bramek dla reprezentacji Brazylii, za to zdobył 2 Mistrzostwa Świata, no i był kluczowym zawodnikiem w obu finałach mś , jednym z asystentów i dryblerów ever w historii.
Zwłaszcza szalał na finałach Chile'62, gdy sam Leszek Jarosz zrecenzował go jako MŚ jednego aktora i przepchnął go do kolejnej rundy wyciągając jokera, wg subiektywnej opinii ocenił go jako nr 6 w historii ever.)


RE: Przy muzyce o sporcie - piotreklp3 - 26.05.2023 10:22 PM

(26.05.2023 10:13 PM)Aro napisał(a):  tak na szybko znalazłem łącznie 14 piłkarzy i ciekaw jestem ilu spośród nich nie trafiło do top100.
Wśród nominowanych oprócz Laty brakuje tyko Rahna.