Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 08.01.2023 12:54 PM

Gdyby tak jednak piłkę nożną potraktować jak chociażby wioślarzy, czyli nie rozgraniczać zawodników, to wyniki byłyby normalne.


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 08.01.2023 01:01 PM

Przy wioślarzach znacznie trudniej określić jaki zawodnik miał większy udział w sukcesie. A do tego kopanka to nie tylko drużyna narodowa. Pewnie za same MŚ Lewandowski tak wysoko by nie był.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 08.01.2023 01:05 PM

Ale czy Lewandowski poza drużyną narodową reprezentuje nasz kraj?

kajman napisał(a):Przy wioślarzach znacznie trudniej określić jaki zawodnik miał większy udział w sukcesie.
i to jest propaganda od lat, stąd upadek naszej piłki narodowej


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 08.01.2023 01:17 PM

Ciekaw jestem, czy był nominowany Szczęsny. Lewandowski chyba nic w tym roku wielkiego nie osiągnął, a za MŚ to zdecydowanie Szczęsny powinien być, Lewandowski niestety wypadł blado w porównaniu z innymi wielkimi gwiazdami piłki, rzekłbym że bezpośrednie porównanie to nawet fatalnie wyszło.


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 08.01.2023 01:33 PM

thestranglers napisał(a):Ale czy Lewandowski poza drużyną narodową reprezentuje nasz kraj?
Jest chyba nadal obywatelem Polski i jako Polak te sukcesy odnosi. I moim zdaniem to wystarczający argument.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 08.01.2023 01:39 PM

Plebiscyt powinien wspierać pracę sportowca stricte dla kraju, w klubie jest swoją drogą nagradzany, no ale jak widać większość myśli jak Ty.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 08.01.2023 01:42 PM

thestranglers napisał(a):Ale czy Lewandowski poza drużyną narodową reprezentuje nasz kraj?
Ale chyba nie chodzi o to, czy reprezentuje, wystarczy że jest Polakiem. I wiadomo, że chodzi tu o popularność, bo sukcesów nie miał zbyt dużych.
Miszon napisał(a):Ciekaw jestem, czy był nominowany Szczęsny.
Przeczytałem, że w ostatniej chwili go nominowali jednak.


RE: Przy muzyce o sporcie - Yacy - 08.01.2023 01:43 PM

Paweł Fajdek w rozmowie ze Sport.pl o tym, jak jego zdaniem powinna wyglądać pierwsza trójka plebiscytu na Sportowca Roku:
- Iga była bezkonkurencyjna. Tenis to sport globalny, niesamowicie się go ogląda, a takie sukcesy, w tak młodym wieku, to coś fenomenalnego. Chapeau bas, wielki szacunek. Takie historie rzadko się zdarzają.
- Na drugim miejscu chciałbym widzieć siebie. Jestem pięciokrotnym mistrzem świata i czegoś takiego w Polsce nie było. Na świecie jest tylko jeden człowiek, który miał tego więcej: Serhij Bubka
- Na trzecim miejscu widziałbym Dawida Kubackiego, bo wywalczył medal olimpijski

Icon_lolIcon_lolIcon_lol
to było głosowanie na TWC Icon_razz czy w 2022 roku zdobył tych 5 mistrzostw?


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 08.01.2023 01:43 PM

thestranglers napisał(a):w klubie jest swoją drogą nagradzany
Za sukcesy w reprezentacji także.
A myśląc tak jak Ty to Wojtyły nie należy traktować jako Polaka bo nie dla Polski większość czasu pracował. Skłodowska też nie powinna być wielką Polką, bo odkryć dokonywała poza naszym krajem.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 08.01.2023 01:47 PM

Fajdek wywalczył mistrzostwo świata, a że było to po raz piąty, to rzeczywiście podium powinien mieć. Mam jednak wrażenie, że m.in. z powodu różnych swoich wypowiedzi, ma sporo negatywnego elektoratu.

Co do tego, że to nie TWC - Lewandowski jak pisałem wcześniej, też raczej za wcześniejsze zasługi był nominowany.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 08.01.2023 01:48 PM

Grube porównanie. To może za rok Robert zasponsoruje w takim razie nagrody? Icon_lol


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 08.01.2023 01:56 PM

thestranglers napisał(a):Plebiscyt powinien wspierać pracę sportowca stricte dla kraju, w klubie jest swoją drogą nagradzany, no ale jak widać większość myśli jak Ty.
Nie zgodzę się, tym bardziej że np. Kamil Semeniuk też został wyróżniony za mistrzostwo klubowe. I chyba zawsze brano pod uwagę wszystkie osiągnięcia, także klubowe.

Fajdek to jednak buc, no cóż, wielkość poznaje się także po tym, jak się reaguje na przegraną. Lewy, kiedy przegrał ze Zmarzlikiem jakoś godnie to przyjął, a mógł mieć wtedy znacznie bardziej uzasadnione pretensje.

Lewy jednak dostał w minionym roku Złoty But. Fakt, że za pół roku 2021 i pół 2022, ale jednak nie można powiedzieć, że miał za nic nominację.


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 08.01.2023 02:03 PM

thestranglers napisał(a):Grube porównanie.
Czy ja wiem. Dla mnie jak Wojtyła został papieżem to przestał być Polakiem. A przynajmniej powinien przestać.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 08.01.2023 03:56 PM

To nieco inna kategoria.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 10.01.2023 10:19 AM

Tymczasem czytelnicy "Sportu" na piłkarza roku wybrali Szczęsnego:

1. Wojciech Szczęsny (Juventus FC) — 24 336
2. Robert Lewandowski (Bayern Monachium/FC Barcelona) — 20 928
3. Piotr Zieliński (SCC Napoli) — 18 780
4. Kamil Glik (Benevento Calcio) — 12 852
5. Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) — 12 504


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 10.01.2023 06:27 PM

Miszon napisał(a):czytelnicy "Sportu"
O, to Sport jeszcze istnieje?


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 10.01.2023 07:13 PM

O panu Pawle napisałem kilka mocnych zdań na gorąco, ale mnie wylogowało z forum, więc może tak właśnie miało być, żeby tego nie wysyłać.
Teraz napiszę tylko tyle, że kolega od dłuższego caasu namawia mnie, by w lipcu jechać na Diamentową Ligę na Stadion Śląski, ale po takim zaproszeniu na pewno tego nie zrobię (po prawdzie i tak nie byłem entuzjastą, tego pomysłu, średnio widzi mi się oglądanie lekkiej atletyki z perspektywy stadionu skoro nawet przed telewizorem się gubie).
A apel Pana Ambasofora Stadionu Śląskiego "zapełnijmy w końcu ten stadion" świadczy o całkowitym odklejeniu, bo ten stadion zapełniał się już wiele razy. Na przykład w marcu zrobił to Pan Robert z kolegami, gdy wygrywali baraż ze Szwecją. Myślę, że Pan Bartosz też nie miałby z tym kłopotu, skoro na Narodowym na żużlu też raczej są komplety. Niektórzy nie muszą żebrać.
I jeszcze ta żenada na koniec, że statuetkę odda koledze... zabrzmiało bardzo dziwnie, bo tacy zadufani ludzie raczej nie mają kolegów.

(No i w sumie i tak napisałem mniej więcej to samo, co wtedy na gorąco Icon_wink

Miszon napisał(a):Tymczasem czytelnicy "Sportu" na piłkarza roku wybrali Szczęsnego:
bez kontrowersji, chyba tylko zmieniłbym Glika z Bereszyńskim pozycjami, choć nie jestem do końca pewny, bo trzeba docenić heroizm Glika ze Szwecją i dobry mundial, gdy wielu ekspertów najchętniej wyrzuciłoby go już na śmietnik historii.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 10.01.2023 08:30 PM

Tak, wyniki są zaskakujaco sensowne.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 22.01.2023 12:04 AM

Plebiscyt Piłki Nożnej:

Piłkarka Roku: Ewa Pajor
Pierwszoligowiec Roku: Pirulo
Ligowiec Roku: Kamil Grosicki
Obcokrajowiec Roku: Mikael Ishak
Osobowość Roku: Szymon Marciniak
Drużyna Roku: Lech Poznań oraz Reprezentacja Polski
Odkrycie Roku: Nicola Zalewski
Trener Roku: Czesław Michniewicz oraz Marek Papszun
Piłkarz Roku: Robert Lewandowski

Muszę pozbierać myśli z podłogi żeby to jakoś skomentować...


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 22.01.2023 11:16 AM

Chyba z tym Nicolą się nie zgadzasz?