Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 08.10.2020 07:55 PM

kajman napisał(a):Tak sobie policzyłem - 23 gemy stracone w drodze do finału. Komu poprzednio coś takiego się udało.
Stawiam, że Serenie Icon_razz2


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 08.10.2020 08:51 PM

EVENo napisał(a):Więc jeśli nożna to tylko MŚ, od biedy finał LM.
Czyli taki bardziej przygodny kibic. Ale myślałem że futbol Cię w ogóle odstrasza, bo kiedyś deklarowałeś, że interesujesz się właściwie wszystkimi sportami prócz nożnej, a tu tylko piszą o tej kopanej na forum, co Cię w ogóle nie interesuje. No ale dobre i to. Niestety to cały czas najpopularniejszy sport na świecie i także w naszym kraju.
A sparingiem wiadomo że nie ma się co podniecać. Ale przyjemnie było popatrzeć, tak czy siak.

(08.10.2020 07:25 PM)kajman napisał(a):  Tak sobie policzyłem - 23 gemy stracone w drodze do finału. Komu poprzednio coś takiego się udało.
W tym tylko jeden break! (chociaż trzeba przyznać, że ten turniej jest dość szalony - pogoda i wyjątkowo twarde piłki - no i dwie ostatnie rywalki raczej nie prezentowały wielkoszlemowego poziomu).


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 08.10.2020 09:23 PM

neo01 napisał(a):W tym tylko jeden break!
Wyczytałem że dwa - po jednym w dwóch ostatnich meczach, ale może to w necie coś pokręcili.


RE: Przy muzyce o sporcie - Aro - 08.10.2020 09:25 PM

(08.10.2020 07:25 PM)kajman napisał(a):  Tak sobie policzyłem - 23 gemy stracone w drodze do finału. Komu poprzednio coś takiego się udało.
W 1994 Mary Pierce straciła 10 gemów. W finale przegrała z Arantxą Sánchez Vicario dwa sety do 4. Czyli łącznie w całym RL straciła 22 gemy.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 08.10.2020 09:40 PM

neo01 napisał(a):Czyli taki bardziej przygodny kibic. Ale myślałem że futbol Cię w ogóle odstrasza, bo kiedyś deklarowałeś, że interesujesz się właściwie wszystkimi sportami prócz nożnej, a tu tylko piszą o tej kopanej na forum, co Cię w ogóle nie interesuje. No ale dobre i to. Niestety to cały czas najpopularniejszy sport na świecie i także w naszym kraju.
Mam obrzyd, bo gadają o niej cały czas. Skłamałem trochę mówiąc, że wszystkimi sportami interesuję się na najwyższym poziomie, bo sporty motorowe oglądam nałogowo. Jednak tutaj nie ma takiej medialnej szajby - nawet na portalach poświęconym wyłącznie motorsportowi widać, co jest ważne (Formuła 1), a o czym nie warto mówić w ogóle (mistrzostwa ciężarówek na przykład). W kopanej mamy pięć narodowych lig, o których wszędzie głośno, a przecież to nawet nie jest poziom międzynarodowy. A te mecze towarzyskie to już całkiem, przecież to nie ma żadnej wagi! Innymi słowy, piłka nożna sama w sobie jest spoko, ale jej medialność to porażka.

Nic nie mam do zapaleńców, którzy oglądają każdy mecz, ale niech zachowają to dla siebie. W motorsporcie cała ta otoczka medialna, ta polityka, te skandale, te dyskusje skupiają się na Formule 1, a cała reszta jest od tego wolna. W internecie pełno jest osób, które psioczą na piłkę nożną jak ja, i które psioczą na Formułę 1, jak nie ja. No właśnie, ale Formuła 1 to nie sport, to tylko konkretne zawody. Tak jak NBA, czy NHL. W futbolu jest po prostu za dużo ważnych lig, za dużo ważnych spotkań. Przez to tracą one w moich oczach swoją wagę.

Chociaż nie daj buk jakiś Polak zostanie mistrzem Formuły 3, albo zacznie jeździć w Porsche Supercup... a nie czekaj, to drugie już się wydarzyło Icon_lol


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 08.10.2020 09:41 PM

kajman napisał(a):Wyczytałem że dwa - po jednym w dwóch ostatnich meczach, ale może to w necie coś pokręcili.
A to nie wiem, bo w czasie dzisiejszego meczu podawali tę statystykę i było 100% u Igi wygranych "swoich" gemów, no a dziś właśnie rywalka raz ją przełamała. Ale może tam coś przekłamali. W każdym razie pięknie to wygląda Icon_smile

A co do sportów motorowych typu Formuła 1 czy tam 3, jeden pies Icon_razz2 napiszę tylko, że nie ma chyba dla mnie niczego gorszego (blisko jest MMA, ale jednak odrobinę wyżej). Fajnie że chłopaki się ścigają, ale to są dla mnie takie wyścigi bogaczy, okropnie nudne i jak dla mnie strasznie mało mają wspólnego ze sportem. Ale, żeby nie było, Kubicę podziwiam, tylko na pewno wolę, jak się ściga w terenówce. Ale trochę podobnie mam też z żużlem (chociaż mieszkam w Rzeszowie Icon_razz2) - kompletnie nie rozumiem tej fascynacji, a już szczególnie oglądania w tv, bo na żywo ma to pewnie jakiś swój urok. Ale ja w ogóle mam daleko do motoryzacji, może też trochę dlatego.


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 08.10.2020 10:10 PM

neo01 napisał(a):nie ma chyba dla mnie niczego gorszego
Dla mnie nie ma nic gorszego niż większość sportów walki, potem łyżwiarstwo figurowe, pływanie synchroniczne i gimnastyka, a potem Formuła 1.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 08.10.2020 10:14 PM

kajman napisał(a):Dla mnie nie ma nic gorszego niż większość sportów walki, potem łyżwiarstwo figurowe, pływanie synchroniczne i gimnastyka, a potem Formuła 1.
O właśnie o tym mówiłem Icon_biggrin Wymieniłeś cztery dyscypliny sportowe i jedną markę Icon_biggrin Przez to motorsport nie został obrażony, tylko Formuła 1 Icon_wink


RE: Przy muzyce o sporcie - Aro - 08.10.2020 10:17 PM

Żużel jest świetny. Łyżwiarstwo też mi się dobrze kojarzy.
Reszta faktycznie nuda, a walki to już w ogóle bezduszny i sadystyczny sport.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 08.10.2020 10:23 PM

neo01 napisał(a):Formuła 1 czy tam 3, jeden pies
Wiesz, sport matematyków Icon_wink Czasem faktycznie jest jak w Matrixie, dostajesz na ekran multum cyferek i coś z nich rozumiesz Icon_razz2 Mam tylko jednego znajomego, który jest wystarczającym nerdem, aby podzielać ze mną tę opinię Icon_razz2 Jak sobie przypomnę dlaczego pokochałem sporty motorowe, to też jest to nie do pomyślenia. Żaden spektakularny wypadek, żadna emocjonująca walka na torze. Nie, to był Alonso goniący Schumachera i zmieniające się cyferki. Raz 1,450, zaraz potem 1,238, a potem 1,456. Przez kilka okrążeń wpatrywałem się jak zahipnotyzowany jak na ekranie cyferki zmieniają się raz w jedną, raz w drugą. I z jakiegoś powodu poczułem wtedy, że to jest to, co chcę oglądać do końca życia Icon_lol


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 08.10.2020 10:33 PM

neo01 napisał(a):Tak czy siak, pięknie Iga, już i tak przeszła do historii jako pierwsza Polka w finale Rolanda Garossa!
Nie no, Jadwiga Jędrzejowska była w finale w 1939 roku (akurat dzisiaj czytałem na Wikipedii) i przegrała 3:6, 6:8 z Simonne Mathieu. Icon_idea Zatem Iga ma realną szansę, by poprawić ten wynik. Icon_rolleyes

W finale to Sofia Kenin będzie rywalką Polki. Dzisiaj specjalnie obejrzałem drugi półfinał, żeby mieć większy ogląd o rywalce Igi.
I okazuje się, że jest to bardzo impulsywna zawodniczka (zapewne po ojcu Rosjaninie), nawet w trudnych chwilach potrafi burzą emocji zmobilizować się do lepszej gry.
Uważam więc, że Polka musiałaby naprawdę ją "złamać" świetną grą w początkowej fazie pojedynku, by odebrać Amerykance ochotę na myślenie o zwycięstwie w tym pojedynku, bo jeżeli będzie inaczej, to kto wie jak się to wszystko potoczy?


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 08.10.2020 10:39 PM

EVENo napisał(a):Wymieniłeś cztery dyscypliny sportowe i jedną markę
Ciężko, żebym wymieniał coś więcej, jeżeli poza żużlem i F1 nic więcej ze sportów motorowych nie widziałem. A żużel akurat dosyć lubię. Nota bene mam jak neo01 - daleko mi do motoryzacji.
EVENo napisał(a):I z jakiegoś powodu poczułem wtedy, że to jest to, co chcę oglądać do końca życia
Ja uwielbiam cyferki (potrafię zachomikować utwory i patrzeć jak się zmienia ich kolejność wg procentów zachomikowania. A tamte w F1 kompletnie mnie nie ruszają.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 09.10.2020 10:14 AM

kajman napisał(a):ie no, Jadwiga Jędrzejowska była w finale w 1939 roku
Sorry, myślałem, że dotarła tylko do półfinału. Jednak nie warto opierać się na słowach dziennikarzy, nawet tak szanowanego przeze mnie Eurosportu Icon_rolleyes
Sundrajta napisał(a):Uważam więc, że Polka musiałaby naprawdę ją "złamać" świetną grą w początkowej fazie pojedynku, by odebrać Amerykance ochotę na myślenie o zwycięstwie w tym pojedynku, bo jeżeli będzie inaczej, to kto wie jak się to wszystko potoczy?
Ja na tę chwilę szanse oceniam 50:50. Nie zapominajmy, że to zawodniczka, która ma już jedno trofeum wielkoszlemowe w tym roku na koncie i jest z okolic top 10 WTA. No i tak jak Iga jest po prostu na fali. Moim zdaniem zdecyduje dyspozycja dnia (dlatego też trochę obawiam się co będzie po dzisiejszym deblu).


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 09.10.2020 03:58 PM

Iga z partnerką przegrały pierwszego seta, który trwał dłużej niż większość jej pojedynków singlowych w Paryżu, bo ponad 70 minut! Qrczę, nie wiem czy nie wolałbym żeby nie grała dziś na 100%... (chociaż wiem że to niemożliwe).
Edit: 3-setowy pojedynek trwa... :/


RE: Przy muzyce o sporcie - Aro - 10.10.2020 03:07 PM

Welcome To The Jungle wybrzmiało.
Jazda Iga. Icon_biggrin
Mam nadzieję, że dziś to będzie Poland Garros.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 10.10.2020 03:12 PM

Co za początek Icon_biggrin


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 10.10.2020 03:21 PM

No pięknie to wygląda, Polka w tym momencie panuje na korcie, czyli dokładnie wg mojej koncepcji, aby od początku wgnieść w kort Sofię.
A dzisiaj urodziny obchodzi moja znajoma, która ma na imię Iga, więc jakże mogloby być inaczej? Jupi


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 10.10.2020 03:27 PM

No ale ten gem serwisowy wręcz fatalny. Wracamy do punktu wyjścia.


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 10.10.2020 03:49 PM

Po drobnym zastoju i naprawdę ciężkiej walce Iga wraca do przewagi! Spoko


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 10.10.2020 03:55 PM

I się wysypała...
Słaby ma jednak ten serwis. Coraz gorzej zaczyna mi to wyglądać.