Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Prawdziwa Lista Przebojów PTZ (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 (/showthread.php?tid=58654)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 24.11.2021 06:42 PM

tadzio3 napisał(a):Ciekawe, że podoba Ci się "Lemon tree"
Jak dla mnie to kapitalny kawałek, najlepszy z tych, które od nich słyszałem (niewiele tego wprawdzie było, ale co najmniej jeden zabrzmiał mi świetnie).
tadzio3 napisał(a):80 The Beatles – Hey Jude 44
Zespół u Ciebie zyskuje, a ten kapitalny kawałek niestety spada.
tadzio3 napisał(a):78 Marek Grechuta – Świecie nasz 52
U mnie się nie załapał do polskiego topu, chociaż niedużo mu brakowało. Paradoxalnie z pewnych względów szkodzi mu kapitalny początek.
tadzio3 napisał(a):77 Bronski Beat – Smalltown Boy NN
Wprawdzie nie odróżniam od siebie ich utworów, ale żaden mi się nie podoba.
tadzio3 napisał(a):74 Pink Floyd – Hey You 43
71 Pink Floyd – Another Brick In The Wall (Part Two) 58
70 Pink Floyd – Time 94
Skrajne bardzo lubię, przy czym Time to nr 1 ze średnio lubianej Dark. A utwór z 71 to trzecie miejsce z utworów o tytule Another Brick In The Wall.
Scotta też odbieram pozytywnie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 24.11.2021 07:49 PM

Co do Time to jest jeden z lepszych kawałków na przesłuchanej spontanicznie ostatnio płyty The Dark... Icon_smile


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 25.11.2021 04:58 PM

neo01 napisał(a):To mój zdecydowany faworyt z tej dychy i w ogóle nr 1 wśród polskich utworów.
U mnie to polski top 10 i na pewno najlepszy kawałek Hey
inżynierek napisał(a):To ja w tym miejscu, skoro mamy najbardziej słynne R.E.M. - swoją drogą bardzo lubiane przeze mnie, to chciałbym zachęcić do głosowania w re-topie R.E.M. na Forum LP3
Zerknę z ciekawości Icon_smile
kajman napisał(a):Jak dla mnie to kapitalny kawałek, najlepszy z tych, które od nich słyszałem
Dla mnie też i również niewiele od nich słyszałem, chociaż planuję odpalić ich jakąś płytę na Spotify.
kajman napisał(a):Zespół u Ciebie zyskuje, a ten kapitalny kawałek niestety spada.
No niestety, nie wszystkie mogły awansować. No ale wciąż to jest top 100
inżynierek napisał(a):Co do Time to jest jeden z lepszych kawałków na przesłuchanej spontanicznie ostatnio płyty The Dark...
Ja płytę łykam w całości Icon_wink


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 25.11.2021 05:46 PM

tadzio3 napisał(a):Ja płytę łykam w całości Icon_wink
No to ja mam niewiele gorzej. To bardzo dobra płyta w moim odczuciu. Icon_smile


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 25.11.2021 06:07 PM

Poprzednio awansem podałem 11 kawałków, to teraz 9:

69 TSA – 51 67
68 Queen – Innuendo 72
67 Damien Rice – The Blower's Daughter 176
66 Oasis – Wonderwall 35
65 Foreigner – I Want To Know What Love Is 124
64 Led Zeppelin – Whole Lotta Love 78
63 Monty Python – Always Look On The Bright Side Of Life 93
62 Abc – The Look Of Love 91
61 Enya – Caribbean Blue 86



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 25.11.2021 06:18 PM

I mamy to: lubiany Foreigner, lubiane ABC i mój nr 1 Enyi. Icon_smile


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 25.11.2021 06:34 PM

inżynierek napisał(a):mamy to: lubiany Foreigner, lubiane ABC i mój nr 1 Enyi.
Wszystkie te piosenki to moje numery 1 tychże wykonawców. Oprócz Enyi, dwa pozostałe to raczej standard.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 25.11.2021 06:59 PM

tadzio3 napisał(a):69 TSA – 51 67
68 Queen – Innuendo 72
Obydwa na duży plus. Przy czym w przypadku TSA to podium, w przypadku Queen przełom pierwszej i drugie dwudziestki.
tadzio3 napisał(a):64 Led Zeppelin – Whole Lotta Love 78
To jest naprawdę świetny utwór, ale jednak... Przy okazji jak Ci się prezróbka Kochanka?
tadzio3 napisał(a):63 Monty Python – Always Look On The Bright Side Of Life 93
Bardzo lubię, cenię znacznie mniej.
tadzio3 napisał(a):62 Abc – The Look Of Love 91
Tutaj chyba powstała u mnie największa dysproporcja między cenieniem, a lubieniem. Wprawdzie utwór uważam za słaby, ale nie na tyle, żeby uznać go za najbardziej znienawidzony utwór. A stał się nim dopiero niedawno.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - wwas - 25.11.2021 07:00 PM

O! Rice jak ładnie do góry (chociaż do pozycji, którą ma u mnie, czyli 15, trochę mu jeszcze brakuje)


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 25.11.2021 08:48 PM

tadzio3 napisał(a):Oprócz Enyi, dwa pozostałe to raczej standard.
Enya to w pewnym sensie też standard. Icon_wink


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 26.11.2021 12:36 PM

kajman napisał(a):Przy okazji jak Ci się prezróbka Kochanka?
W porządku, ale bez rewelacji.
kajman napisał(a):Wprawdzie utwór uważam za słaby, ale nie na tyle, żeby uznać go za najbardziej znienawidzony utwór.
Zarówno kawałek Monty Pythona jak i ABC to utwory, które mają w sobie dużo innych emocji niż tylko artyzm. Stąd tak wysokie pozycje. DLa obu piosenek są to najwyższe lokaty w historii.
wwas napisał(a):O! Rice jak ładnie do góry (chociaż do pozycji, którą ma u mnie, czyli 15, trochę mu jeszcze brakuje)
Tutaj także jest to zdecydowanie najwyższa pozycja w historii. Czas wpływa na korzyść tej piosenki.
inżynierek napisał(a):Enya to w pewnym sensie też standard.
No tak, ale nie jest takie oczywiste, że "Caribbean Blue" jest uważany za najlepszy, najpopularniejszy kawałek. Bardziej skłaniałbym się ku "Orinoco Flow"


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 26.11.2021 02:02 PM

tadzio3 napisał(a):Zarówno kawałek Monty Pythona jak i ABC to utwory, które mają w sobie dużo innych emocji niż tylko artyzm.
Przy ABC nagromadziło się u mnie tak dużo negatywnych emocji, że po prostu reaguję na niego alergicznie.
tadzio3 napisał(a):Bardziej skłaniałbym się ku "Orinoco Flow"
Ja z kolei mam wrażenie, że to May It Be z racji pojawienia się we Władcy Pierścieni jest jej najpopularniejszym utworem.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - gioconda2 - 26.11.2021 04:50 PM

Niżej notowane dziesiątki (81-90 i 91-100) bardziej przypadły mi do gustu, niż ta najnowsza. Mam sentyment do zamieszczonych tam numerów: Culture Club, O.N.A, Hey'a. Tam jedyny koszmar to Lemon Tree Icon_evil A z tej ostatniej to może tylko postawiłabym na 51 i umiarkowanie Look of Love - z sentymentu, bo numer ogólnie jest taki "z krainy grozy".


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 26.11.2021 05:54 PM

gioconda2 napisał(a):Tam jedyny koszmar to Lemon Tree Icon_evil
Kiedyś faktycznie za tym utworem nie przepadałem, zresztą klimaty raczej przypominają dziwnie połowę lat 80., a jednak utwór jest aż z 1996. Icon_lol Ale bez częstego słuchania RMF powiedziałbym, że działa leczniczo. Icon_biggrin


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 26.11.2021 09:27 PM

kajman napisał(a):Przy ABC nagromadziło się u mnie tak dużo negatywnych emocji, że po prostu reaguję na niego alergicznie.
A mi sytuacja z LP3 myślę, że w pewien sposób spotęgowała sympatię do tego kawałka.
kajman napisał(a):Ja z kolei mam wrażenie, że to May It Be z racji pojawienia się we Władcy Pierścieni jest jej najpopularniejszym utworem.
Też może tak być. A np na Spotify najczęściej słuchaną piosenką jest "Only Time", "May It Be" na drugim, a dopiero na trzecim "Orinoco Flow". Czwarty "Caribbean Blue". To też jakis wyznacznik.
gioconda2 napisał(a):Tam jedyny koszmar to Lemon Tree
Widzę, że skrajne emocje wywołuje ten kawałek Icon_wink
gioconda2 napisał(a):Look of Love - z sentymentu, bo numer ogólnie jest taki "z krainy grozy".
Masz rację. Sentyment tutaj ma duże znaczenie.
inżynierek napisał(a):Kiedyś faktycznie za tym utworem nie przepadałem, zresztą klimaty raczej przypominają dziwnie połowę lat 80., a jednak utwór jest aż z 1996.
To prawda, brzmi trochę retro. No ale... ten kawałek debiutował jak już prowadziłem własną listę... Icon_eek Juz staro się poczułem Icon_wink


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 26.11.2021 10:01 PM

tadzio3 napisał(a):A mi sytuacja z LP3 myślę, że w pewien sposób spotęgowała sympatię do tego kawałka.
Ale ja go właśnie z powodu pojawiania się na LP3 znielubiłem ten utwór, a dobiło mnie długie siedzenie na tutejszym klasyku.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 28.11.2021 04:07 PM

Ostatnia dziesiątka przed top 50:

60 Elton John – Sacrifice 59
59 Dire Straits – On Every Street 107
58 Sting – Shape Of My Heart PP
57 Michael Jackson – Heal The World 60
56 Gary Moore – Still Got The Blues 138
55 Guns N' Roses – November Rain 30
54 The Cranberries – Zombie 47
53 Gary Jules – Mad World 63
52 World Party – Is It Like Today 180
51 Roxette – Listen To Your Heart 62



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 28.11.2021 04:09 PM

I blues, który nie jest bluesem, zalicza pokaźny awans. Icon_smile Za to klasyk w postaci Listopadowego deszczu spada niestety. Podobnie Sacrifice, ale tylko o jeden. Icon_wink


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 28.11.2021 04:24 PM

inżynierek napisał(a):I blues, który nie jest bluesem, zalicza pokaźny awans.
No nie ma charakterystycznego brzmienia bluesowego, no ale jest taki Mooreowy Icon_wink Nieśmiertelny kawałek, który nie może się znudzić.
inżynierek napisał(a):Za to klasyk w postaci Listopadowego deszczu spada niestety.
Był czas, kiedy to był mój top 10. Ale czasy się zmieniają. Nie zmienia to faktu, że jest to wielki, przepiękny utwór i zdecydowanie mój ulubiony z dorobku zespołu.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 28.11.2021 06:13 PM

Tutaj mój zdecydowany faworyt to Zombie.
Nie dziwią mnie wysoko pojawiające się nowości, natomiast dziwią takowe powroty.