Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Prawdziwa Lista Przebojów PTZ (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 (/showthread.php?tid=58654)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 15.11.2021 12:04 AM

Dwa pierwsze awanse stanowią genialne utwory. Kolejnymi takimi są spadek o 3 oraz spadek z największej pozycji w setce, choć w ostatnim przypadku może słowo genialne to nadużycie. Na Unchained miałem w dzieciństwie uczulenie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 15.11.2021 02:05 AM

kajman napisał(a):No cóż, tutaj najbardziej cieszą dwa największe spadki. Oby ta tendencja się utrzymała.
W tego typu zestawieniach czasem ciężko mówić o tendencjach. No ale czas pokaże.
ku3a napisał(a):2 utwory z mojej pierwszej dziesiątki wszech czasów!!
Tak się złożyło. Tak jak wspominałem, w tej dziesiątce zebrały się niemal same perełki, które swego czasu były w top 50, czyli już tak naprawdę w czołówce.
"Always" to jedyny kawałek Bon Jovi na tej liście. Wiele ich utworów za bardzo nie trawię, a kilka tylko lubię. Ten jest jednak wybitny i przede wszystkim kojarzy mi się z początkami śledzenia list przebojów.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - gioconda2 - 15.11.2021 02:50 AM

W tej dziesiątce najbliższa mi "Kryzysowa...". I to od właściwie dzieciństwa, a może wchodzenia już w młodość nastoletnią (wg współczesnych standardów)? Bo jak określić 11 letnią dziewczynkę na pierwszej w życiu koloni, na której na wieczornych dyskotekach puszczają Lady Pank? I tylko Kryzysowa i _Tańcz głupia tańcz" wbiły mi się z uwielbieniem od tamtego czasu na lata. Od pierwszego usłyszenia po dziś dzień ...


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 15.11.2021 01:36 PM

gioconda2 napisał(a):I to od właściwie dzieciństwa, a może wchodzenia już w młodość nastoletnią (wg współczesnych standardów)? Bo jak określić 11 letnią dziewczynkę
W nazewnictwie wszyscy, którzy mieli od 11 do 19 lat to nastolatkowie Icon_smile
gioconda2 napisał(a):na pierwszej w życiu koloni, na której na wieczornych dyskotekach puszczają Lady Pank? I tylko Kryzysowa i _Tańcz głupia tańcz" wbiły mi się z uwielbieniem od tamtego czasu na lata. Od pierwszego usłyszenia po dziś dzień ...
Ja poznałem Lady Pank jeszcze wcześniej i to chyba była pierwsza grupa, którą naprawdę polubiłem. Miałem na kasecie nagraną ich pierwszą płytę, która wtedy wydawała mi się ich The Best Of. No ale zestaw takich piosenek kazał mi tak myśleć Icon_smile


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 15.11.2021 04:55 PM

inżynierek napisał(a):Na Unchained miałem w dzieciństwie uczulenie.
Ja mam uczulenie na wszystkie wersje tego utworu. Jedna z nich to najgorszy dla mnie utwór U2 (a bycie gorszym niż Love Comes Tumbling to duża sztuka).
tadzio3 napisał(a):"Always" to jedyny kawałek Bon Jovi na tej liście.
Przez spory czas byłem pewien, że... ale tą historię to chyba wszyscy znają bo pisałem o tym wielokrotnie.
gioconda2 napisał(a):I tylko Kryzysowa i _Tańcz głupia tańcz" wbiły mi się z uwielbieniem od tamtego czasu na lata.
Bo pewnie niestety -10 w Rio nie grali (a szkoda).
tadzio3 napisał(a):Ja poznałem Lady Pank jeszcze wcześniej i to chyba była pierwsza grupa, którą naprawdę polubiłem.
Ja jestem za stary i pierwszą grupą jaką polubiłem byli Skaldowie i (pewnie niektórych zaszokuję) za texty, które zresztą cały czas uważam za wybitne.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Sundrajta - 15.11.2021 05:02 PM

W ostatniej dziesiątce góruje i to zdecydowanie ta bardziej balladowa Metallica. Icon_cool
A jedynym utworem, którego nie byłem pewny po nazwie wykonawcy, to "Niezapomniana Melodia" i oczywiście po przesłuchaniu okazało się, że to jest ta piosenka, którą najbardziej o to podejrzewałem.
A jeśli chodzi o kierunki ruchu piosenek, to "Polska" rzeczywiście podążyła we właściwym. Icon_wink
O poprzednich ulubieńcach (z minionych dziesiątek) albo się wypowiem, albo i nie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 15.11.2021 05:04 PM

Sundrajta napisał(a):O poprzednich ulubieńcach albo się wypowiem, albo i nie.
Lubię, jak ktoś jest tak pewny swojego postępowania. Icon_wink


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 16.11.2021 10:08 PM

kajman napisał(a):Ja mam uczulenie na wszystkie wersje tego utworu. Jedna z nich to najgorszy dla mnie utwór U2 (a bycie gorszym niż Love Comes Tumbling to duża sztuka).
Jak utwór się nie podoba, to jakakolwiek wersja nie pomoże w tym by go polubić.
kajman napisał(a):Ja jestem za stary i pierwszą grupą jaką polubiłem byli Skaldowie i (pewnie niektórych zaszokuję) za texty, które zresztą cały czas uważam za wybitne.
Skaldowie po prostu kojarzą się większości z kawałkami typu "Ktoś mnie pokochał" czy piosenką o kuligu. A przecież to jedni z prekursorów polskiego progrocka
Sundrajta napisał(a):A jedynym utworem, którego nie byłem pewny po nazwie wykonawcy, to "Niezapomniana Melodia" i oczywiście po przesłuchaniu okazało się, że to jest ta piosenka, którą najbardziej o to podejrzewałem.
Chyba najbardziej popularna wersja z wielu, które powstały.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 16.11.2021 11:45 PM

tadzio3 napisał(a):to jakakolwiek wersja nie pomoże w tym by go polubić
A tutaj się z Tobą nie zgodzę. Przynajmniej jeżeli chodzi o mnie. Są utwory, których w originale nie trawię, a covery mi się podobają.
tadzio3 napisał(a):Skaldowie po prostu kojarzą się większości z kawałkami typu "Ktoś mnie pokochał"
A to akurat moim zdaniem jest kapitalny kawałek. Zresztą mają kakich wiele.
tadzio3 napisał(a):przecież to jedni z prekursorów polskiego progrocka
To także.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 16.11.2021 11:49 PM

kajman napisał(a):A to akurat moim zdaniem jest kapitalny kawałek. Zresztą mają kakich wiele.
Nie mówię, że to zły kawałek, ale nie jest to esencja stylu Skaldów.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 16.11.2021 11:52 PM

Dla kontrastu tak wyszło, że w tej dziesiątce tylko jeden kawałek był kiedykolwiek w top 50 i był to Scorpions.
The Beatles z kolejną już nowością. Przyznam, że w ostatnich latach mocniej ich polubiłem.

130 The Beatles – All My Loving NN
129 Richard Marx – Right Here Waiting NN
128 Coldplay – Talk 136
127 Tasmin Archer – Sleeping Satellite 157
126 Kraftwerk – Das Model NN
125 Jean-Michel Jarre – Oxygene, Pt. 8 147
124 Scorpions – White Dove 116
123 Pink Floyd – On The Turning Away 144
122 Blondie – Heart Of Glass 148
121 Bob Marley – Iron Lion Zion 103



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 17.11.2021 07:23 AM

tadzio3 napisał(a):ale nie jest to esencja stylu Skaldów
Oni grali tak różne rzeczy, że trudno mówić o esencji ich stylu.
Beatlesów to zdecydowanie wolę z późniejszego okresu, a u Coldplaya różnie, ale ten utwór oceniam zdecydowanie na plus.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - ku3a - 17.11.2021 08:01 PM

no i ci wspomniania Scorpionsi to moi ulubieńcy w tej dziesiątce.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - neo01 - 17.11.2021 08:50 PM

tadzio3 napisał(a):z kawałkami typu "Ktoś mnie pokochał"
Nie ma takiego kawałka "Ktoś mnie pokochał". Jest kawałek "Wiosna" Icon_wink
W ostatniej porcji niczego specjalnego nie znalazłem, za to w poprzedniej jest kilka mega-przebojów, z których "Polska" i "NEM" budzą moje najlepsze emocje (wyróżniłbym jeszcze "Turn The Paige", chociaż, jak w przypadku wielu kawałków tu, nie jest to już to, co kiedyś...).


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 17.11.2021 11:50 PM

neo01 napisał(a):Jest kawałek "Wiosna"
O, pierwsze słyszę.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 18.11.2021 01:10 AM

kajman napisał(a):Beatlesów to zdecydowanie wolę z późniejszego okresu
Ja w sumie po równo. W tym wczesny jak i późniejszym okresie można znaleźć perełki.
ku3a napisał(a):no i ci wspomniania Scorpionsi to moi ulubieńcy w tej dziesiątce.
Mieli lepsze czasy na tej liście, ale wciąż są wysoko.
neo01 napisał(a):za to w poprzedniej jest kilka mega-przebojów, z których "Polska" i "NEM" budzą moje najlepsze emocje
I są chyba jednocześnie najpopularniejsze.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 18.11.2021 01:12 AM

No i mamy pierwszy spadek z top 50.

120 Supertramp – The Logical Song 122
119 Aya Rl – Skóra 38
118 Jon & Vangelis – Change We Must 132
117 Mazzy Star – Fade Into You NN
116 Snowy White – Bird Of Paradise 111
115 John Lennon – Jealous Guy 68
114 The Cranberries – Ode To My Family 217
113 The Alan Parsons Project – Old And Wise NN
112 Secret Garden – Nocturne 191
111 Vangelis – 1492 Conquest of Paradise 197



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 18.11.2021 09:08 PM

No i ostatnia dziesiątka przed top 100. O nowości coraz trudniej. Oprócz tej, zostały tylko 3, które awansowały od razu do setki. No i jeden absolutny powrót.

110 Madonna – Frozen 84
109 The Doors – Riders On The Storm 82
108 Dire Straits – You And Your Friend 88
107 Cisza Jak Ta – W naszym niebie 199
106 Ennio Morricone – Chi mai NN
105 Celine Dion – Pour Que Tu M'aimes Encore 105
104 Elton John – Can You Feel The Love Tonight 66
103 Dżem – Partyzant 141
102 Usa For Africa – We Are The World 184
101 Guns N' Roses – Don't Cry 118



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 18.11.2021 10:12 PM

Szkoda, że akurat Frozen wypadło.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - neo01 - 18.11.2021 10:40 PM

(17.11.2021 11:50 PM)kajman napisał(a):  
neo01 napisał(a):Jest kawałek "Wiosna"
O, pierwsze słyszę.
Chyba miałem wczoraj ciężki dzień Icon_razz2 W każdym razie tamten tytuł jest nieco dłuższy Icon_smile

Z ostatnich dziesiątek wybieram Gunsów i Doorsów.