Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Prawdziwa Lista Przebojów PTZ (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 (/showthread.php?tid=58654)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Miszon - 12.12.2021 08:50 AM

11 tak sobie, 15 okropny, ale pozostałe czad.
Ależ Floydzi polecieli!


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 12.12.2021 09:39 AM

tadzio3 napisał(a):Kolejna piątka też po części będzie tak odbierana.
No nie, w moim odczuciu to może nawet najbardziej wszechczasowa ze wszystkich. Nie ma tam utworu, który nie mieściłby się w takim ogólnym tego pojęciu. Może najmniej PF.
tadzio3 napisał(a):11 Roxette – It Must Have Been Love 20 6
Jak na nich to nieco powyżej przeciętnej, ale nie cenię ich zbytnio więc sumarycznie na lekki minus.
tadzio3 napisał(a):12 Pink Floyd – Comfortably Numb 5 7
Nudny kawałek, jeden ze słabszych w ich dorobku. Ale tylko też na lekki minus, bo większość tego, co robili na zdecydowany plus, chociaż ostatnio nieco mniej mnie ruszają.
tadzio3 napisał(a):15 Joy Division – Love Will Tear Us Apart 18 2
Tu z kolei wykonawca, który raczej mnie nie przekonuje, ale to jeden z tych nielicznych utworów, które cenię. Plus i to wcale nie taki mały.
tadzio3 napisał(a):13 Wilki – Son Of The Blue Sky 12 12
Górna połówka dorobku Wilków i zarazem jeden z najsłabszych utworów na świetnej płycie. Tutaj też spory plus.
tadzio3 napisał(a):14 The Beatles – Let It Be 15 8
W moim ostatnim topie zespołu na miejscu 74, ale w pierwszym (no ale tam nie znałem całego dorobku) 29. Ale nawet to 74 miejsce świadczy o tym, że utwór jest znakomity.
Łącznie piątka na całkiem przyzwoity plus i nie wiem czy dwie najwyższe zdołają to przebić.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - ku3a - 12.12.2021 07:17 PM

ta piątka zdecydowanie bardziej mi się podoba niż poprzednia, mimo że trafili się w niej Floydzi Icon_cool.
no ale pozostałe 4 utwory są w moim topie!

a "Son of the Blue Sky" zdarzało się, że i u mnie był najwyżej notowanym polskim utworem Icon_smile2.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 12.12.2021 07:30 PM

No żeby w top 10 nic polskiego? Jakże to?


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 14.12.2021 12:20 AM

inżynierek napisał(a):O nie, tylko nie ten fatalny utwór Joy Division!
Miszon napisał(a):15 okropny
kajman napisał(a):jeden z tych nielicznych utworów, które cenię. Plus i to wcale nie taki mały.
Kolejny utwór, który zbiera skrajne emocje. U mnie osiągnął właśnie najwyższą pozycję w historii. Kto wie, co będzie za kilka lat. Może będzie jeszcze wyżej.
inżynierek napisał(a):Pinków sobie wkrótce przypomnę, bo jak się raz w roku słuchało topu, ale 3 razy w życiu tylko, to nie ma prawa się pamiętać.
No to koniecznie! Około 13 lat temu w tym topie był na pierwszym miejscu. Aż dziwne, że można nie pamiętać Cudownego otępienia.
Miszon napisał(a):Ależ Floydzi polecieli!
Najniższa pozycja tej piosenki w historii.
kajman napisał(a):No nie, w moim odczuciu to może nawet najbardziej wszechczasowa ze wszystkich. Nie ma tam utworu, który nie mieściłby się w takim ogólnym tego pojęciu. Może najmniej PF.
Niech i tak będzie, chociaż to bardzo subiektywna opinia i mam nieco odmienne zdanie Icon_wink
ku3a napisał(a):a "Son of the Blue Sky" zdarzało się, że i u mnie był najwyżej notowanym polskim utworem
U mnie nawet raz na pierwszym!
kajman napisał(a):No żeby w top 10 nic polskiego? Jakże to?
Tak się złożyło. W poprzednim wydaniu po raz pierwszy w historii, a tym razem już drugi raz.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 14.12.2021 12:21 AM

No to teraz top 10:

10 The Connells – 74-75 16 10
9 Dire Straits – Brothers In Arms 7 12
8 Queen – These Are The Days Of Our Lives 11 7
7 The Moody Blues – Night In White Satin 6 9
6 Archive – Again 9 6



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 14.12.2021 12:35 AM

6 i 7 na ogromny plus, 9 na mały, pozostałe 2 na minus.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 14.12.2021 08:07 AM

Ja 6 tak średnio odbieram, 9 też, ale reszta cudowna. Przy czym 10 ostatnio sobie przypomniałem i chociaż ten utwór nieco nudził mnie przy częstym nasłuchu RMF, a teraz gdy od 5 lat z tą stacją nie mam prawie nic wspólnego, zabrzmiał znakomicie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - ku3a - 14.12.2021 07:52 PM

ależ wysoko "'74-'75"! ale to chyba taki utwór, który swym nostalgicznym przesłaniem u wielu osób z wiekiem będzie tylko zyskiwał. ja ogromnie lubię.
wspaniale, że "These Are the Days..." w dziesiątce! Icon_biggrin3 i w sumie tutaj mógłbym powtórzyć to samo, co jest linijkę wyżej.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 14.12.2021 08:34 PM

ku3a napisał(a):w sumie tutaj mógłbym powtórzyć to samo, co jest linijkę wyżej
No chyba jednak
inżynierek napisał(a):9 też
tego byś nie chciał powtarzać.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - gioconda2 - 14.12.2021 08:51 PM

Zachwytu nad poz. 8 i 9 nie popieram. U mnie byłyby bardziej na liście koszmarów, niż w topie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Miszon - 14.12.2021 09:42 PM

6, 7, 9 to giganci, BiA u mnie najdłużej na pierwszym. 8 i 10 na podobnym poziomie, ładne piosenki ale nic więcej. 74-75 powinno niby u mnie zyskiwać, ale to jakoś pechowy dla mnie numer, zawsze jak mam na niego fazę, to potem coś niedobrego się wydarza. Dlatego też unikam słuchania i nucenia.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 14.12.2021 09:49 PM

inżynierek napisał(a):Przy czym 10 ostatnio sobie przypomniałem i chociaż ten utwór nieco nudził mnie przy częstym nasłuchu RMF, a teraz gdy od 5 lat z tą stacją nie mam prawie nic wspólnego, zabrzmiał znakomicie.
Nie wiedziałem, że ten kawałek był tak często prezentowany. W pewnym momencie wydawało mi się, że jest nieco zapomniany.
ku3a napisał(a):ależ wysoko "'74-'75"! ale to chyba taki utwór, który swym nostalgicznym przesłaniem u wielu osób z wiekiem będzie tylko zyskiwał. ja ogromnie lubię.
Coś w tym jest. Jeszcze większą nostalgia dopadła mnie gdy powstał teledysk po 22 latach (w 2015) od premiery piosenki z aktualizacją wizerunków bohaterów klipu. https://youtu.be/p6l3Lh2cb_g
ku3a napisał(a):wspaniale, że "These Are the Days..." w dziesiątce!
Pierwszy raz w historii.
gioconda2 napisał(a):Zachwytu nad poz. 8 i 9 nie popieram. U mnie byłyby bardziej na liście koszmarów, niż w topie.
Myślę, że do samego końca mojego zestawienia znajdą się jeszcze piosenki uznawane przez niektórych za koszmary Icon_wink


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 14.12.2021 10:07 PM

tadzio3 napisał(a):Nie wiedziałem, że ten kawałek był tak często prezentowany. W pewnym momencie wydawało mi się, że jest nieco zapomniany.
Może nie każdego dnia, ale minimum 2 razy w tygodniu się przewijał swojego czasu. W czasach, gdy RMF słuchałem naprawdę często, dosłownie codziennie, to przewijanie się zaczęło być zbyt monotonne. Albo może ja wtedy nie dojrzałem do tego utworu? Icon_rolleyes


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - ku3a - 14.12.2021 10:40 PM

kajman napisał(a):tego byś nie chciał powtarzać.
a od kiedy cytowany przez Ciebie komentarz jest linijkę wyżej niż mój komentarz nt. Queen? Icon_rolleyes
tadzio3 napisał(a):Jeszcze większą nostalgia dopadła mnie gdy powstał teledysk po 22 latach (w 2015) od premiery piosenki z aktualizacją wizerunków bohaterów klipu.
nie widziałem tego wcześniej! dzięki! Icon_biggrin3


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 14.12.2021 11:03 PM

ku3a napisał(a):a od kiedy cytowany przez Ciebie komentarz jest linijkę wyżej niż mój komentarz nt. Queen?
No fakt. Linijka i post to nie jest to samo. Ale pomijając wszystko jakoś mi nostalgiczne przesłanie kompletnie do tych Queenów mi nie pasuje.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 18.12.2021 03:17 PM

inżynierek napisał(a):Może nie każdego dnia, ale minimum 2 razy w tygodniu się przewijał swojego czasu.
Specyfika tego i podobnych stacji radiowych polega na dosyć częstym prezentowaniem piosenek, które są na stosunkowo wąskiej playliście. Nie dziwi mnie potem fakt, że niektóre kawałki mocno powszednieją.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 18.12.2021 03:18 PM

Nie będę rozbijał tej piątki na jeszcze mniejsze kawałki. Oto więc top 5 mojej listy piosenek wszech czasów Icon_smile

5 Pink Floyd – High Hopes 8 9
4 Queen – Bohemian Rhapsody 3 12
3 Scorpions – Wind Of Change 4 12
2 Pink Floyd – Wish You Were Here 2 12
1 Led Zeppelin – Stairway To Heaven 1 12



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - neo01 - 18.12.2021 03:47 PM

Długo się nie udzielałem, bo jakoś nic mnie szczególnie nie poruszało... Teraz za to powiem, że bardzo cieszy mnie utrzymanie się lidera - i tak już może zostać na zawsze Icon_razz2
I właściwie wszystkie kawałki z tej piątki bardzo lubię i cenię, może Scorpionsi nieco odstają, ale akurat słuchałem niedawno i ten kawałek nadal ma moc.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 18.12.2021 04:12 PM

Piątka zdecydowanie na plus (i lepsza niż poprzednia). Kolejność też w zasadzie mi się podoba, chociaż zamieniłbym miejsca 3 i 4. W moim topie coś stąd się też znajdzie, ale na pewno nie tak wysoko.