Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Prawdziwa Lista Przebojów PTZ (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 (/showthread.php?tid=58654)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 08.12.2021 05:58 PM

Kolejne pozycje. Na 24 Omega i ich ponadczasowy utwór. Przez dwa lata zmarło trzech członków tej grupy. Czas jest nieubłagalny i coraz więcej pozycji na mojej liście to wykonawcy, którzy są już po tamtej stronie.

25 Simon & Garfunkel – The Sound Of Silence 29 8
24 Omega – Gyöngyhajú Lány (Dziewczyna o perłowych włosach) 10 9
23 George Michael – Careless Whisper 34 4
22 Kult – Arahja 17 7
21 Pink Floyd – Shine On You Crazy Diamond 13 9



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 08.12.2021 06:38 PM

tadzio3 napisał(a):24 Omega – Gyöngyhajú Lány (Dziewczyna o perłowych włosach) 10 9
Jedyne co pozostało po wielkiej modzie na węgierski rock w Polsce w l. 70-tych. Na moje jeden z najlepszych utworów z tejże, ale chociaż zawsze odbierałem go pozytywnie to euforii wielkiej nie budził.
tadzio3 napisał(a):23 George Michael – Careless Whisper 34 4
W czasach gdy był na liście odbierałem go tak sobie. Potem zyskał w moich uszach, ale pewnego progu nie przeskoczył.
tadzio3 napisał(a):22 Kult – Arahja 17 7
W moim polskim topie się nie pojawił, ale może w następnym, bo robił na mnie dobre wrażenie na tutejszym classicu.
tadzio3 napisał(a):25 Simon & Garfunkel – The Sound Of Silence 29 8
Jak przesłuchiwałem go kilka dni temu do trzywariantowego TWC to zabrzmiał mi wyjątkowo słabo, ale chyba nadal to mój nr 3 zespołu.
tadzio3 napisał(a):21 Pink Floyd – Shine On You Crazy Diamond (Parts 1-7) 13 9
Mój nr 1 Floydów, ale od kilku lat brzmi mi nieco słabiej niż wcześniej.
Ale całościowo to piątka na spory plus.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Sundrajta - 08.12.2021 07:42 PM

tadzio3 napisał(a):33 George Michael – Jesus To A Child 56 3
32 Travis – Sing 50 2
31 Phil Colins – Another Day In Paradise 39 5
Pierwsza z tych, to wciąż moja ścisła czołówka, drugi wydawało mi się że ciągle jest na topie, ale jakby coś ostatnio stracił, trzeci wisi na wahadle, które jednak znowu wyhyla się ku dobremu. Icon_wink
tadzio3 napisał(a):30 Sinéad O'connor – Nothing Compares 2 U 51 4
29 Louis Armstrong – What A Wonderful World 28 11
28 Pink Floyd – Dogs 36 4
27 Jan Hammer – Crockett's Theme from "Miami Vice" 40 8
26 The Rolling Stones – Angie 27 6
Cała piątka będzie skomentowana. Sinead w przeboju Prince'a chyba nigdy się nie zestarzeje! Kiedyś biorąc udział w jej topie, dostrzegłem że do tej piosenki żadna inna startu nie miała. Armstronga kiedyś oceniałem w klasyku i tam mnie zaskoczyło jaki to jest świetny numer!
"Dogsów" nie kojarzę, więc raczej na pewno nie cenię za bardzo wśród ich repertuaru. Icon_lol Sam jestem ciekaw jakby teraz wypadł u mnie temat z serialu "Miami Vice" ale chyba też był w klasykowej (sprawdziłem, był) i furory u mnie nie zrobił? Zaś "Angie" to od zawsze u mnie ścisła czołówka Turlających się Kamieni. Icon_cool
tadzio3 napisał(a):25 Simon & Garfunkel – The Sound Of Silence 29 8
24 Omega – Gyöngyhajú Lány (Dziewczyna o perłowych włosach) 10 9
23 George Michael – Careless Whisper 34 4
22 Kult – Arahja 17 7
21 Pink Floyd – Shine On You Crazy Diamond (Parts 1-7) 13 9
Tu znowu sobie pocytuję w komplecie. "Sound of Silence" dla mnie lepiej jednak zabrzmiał w wykonaniu Disturbed, także ze względu na kontekst (gdyby autorzy tego hitu mieli podobny, to zapewne by im bardzo pomogło). Omegi nigdy nie kupiłem tak do końca, może to przez kompletnie niezrozumiały język? I chociaż bardzo cenię, to raczej nie ma szans na mój top. Kolejny świetny George co niedawno (u mnie i nie tylko) potwierdziła klasykowa. Jeden z najlepszych Kultów, który osiągnął oczko (czyli maxa) we wiadomej liście. Icon_wink
I tym razem rewelacyjny PF (i to jest raczej part 1-6, ale to szczegół), jeśli dobrze kojarzę, to ich numer jeden u mnie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - gioconda2 - 08.12.2021 07:45 PM

(08.12.2021 08:16 AM)kajman napisał(a):  
gioconda2 napisał(a):wyobrazalam sobie, że to ja śpiewam na wielkiej scenie schodzac poczatkowo z wysokich schodow doń prowadzacych, odziana w czarną, długą pelerynę
Ale łysa nie byłaś? Czy może pod kapturem tej peleryny nie było widać?
Na tak drastyczny krok się nigdy nie zdecydowałam. Nawet nie wiem czy wówczas wiedziałam jak ta łysa wygląda? Nie oglądałam za dużo obrazków. Wydaje mi się, że tylko słyszałam to w radyjku? (w sensie, że łysa). W opozycji do łysej prawie przez całe życie miałam i mam "włosy o metalowej długości";). Aczkolwiek do perłowości mi było daleko Icon_wink za to zawsze z moim głosem, podobnie jak kolejny wysoko notowany utwór Georga.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - ku3a - 08.12.2021 09:01 PM

z tej piątki tylko "Arahja" jest w moim topie.
ale Omega poleciała!


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 10.12.2021 05:48 PM

kajman napisał(a):edyne co pozostało po wielkiej modzie na węgierski rock w Polsce w l. 70-tych.
To, że pozostało to już wielki sukces potwierdzający wielkość piosenki
kajman napisał(a):Mój nr 1 Floydów, ale od kilku lat brzmi mi nieco słabiej niż wcześniej.
Jak brzmi nieco słabiej, to może spadło z pierwszego miejsca.
Sundrajta napisał(a):Sinead w przeboju Prince'a chyba nigdy się nie zestarzeje! Kiedyś biorąc udział w jej topie, dostrzegłem że do tej piosenki żadna inna startu nie miała.
Myślę również, że gdyby stworzyć najlepsze covery względem oryginałów, ta wersja byłaby także bardzo wysoko.
Sundrajta napisał(a):I tym razem rewelacyjny PF (i to jest raczej part 1-6, ale to szczegół)
Z tą numeracją to jest bardzo różnie, w zależności od wydawnictwa. W zasadzie to powinienem usunąć ten zapis częściowy, gdyż uwielbiam całość Icon_smile
ku3a napisał(a):ale Omega poleciała!
W tych rejonach to rzeczywiście duży spadek.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 10.12.2021 05:50 PM

Wkraczamy już do ścisłej dwudziestki. Same awanse i jeden mega skok.

20 The Cure – The Last Day Of Summer 24 4
19 Sting – Fields Of Gold 49 5
18 Toto – Africa 25 7
17 Jean-Michel Jarre – Oxygene, Pt. 4 22 8
16 Mike Oldfield & Maggie Reilly – Moonlight Shadow 19 11



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 10.12.2021 06:00 PM

tadzio3 napisał(a):Jak brzmi nieco słabiej, to może spadło z pierwszego miejsca.
Ogólnie większość Floydów brzmi mi słabiej niż kiedyś (a przynajmniej z tych z czołówki). No, ale Futerkowych już dawno nie słuchałem, więc może. Ale gdyby wyszło na pierwsze to już byłoby ogromne przegięcie.
tadzio3 napisał(a):Myślę również, że gdyby stworzyć najlepsze covery względem oryginałów, ta wersja byłaby także bardzo wysoko.
Rozumiem, że piszesz o Family. A mi się podoba, a wersja autorska w ogóle brzmi mi świetnie i jak dla mnie jest równorzędnym konkurentem Łysead.
tadzio3 napisał(a):EW
To mi się z brydżem kojarzy.
Najnowsza piątka zdecydowanie nie dla mnie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 10.12.2021 06:15 PM

kajman napisał(a):A mi się podoba, a wersja autorska w ogóle brzmi mi świetnie i jak dla mnie jest równorzędnym konkurentem Łysead.
Tutaj chodziło mi o to że gdyby stworzyć ranking najlepszych coverów ten kawałek byłby bardzo wysoko. Ale oczywiście rozumiem, że są osoby, w ty Ty, które traktują na równi obie wersje.
kajman napisał(a):To mi się z brydżem kojarzy.
Hehe, literka gdzieś się przypałętała Icon_wink


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 10.12.2021 07:45 PM

tadzio3 napisał(a):Ale oczywiście rozumiem, że są osoby, w ty Ty, które traktują na równi obie wersje.
Są co najmniej trzy, a autorska to dopiero niedawno w wersji studyjnej się pojawiła. Najpierw było Family i ono nie powala, chociaż brzmi przyjemnie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 10.12.2021 08:05 PM

tadzio3 napisał(a):Wkraczamy już do ścisłej dwudziestki. Same awanse i jeden mega skok.
Z czego najbardziej cieszy skok Afryki, jeśli chodzi o Jarre'a, zaczyna mi się udzielać uczulenie wraz z uczuleniem na pewne rodzaje elektroniki, natomiast jeśli chodzi o Michała i Madzię, to wolałbym dostać się z nimi do Francji, zaś pewnie raczej będzie ciężko o to. Icon_wink


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 10.12.2021 08:29 PM

Pewnie jakby mi puścili ten duet to nie poznałbym czy to faworyt tadzia3 czy inżynierka. Brzmią mi tak samo.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 10.12.2021 08:50 PM

Czyli dla Ciebie słabiutko z tego co kojarzę. Icon_wink
Wydaje mi się, że Księżycowy cień chyba jest bardzo takie countrowate, ale nie to mi przeszkadza, tylko bardziej przez to, że kiedyś usłyszałem piosenkę w którąś pochmurną sobotę, gdy jeździł dostawca spożywczych przez moją wieś. Ale po pierwsze, w dzieciństwie nie lubiłem pochmurnych sobót, a po drugie, nie przepadałem za dostawczakiem, gdyż wolałem sklep-autobus. Ach, jakie to były czasy! Niestety, firma, która miała ten sklep-autobus, nie jeździ już od ponad dekady (w kwietniu minie 11 lat). A od ponad trzech lat nie jeździ nawet dostawczak... Icon_sad W każdym razie skojarzenia z piosenką Michała i Madzi nie należą do najlepszych.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - kajman - 10.12.2021 08:53 PM

inżynierek napisał(a):Księżycowy cień
Z takich cieni to lubię najbardziej Moon Shadow pewnego Kota, który zmienił imię na bardziej wschodzie.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - Sundrajta - 10.12.2021 09:38 PM

Ależ szyfrem piszesz, ale doszedłem o co Ci chodzi, no i pewnej części wcale nie urywa. Icon_lol
kajman napisał(a):Najnowsza piątka zdecydowanie nie dla mnie
O proszę, a tu wyjątkowa zgodność, dla mnie też w tej piątce nie ma nic wszechczasowego, choć najbardziej cenię Kjurowców.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - gioconda2 - 10.12.2021 11:11 PM

Jakaż jestem zgodna z przedmówcami Icon_lol I mnie ta 5 nie powala, jedynie "(Podcieniowana) piosenka księżycowa" Icon_lol na plus


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - ku3a - 10.12.2021 11:56 PM

wow, ale skok w tych rejonach!
to również niezbyt "moja" piątka Icon_wink2.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 12.12.2021 01:11 AM

inżynierek napisał(a):Wydaje mi się, że Księżycowy cień chyba jest bardzo takie countrowate,
Ciekawe skojarzenie Icon_wink
Sundrajta napisał(a):O proszę, a tu wyjątkowa zgodność, dla mnie też w tej piątce nie ma nic wszechczasowego, choć najbardziej cenię Kjurowców.
gioconda2 napisał(a):Jakaż jestem zgodna z przedmówcami I mnie ta 5 nie powala, jedynie "(Podcieniowana) piosenka księżycowa" na plus
ku3a napisał(a):to również niezbyt "moja" piątka
Zebrało się kilka przebojów, które są bardziej "moje" niż ogólnie uważane za wszechczasowe. Kolejna piątka też po części będzie tak odbierana.


RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - tadzio3 - 12.12.2021 01:12 AM

A oto ona:
Wilki są najwyżej notowaną piosenką polskiego wykonawcy. Najwyżej notowaną piosenką po polsku jest "Arahja".

15 Joy Division – Love Will Tear Us Apart 18 2
14 The Beatles – Let It Be 15 8
13 Wilki – Son Of The Blue Sky 12 12
12 Pink Floyd – Comfortably Numb 5 7
11 Roxette – It Must Have Been Love 20 6



RE: Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 - inżynierek - 12.12.2021 07:08 AM

O nie, tylko nie ten fatalny utwór Joy Division! Ale za to wyżej są killery Bitelsów i Wilków (w pierwszym przypadku nr 3, w drugim jedynka). Pinków sobie wkrótce przypomnę, bo jak się raz w roku słuchało topu, ale 3 razy w życiu tylko, to nie ma prawa się pamiętać. Jeśli chodzi o Roxette, to kiedyś bardzo ten utwór lubiłem, teraz trochę mniej, ale podchodzi w miarę dobrze.