Największe forum list przebojów Mycharts.pl
kajmanowe szaleństwa filmowe - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: kajmanowe szaleństwa filmowe (/showthread.php?tid=56899)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 15.11.2023 08:38 PM

Przejścia
Będący w związku homoseksualista wiąże się z kobietą. Początkowo wydaje się, że chce odejść od partnera, ale potem się to zmienia i zaczyna działać na dwa fronty, przy czym jego partnerzy wzajem o sobie wiedzą. Nie przejmuje się ich uczuciami myśląc tylko o własnej osobie. W sumie nie znajduję w tym filmie nic ciekawego i daję mu cztery.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 15.11.2023 08:54 PM

Pięć koszmarnych nocy
Życiowy niedojda opiekuje się znacznie młodszą siostrą i przeżywa traumę po porwanym wiele lat wcześniej przez jego nieuwagę młodszym bracie. Opiekę nad siostrą chce przejąć jego znienawidzona przez nią ciotka. Bohater traci pracę za pracą i ostatecznie zostaje stróżem w opuszczonym barze z zwierzopodobnymi automatami. W nocy odwiedza go policjantka opowiadająca mu historię tego miejsca. Film ma podobno być horrorem komediowym, ale zabawnych momentów doszukać się trudno, a jako horror mnie nie rusza (no ale mnie w ogóle większość horrorów nie bierze). Kilka niezłych scen to za mało, żebym postawił coś więcej niż cztery.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - AKT! - 15.11.2023 09:29 PM

zgadzam się, że "poprzednie życie" lepsze od "przejść", ale oba oceniam jednak wyżej


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 15.11.2023 09:54 PM

Zebrałem bilety i lecę w kolejności dat, ale jeden gdzieś zapodziałem i film był wcześniej. Więc odrabiam zaległość.
Sposób na ducha
Adaptacja Ducha rodu Canterville, który znam i jako opowiadanie i z polskiego filmu sprzed półwiecza. Tym razem mamy wersję animowaną. Z tego co pamiętam rozjeżdża się z literackim pierwowzorem, szczególnie w drugiej części, ale to zupełnie nie przeszkadza (mimo że efektem tej zmiany są pewne niekonsekwencje). Pełen wdzięki film o zderzeniu tradycji z nowoczesnością z dużą dawką nostalgii. I dwoma sympatycznymi wątkami romantycznymi. Ogląda się go bardzo przyjemnie, można się też w wielu momentach uśmiechnąć. Wszystko razem składa się na solidną szóstkę.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - thestranglers - 15.11.2023 10:23 PM

W 'Przejściach' dość zabawna, a zarazem mądra, była scena przy stole z teściami.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 16.11.2023 05:34 PM

Różyczka 2
Nie widziałem Różyczki i nie wiedziałem o czym była, bo pewnie bym się nie skusił. No ale nie wiedziałem, więc część tego, czego się z filmu dowiedziałem, było dla mnie niespodzianką. Niekoniecznie miłą, bo sporo było tutaj naciągania i było to mało wiarygodne. Cała sytuacja wyglądała mocno nieprawdopodobnie, zachowania poszczególnych postaci kompletnie nie przekonywały, a cała intryga była linami szyta. Ogólnie mogę to ocenić na cztery i na nic więcej.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 16.11.2023 06:20 PM

Kolejny zapodziany bilet.
Podrabiani zakochani
Świat przyszłości, w którym androidy zastępują w pracy ludzi. W pracy tak, ale istnieje zakaz posiadania ich do prywatnego użytku. Zakaz łamany, jak dzieje się w przypadku dwójki bohaterów, którzy mają sobowtóry, wykorzystywane przez każde z nich do innych celów. Na skutek zbiegu okoliczności roboty się spotykają i po burzliwym sexie zakochują się w sobie. Postanawiają uciec. Ogólnie jest to nieźle zrobiona komedia bez fajerwerków i nie do końca konsekwentna. Ostatecznie pięć, chociaż do wyższej oceny nieco zabrakło.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - barb42 - 16.11.2023 07:38 PM

(15.11.2023 06:22 PM)kajman napisał(a):  Poprzednie życie
Dwójka koreańskich dzieci przeżywa dziecięcą miłość, ale ona wyjeżdża do USA. Po 12 latach nawiązują internetowy kontakt. Co się dzieje dalej nie zdradzę, ale nie jest to sztampowy romans, lecz ciekawie zbudowany film z niegłupimi przemyśleniami. W sumie na sześć zdecydowanie zasługuje.
Mnie się bardzo ten film podobał i ocena jest wyższa, jutro ze znajomymi ponowny seans, więc może i spodoba się mi bardziej.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 16.11.2023 07:39 PM

Czas krwawego księżyca
Nie przeszkadza mi, że film jest długi, ale w takim przypadku powinno się coś dziać. Tutaj dzieje się niewiele, akcja kuleje, toczy się chaotycznie i czasami trudno się zorientować, po co w ogóle pewne sceny się pojawiają. Bohaterowie kompletnie nie przekonują, są bardzo nijacy (poza granym przez de Niro, który zagrał całkiem dobrze, co raczej rzadko mu się zdarza). Nota bene aktorstwo nie powala, czasami jest na niskim poziomie (jak w przypadku głównego bohatera). Sporo po połowie zaczyna być nieco sensowniej, a ostatnie pół godziny częściowo rekompensuje wcześniejsze męczarnie. Ocena to cztery.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 16.11.2023 08:19 PM

Miało cię nie być
To jest całkiem niegłupi film o relacjach i o podejściu do pewnych sprawa. Także o egocentryźmie i olewaniu innych. Podane wszystko w przyjemnym komediowym sosie. Tylko chciano przedobrzyć, żeby było bardziej śmiesznie. I wprowadzono groteskowo się prezentujące niektóre z kochanek ojca. Powoduje to spłaszczenie filmu i przesunięcie go w stronę głupawej komedii. A szkoda. Dlatego tylko pięć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 16.11.2023 08:21 PM

barb42 napisał(a):Mnie się bardzo ten film podobał i ocena jest wyższa
Szóstka to jednak raczej nie jest niska ocena. Film mi się podobał, ale zabrakło mi błysku. A może powinienem trochę odpocząć od kina.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 16.11.2023 09:03 PM

Slotherhouse: Leniwa śmierć
Przywieziony z południowoamerykańskiej dżungli leniwiec okazuje się maniakalnym mordercą. Trafiło akurat na wybory nowej przewodniczącej. Dla mnie film był tak idiotyczny, że swym idiotyzmem mocno mnie ubawił. Bohaterki kretyńskie, akcja absurdalna, końcówka zupełnie bez sensu. I to mi się podoba. Wielkim minusem jest niestety totalnie skopany leniwiec. Ocena pięć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - thestranglers - 17.11.2023 04:42 PM

Jest okazja zobaczyć w kinie 'Opętanie' Żuławskiego.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 17.11.2023 06:21 PM

barb42 napisał(a):Mnie się bardzo ten film podobał
Uff, jak dobrze widzieć, że nie tylko ja używam tu tej właściwej formy Icon_razz2

A żeby pozostać w temacie głównym, to mam wrażenie, że od niepamiętnych czasów nie było tak słabej jesieni w kinach. Liczyłem, że zobaczę chociaż tak wychwalanego w Gdyni "Kosa", a tu przenieśli premierę na styczeń bodajże Icon_rolleyes


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 17.11.2023 07:39 PM

Chłopi
Ja wiem, że w film włożono mnóstwo pracy, że jest piękny wizualnie. Ale robienie tak krótkiego filmu z tak obszernego materiału woła o pomstę do nieba. Ciągłe przeskoki, skróty, spłaszczanie wątków kompletnie mnie nie przekonuje. Bohaterowie wypadają strasznie płasko, niektórzy z nich przemykają się trudni do zauważenia. Jagna jest przesłodzona, Boryna niewyrazisty. Ale przez obrazki pięć się uzbierało.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 18.11.2023 11:52 PM

Klub cudownych kobiet
Trzy kobiety (dwie stare i jedna młoda) wybierają się do Lourdes. W ostatniej chwili ku niezadowoleniu dwóch starszych pań dołącza do nich niedoszła synowa jednej z nich. I oczywiście pojawia się w rozmowach przeszłość. Oczywiście niewygodna i bolesna. I nieprzerobiona więc trzeba to uczynić. Wszystko jest dobrze rozegrane. Film jest opisany jako komedia, ale da się to zauważyć tylko w krótkich migawkach z życia pozostałych w Irlandii mężów. No i jeszcze o Lourdes - bałem się, że temat zostanie przedstawiony z jednego lub drugiego punktu widzenia, ale na szczęście podejście jest stonowane, z dystansu i nie wnika w szczegóły. Ogólna ocena to sześć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 19.11.2023 12:11 AM

Pati i klątwa Posejdona
Typowa przygodówka dla dzieci i to zdecydowanie tych młodszych z dosyć nachalnym przesłaniem. Zagrożone klątwą Posejdona greckie miasto musi ratować mała myszka (w towarzystwie nadopiekuńczego kota i zdefektowanej mewy), gdyż zramolały Jason w towarzystwie szkieletów dawnych towarzyszy nie bardzo się do tego nadaje. Oczywiście po drodze czeka ich mnóstwo przeszkód. Jest ciekawie, czasem nawet zabawnie, animacja też dobra. Ale jakiegoś błysku brakuje i dlatego pięć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - Miszon - 19.11.2023 01:16 AM

Jest teraz coś ciekawego w kinach dla dzieci?


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 19.11.2023 09:11 AM

Zależy w jakim wieku. Dla takich młodszych to chyba najlepszy jest Psi patrol, dla starszych może Kajtek czarodziej, ale jego dopiero dzisiaj będę oglądał.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 19.11.2023 11:32 AM

Patrząc na FW to raczej nic ciekawego nie ma, może poza "PP" rzeczywiście, jeśli nie byliście. "Kajtek..." ma ocenę 5,2, trochę lepiej wypada "Pati..." - 6,1.
Niestety, chyba czas dobrych animacji trochę się skończył, jeszcze Pixar raz do roku mniej więcej w miarę ratuje sytuację, ale generalnie idzie się teraz w ilość, a nie w jakość.