Największe forum list przebojów Mycharts.pl
kajmanowe szaleństwa filmowe - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: kajmanowe szaleństwa filmowe (/showthread.php?tid=56899)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 30.10.2022 03:49 PM

Io
Wygląda to na niezłą próbę pokazania świata ludzi z perspektywy osła, ale tak naprawdę to nie wiem, boi raczej osłem nie jestem. Na pewno jest to opowieść o ludzkiej kondycji, bez rewelacji, ale sprawnie zrealizowana. Sam osiołek sympatyczny, ale nie jest niestety Lassie więc do domu nie udało mu się trafić. Ogólnie daję za to wszystko sześć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 09.11.2022 10:51 PM

Miłość na pierwszą stronę
Niewiele można tutaj napisać. Zgrabnie zrobiona komedia romantyczna bez zbytnich przegięć, nieźle zagrana, grupa sympatycznych bohaterów. Rewelacji na pewno nie ma, ale oglądałem z przyjemnością. Słabsze niż w filmie o osiołku, ale jednak sześć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 09.11.2022 10:51 PM

Paryż pani Harris
Akurat takie filmy idealnie trafiają w moją wrażliwość, bo tutaj są prawie sami dobrzy ludzie. Chociaż zdarza im się błądzić lub źle zachowywać jednak nie czynią tego ze złej woli. A cała historia to opowieść o wdowie, która zapragnęła mieć sukienkę od Diora. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności dostaję taką szansę. Wybiera się do Paryża i... dalej opowiadał nie będę. Urokliwa historia zgrabnie zrealizowana i zagrana jak dla mnie zasługuje na osiem.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 09.11.2022 11:04 PM

Black Adam
Mamy bohatera z przeszłości przywróconego do życia. Tylko że nie wszyscy uważają go za superbohatera i Liga Sprawiedliwości próbuje go wyeliminować. W tle mamy miasto okupowane przez żądnych zysku złych... no i jeszcze dodatkowy element, który pojawia się później więc nico nim. rażących idiotyzmów się nie doszukałem, za to jest trochę fajnych efektów i ogólnie całkiem dobrze się to ogląda. Tak nieco powyżej średniej i nota sześć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 09.11.2022 11:13 PM

Kopciuszek i kamień życia
Z filmu leje się szerokim strumieniem natrętny dydaktyzm i sztampa. Jest kilka ciekawych pomysłów, ale one niewiele mogą pomóc. Bohaterowie raczej drętwi więc więcej niż cztery nie dam.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 28.11.2022 06:39 PM

Tak dawno nie pisałem, że już nie pamiętam co kiedy widziałem, więc będę leciał (przynajmniej przez czas jakiś po datach premiery).
Bejbis
Ogólnie mamy tutaj pomieszanie z poplątaniem i może by nie było to takie złe, ale przyjęcie konwencji paradokumentalnych produkcji telewizyjnych kompletnie mnie rozkłada. Sprawia, że pogawędki bohaterów z niewidocznym psychologiem rozbijają obraz, męczą i robią na mnie wrażenie zupełnie niepotrzebnych. Bez tego obraz rodziny w średnim wieku wychowujących po latach przerwy (i ich bliskich) byłby zabawny, a tak tylko męczy. Gdyby nie świetna scena z jedzeniem zupy to nawet tej czwórki, którą wystawiam, bym nie dał.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 03.12.2022 08:27 PM

Amsterdam
Dwójka weteranów zostaje wciągnięta zagadkę śmierci generała. Później dołącza do nich stara przyjaciółka pielęgniarka. Sporo czasu zajmuje w filmie retrospekcja z okresu początku ich przyjaźni - czasu pierwszej wojny i okresu tuż po niej. Wszystko jest całkiem zgrabnie poskładane i przyzwoicie zagrane. Wszystko razem zapunktowało na sześć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 03.12.2022 08:42 PM

Chyba masz niezłe zaległości...
A w ogóle to ocena powyżej średniej ogólnej, zarówno krytycy, jak i widzowie generalnie mocno zjechali ten film.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 03.12.2022 08:50 PM

Na łbie jest tylko 0,7 niższa.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 03.12.2022 09:31 PM

To dużo jak na FW Icon_smile


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 25.12.2022 09:40 AM

Baby Broker
Zbyt dużo rzeczy mnie w tym filmie nie przekonuje żebym mógł go ocenić wysoko. Szczególnie że końcówka jest jakby na siłę, żeby stworzyć wrażenie czegoś w rodzaju happy endu. Nie da się zaprzeczyć, że dobrze zbudowany jest problem tworzenia dosyć specyficznych więzi, ale cała otoczka jest bardzo mało realistyczna. Ot, jeżdżą sobie jakby nigdy nic wyrwani z kontextu. Ale aktorsko jest dobrze, konsekwencja w tym, co robią jest, więc sześć postawię.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 25.12.2022 01:22 PM

Bohater
Kiedy główny bohater filmu postanawia zwrócić znalezione pieniądze nie wie jeszcze jakie będą tego konsekwencje. Nie wie, że wszystko, w tym podjęte później działania zwrócą się przeciw niemu. Nie zdołał przewidzieć, że jest tylko pionkiem wykorzystywanym przez innych, którym posłuży do załatwiania własnych interesów. W tym wszystkim próbuje ocalić własną godność a także odzyskać wolność (jest więźniem na przepustce). Bardzo ciekawy obraz człowieka wplątanego w tryby maszyny, za co dostaje siedem.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 02.01.2023 06:05 PM

Bros
No i mamy obyczajową komedię romantyczną o homosexualistach. I to takich, których raczej nie interesują stałe związki. Reżyser odnosi się do bohaterów z sympatią przy okazji mocno wyśmiewając środowisko LGBT. I to chyba najmocniejszy element filmu. Sam wątek romantyczny poza kilkoma momentami (spotkanie rodzinne) nijaki, nierzeczywista trochę wydaje się prawie powszechna tolerancja dla środowiska. Ale w sumie dobrze się ogląda i daję filmowi sześć.
I jeszcze taka ciekawostka, którą znalazłem na łbie (od czasu jak nauczyłem się klikać w gwiazdki namiętnie to robię). Sporo osób oceniało chyba film za tematykę, a nie jego walory, bo 15% skrajnych ocen to jest wynik w normalnej sytuacji mało realny.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 02.01.2023 06:39 PM

Już myślałem, że porzuciłeś ten wątek. A idziesz widzę alfabetycznie.
Nie pokomentuję na razie, bo znów mam problemy z pisaniem.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 02.01.2023 08:52 PM

To akurat przypadek. Jadę wg dat polskich premier. Baby Broker było z października, a Bohater i Bross z pierwszego tygodnia listopada. A teraz skoczę na N.
Nel i tajemnica Kurokota
Początek filmu nie zapowiada nic dobrego. Jest rezolutna dziewczynka (oczywiście sierota), która robi dowcipy głupkowatemu strażnikowi, marzącemu o tym, żeby być rycerzem. Są trzy łasice - tylko po to, żeby dzieci mogły sobie pooglądać słodkie zwierzaki na ekranie. Jest podstępny regent, który zamienia następcę tronu w kurokota. Jest jeszcze niedolny młody błazen. No ale potem jest kilka niegłupich rozwiązań fabularnych i przede wszystkim pytania o granice które można przekroczyć, chociaż czy powinno. Jest co nieco fajnych żartów i gagów, które niekiedy wchodzą na tak wysoki poziom absurdu, że można się zastanawiać czy powstały z głupoty czy były zamierzone. Niezależnie od tego sprawdzają się rewelacyjnie. I to wszystko daje nam ocenę siedem.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - AKT! - 02.01.2023 08:57 PM

neo01 napisał(a):Już myślałem, że porzuciłeś ten wątek. A idziesz widzę alfabetycznie.
kajman napisał(a):To akurat przypadek. Jadę wg dat polskich premier.
<3

"bohater" to był mój ulubiony film 2021, a "baby broker" na pewno trafi do 20-ki ulubionych filmów 2022


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 02.01.2023 09:11 PM

Przy Bohaterze zastanawiałem się nad ósemką, z kolei Broker to sześć to było ledwo ledwo.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - thestranglers - 02.01.2023 09:48 PM

AKT! napisał(a):"bohater" to był mój ulubiony film 2021
na pewno 2021?


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 02.01.2023 10:09 PM

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
Niby nie spodziewałem się, że będzie to film na poziomie pierwszej części, ale jednak pewien niedosyt pozostał. Przede wszystkim fabularny, bo wątek ludzi morza i ich przywódcy nawet w popieprzonym świecie Marbela nie daje rady. Świat Wakandy nadal jest świetny, wątek ludzi, którym zależy na zdobyciu vibranium także dobrze się broni. Ostatecznie daję siedem.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 02.01.2023 10:54 PM

Menu
Niewiele mogę o tym filmie napisać, bo niewiele w nim znalazłem. Pomysł szalonego kucharza będącego guru swoich pracowników i... (tu może nie będę spoilerował) jest trochę naciągany. Broni się jakoś mentalny pojedynek między nim a jedynym przypadkowym gościem na exkluzywnej kolacji. A same potrawy? No cóż, kiedyś oglądałem Ucztę Babette i chociaż z filmu niewiele pamiętam to coś z niego w duszy mi pozostało i wszystko przy tym blednie. A film dostaje ode mnie pięć.