Największe forum list przebojów Mycharts.pl
kajmanowe szaleństwa filmowe - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: kajmanowe szaleństwa filmowe (/showthread.php?tid=56899)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 19.08.2022 08:22 PM

thestranglers napisał(a):Rolki z Niewiniątkami, a musi być ich i tak mało widząc jak znikają z kin.
Dalej nie wiem o co chodzi. Może jestem głupi, ale te rolki nie za wiele mi mówią (szczególnie, że mamy epokę kina cyfrowego).
thestranglers napisał(a):O Indianie pisał z kolei Kajman przed Nie.
A, OK Icon_smile
W ogóle ciekawie wyszło, bo przecież w "Predatorze" też są Indianie i w ogóle byłem prawie pewny, że celowo lub nie zrobiłeś tu błąd w wyrazie Icon_smile


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 19.08.2022 08:37 PM

neo01 napisał(a):Dalej nie wiem o co chodzi.
Film Niewiniątka z tego co pisze jest raczej mało dostępny w kinach. To taki trochę żart.
neo01 napisał(a):przecież w "Predatorze" też są Indianie
Dawno nie oglądałem. Kojarzę w zasadzie tylko predatora i Arniego. No i spoiler poszedł się przeziębić.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - Miszon - 19.08.2022 08:42 PM

Indianie w Wietnamie??


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 19.08.2022 08:47 PM

Predator był w Wietnamie? Mi się kojarzy z dżunglą amazońską.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 19.08.2022 09:12 PM

Kurde, w najnowszej części "Predatora" (myślałem, że kajman oglądał) Icon_lol
No i rzeczywiście, pierwsza część była też w Amazonii, a w Wietnamie był Rambo Icon_razz2 (chyba nie spojleruję? Icon_mrgreen )


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 19.08.2022 09:41 PM

neo01 napisał(a):myślałem, że kajman oglądał
Oglądał, ale jak myślę o Predatorze to o tym z Arniem.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - Miszon - 19.08.2022 09:50 PM

Nieźle, zawsze byłem przekonany że to Wietnam był. Albo inna dżungla Indochin.
Rambo nie pamiętam, oglądałem ostatnio jak mialem 10 lat albo mniej. Ale kojarzy mi się z Afganistanem (tyle, że był weteranem Wietnamu).


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 19.08.2022 10:34 PM

Może w którejś części był Afganistan, ale w drugiej był na pewno Wietnam.
Ja właściwie w ogóle nie jestem fanem tych filmów i widziałem może tylko jakieś krótkie fragmenty Rambo (a z filmów akcji z Arniem lubię tylko "Terminatora 2"), natomiast jestem fanem pewnego filmowego kanału na YT, gdzie pojawiają się także retrorecenzje Icon_smile
kajman napisał(a):Oglądał, ale jak myślę o Predatorze to o tym z Arniem.
No właśnie lekko zgłupiałem, bo wydawało mi się, że recenzowałeś, ale widzę, że chyba nie, więc skrobniesz coś dopiero?


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 19.08.2022 10:38 PM

neo01 napisał(a):wydawało mi się, że recenzowałeś
Tak, ale na Sebastosie.
kajman napisał(a):Predator
Tutaj króciutko, bo nie za bardzo jest o czym pisać. Po prostu to dobrze zrobiony rozrywkowy film, którego wadą są liczne absurdy, a zaletą wartka akcja, fajne efekty, a zaletami wartka akcja, dobre efekty, grupa poparanych bohaterów i pies predatora. Ale nagromadzenie absurdów powoduje, że jednak więcej niż pięć dać mu nie mogę.



RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - Miszon - 19.08.2022 10:59 PM

(19.08.2022 10:34 PM)neo01 napisał(a):  Może w którejś części był Afganistan, ale w drugiej był na pewno Wietnam.
Ja właściwie w ogóle nie jestem fanem tych filmów i widziałem może tylko jakieś krótkie fragmenty Rambo (a z filmów akcji z Arniem lubię tylko "Terminatora 2"),
A to drugiej części Rambo chyba nie oglądałem.

Wolę zdecydowanie Arniego. Terminator 1 i 2 (i trochę 3) Gliniarz w przedszkolu, Bliźniacy, Pamięć absolutna, Bohater ostatniej akcji, Prawdziwe kłamstwa - większość z nich to nie tylko dobre lub świetne filmy akcji, ale też świetne filmy familijne (w tym Terminator 2 częściowo też!). W tym dwa pierwsze Terminatory są w top 100, a może nawet top 50 (tu dwójka na pewno) moich filmów wszech czasów.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 19.08.2022 11:13 PM

OK kajman, ale ta recenzja chyba nie jest nowego "Predatora" (na tamtym forum tez jej nie widzę) Bezradny
Miszon, no ja właśnie nigdy nie przepadałem za tzw. męskim kinem i chyba już wolę tę komediową odsłonę Arniego (dodałbym jeszcze "Juniora"). Chociaż też tak nie do końca, bo jednak swego czasu byłem mega-fanem Van Damme'a, a także chociażby "Mortal Kombat" Icon_smile Po prostu chyba chodziło też trochę o czas, w jakim te filmy powstawały, te z drugiej połowy lat 90. były mi o wiele bliższe (no i jednak chyba doceniałem kunszt bijatyk Icon_razz2).


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - Miszon - 20.08.2022 12:19 AM

Przy okazji - tutaj "jeden pan od nauki z jutuba" sprawdził, że zamiast smarować się błotem, Arni może powinien się przed predatorem schować w... a to już trzeba obejrzeć Icon_wink2 . W sensie - błoto to lipa straszna:



RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 20.08.2022 10:22 AM

Miszon napisał(a):Terminator 1 i 2 (i trochę 3) Gliniarz w przedszkolu, Bliźniacy, Pamięć absolutna, Bohater ostatniej akcji, Prawdziwe kłamstwa - większość z nich to nie tylko dobre lub świetne filmy akcji, ale też świetne filmy familijne
Gliniarz, Bliźniacy, Bohater, Kłamstwa to według mnie przede wszystkim komedie. Z wyjątkiem Bliźniaków znakomite, a Arnie okazał się rewelacyjnym aktorem komediowym.
neo01 napisał(a):OK kajman, ale ta recenzja chyba nie jest nowego "Predatora"
Nie wiem czy jest jakiś nowszy, ale na pewno nie w kinach. To jest komentarz do tego z 2018 (i jest na Sebastosie - tam ją znalazłem).
neo01 napisał(a):swego czasu byłem mega-fanem Van Damme'a
Od niego zawsze mnie odrzucało. Jest totalnie niestrawny.
neo01 napisał(a):"Mortal Kombat"
Nie znam.
neo01 napisał(a):kunszt bijatyk
Dla mnie nie ma czegoś takiego jak kunszt bijatyk. To coś, co na tego typu filmach trzeba jakoś przetrwać.
No i kolejny film, który obejrzałem.
Każdy wie lepiej
Sam pomysł akcji mało realny, ale do przyjęcia. W fabule sporo przegięć, ale do przełknięcia. Bohaterowie wyraziści (może z wyjątkiem córek), kilka scen zabawnych. W sumie na jakieś pięć.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 20.08.2022 03:50 PM

Głupcy
Dla mnie to film o kobiecie skrzywionej psychicznie, której skrzywienie odbija się na otoczeniu. Żeby przepracować traumę sprowadza do domu ciężko chorego syna, którego wcześniej w jakiś sposób skrzywdziła. Schrzaniła zresztą wszystkie relacje. Opis tego jest ciekawy, ale niektóre reakcje ludzi i realizm świata w którym żyją nie przekonują. Dałem sześć, ale zastanawiałem się nad wyższą oceną.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - neo01 - 20.08.2022 04:10 PM

kajman napisał(a):Nie wiem czy jest jakiś nowszy, ale na pewno nie w kinach.
A OK, jest chyba na Netlixie w Polsce tylko Icon_rolleyes (słyszałem, nie oglądałem). Tam są właśnie Indianie Icon_wink
No i nie kojarzyłem tego z 2018, ale to nie moje klimaty, więc może wyparłem ze świadomości.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 20.08.2022 04:36 PM

neo01 napisał(a):jest chyba na Netlixie w Polsce tylko
Ja Netflixa nie posiadam, a jakbym posiadał to raczej nie komentowałbym filmów stamtąd.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - AKT! - 22.08.2022 01:26 PM

kajman napisał(a):Powodzenia, Leo Grande
Starsza pani niezaspokojona w małżeństwie i chłopak do wynajęcia. Kameralny dramat nie tylko o seksie. Dużo ciekawych przemyśleń, bardzo dobra gra aktorów - wszystko to razem zebrało się na ocenę osiem.
poza tym, że pani jest wdową, wszystko się zgadza; kapitalny kameralny komediodramat o seksie, bliskości i relacjach w ogóle


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 22.08.2022 03:05 PM

AKT! napisał(a):poza tym, że pani jest wdową
Zgoda, ale nie zmienia to faktu, że była niezaspokojona.


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - AKT! - 22.08.2022 04:45 PM

no była


RE: kajmanowe szaleństwa filmowe - kajman - 22.08.2022 05:54 PM

To, że była niezaspokojona było dla mnie bardziej istotne niż to, że była wdową. Ale faktycznie powinienem i to napisać, bo to ma jednak znaczenie.