Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 (/showthread.php?tid=47776)



dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - thestranglers - 21.10.2019 07:22 AM

No to tu znów prz pojechał z wątkiem, bo co tu wybrać? Mam pewnego rodzaju kłopot, gdyż już na jesień 1989 roku zacząłem słuchać audycji '13 z 33' w lokalnym czasowym paśmie Radia Łódź, a LP3 dopiero w styczniu roku kolejnego, więc do końca nie jestem pewien czy swoje hity życia usłyszałem pierwszy raz w Trójce, czy we wspomnianym wyżej programie prowadzonym przez Jerzego Kijo.
W każdym bądź razie na pewno z Trójki znam poszerzoną wersję 'Pictures Of You' The Cure. Pamiętam, że czekałem co tydzień w jakiej wersji zapuści ten song Marek, były emocje... Icon_wink




RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - kajman - 21.10.2019 07:31 AM

Kate znałem z Wzgórz, które lubiłem wtedy umiarkowanie i z Babuszki, która była i do tej pory jest dla mnie koszmarem (i jedynym utworem Kate solo, którego nie lubię). A potem pojawił się ten utwór i przeżyłem szok. Wprawdzie nie robię topu wszechczasów, ale gdybym go robił to byłoby w pierwszej dziesiątce. To najbardziej wewnętrzny (nie potrafię tego wyjaśnić, ale tak to odbieram) utwór, jaki znam.
Kate Bush - All The Love



RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - neo01 - 21.10.2019 09:04 AM

Od tego usłyszenia wszystko się zaczęło...

Pearl Jam - Given to Fly


RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - Yacy - 21.10.2019 09:33 AM

nie może być inny, skoro do niedawna to był mój nr 1 TWC. Icon_smile
a teraz jest niepodważalnym nr 2.

Dire Straits - Brothers in Arms




RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - EVENo - 21.10.2019 10:46 AM

Jako, że słucham Listy Przebojów od 2014 roku to spodziewać by się można ode mnie nowej piosenki, a takowych poznałem dzięki LP3 całe mnóstwo. Od czasu do czasu jednak stery audycji przejmuje Piotr Metz i wtedy Lista potrafi być nieco inna, moim zdaniem lepsza Icon_wink Pan Piotr prowadząc raz LP3 w zastępstwie postanowił wrzucić pomiędzy nowości kilka starszych utworów. Z jednej strony pewnie wprowadził niektórych w zakłopotanie, a na pewno wprowadził w zakłopotanie mnie, bo zapisałem sobie tytuł tej piosenki myśląc, że to jakaś świeżynka. Dopiero potem zorientowałem się, że to stary utwór. I jestem bardzo wdzięczny Panu Piotrowi, że został wtedy zagrany, bo pewnie do dziś bym go nie znał.

The Waterboys - THE WHOLE OF THE MOON



RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - AKT! - 21.10.2019 12:40 PM

nie wiem, czy poznałem, ale na pewno miałem to nagrane z lp3, zanim kupiłem płytę i bardzo mi się kojarzy z czasami, kiedy co tydzień słuchałem listy:



RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - miszony - 21.10.2019 01:48 PM

Prawdę mówiąc takich utworów jest cała masa ale ciężko mi sobie teraz niektóre przypomnieć ale paradoksalnie ten utwór usłyszałem pierwszy raz w popołudniowej audycji " Zapraszamy do Trójki" pod koniec 80 tych. Bardzo liczyłem, że wejdzie na listę ale się nie udało. Szkoda ale słucham tego kawałka Cyndi zawsze mi się on kojarzy z trójką.
Dorzuciłbym do zestawu jeszcze Marka Knopflera "Redbud Tree", którego znam tylko z trójki i słyszałem tylko w Trójce. Do dziś szczerze żałuję, że niego nie głosowałem.
Cyndi Lauper - Hole in My Heart



RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - neo01 - 21.10.2019 03:19 PM

Incubus też pamiętam, zapadł mi wtedy na długo w pamięć (chociaż chyba jednak bardziej dzięki "30 Tonom" Icon_razz2), potem jeszcze akurat mi się napatoczyła ta płyta i nie była może zła, ale jednak ten kawałek wyrastał ponad resztę.


RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - AKT! - 21.10.2019 03:41 PM

była całkiem niezła, ja ją lubiłem, ale rzeczywiście to był ewidentny hajlajt; jeszcze dobrze wspominam "pistola"


RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - thestranglers - 21.10.2019 03:47 PM

Też miałem Megalomaniaca w Top10... Ale topu Incubusa chyba bym teraz nie chciał. Icon_wink


RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - AKT! - 21.10.2019 04:09 PM

ja też nie; z czasem wyszło, że to był ich najlepszy numer Icon_wink


RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - kolej_grzesiek - 21.10.2019 10:38 PM

Trójka najmocniej zaznaczyła swoją obecność w moim życiu tym utworem:

Ira - NIE ZATRZYMAM SIĘ:




RE: dzień 215 - ulubiony utwór, który poznałeś dzięki LP3 - prz_rulez - 21.10.2019 11:34 PM

Tak stuprocentowo stwierdzić, który z nich był ulubionym, to karkołomne zadanie - te utwory liczą się w setkachIcon_exclaim. Wrzucę więc taki, którego na pewno nie usłyszałbym gdzie indziej, a wstrząsnął mną konkretnie.
http://chomikuj.pl/sarenka.74/Playlisty/polskie/Kava+4.2/KAVA+4.2.+-+Mam+do*c5*9b*c4*87,1237693838.mp3(audio)
Gdybyśmy wystawili takie coś na Eurowizji, to byłoby czyste szaleństwoIcon_exclaim