Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top 3 Polska - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Top 3 Polska (/showthread.php?tid=45810)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:27 AM

Szybko mi idzie, bo większość wykonawców nie nagrała w ciągu ostatnich trzech lat nic nowego, a przynajmniej nic dla mnie ciekawego (lub nic o czym wiem). A jeżeli nagrali to i tak nie łapało się do top 5. Wyjątkiem był tylko Illusion, ale niedługo będzie ich więcej. Tak jest z wykonawcą poniżej, który 16 utworów miał w moich notatkach wcześniej, a ostatnio niczym mnie zainteresował.
IRA
No i okazało się, że dla mnie to zespół jednego utworu. Nawet Wiara, która wydawała mi się zdolna sprostać wymaganiom nie dała rady, pozostałe kawałki wypadły jeszcze gorzej, a Ikar nie dość że bez problemu się załapał to jeszcze dołączył do grona superkilerów.
1. Ikar
2. Wiara
3. Venus
4. Wybacz
5. Tam gdzie czas


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:30 AM

Indukti
Jedynym polskim wykonawcą, który miał trzy utwory godne dalszej walki okazał się zespół, który nagrał tylko dwie płyty i klasyfikowałem w sumie 17 utworów. 10 znalazło się nad kreską, z czego pięć uznałem za superkilery. Trzy z nich to wielkie hity z mojej listy, ale nie zajęły całego podium tylko miejsca nieparzyste, bo akurat wyjątkowo dobrze zabrzmiała mi Sansara. No i załapało się też coś z pierwszej płyty. Ale ogólnie to lider miał sporą przewagę.
1. ...And Who's The God Now?!
2. Sansara
3. Tusan Homichi Tuvota
4. Uluru
5. Ninth Wave



RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:32 AM

Martyna Jakubowicz
33 utwory, z których 9 zdało egzamin dopuszczający do dalszej walki. A jeden trafił do grupy superkilerów (Rosie niewiele do tego zabrakło). Pewnie kogoś może zaskoczyć brak Domów (zajęły 8 miejsce); mnie bardziej zaskoczyło dopiero piąte miejsce Butów.
1. Ja płonę
2. Rosa taka sama od lat
3. Rządzi zło
4. Kołysanka dla Misiaków
5. Blues o zużytych butach i szczęśliwym końcu dalekiej drogi
Kolejny przykład. Przesłuchałem jeszcze 5 utworów i wszystkie poniżej kreski, więc nawet nie musiałem nic więcej przesłuchiwać.


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:38 AM

Lech Janerka
kajman napisał(a):Wprawdzie z 16 utworów kwalifikacje przeszło 8 ale mimo wszystko jestem rozczarowany. Przede wszystkim dlatego, że spodziewałem się co najmniej jednego utworu do pokolorowania na czerwono, a tym czasem się nie udało.
1. Bez kolacji
2. Wieje
3. Reformator
4. Niewole
5. Wirnik
Doszło sześć utworów, ale jedynym, który przeskoczył poprzeczkę był gościnny występ w reedycji debiutu Lady Pank.
1. Bez kolacji
2. Wieje
3. Reformator
4. Niewole
5. Pokręciło mi się w głowie


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:40 AM

Jazzombie
Z 13 utworów (cała płyta) wybroniły się trzy. I to jest mimo wszystko niespodzianka, bo nie kojarzyłem, że poza dwójką, która była na mojej liście przy przesłuchaniu albumu coś jeszcze zrobiło na mnie wrażenia. A tymczasem tylko jeden utwór z tamtych dwóch się załapał i to na trzecim miejscu. A dwa pierwsze tym razem zabrzmiały bardzo dobrze.
1. Sarajewo... Zagreb... Beograd
2. Szał
3. Uczciwe...
4. Przedwczoraj
5. Z tymi wierszami, to trzeba uważać


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:41 AM

Jan Bo
Niezłe granie, ale najczęściej brakuje w nim treści. Tylko jeden utwór z dziesięciu się obronił.
1. Razem już nie będzie nas
2. Masz się bać
3. Po-ranny
4. Na drugi raz
5. Gwiazdkowe dzieci


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:45 AM

Anna Maria Jopek
Przesłuchałem chyba 205 utworów, z czego 94 było na wystarczającym poziomie, a 27 to superkilery (do tej pory żaden wykonawca nie zbliżył się do 20)*. Dosyć niespodziewanie całe podium zajęły utwory z ID, bo o ile pierwsza dwójka była wśród faworytów, to Wada w topie AMJ niecałe pięć lat temu zajęła 62 miejsce. Zresztą w top 10 więcej jest takich zaskoczeń.
1. Zrób, co możesz
2. To, co nienazwane
3. Z wadą serca
4. Jeżeli chcesz
5. Joszko Broda
6. Uciekaj, uciekaj
7. Na dłoni
8. Cisza na skronie, na powieki słońce
9. Czas pomyka
10. Ja wysiadam

*Dotyczy liter A-J (ale nie chce mi się sprawdzać czy to jest rekord).


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:54 AM

Kabanos
kajman napisał(a):25 utworów, z których kilka było bliskich pokonania poprzeczki. Ale z drugiej strony Dobranocka ledwo ją pokonała, więc niespecjalnie żałuję, że się nie dostali do zakwalifikowanych. Lider zdecydowany, ale też nie powalił.
1. Baleron w kartoflach pod keczupem
2. Dobranocka
3. Moja piosenka (laszuraburej i laszuraba)
4. Klocki
5. Zupa kalafiorowa
Doszły cztery Odgrzewane kotlety i okazały się całkiem smaczne, bo jeden był tuż pod kreską, a jeden całkiem sporo nad.
1. Baleron w kartoflach pod keczupem
2. Chuderlaczek
3. Dobranocka
4. Kupalnocka
5. Klocki


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 08:17 AM

Ralph Kaminski
Dziesięć utworów w tym trzy w gościnie. Żaden z nich nie miał szans na załapanie się gdziekolwiek.
1. Zielony samochód
2. Tata
3. Tygrys
4. Wszystkiego najlepszego
5. Pożegnanie z bajką


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 08:18 AM

Kasa Chorych
Kiedyś bardzo ich ceniłem, teraz z wyjątkiem jednego utworu mnie nie przekonali, dwa z siedmiu przesłuchanych nawet zniechęciły.
1. Przed nami drzwi zamknięte
2. Jak nas gonili tacy jedni
3. Blues o rannym wstawianiu
4. Boogie dziadka Skiby
5. Szalona Baśka


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 08:19 AM

Robert Kasprzycki
Wydawało mi się, że wśród tuzina nagrań znajdę takie trzy, które dadzą radę. Ale skończyło się na jednym. W sumie to dobrze, bo ma u mnie taką extra krechę za rzadki przypadek utworu, który odrzuca mnie ze względu na text (oczywiście w tej 12 go nie było).
1. Światopodgląd
2. Prorok nieśmiałych
3. Rozmarynowa
4. Z ruchu moich ust
5. Trzymaj się wiatru kochana


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 08:30 AM

Katedra
kajman napisał(a):Dziewięć nagrań przesłuchanych, cztery zakwalifikowany to bardzo dobry wynik, szczególnie że utworowi z piątego miejsca niewiele zabrakło (a spodziewałem się, że się załapie, ale poza tym nie było niespodzianek).
1. Wiosna i wino
2. Czarny szlak
3. Strach i pragnienie
4. Kim jesteś?
5. Kiedy kochasz
Wydawało mi się, że druga płyta (brałem pod uwagę pięć utworów) jest gorsza od pierwszej, a jednak udało się jej wypchnąć z top 5 aż trzy utwory (ale tylko raz załapać się na podium).
1. Wiosna i wino
2. Ptak
3. Czarny szlak
4. Raj tuż za rogiem
5. My, ostatni romantycy


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 08:35 AM

Kayah
Z 33 utworów udało się znaleźć trzy takie, które wypełniły kryteria przeze mnie wyznaczone. Dwa z nich pochodzą z debiutu, trzeci z całkiem świeżej płyty z kolędami. Pośrodku słabiutko.
1. Santana
2. Przybieżeli do Betlejem
3. Jak liść
4. Jej portret
5. Cicha noc


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 10:17 AM

Kazik
kajman napisał(a):Kazik to dla mnie Kazik i nieważne czy Na Żywo (w tym wcieleniu mnie kompletnie nie przekonał - najwyżej na 8 był Bar czyli jak widać sporo pod kreską) czy Staszewski. Razem zebrałem 26 nagrań. Wyniki raczej spodziewane z wyjątkiem miłej niespodzianki w postaci Robaków, których nie spodziewałem się tak wysoko ujrzeć/usłyszeć.
1. Mars napada
2. Rozprawa o robokach
3. Piwko
4. Leonardo
5. Z mego serca zatrzymam cię porcie
Doszło 14 utworów, z czego dwa przekroczyły próg. Jeden z nich wygrał, chociaż Piwko (które tym razem załapało się na kolor czerwony) stawiało niespodziewanie mocny opór. W ogóle poprzestawiało się w top 5 trochę.
1. Gdy Chińczycy mówią Gan Pai
2. Piwko

3. Mars napada
4. Z mego serca zatrzymam cię porcie
5. Rozprawa o robokach


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 10:28 AM

Maja Kleszcz
Z 12 przesłuchanych utworów najlepiej wypadły te z płyty Dudzie-Graczowi (4 w top 5 w tym podium), a pochodzący z niej zwycięzca był bliski kwalifikacji.
1. Jurajski
2. Salonowy światek
3. A pod Częstochową
4. Wilcze kły
5. Zostawiłam ręce oparte


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 10:30 AM

Kasa Chorych
Kiedyś bardzo ich ceniłem, teraz z wyjątkiem jednego utworu mnie nie przekonali, dwa z siedmiu przesłuchanych nawet zniechęciły.
1. Przed nami drzwi zamknięte
2. Jak nas gonili tacy jedni
3. Blues o rannym wstawianiu
4. Boogie dziadka Skiby
5. Szalona Baśka


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 10:31 AM

Robert Kasprzycki
Wydawało mi się, że wśród tuzina nagrań znajdę takie trzy, które dadzą radę. Ale skończyło się na jednym. W sumie to dobrze, bo ma u mnie taką extra krechę za rzadki przypadek utworu, który odrzuca mnie ze względu na text (oczywiście w tej 12 go nie było).
1. Światopodgląd
2. Prorok nieśmiałych
3. Rozmarynowa
4. Z ruchu moich ust
5. Trzymaj się wiatru kochana


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 10:56 AM

Kim Nowak
Dziesięć utworów przesłuchanych (w tym 9 z drugiej płyty) z czego pięć na bardzo wysokim poziomie a tylko jeden wypadł słabo. Zwycięzca mnie dosyć mocno zaskoczył bo przedtem nie był jednym z moich ulubionych na płycie a tutaj nie dość że wygrał to jeszcze okazał się superkilerem.
1. Skrzydła
2. Noc
3. Wilk
4. Krew
5. Aniele


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 10:57 AM

Klan
Trwa dobra seria. Po pierwszych dzisiejszych dwóch wpadkach kolejny wykonawcy załapują się do grupy zakwalifikowanych. Czasem w takim sobie stylu czasem w bardzo dobrym. Ale Klan w zdecydowanie najlepszym. Wybierałem z 26 nagrań (czyli z tylu co u Kayah i prawie tylu co u Kazika) ale wybrałem znacznie więcej. 15 z nich wykonało normę potrzebną do załapania się do finału, a aż 5 z nich uznałem za superkilery. Jedno z nich to wczesne nagranie radiowe, trzy pochodzą z Mrowiska (co spowodowało, że nie mogłem oprzeć się zgłoszeniu płyty do topowania), a jedno z ich najnowszej płyty (gdybym robił top na zasadzie topu Miszona to 41 lat różnicy między kolejnymi nagraniami pobiłaby wszystkie jego rekordy). Przyznam się, że to więcej niż się spodziewałem, bo w tej kategorii liczyłem na Epidemię, może Ptaka i ewentualnie Nerwy, którym jednak trochę zabrakło.
1. Epidemia euforii
2. Pejzaż pustych ram
3. Z aniołami
4. Chcę być ptakiem rock and rollem
5. Kuszenie



RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 10:59 AM

Kolejnych dwóch wykonawców na K i kolejnych dwóch zakwalifikowanych. Dobra litera.
Klaus Mitffoch
Przesłuchałem 17 utworów (płyta plus Śmielej) i chyba nie miałem na nich najlepszego dnia. A na Strzeż to mam coraz większego doła - ale załapać do exkluzywnej grupy się załapał. A na superkilera załapał się (chociaż z pewnym trudem czyli na styx) od niedawna mój ulubiony Komfort.
1. Dla twojej głowy komfort
2. Powinność kurdupelka
3. Siedzi
4. Strzeż się tych miejsc
5. Nie jestem z nikim