Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top 3 Polska - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Top 3 Polska (/showthread.php?tid=45810)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 08:21 AM

Edyta Geppert
Nigdy nie czaiłem mody na Geppert, szczegolnie że lubiły ją osoby o dosyć zbliżonych muzycznie gustach do mnie. Chociaż te 8 nagrań, ktore wybrałem jest znacznie lepszych od jej największych hitów (no trafił mi się i tutaj jeden taki utwór - był zdecydowanie ostatni) to i tak były bardzo daleko od załapania się gdziekolwiek.
Przy okazji pisałem gdzieś i kiedyś, że zdarzają się bardzo nieliczne utwory, ktorych texty tak mnie odrzucają że obniżają ocenę utworu, to w przypadku Zamiast mamy do czynienia z czymś takim.
1. Zamiast
2. Władza
3. Kamień i mgła
4. Największy teatr świata
5. Sentymentu mgła


RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 08:22 AM

Edyta Górniak
Z dwoch pań Edyt tą lubię znacznie bardziej. Z ósemki przesłuchanych utworów wszystkie brzmiały przyjemnie, a część z nich bardzo dobrze.
1. Nie było
2. To nie ja
3. Grateful
4. Calling You
5. Dotyk


RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 08:23 AM

Habakuk
9 utworów, z czego 6 z płyty z coverami Kaczmarskiego. Ale coverowanie to jednak Strachom wyszło znacznie lepiej. Tutaj broni się tylko Modlitwa (swoją drogą przy topie Kaczmarskiego zastanawiałem się, czemu ten utwór wydał mi się znajomy) i jeszcze jako tako Arka. No ale inne utwory wypadły jeszcze gorzej.
1. Modlitwa o wschodzie słońca
2. Arka Noego
3. Wędrowka z cieniem
4. Źródło
5. Siadaj nie gadaj


RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 08:28 AM

Przemyslaw Gintrowski
Jacek Kaczmarski

Układ zbiorowy, ale różnice są tak nieduże że nie chcę dublować. Gintrowski miał 43 utwory, Kaczmarski około 80. Ile z tego ponad kreską. Na pewno większość, z czego po 13 utworów to superkilery (w tym 12 to wspólne z Łapińskim na dodatek). Pierwsza liczba to miejsce w topie Przemysława, druga w topie Jacka.
1. 1. Pejzaż z szubienicą
2. X. A my nie chcemy
3. 2. Cesarz
4. 3. Dziady
5. 4. Kraj
6. 5. Mur



RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 08:32 AM

Na początek zaległość z litery G, ale materiał był tak ogromny, że musiałem wygospodarować na przesłuchania sporą ilość czasu.
Marek Grechuta
W grę wchodziło 97 utworów, z czego tylko (a może aż) 36 znalazło się ponad poprzeczką. No ale wśród tych najlepszych było aż 15 superkilerów (do tej pory nikt jeszcze tyle nie miał*). Z tych superkilerów cztery pochodzą z drogi, trzy z debiutu i trzy z Lokomotywy, a tylko jeden z Korowodu. Prezentuję dziesiątkę co wydaje mi się oczywiste (to samo będzie z kolejnym wykonawcą).
1. Ikar
2. Pieśń kronika
3. Droga za widnokres
4. Kantata
5. Piosenka
6. Pewność
7. Gdzie mieszkasz nocy
8. Może usłyszysz wołanie o pomoc
9. Korowód
10. Na szarość naszych nocy

*Dotyczy liter A-G.


RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 08:33 AM

Katarzyna Groniec
Przesłuchanych 43 utwory, z których 11 przekroczyło granicę kwalifikacji. Wyniki mnie zaskoczyły, bo Bez księżyca wydawało się pewniakiem do top 2 razem z Nie zabijaj. A tymczasem Czas, który także bardzo lubię, wygrywa a Trup też pojawia się zaskakująco wysoko.
1. Czas
2. Nie zabijaj

3. Trup Joe
4. Bez księżyca
5. Deus ex machina


RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 08:34 AM

H5N1
Toruńska grupa, która wydała jeden album i singiel lub dwa (do których nie dotarłem). Album składa się z 11 dobrych utworów, a trzy utwory wystarczająco dobre do tego żeby się załapać do topu znalazły się z nawiązką.Chociaż niekoniecznie te, których się spodziewałem. Szczegolnym zaskoczeniem był układ Lokomotyw, z których 2 widziałem na szczycie, a 1 raczej nie za wysoko. Ale odsłuch zweryfikował te odczucia.
1. Lokomotywa. Stacja 1
2. Najbliżsi nie muszą być stale z nami
3. Lokomotywa. Stacja 2
4. Do prostego człowieka
5. Arena cyrkowa naszych czasów


RE: Top 3 Polska - kajman - 09.06.2020 07:25 AM

Happysad
kajman napisał(a):No to jest wielka niespodzianka, bo byłem przekonany, że minimum 10 utworów (z 35) osiągnie kwalifikację, a tutaj zaskoczenie totalne, bo nawet trzem utworom się to udało przez co zespół pojawia się w tym wątku.
1. Pani K
2. Kostuchna
3. Są momenty takie
4. Wszystko jedno
5. Nieprzygoda
No a niewiele potem był top Happiegosadu na forum LP3 i tam kolejność znacznie różniła się od tej powyżej:
1. Pani K
2. Taką wodą być
3. Lęki i fobie
4. Nieprzygoda
5. Armagedon

W związku z tym przesłuchałem utwory z obu piątej i te, które pojawiły się później (łącznie w notatkach ma, ich 45) i ostatecznie okazało się, że aż cztery są powyżej kreski i ostatecznie top 5 wygląda tak:
1. Pani K
2. Nieprzygoda
3. Taką wodą być
4. Kostuchna
5. Czwarty dzień


RE: Top 3 Polska - kajman - 09.06.2020 07:30 AM

Harlem
kajman napisał(a):Tutaj nie za bardzo pamiętałem czego się spodziewać. I okazało się, że jest dobrze, czasami bardzo dobrze, ale rewelacji nie ma. Tylko jeden utwór z 11 z trudem przepchnął się nad poprzeczką, trzem kolejnym (w tym coverowi Grechuty) zabrakło niezbyt dużo.
1. Pod wiatr
2. Świat w obłokach
3. Oddychaj...
4. Piąta trzydzieści
5. Biegnę (o tobie sen błękitny)
Dwa utwory doszły i zmieniło się miejsce piąte.
1. Pod wiatr
2. Świat w obłokach
3. Oddychaj...
4. Piąta trzydzieści
5. Niebieski listopad


RE: Top 3 Polska - neo01 - 09.06.2020 03:28 PM

Jakoś Habakuk wyszedł Ci 2 razy (na szczęście z tymi samymi wynikami Icon_smile ), Fismoll też, tyle że pod rząd.


RE: Top 3 Polska - kajman - 09.06.2020 05:05 PM

Dzięki! Już ich nie ma.


RE: Top 3 Polska - kajman - 10.06.2020 08:55 PM

Igor Herbut
Nie zachwycił. Ale cztery utwory z siedmiu zdecydowanie na plus.
1. Ro
2. Miłość jest wszystkim
3. Kroki
4. Miłość i mleko
5. Tańczmy


RE: Top 3 Polska - kajman - 10.06.2020 09:04 PM

Bogdan Hołownia
No jakoś teraz gorzej brzmią mi utwory na trio fortepianowe. Zachwyca mnie jak Bodzio gra, ale same utwory przechodzą obok mnie. Zdecydowanie lepiej brzmi (nawet solo) z towarzyszącym wokalem. Z piętnastu siedem jest z wokalem i w top pięć wszystkie są z nim. Ale nawet w takiej sytuacji tylko jeden utwór przeszedł kwalifikacje.
1. Bądź mi tatą
2. Georgia
3. Bezsenna noc
4. Polkadots And Moonbeams
5. Love For Sale


RE: Top 3 Polska - kajman - 10.06.2020 09:06 PM

Hey
Z 78 utworów tylko 12 załapało się do grupy kilerów, w tym dwa do super, z czego ten z drugiego miejsca trochę niespodziewanie, bo w topie zespołu był dopiero piąty (załapało się całe top 8 i to z dwoma wyjątkami w kolejności z wtedy). W tej 12 mamy 4 utwory z ostatniej płyty, trzy z Ho i trzy z ?, ale to ta ostatnia płyta wypadła najlepiej, bo utwory z niej zajęły dwa najwyższe miejsca. A do dalszej walki załapał się jedyny przedstawiciel MURPu.
1. Wczesna jesień
2. Anioł

3. Nie wiecej...
4. Błysk
5. Cud
6. Misie
7. Prędko, prędzej
8. Ho
9. List
10. O drugim policzku


RE: Top 3 Polska - Dobromiera - 10.06.2020 09:41 PM

(08.06.2020 08:21 AM)kajman napisał(a):  Edyta Geppert
Nigdy nie czaiłem mody na Geppert, szczegolnie że lubiły ją osoby o dosyć zbliżonych muzycznie gustach do mnie.
To są takie? Icon_surprised


RE: Top 3 Polska - kajman - 10.06.2020 09:43 PM

O dosyć to całkiem sporo, o mocno zbliżonym też kilka się znajdzie (przy czym jedna przypuszczalnie to czas przeszły).


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:10 AM

Hunter
14 utworów bez większych wpadek, chociaż coś tam i na niewielki minus się znalazło. Dwa utwory zdecydowanie się wybijały, z czego jeden był tuż pod kreską, drugi tuż nad.
1. Arges
2. Kiedy umieram
3. Cztery wieki później
4. Pomiedzy niebem a piekłem
5. Imperium trujki


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:11 AM

Hurt
Tutaj tylko dwa utwory z dziesięciu na przyzwoitym poziomie, ale do spełnienia kryterium wejścia było daleko.
1. Załoga G
2. Nowy początek
3. Mechaniczne schody jadą w górę
4. Statek kosmiczny miłość
5. Mary Czary


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:16 AM

Illusion
Tylko zwycięzca zaprezentował się przyzwoicie, ale nie miał szans na załapanie się gdziekolwiek.
1. To co ma nadejść
2. O trudzie wyboru
3. Myślisz
4. Trzy ptaki
5. O przyszłości


RE: Top 3 Polska - kajman - 12.06.2020 07:22 AM

Indios Bravos
Z ośmiu utworów trzy brzmiały przyjemnie, ale tylko tyle.
1. Zmiana
2. Kostuchna
3. Wolna wola
4. A kiedy dnia pewnego
5. Na początku jest najłatwiej