Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top 3 Polska - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Top 3 Polska (/showthread.php?tid=45810)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Top 3 Polska - kajman - 05.06.2020 10:29 AM

Bractwo Wiecznego Natchnienia
2015 rok, czerwiec. Moja pierwsza Bazuna w tym stuleciu. W części konkursowej zachwycił mnie jeden zespół. Śpiewali też Tango, ale mnie powalił przede wszystkim pejzaż. Potem ukazała się płyta, z której brałem pod uwagę 16 utworów. Wczoraj na wszelki wypadek sprawdziłem i okazało się, że wyszła też druga, ale z niej wziąłem pod uwagę tylko jeden utwór, który zajął tutaj trzecie miejsce. Nad kreską w sumie znalazło się osiem utworów.
1. Moskiewski pejzaż
2. Pogodzony
3. Ballada o dniu łaskawym
4. Spotkanie po latach
5. Na dworcu w Krakowie


RE: Top 3 Polska - kajman - 05.06.2020 11:23 AM

Piotr Bukartyk
kajman napisał(a):Tutaj w większości oparłem się na dwóch ostatnich płytach. I chociaż ostatnia zabrzmiała mi lepiej niż wcześniej, a poprzednia nie robiła aż tak mocnego wrażenia jak kiedyś to i tak jej przewaga była przygniatająca. Pierwsza trójka z płyty jest nieodmiennie ta sama i cały czas w tej samej kolejności.
1. Siódma rano w sklepie
2. Co to za film
3. Nic na siłę
4. Piosenka z praniem w tle
5. Coś jakby kolęda
Po słabszym Kup wydaje Zgubne lepsze nawet o Tak i dobre Ja oraz utwór zapowiadający kolejną płytę. Razem z trójkowym tercetem to 22 nagrania (jedno mniej niż poprzednio), z czego osiem przekracza próg no i trzy kolejne utwory należą do tych, które mnie powalają. Powalił mną jeszcze jeden z poprzedniego zestawu, ale to ze względu na text, który obecnie jest bardziej aktualny niż wtedy, kiedy utwór powstał. A ten fragment to miazga.
Pół sali wierzy w to jak słyszę
dla reszty to jest nonsens czysty,
i choć przeraża mnie reżyser
bardziej się boję scenarzysty.
No ale wartość utworu oceniam pod względem muzycznym, a pod tym względem trochę jednak zabrakło. Zwycięzca się obronił, ale nie spodziewałem się, że przyjdzie mu to z takim trudem.
1. Siódma rano w sklepie
2. Ten sam punkt
3. O przyjaźni
4. Brudna miłość

5. Co to za film
6. Łajdak i świnia
7. Piosenka z praniem w tle
8. Teraz ci zapłacę
9. Miasto Kostrzyń
10. Nic na siłę


RE: Top 3 Polska - kajman - 05.06.2020 11:27 AM

Monika Brodka
kajman napisał(a):Kilka utworów (3-4) było calkiem blisko granicy, ale ostatecznie żadnemu z 14 się nie udało. Przy czym jednak większość z nich zabrzmiała co najwyżej przeciętnie. No i zdecydowanie górują utwory z najnowszej płyty.
1. Mirror Mirror
2. Can't Wait For War
3. Girl From Ipanema
4. Horses
5. Funeral
Doszły dwa utwory. Dało to lekką korektę.
1. Mirror Mirror
2. Can't Wait For War
3. Girl From Ipanema
4. Kto tam u Ciebie jest?
5. Horses


RE: Top 3 Polska - kajman - 05.06.2020 11:41 AM

Cała Góra Barwinków
W większości przyjemnie się tego słucha, ale muzycznie zdecydowanie bez rewelacji.
1. Szmerc
2. 24 godziny
3. Onomato
4. Doskonały
5. Nie mam czasu


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 08:24 AM

Ceti
Nie moje klimaty. Jedynie lider mocno mi podszedł, ale nie aż tak mocno żeby przeskoczyć poprzeczkę.
1. Ciało i krew
2. For Those Who Aren't Here
3. 2027
4. Gardens Of Life 2
5. Fight To Kill


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 08:35 AM

Closterkeller
kajman napisał(a):No niestety jakoś z tym zespołem nie po drodze. Nie przekonują mnie jego utwory. I nawet Zegarmistrza nie potrafili wystarczająco ciekawie wykonać. No ale jeden z 14 słuchanych utworów zdecydowanie mnie przekonał.
1. Czas komety
2. Zegarmistrz światła
3. Blue
4. Pora iść już drogi mój
5. Władza
Płyta Viridian zdecydowanie poprawiła notowania tego zespołu u mnie. Bardzo solidna płyta, a z sześciu przesłuchanych obecnie dwa utwory przekroczyły próg, a trzy kolejne były (mniej lub bardziej) blisko.
1. To albo to
2. Nocne polowanie
3. Czas komety
4. Pokój tylko mój
5. Strefa ciszy


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 08:37 AM

Cochise
To bardzo równy zespół. Z 37 utworów, które przesłuchałem wszystkie brzmiały dobrze. Ale zabrakło kilerów (poza jednym), a tych świetnych rzeczy też znalazłem tyle, że miałem lekkie problemy ze skompletowaniem wystarczająco silnej reprezentacji.
1. Black Summer
2. MLB
3. Shotgun9
4. Little Witch
5. Na Hi Es


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 08:38 AM

Cisza Jak Ta
Tutaj miałem 39 utworów do dyspozycji i osiem z nich przekroczyło wyznaczony próg. Ale pozostałe były w większości bardzo dobre, a wszystkie co najmniej dobre. Zwycięzca dla mnie nieco zaskakujący, bo wprawdzie stawiałem go w czołówce, to jednak faworytem była Trawa.
1. Modlitwa konia z transportu
2. Trawą pośród traw
3. Niebieski
4. A jednak ciągle ją pamiętasz
5. Chleba naszego poprzedniego


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 08:51 AM

Coma
47 utworów, z czego 12 nad kreską. Niespodziewanie najlepiej wypadły utwory z drugiej płyty, przy czym akurat Schizofreni spodziewałem się na podium. Natomiast jakoś tym razem nie przekonywały mnie tak jak zwykle utwory z debiutu. Z ostatniej płyty natomiast załapał się ten utwór, który obstawiałem z niej najwyżej, chociaż myślałem, że właśnie on będzie walczył ze Schizofrenią o zwycięstwo.
1. Schizofrenia
2. Listopad
3. W chorym sadzie
4. Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków
5. Czas globalnej niepogody
Od tego czasu doszło mi 17 utworów, ale żaden nie przebrnął kwalifikacji (i tylko jeden był blisko).


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 09:14 AM

Zacznę od drobnego uzupełnienia. I Barwinków i Ceti przesłuchałem po osiem.
Cugowscy
Tutaj miałem siedem do wyboru i w większości brzmiało to bardzo dobrze. Muzycznie było różnorodnie, ale najbardziej przekonały mnie utwory w klimatach bliskie soulowi.
1. Weź moja dusze
2. Do niej
3. Znów pora w drogę
4. Wszyscy na jednego
5. Zaklęty krąg


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 09:19 AM

Czesław Śpiewa
kajman napisał(a):18 utworów przesłuchałem, a sporo z nich było przeciętnych albo nawet poniżej przeciętnej. Plus za pierwsze dwa miejsca a także za bardzo dobrą wersję cieniutkiego kawałka Happysadu.
1. Baczyński - pieśń o szczęściu
2. Mieszko i Dobrawa jako początek państwa polskiego
3. Zanim pójdę
4. Żaba tonie w betonie
5. Biały Murzyn
Z trzech utworów, które doszły jednemu udało się przebić do top 5.
1. Baczyński - pieśń o szczęściu
2. Mieszko i Dobrawa jako początek państwa polskiego
3. Zanim pójdę
4. Trzeba mieć specjalną skrzynię
5. Żaba tonie w betonie


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 09:31 AM

DagaDana
Bardzo zróżnicowany poziom tu się trafił, bo były utwory, które ciężko się słuchało, a z kolei zwycięzcy niewiele zabrakło do miana superkilera.
1. Sargofaj
2. Czasem
3. Shchedryi vechir
4. List do ciebie
5. Tango


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 09:34 AM

Dezerter
Siedem utworów, z których wszystkie brzmiały co najmniej przyzwoicie, ale jedynie Koszmar był blisko zakwalifikowania się.
1. Koszmar
2. Jesteśmy sektą
3. Ku przyszłości
4. Dezerter
5. Hodowla głupków


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 09:41 AM

Paweł Domagała
Dziewięć utworów bez szczególnych wpadek, ale też nic, co mógłbym uznać za bardzo dobre.
1. Weź nie pytaj
2. Opowiem ci o mnie
3. Hiob
4. Żmijowisko
5. 25 grudnia


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 10:17 AM

Marek Dyjak
kajman napisał(a):Są tacy artyści, którzy brzmią mi lepiej niż kiedyś, są i tacy, którzy już nie oddziaływają tak mocno. Dyjak broni się bardzo dobrze, ale jednak już nie na tyle, żeby załapać się do zakwalifikowanych. W sumie przesłuchałem 15 jego nagrań i jest dobrze, chociaż kilka trafiło na listę przesłuchań nieco z rozpędu.
1. Sen cz. II
2. W dworcowej poczekalni
3. Sic!
4. Będę z Tobą
5. Nieustanne tango
Z trzech kolejnych płyt (z których przesłuchałem 14 utworów) tylko jedna namieszała i to mocno. Ale po części zasługa leży po stronie Gintrowskiego, twórcy tych utworów. Cztery z nich znalazło się powyżej kreski, a jeden trafił do extraklasy.
1. Birkenau
2. Karol Levittoux
3. Autoportret Witkacego
4. Margrabia Wielopolski
5. Sen cz. II


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 10:40 AM

The Dumplings
Jakoś uzbierało się siedem utworów, z których jedynie zwycięzca zabrzmiał mi nieźle.
1. Sama wkracza w pustkę
2. Przykro mi
3. Love
4. Odyseusz
5. Kocham być z tobą


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 01:56 PM

Dylan.pl
Pozytywnie oceniam te przeróbki Dylana po polsku. Tzn bardziej same utwory, bo tylko w dwóch przypadkach na dziesięć kojarzę pierwowzór. Jeden to bezdyskusyjny zwycięzca tutaj i nr 1 Boba w ogóle.
1. Adam dał imiona zwierzętom
2. Ojciec nocy
3. Izis
4. Senor (Z dziejów jankeskiej potęgi)
5. Czasy nadchodzą nowe


RE: Top 3 Polska - kajman - 06.06.2020 02:08 PM

Elektryczne Gitary
kajman napisał(a):
Z ich twórczości lubiłem (chociaż bez euforii) pojedyńcze kawałki, ale jednak siedem zanotowanych znalazłem.
1. Czlowiek z liściem na głowie
2. Głowy Lenina do obrazu Salvadore Dali
3. Jestem z miasta
4. Włosy
5. Będę szedł
Z ostatniej płyty wybrałem pięć utworów (no właściwie trzy z nich, te najsłabsze, wybrali mi redaktorzy Trójki) i dwa z nich wdarły się do top 5.
1. Anioł
2. Czlowiek z liściem na głowie
3. Głowy Lenina do obrazu Salvadore Dali
4. Exit
5. Włosy


RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 07:36 AM

Fismoll
kajman napisał(a):Przyjemna muzyczka, ale ani mnie nie zachwyca ani czułych strun nie porusza.
1. Matricaria
2. Let's Play Birds
3. Cracking Ground
4. Jaśnienie
5. April Sun
Z trzech utworów, które doszły, dwa okazały się lepsze od wszystkich wcześniej poznanych (a ten trzeci to występ gościnny).
1. Nos
2. Sznurowadła
3. Matricaria
4. Let's Play Birds
5. Cracking Ground


RE: Top 3 Polska - kajman - 08.06.2020 08:20 AM

Robert Gawliński
Do gry przystąpiły 4 utwory z Solo, 7 z Kalejdoskopu i trzy niezrzeszone. Trzem z nich minimalnie zabrakło do wypełnienia wymaganej normy, trzem innym sprawiło to pewne problemy, a dwa zrobiły to bezdyskusyjnie.
1. Nie stało się nic
2. Tuareg
3. Szyba między nami
4. Dokąd zmierzamy?
5. Tango solo