Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top 3 Polska - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Top 3 Polska (/showthread.php?tid=45810)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Top 3 Polska - kajman - 27.06.2020 01:30 PM

Męskie Granie
kajman napisał(a):Może trochę naciągane jest to połączenie bo zawiera różne podmioty wykonawcze, ale zebrałem wszystkie 11 piosenek które mam zanotowane pod tą nazwą i... nic z tego nie wyskrobałem.
1. Lipstick On The Glass
2. Kobiety nam wybaczą
3. Ognia!
4. Wataha
5. Elektryczny
Później było znacznie lepiej o czym świadczy, że z kolejnej dwunastki pochodzi całe top 5. Co ciekawe, jedyne dwa utwory, które przekroczyły próg w pierwotnych wersjach nawet nie mogły się nad tym zastanawiać. Te wersje biją je na głowę.
1. Raz-dwa, raz-dwa
2. Śmierć w bikini
3. Minus 10 w Rio
4. Sobie i wam
5. Wyspa, drzewo, zamek


RE: Top 3 Polska - kajman - 27.06.2020 01:43 PM

Merkabah
Znam tylko ich ostatnią płytę i uważam ją za bardzo dobrą. Trzy utwory były na mojej liście, ale akurat tym razem dwa z nich mnie nie przekonały wystarczająco mocno. Ale za to dwa inne (z pozostałych czterech) wypełniły tą lukę. A ten, który na mojej liście dotarł najwyżej i tutaj wypadł najlepiej brzmiąc mi nawet lepiej niż w czasach listowych.
1. Hilasterion
2. The King
3. Hymn
4. Ah! Ça Ira
5. The Grapes (...) Are Filling And Growing Heavy


RE: Top 3 Polska - kajman - 27.06.2020 01:45 PM

Miąższ
Zespół, który mnie zachwycił na O'Penerze 2012. Potem usłyszałem płytę, którą też uważam za znakomitą. Przesłuchałem, ułożyłem kolejność... Jeszcze niecałą godzinę temu napisałbym że przesłuchałem 8 utworów, ale coś mnie podkusiło, żeby sobie pogooglować i dowiedziałem się, że w 2014 roku wydali drugą płytę, z której po wstępnych przesłuchaniach wybrałem kolejnych 5 utworów.
Z tej 13 osiem się obroniło, a dosyć niespodziewanie trzy zabrzmiały mi rewelacyjnie. I z tych starszych nie te, które do tej pory kojarzyły mi się najlepiej.
Ogólnie to zespół, który bardzo poważnie podchodzi do bawienia się muzyką, tworząc rzeczy totalnie zwariowane, ale kompozycyjnie znakomite, popierając to bardzo dobrym wykonawstwem.
1. Awangardowa suszarka
2. Tinktura
3. Czarne mam skrzydła anioła

4. Telewizja
5. Granice


RE: Top 3 Polska - kajman - 27.06.2020 01:47 PM

Elzbieta Mielczarek
Przesłuchałem 21 utworów w tym całą płytę Blues koncert (reedycję) i tylko 5 utworów nie dało rady. Sześć okazało się superkilerami, przy czym cztery najwyżej notowane to jej najbardziej znane utwory i spodziewałem się ich w tej grupie i prawie dokładnie w tej samej kolejności (2 i 3 podejrzewałem o odwrotną kolejność).
1. Hotel Grand
2. Poczekalnia PKP
3. Nobody Knows You, When You Down And Out
4. Wielkie koło
5. This Train



RE: Top 3 Polska - inżynierek - 27.06.2020 02:32 PM

Sorry za offtop, ale nie zauważyłem Twojego notowania kajman33, choć w pewnym miejscu o nim wczoraj wieczorem pisałeś. Czy mógłbym na niego liczyć? Dziękuję Icon_biggrin


RE: Top 3 Polska - kajman - 27.06.2020 07:15 PM

Mech
Swego czasu pojawiła się grupa Zjednoczone Siły Natury Mech, która wtedy bardzo mi muzycznie pasowała (chociaż brzmiała zdecydowanie gorzej niż Exodus), ale teraz te utwory wydane prawie po 40 latach jakoś mnie nie przekonały zajmując jedna trzy pierwsze miejsca. Potem zespół radykalnie skrócił nazwę zmieniając stylistykę na miałki pop, chociaż niektóre utwory zachowały elementy progu i te nie brzmią tak źle, jak na przykład koszmarne Czy to możliwe (którego oczywiście w zestawie przesłuchanych ośmiu utworów nie było).
1. Atlantis Suite
2. Ogród snów
3. Dialog
4. Piłem z diabłem bruderszaft
5. Nie widzieć nic


RE: Top 3 Polska - kajman - 27.06.2020 07:31 PM

Mikromusic
Na 25 utworów 7 ponad poprzeczką, w tym dwa superkilery (bo dłuższym zastanowieniu w przypadku jednego z nich, a w drugim dopiero op połowy, a w końcówce wyszło na pierwsze).
1. Kardamon i pieprz
2. Świat oddala się ode mnie

3. Burzowa
4. Pożar
5. Bezwładnie


RE: Top 3 Polska - kajman - 27.06.2020 07:39 PM

Millenium
Dwa naprawdę świetne kawałki, ale pozostałych dziewięć nie przekonało mnie wystarczająco.
1. Blood On The Rain
2. In Search Of The Perfect Melody
3. Time Vehicle
4. Lonely Man
5. Apple & Snake


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 10:00 AM

Wojciech Młynarski
Tylko dziewięć utworów się uzbierało, a pewnie powinno więcej. No ale nie wszystko pamiętam, a do tego niestety wiele z tego co kojarzę muzycznie mnie zniechęca. Zdecydowanie najbardziej odpowiadają mi utwory, do których muzykę stworzył mistrz Wasowski, co zresztą widać tutaj, bo 4 z pięciu najwyżej notowanych (z czego całe podium) to jego kompozycje. A tak ogólnie to aż siedem utworów znalazło się ponad kreską no i jeden powalił mnie muzycznie (textowo też, ale akurat w tej dziedzinie nie on jeden).
1. Przyjdzie walec i wyrówna
2. Róbmy swoje
3. Lubię wrony
4. Chianti, chianti
5. W co się bawić


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 10:00 AM

Młynek Kawowy
Właściwie powinno to iść pod hasłem Janusz Grzywacz, ale na LP3 pojawiło się jako Młynek i tak już zostawiłem, szczególnie że tego znakomitego jazzmana nic już więcej nie mam w moich zapiskach. A sama płyta jest ciekawym przykładem świadomego tworzenia kiczu, przez co właśnie kiczem nie jest. Utwory są wysmakowane, pięknie napisane i znakomicie wykonane.
7 z 13 utworów łapie się na górną półkę. Ale i tym pozostałym niewiele brakowało.
1. Młynek Kawowy Pekin Złota 83
2. Rondelek
3. W swojej samotności
4. Młynek Kawowy podwórkowy
5. Peski


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 10:01 AM

Morawski Waglewski Nowicki Hołdys
Jeden z najciekawszych polskich zespołów i wielka szkoda, że skończyło się tylko na udziale w jednej i nagraniu drugiej płyty. Chociaż z drugiej strony to gdyby nie ich rozpad to kto wie, czy istniałoby Voo Voo.
W każdym razie z 17 nagrań tylko cztery nie przekonały mnie wystarczająco, dwa z kolei mnie powaliły (a kilku innym niewiele zabrakło): Nie będzie nas w którym proste granie podnosi świetnie wpleciony w środek kawałek wytchnienia, Schizo natomiast niesamowicie się rozwija (podobnie jest w Jak tu pięknie, tylko tam początek nieco rozczarowuje).
1. Schizo
2. Nie będzie nas

3. Ludzki pies
4. Jak tu pięknie
5. Jesteśmy najlepsi


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 10:08 AM

Czesław Mozil
Większość z tego, co tutaj się pojawiło to występy gościnne i wypada to średnio.
1. Nothing Else Matters
2. Co mi Panie dasz
3. Bałwany
4. Na cześć księdza Baki
5. Nie ma czasu


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 01:49 PM

Leszek Możdżer
Utworów dziesięć w najróżniejszych konfiguracjach, z czego trzy na wystarczająco duży plus, chociaż przeszły tuż tuż nad poprzeczką.
1. Sleep Safe And Warm
2. The Law And The Fist
3. Tak jak w kinie
4. Kraków
5. Easy Money


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 01:49 PM

Mr Z'oob
Jeden z najbardziej przeze mnie lubianych zespołów l. 80-tych, niestety nagrał niewiele, a po reaktywacji to już nie było to samo. Zresztą widać to po mojej piątce (chociaż kolejne trzy zakwalifikowane utwory też należą do nowych). Ale na koncertach wypadają rewelacyjnie.
1. Kartka dla Waldka
2. Yeti
3. Kawałek podłogi
4. Byłem wczoraj na prywatce
5. A ja się śmieję w głos


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 01:50 PM

Muariolanza
Zespół grający muzykę bardzo mocno przesiąkniętą jazzem (przynajmniej w niektórych utworach). Najbardziej to widać w rewelacyjnym, 18-minutowym utworze tytułowym z drugiej płyty, który nie miał tutaj żadnej konkurencji. Ale jeszcze trzem utworom (razem było ich 16) udało się przekroczyć granicę.
Być może już kiedyś to pisałem, ale ich koncert był znakomity. Bawili się muzycy, bawiła publiczność. Wokalista kilka razy opuścił scenę i był dalej od niej niż ja. W pewnym momencie poprosiłem któregoś muzyków o zagranie Na drugim, po czym padła odpowiedź w stylu: Kiedy my to ostatnio graliśmy. No ale potem "Na specjalne życzenie" zagrali. Po koncercie zrobili sobie pamiątkową fotkę ze mną (swoją drogą to nie jedyna jaka mi się przytrafiła).
1. Po drugiej stronie Przemszy
2. Regulator
3. Waldek
4. Lakulumulu
5. Chodzę po ogniu


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 02:01 PM

Muchy
kajman napisał(a):Zespół, który nagrał jeden niezły utwór, a potem to już była katastrofa (kilka z tych nagrań dzisiaj przesłuchałem i zdanie mam takie same jak wtedy). I zupełnie niespodziewanie nagrali bardzo dobrą płytę. Z 12 utworów, które przesłuchałem (w tym 6 z ostatniej płyty) pierwszą czwórkę stanowią właśnie utwory z albumu Idą święta.
1. Idą święta
2. Queen For A Day
3. A Place
4. Between The Lines
5. Gdyby nie szerszenie
Od tamtej pory poznałem trzy utwory (w tym jeden z debiutu) i ten najnowszy trochę mi namieszał.
1. Idą święta
2. Queen For A Day
3. Miłość
4. A Place
5. Between The Lines


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 02:07 PM

Muniek
kajman napisał(a):12 utworów, z których tylko jeden odebrałem bardzo dobrze, ale nie aż tak dobrze.
1. Port
2. Ja nie rozumiem
3. Dzieje grzechu
4. Eskimosi
5. Po prostu kochaj
Doszło siedem utworów i jest znacznie lepiej, chociaż ostatecznie tylko jeden utwór znalazł się nad kreską.
1. Ołów
2. Kłamstwo
3. Port
4. Co to za miejsce
5. Mietek


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 02:09 PM

Myslovitz
Na pewno nie jest to zespół z kategorii ulubionych. Wprawdzie aż 37 utworów brało udział w przesłuchaniach i niewiele tam było rzeczy, które uznawałbym za pomyłki, ale jednak wystarczająco zadowoliło mnie tylko 7 utworów (z czego dwa wyjątkowo mocno).
Taka uwaga - Kraków jest w wersji z Grechutą. Pierwsza byłaby za Nocą.
1. Polowanie na wielbłąda
2. Such A Shame

3. Kraków
4. Noc
5. Myszy i ludzie


RE: Top 3 Polska - inżynierek - 28.06.2020 02:11 PM

(28.06.2020 02:07 PM)kajman napisał(a):  chociaż ostatecznie tylko jeden utwór znalazł się nad kreską.
Nie widzę tej kreski na pierwszym. Icon_wink


RE: Top 3 Polska - kajman - 28.06.2020 02:12 PM

Krzysztof Myszkowski
Znany głównie jako lider SDM ponagrywał też sporo utworów w podobnej stylistyce, ale w moim odczuciu o mniejszej sile rażenia. Dwa z nich (nr 1 i 2) znam w wykonaniu tego zespołu i te brzmią słabiej.
1. Do przyjaciela
2. Zabieszczaduj dzisiaj z nami
3. Żydowski poeta
4. Ludzie
5. Kraj odwrócony