Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top 3 Polska - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Top 3 Polska (/showthread.php?tid=45810)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 07:27 AM

Lion Shepherd
Nowa twarz polskiego progu pierwszą płytą mnie zachwyciła, drugą dużo mniej. W sumie jedna z 13 nagrań 6 znalazło się nad poprzeczką.
1. Smell Of War
2. Musix Box Ballerina
3. Code Of Life
4. Strongest Breed
5. Fly On
Z trzeciej doszły dwa utwory, ale to już w ogóle jest słabiutkie.


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 09:08 AM

Lipali
kajman napisał(a):A tutaj słuchałem dziesięciu i nawet dwa udało mi się uznać za wystarczająco dobre. Ale pozostałym dużo brakowało.
1. Biała flaga
2. Krajobrazy bez człowieka
3. Ludzie 1.2
4. A gdyby tak...
5. Popioły
Doszły kolejne cztery i dwa z nich trochę namieszały.
1. Biała flaga
2. Krajobrazy bez człowieka
3. Od brudu
4. Przed siebie, od siebie, za siebie
5. Ludzie 1.2


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 09:12 AM

Anita Lipnicka
Jak już pisałem pozostała mi zaległość z litery L. Czekałem na pojawienie się Z miasta i skoro się doczekałem to przesłuchałem 21 utworów, z których pięć mnie wystarczająco przekonało. Zaskoczeniem jest zwycięzca, bo wydawało mi się, że na Mosty silnych nie będzie.
1. Za duzo aniołów
2. Mosty
3. Piękna i rycerz
4. Sama
5. Car Door
To, co napisałem powyżej jest z 2017 roku. Od tej pory doszło pięć utworów i nic się nie zmieniło.


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 09:14 AM

Tomek Lipiński
Nie lubiłem do niedawna tego co robił Lipiński, więc na liście do przesłuchań znalazło się tylko 12 nagrań z ostatniej płyty. Płyty znakomitej, z której pięć utworów jest świetnych, a trzy z nich to rewelacje.
1. Handlarz kupuje
2. Trzeba ją wychłostać
3. To tylko kilka słów

4. Sześćdziesiąty ósmy
5. Nie idź w tamtą stronę


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 01:30 PM

Olivia Anna Livki
Przesłuchałem trzy utwory z pierwszej płyty i sześć z ostatniej. I te z ostatniej wypadły znacznie lepiej, chociaż nie oznacza to bynajmniej, że te wcześniejsze były słabe. Ostatecznie tylko z jednego nie byłem zadowolony, cztery przeszły nad poprzeczką, a dwa z nich z takim przewyższeniem, że trafiły do najwyższej kategorii.
1. Black (Pt 1)
2. #Collapse

3. Digital Dissidents
4. Solaris
5. Information War


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 01:35 PM

Lor
11 utworów i żaden mnie wystarczająco nie przekonał. A i tak wypadło to nieźle, ale tylko dzięki płycie Lowlight.
1. Patty Boo
2. Bonum
3. Christmas Morning: Busza's In The Garage
4. Matches
5. Windmill


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 01:38 PM

LStadt
Tutaj było gorzej niż poprzednio. Wprawdzie tylko 7 utworów, ale przy tym poziomie dobrze, że aż tyle.
1. Mumms Attack
2. Oczy kamienic
3. Ciggies
4. Pozwól zasnąć / Idzie sen
5. Fashion Freak


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 01:47 PM

Luxtorpeda
Na pewno nie jest to moja muzyka i bardzo niewiele z niej potrafiło mnie przekonać (a przesłuchałem 29 utworów), no ale jednak wystarczyło.
1. Pies Darwina
2. Cały cyrk
3. Wilki dwa
4. Gdzie ty jesteś?
5. Fanatycy


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 01:51 PM

Lunatic Soul
kajmana napisał(a):14 utworów w zdecydowanej większości na bardzo solidnym poziomie, ale tylko jeden mnie przekonał (chociaż 2-3 następne były blisko).
1. Transition
2. Gravestone Hill
3. Pygmalion's Ladder
4. The In-Between Kingdom
5. Escape From Paradice
Pojawiły się dwa nowe utwory i oba załapały się tuż poza podium.
1. Transition
2. Gravestone Hill
3. Pygmalion's Ladder
4. Untamed
5. A Thousand Shards Of Heaven


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 01:56 PM

Michał Łanuszka
kajman napisał(a):Przesłuchałem 11 utworów z czego zdecydowana większość pochodzi z płyty z utworami Cohena. I one najlepiej się broniły (ale słabo atakowały i w związku tym tylko jeden przeskoczył poprzeczkę).
1. Słynny niebieski płaszcz
2. Suzanne
3. Hallelujah
4. W stu pocałunków toń
5. Aleksandra odchodzi
Doszły dwa utwory, a jeden z nich (chociaż z trudnością) się załapał.
1. Słynny niebieski płaszcz
2. Suzanne
3. Hallelujah
4. W stu pocałunków toń
5. Nieoczekiwanie


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 01:58 PM

Grażyna Łobaszewska
Jedna z najlepszych polskich wokalistek, która niestety nagrała zbyt mało, a od pewnego czasu (całkiem sporego) niestety wykonuje utwory, które nie dają jej szans wykonania swojego potencjału. Najlepsze rzeczy nagrała w l. 70-tych i początku 80-tych. Kilka z nich w duetach z Piotrem Schulzem (tutaj akurat przytrafiły im się miejsca parzyste). Ogólnie przesłuchałem 17 nagrań, z których 9 spełniło moje wymagania, a 3 mnie zachwyciło (w tym są, jak to często u mnie bywa - covery, tym razem Naszej Basi Kochanej i Earth Wind & Fire).
1. Gdybyś
2. Autostradą do słońca
3. Za szybą

4. Nuda zjada nas
5. Czas nas uczy pogody


RE: Top 3 Polska - kajman - 19.06.2020 04:55 PM

Maanam
kajman napisał(a):Przesłuchiwałem 52 utwory, z czego jednak niespodziewanie mało, bo tylko 14 przeszło pozytywnie weryfikację. No i tylko trzy są superkilerami, przy czym poza zwycięzcą raczej zaskakującymi, szczególnie że (jak mi się zdawało) pewniak wylądował dopiero na czwartym miejscu.
1. Szał niebieskich ciał
2. Cykady na Cykladach
3. Mentalny kot

4. Granice
5. Ta noc do innych jest niepodobna
6. Oprócz błękitnego nieba
7. Eksplozja
8. Zdrada
9. Stoję, stoję, czuję się świetnie
10. Don't Lean Out
No ale od tego czasu robiłem (re-)top zespołu i wyniki wyszły mi jednak sporo inne:
1. Szał niebieskich ciał
2. Granice (Die Grenze)
3. Eksplozja
4. Oddech szczura
5. Elektrospiro kontra Zanzara
6. Szare miraże
7. Mentalny kot
8. Cykady na Cykladach
9. Puerto Rico
10. Łóżko

W związku z tym przesłuchałem 17 utworów - poza tymi z dziesiątek jeszcze jeden utwór extra. Tym razem liczba superkilerów urosła do sześciu.
1. Szał niebieskich ciał
2. Oddech szczura
3. Eksplozja
4. Mentalny kot
5. Granice (Die Grenze)
6. Cykady na Cykladach

7. Szare miraże
8. Kreon
9. Elektrospiro kontra Zanzara
10. Puerto Rico


RE: Top 3 Polska - kajman - 19.06.2020 04:57 PM

Mafia
Z dziewięciu utworów tylko jeden nie pochodzi z pierwszej płyty. Kilka utworów było bliskich wypełnienia postawionych warunków, ale z drugiej strony te dwa, które się załapały zrobiły to ledwo ledwo więc można rzec, że sprawiedliwości stało się zazdrość.
1. Wczoraj inne
2. Fear
3. Ta smutna
4. Ja (moja twarz)
5. Noce całe


RE: Top 3 Polska - kajman - 19.06.2020 05:26 PM

Tomasz Makowiecki
Osiem utworów, z czego sześć w przeróżnych kooperacjach (a te dwa samodzielne się nie załapały). Tylko jeden utwór okazał się być wystarczająco dobry, no ale to nic dziwnego, skoro to było w gościach u Voo Voo.
1. Modlitwa warszawska
2. Sama wkracza w pustkę
3. Żołnierzom 690 Zgrupowania
4. Jak Bonnie i Clyde
5. Dziecko księżyca


RE: Top 3 Polska - kajman - 19.06.2020 07:39 PM

Maciej Maleńczuk
kajman napisał(a):17 utworów, większość w mniej lub bardziej dziwnych kooperacjach. Wśród tych, którym udało się zakwalifikować jest jednak tylko jeden i to tercet, w którym jakoś Maleńczuk specjalnie nie rzucił mi się w uszy (ale to on zadecydował, że artysta znalazł się akurat w tym wątku).
1. Devil Woman
2. Nie proś do siebie złych mocy
3. Shimmy szuja
4. Tam gdzie rosna dzikie róże
5. Diabeł w wiosce
Doszło osiem utworów, z których jeden przeskoczył nad poprzeczką. Kolejny byłby szósty.
1. Devil Woman
2. Nie proś do siebie złych mocy
3. Shimmy szuja
4. Tańcz głupia tańcz
5. Tam gdzie rosna dzikie róże


RE: Top 3 Polska - kajman - 20.06.2020 08:06 AM

Julia Marcell
kajman napisał(a):Nawet Tarantino, który całkiem dobrze radził sobie na mojej liście tym razem nie dał rady. Ale razem z Markiem wypadł bardzo przyzwoicie. Ale reszta z 17 utworów jest jak najbardziej do zapomnienia.
1. Tarantino
2. Marek
3. Teacher's
4. Cincina
5. Since
Doszło pięć utworów i trzy się załapały.
1. Tarantino
2. Echo w głowie
3. Marek
4. Czas
5. Like A Rolling Stone


RE: Top 3 Polska - kajman - 20.06.2020 08:21 AM

Patrycja Markowska
kajman napisał(a):Dziesięć utworów, z których dwa bez problemu się przebiły. Niestety trzeciemu zabrakło. A pierwszy o mało nie załatwił sobie rangi superkilera. I tak w ogóle to wielki szacun za ten utwór, bo to w moim odczuciu bardzo odważne podejście do klasyka Okudżawy. Ale ostatecznie do pierwowzoru całkiem sporo zabrakło.
1. Modlitwa
2. W kamiennej dżungli blues
3. Bezustannie
4. Świat się pomylił
5. Kołysanka
Z później poznanych dwa wyprzedziły miejsce piąte, ale na nic więcej nie było je stać.
1. Modlitwa
2. W kamiennej dżungli blues
3. Bezustannie
4. Świat się pomylił
5. Coraz mniej


RE: Top 3 Polska - kajman - 20.06.2020 08:32 AM

Grzegorz Markowski
kajman napisał(a):Tutaj przesłuchałem 9 utworów. Podobnie jak u córki wygrała Modlitwa i także jest to cover. Tylko że tutaj z kolei Breakoutów.
1. Modlitwa
2. Świat w obłokach
3. Gdzie jesteś
4. Powiedz czy jest raj
5. To
Doszły trzy utwory i dwa z nich namieszały. A pierwszy w gościnie u LP nawet wygrał.
1. Moje Kilimandżaro
2. Modlitwa
3. Świat w obłokach
4. Na szczycie
5. Gdzie jesteś


RE: Top 3 Polska - kajman - 26.06.2020 06:27 AM

Wojciech Mazolewski
27 utworów, z czego sześć ponad kreską. Zdecydowanie najlepiej podeszły mi płyty z Gonzalesem i Porterem, z których w całości zbudowana jest poniższa piątka.
1. Place Of No Return
2. Suite
3. Sztandar
4. Soul Mountain
5. Pushing The Car


RE: Top 3 Polska - kajman - 26.06.2020 06:50 AM

Me And That Man
kajman napisał(a):Shaman blues do pewnego momentu brzmi rewelacyjnie, lecz w końcówce coś się psuje. Ale i tak bez problemu wystarczyło to do zwycięstwa.
1. Shaman Blues
2. Ain't Much Loving
3. Voodoo Queen
4. Cross My Heart And Hope To Die
5. Nightride
No jakoś ten Shaman zabrzmiał mi słabiej, ale za to trzy z ośmiu utworów z ostatniej płyty (z poprzedniej było 11) przeskoczyły poprzeczkę i zagarnęły dla siebie podium.
1. Confession
2. Surrender
3. By The River
4. Ain't Much Loving
5. Shaman Blues