Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top 3 Polska - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Top 3 Polska (/showthread.php?tid=45810)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 11:00 AM

Kobranocka
Tutaj miałem do wyboru znacznie więcej utworów niż u Klausa bo aż 34. Z czego 18 wypełniło normę wystarczającą się do załapania się na listę przyjętych. No ale tylko 6 z nich nie pochodziło z debiutu (z czego 2 są z początkowego okresu jeszcze z Zaborem). Cztery z tej 18 załapały się na miano superkilera (z czego dwa tak ledwo ledwo).
1. Sztuka jest skarpetką kulawego
2. List z pola boju
3. Zazgrzytam zębami
4. Współczucie dla diabła

5. Biedna pani


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 11:02 AM

To całe zestawienie na pewno nie jest w pełni fair. Niektórzy wykonawcy mają tylko utwory, które kojarzę i które dawno temu mi się przynajmniej względnie podobały, niektórzy mają utwory przypadkowo wybrane z tych czy innych powodów, w niektórych przypadkach w tym stuleciu przesłuchiwałem całe płyty i wybierałem co smaczniejsze kąski. Najlepiej mają jednak ci, których dla potrzeb różnych topów przesłuchiwałem w całości. Wtedy mogę wybierać z wszystkich piosenek, które lubię/łem więc praktycznie wszyscy kandydaci do "awansu" są przesłuchiwani. Piszę dlatego, że jednym z tych wykonawców jest właśnie:
Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach
Tutaj jako że top przeprowadzałem nie tak dawno* to przesłuchiwałem tylko niecałe 20 utworów z 31 tych, które miałem do wyboru. Z czego z pierwszej 11 topu nie dostał się tylko jeden utwór. I dosyć niespodziewanie ówczesny nr 5 został (jedynym) superkilerem.
1. Kropki
2. Morświny
3. Tulipan i ćma
4. Krokodyle
5. Wysokie obcasy
*Pisałem to w 2017 roku.


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 02:42 PM

Kortez
kajman napisał(a):Zastanawiałem się, czy jakiemuś utworowi z przesłuchanych ośmiu uda się wypełnić kryteria. Miałem dwóch kandydatów i faktycznie to były dwa pierwsze miejsca, ale tylko jeden przekonał mnie wystarczająco.
1. Ludzie z lodu
2. Pocztówka z kosmosu
3. Wracaj do domu
4. Zostań
5. Od dawna już wiem
Teraz utworów jest już 15, a w kwestii kwalifikacji nic się nie zmieniło. Natomiast w top 5 sporo.
1. Ludzie z lodu
2. Pocztówka z kosmosu
3. Hej wy
4. Dlaczego z Tobą jestem?
5. Dobry moment


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 02:52 PM

Mary Komasa
Osiem utworów, dwa ledwo ledwo. Zaskoczeniem jest słaba postawa Lorda, który u mnie szalał na liście, a tutaj wypadł względnie blado.
1. Oh Lord
2. Smiling Moon
3. Point Of No Return
4. Sweet Revenge
5. Lost Me


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 02:54 PM

Kora
Siedem utworów, tylko jeden się przebił i to ten, który kojarzył mi się najlepiej. Reszta bez szans.
1. Strefa ciszy
2. Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą
3. Zabawa w chowanego
4. Nie jestem biała i nie jestem czarna
5. Ping pong


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 02:56 PM

No to wracamy do pozytywów. *
Mela Koteluk
No wprawdzie aż tak wielki pozytyw to jest, skoro na 20 utworów tylko 4 się załapują. Ale inni mogą tylko marzyć o takich proporcjach.
1. Niewidzialna
2. Tragikomedia
3. Nie zasypiaj
4. Dlaczego drzewa nic nie mówią
5. Święty chaos
*Tam miałem nieco inną kolejność.


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 03:06 PM

Kasia Kowalska
kajman napisał(a):Niby ta proporcja też nie jest rewelacyjna, bo 9 utworow z 24 słuchanych, ale aż pięć z nich zasłużyło sobie na rangę superkilerów. Niespodziewanie z Gemini zostało nim tylko Wyznanie, a jeszcze niedawno moje ulubione Kto może... nie dało rady. Dwa z pozostałych to rewelacyjne wersje utworów Republiki (szczególnie Reinkarnacje, które w oryginale tak mnie nie biorą).
1. Wyznanie
2. Reinkarnacje
3. Nieustanne tango
4. Chcę znać swój grzech
5. A to co mam
Półtora roku później mój top Kowalskiej poprzestawiał mi sporo kolejność.
1. Reinkarnacje
2. Moja krew
3. Republika
4. Chce znać swój grzech
5. Telefony

No a najnowsze przesłuchanie pokazało, że superkilerów jest dziewięć (sześć z nich to covery Ciechowskiego), a że do tego to artystka z tych znanych i lubianych to zaprezentuję top 10.
1. Republika
2. Reinkarnacje
3. Moja krew
4. Chce znać swój grzech
5. A to co mam
6. Tak... tak... to ja
7. Wyznanie
8. Telefony
9. Nieustanne tango

10. Tak długo czekam (Ciało)


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 03:08 PM

Seweryn Krajewski
Pewnie byłoby znacznie lepiej, gdyby części utworów przez siebie nagranych nie firmował jako Czerwone Gitary. A tak było 8 utworów do wyboru i skutek w sumie mizerny. No ale jest jeden superkiler. Sporo się naszukałem nim go ostatecznie znalazłem. Znałem go pod tytułem Genowefa B. i chyba pod tym tytułem funkcjonował w radio, szczególnie że dosyć szybko powstała wersja z nieco zmienionym textem (i w znacznie gorszej aranżacji) śpiewana przez Rodowicz jako Seweryn K. No ale jak wpadłem na to, żeby szukać tytułu googloojąc text to poszło już jak z płatka.
1. Byłem stary
2. Ludzkie gadanie
3. Innego dnia
4. Widok ze wzgórza
5. Dym


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 03:49 PM

Król
Do pewnego momentu jego twórczość kompletnie mnie nie przekonywała. Dopiero jeden utwór z przedostatniej płyty odebrałem na plus. Ostatnia była dobra i doszło z niej sześć utworów do przesłuchań. Ale nic nie okazało się wystarczająco dobre.
1. Gula
2. Okazało się
3. Te smaki i zapachy
4. Z tobą / Do domu
5. Druga pomoc


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 05:17 PM

LemON
Utworów 10 i nie spodziewałem się zbyt dużo. I otrzymałem w przybliżeniu tyle, ile się spodziewałem.
1. Sowa
2. Kalka
3. Pollock
4. Napraw
5. Papier


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 05:20 PM

KSU
16 utworów, dwa powyżej kreski. Ale mnie to nie dziwi, bo to jednak nie moja muzyka. Natomiast jeżeli kogoś spodziewałem się widzieć w grupie wyróżnionych to Dziwne. A tymczasem są dwa inne, które też zresztą bardzo dobrze mi się kojarzyły.
1. Wesoła ballada o smutnym końcu
2. Za mgłą
3. Dziwne drzewa
4. Moje oczy
5. Tylko honor II


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 05:21 PM

Paweł Kukiz
Siedem utworów, a tylko jeden cover nagrany w tercecie się obronił.
1. Shimmy szuja
2. Kundelek Antka Policmajstra
3. Koniec końców
4. Trzeba to zagłuszyć
5. Samokrytyka (Dla Michnika)


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 05:22 PM

Kumka Olik
10 utworów, jeden przechodzący. Poza może pierwszą dwójką poziom bardzo wyrównany i kolejność przy kolejnym odsłuchu mogłaby być zupełnie inna.
1. Niepoprawnie kolorowych snów
2. W kosmicznym statku nudzę się
3. Wyjedźmy stąd
4. Koduję
5. Podobno nie ma juz Francji


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 05:23 PM

Gaba Kulka
Niby 6 z 25 to nie jest bardzo dobry wynik, ale już sam fakt, że tyle utworów z w sumie skromnego dorobku artystki brałem pod uwagę dobrze o niej świadczy. A jeszcze do tego są dwa superkilery, a trzeciemu utworowi niewiele do tego miana zabrakło.
1. Bad Wolf
2. Mastodon Heart

3. Keep Your Eyes Peeled
4. Brother
5. Hat, Meet Rabbit


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 05:25 PM

Kult
Z 63 utworów przeszło 9 z czego 3 to superkilery. Spodziewałem się jednak nieco lepszych wyników.
1. Komu bije dzwon
2. Największa armia świata wzywa cię
3. Do Ani

4. Gdy nie ma dzieci
5. Maria ma syna
6. Modlitwa moja
7. Krew Boga
8. To nie jest kraj dla starszych ludzi
9. Brooklińska Rada Żydów
10. Modlitwa o wschodzie słońca


RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 05:25 PM

Lady Pank
Wprawdzie już było ale od tego czasu był jeszcze top na forum LP3, a ostatnie przesłuchanie jeszcze przestawiło kolejność w czołówce. Ostatecznie 19 utworów jest ponad poprzeczką z czego aż 10 to superkilery. Najwięcej zyskał Skaut ale to pewnie dlatego, że teraz słuchałem jedynej słusznej czyli singlowej wersji.
1. Minus 10 w Rio
2. Ślepy strach
3. Czas na mały blues
4. Vademecum skauta
5. Moje Kilimandżaro
6. Wilcze stado
7. Gwiazdkowe dzieci
8. Pokręciło mi się w głowie
9. Życie jak maraton
10. Fabryka małp



RE: Top 3 Polska - kajman - 13.06.2020 05:27 PM

Lao Che
Przesłuchałem tylko 25 nagrań, które pojawiły się w moim nie tak dawno przeprowadzanym topie. 17 z nich okazało się wystarczająco dobre, żeby przejść kwalifikacje, a 5 z nich uznałem za superkilery. Myślałem, że po wielkich sukcesach na mojej liście Znajda poradzi sobie z Wiatrem, ale nic z tego.
1. Idzie Wiatr
2. Znajda
3. Dżin
4. Siedmiu nie zawsze wspaniałych
5. Legenda o Smoku

6. Czarne kowboje
7. Errata
8. Zombi!
9. Dłonie
10. Sam O'tnosc


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 07:22 AM

Leski
Dobrze wypadł tylko zwycięzca, a wybierałem z 11 utworów.
1. Skąd ten wir
2. Pocisk
3. Nie chcę zmieniać nic
4. Wszystko co kocham
5. Lepiej wcale


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 07:23 AM

Limboski
Tu jest o tyle lepiej, że z 12 utworów dwa uważam za dobre.
1. Cairo Fever
2. Matce ziemi
3. Księżyc płonie
4. Chwile
5. W naszym nowym mieszkaniu


RE: Top 3 Polska - kajman - 14.06.2020 07:25 AM

Lilly Hates Roses
Posłuchać można, ale żeby za bardzo dobre uznać? No może zwycięzcę, ale nie na tyle, żeby się załapać. Łącznie słuchałem 8 utworów.
1. Głosy zza kwiatów
2. Feng Shui
3. Lifeboat
4. Kosy i bzy
5. Kto jeśli nie my?