Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Scooter - Army Of Hardcore - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Scooter - Army Of Hardcore (/showthread.php?tid=17553)



Scooter - Army Of Hardcore - prz_rulez - 28.12.2012 03:10 AM

Parę tygodni temu pojawił się teledysk do nowego singla Scootera do utworu "Army Of Hardcore". Informuję o tym, ponieważ kawałek nawiązuje do starych czasów.
Osobiście bardzo mnie to cieszy.






RE: Scooter - Army Of Hardcore - AKT! - 28.12.2012 03:48 AM

czekauemnatocauerzycie


RE: Scooter - Army Of Hardcore - prz_rulez - 28.12.2012 09:45 AM

Ech... No nie każdy ma sentyment do tej dawnej muzyki klubowej. Ja mam.


RE: Scooter - Army Of Hardcore - saferłel - 28.12.2012 10:21 AM

Icon_lolIcon_lolIcon_lol


RE: Scooter - Army Of Hardcore - prz_rulez - 28.12.2012 10:43 AM

Icon_rolleyes...


RE: Scooter - Army Of Hardcore - dziobaseczek - 28.12.2012 10:50 AM

mój kolega Tomek bardzo sobie chwalił debiut tej formacji, podobno w swojej klasie doskonala. Kolejne były bardzo niedobre i do przesady komercyjne. Sam nie znoszę, ale wstawiam się w obronę prz. Są szanse, że meni potwierdzi te opinię.


RE: Scooter - Army Of Hardcore - Dobromiera - 28.12.2012 04:18 PM

Kiedyś byłem fanem muzyki Scootera (nawet wygrałem kiedyś jego płytę w radiu), ale to już późniejsze czasy Scootera, "niedobre i komercyjne" ;P Choć How Much Is The Fish też znałem i lubiłem.
Ale to było kiedyś.


RE: Scooter - Army Of Hardcore - prz_rulez - 28.12.2012 05:40 PM

A może posłuchalibyście TEGO utworu, a nie tylko wspominali stare czasy?


RE: Scooter - Army Of Hardcore - meni - 28.12.2012 06:40 PM

prz_rulez napisał(a):Informuję o tym, ponieważ kawałek nawiązuje do starych czasów.
Oni grali w zasadzie wszystko, więc trzeba operować orientacyjnymi datami w ich twórczości, bo samo hasło stare czasy niewiele mówi. Icon_wink "Prawie" jak Radiohead. Icon_lol

dziobaseczek napisał(a):debiut tej formacji, podobno w swojej klasie doskonala.
To wszystko zależy wypadku od gustu, a w przypadku Tomka z całą pewności dochodzi sentyment, bo na tym się wychował. Icon_smile Debiut Scootera to podgatunek zwany "happy hardcore", którego czasy popularności gatunku to początek lat '90. Na czym polegała ta muzyka? Pędzący kick (w okolicach 160-170 BPM), bardzo energiczne, proste, radosne, grane w pętlach melodyjki wytworzone na syntezatorze oraz słodziutki kobiecy wokalik, czasami trudny do zniesienia bo nieczysto zaśpiewany. Icon_wink Jedni w tym czasie fascynowali się sceną rave, a drudzy właśnie happy hardcore. Powiem jeszcze, że ponoć CAŁY rynek happycore (inna nazwa dla określenia tej muzyki) była wtedy opanowany przez 12 facetów grających w tym stylu i mających więcej pseudonimów niż rekin ma zębów. (nie moje porównanie, ja tylko cytuję Icon_wink)

Osobiście nie jestem fanem tego stylu*, ale w pełni rozumiem co się w nim podoba. Icon_wink Ale to pierwsza i druga płyta (nawet ich nie znam w całości, tylko wyrywkowo piosenki z nich). Utwór zalinkowany przez Piotrka już nawiązuje do późniejszych czasów, umieściłbym go gdzieś na przełomie wieków. I posiada rzecz z której ja przede wszystkim pamiętam Scooter czyli nie najgorzej zagraną partię na syntezatorze, chociaż akurat ona brzmi całkiem współcześnie. Icon_wink Do tego oni zawsze mieli zdolność, przynajmniej ja tak sądzę. Ale reszta utworu kompletnie nie dla mnie.

Przyznam się, że słuchałem ich w podstawówce i to też część mojej muzycznej edukacji. I uważam, że przy tej całej łupance oni mieli jedną fantastyczną zdolność - w tym wszystkim była melodia (w przeciwieństwie do wielu dzisiejszych produkcji), a oni potrafili tak ją stworzyć, że chciało się do tych utworów wracać. I niektóre utwory wciąż lubię (ale wstyd! Icon_razz2).

*chociaż kto wie co bym powiedział 10 lat temu...


RE: Scooter - Army Of Hardcore - prz_rulez - 28.12.2012 08:13 PM

Tak, mi też chodziło o klimaty à la "How Much Is The Fish?" (swoją drogą, potrzeba było ponad czternastu lat, by w końcu otrzymali odpowiedź Icon_razz2 )
meni napisał(a):I niektóre utwory wciąż lubię (ale wstyd! Icon_razz2).
E tam, walić to, co inni myślą.


RE: Scooter - Army Of Hardcore - AKT! - 28.12.2012 09:58 PM

"How Much Is the Fish" to klasyka :'(