Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Riverside kończy działalność
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 19 603
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Riverside kończy działalność
Tytuł chyba jest poprawny, chociaż znając różne przypadki może wznowią działalność z innym wokalistą Icon_smile2

Gold Riverside lub Riverrside. Możliwości jest wiele Icon_wink2

W każdym razie Mariusz Duda napisał tak:

Cytat:Witajcie.

Chciałbym oficjalnie ogłosić, że po 25 latach kończy się moja przygoda z Riverside.

Jestem dumny z tego, co udało się temu zespołowi osiągnąć. A najbardziej dumny jestem z tego, jak fantastycznych i niezwykle lojalnych fanów udało się wokół siebie zebrać. Dziękuję Wam za wszystko.

Niestety, obecna sytuacja panująca w zespole nie pozwala mi już realizować w nim mojej głównej pasji, jaką jest tworzenie nowej muzyki. A to zawsze był mój główny życiowy cel i priorytet. Poza tym jestem zmęczony udawaniem i kreowaniem na siłę uśmiechniętego zespołowego wizerunku, który w ostatnich latach nie miał nic wspólnego z rzeczywistością.

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że to, co czuję i co dzieje się w moim życiu, zwykle przemycam w swoich tekstach. Nie inaczej stało się to na mojej ostatniej płycie - „The World Under Unsun”, która tak naprawdę nie opowiada o zakończeniu historii Lunatic Soul. A wychodzenie z toksycznego związku nie dotyczy „relacji romantycznych”. Główną inspiracją była sytuacja w zespole na „R.” A utwór „The New End” pisany był przede wszystkim z myślą o pożegnaniu z fanami Riverside. Dowodem niech będą emocje, które w tej piosence trudno było opanować.

I cieszę się, że nareszcie mogę powiedzieć to na głos.

Bez wdawania się w szczegóły, chciałbym więc ogłosić, że mimo iż z większością muzyków Riverside wciąż żyję w zgodzie, to od tej pory, przez najbliższe lata koncentruję się przede wszystkim na swojej twórczości w Lunatic Soul i projektach pobocznych.

A co dalej z Riverside? Otóż nie widzę żadnej możliwości, by zespół dalej działał w dotychczasowym składzie. A wznowienie działalności w innym składzie byłoby sprawą mocno skomplikowaną.

Dlatego przekierowuję swoją kreatywną energię na Lunatic Soul, który niedługo wejdzie w nową fazę i będzie od teraz moim głównym projektem studyjno-koncertowym.

Jestem w stanie zrozumieć smutek i rozczarowanie. Ale nie widzę nic złego w tym, by w pewnym momencie życia zwyczajnie zacząć myśleć przede wszystkim o swoich własnych potrzebach i nie dawać się więcej wykorzystywać innym. W świecie, w którym każdy udaje kogoś innego, warto w końcu być sobą i otaczać się przede wszystkim ludźmi, którzy są Ci bliscy i życzliwi.

Dziękuję za Wasze wsparcie i zrozumienie. I kłaniam się nisko tym, którzy wciąż będą chcieli towarzyszyć mi w moich przyszłych muzycznych planach.

Z poważaniem

Mariusz Duda

https://www.facebook.com/marivsz.duda

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"

cytat nieaktualny - szukam lepszego Icon_razz
23.04.2026 01:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 546
Dołączył: Dec 2009
Post: #2
RE: Riverside kończy działalność
Grubo! Icon_surprised
Rozumiem, że chodzi tak naprawdę o jedną osobę...
Naprawdę szkoda, że przez takie sytuacje dochodzi do rozpadu zespołu, bo chyba tak to można określić Icon_confusedIcon_confused
23.04.2026 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 201
Dołączył: Nov 2008
Post: #3
RE: Riverside kończy działalność
Zupełnie przegapiłem, że w środku może dziać się coś złego...

Cóż...

Mariusz sobie sam poradzi.

Myslovitz też podobno wciąż istnieje.
23.04.2026 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 546
Dołączył: Dec 2009
Post: #4
RE: Riverside kończy działalność
bear napisał(a):Myslovitz też podobno wciąż istnieje.
Istnieje i nawet po festiwalach jeździ.
Ale Riversów szkoda bardzo! Icon_sad
23.04.2026 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 800
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Riverside kończy działalność
bear napisał(a):Mariusz sobie sam poradzi.

Myslovitz też podobno wciąż istnieje.
Troszeczkę inna sytuacja, bo zdaje się że Duda był autorem większości twórczości zespołu.
Tymczasem Rojek w Myslovitzu głównie śpiewał, piosenki pisał cały zespół, a nawet głównie zespół, Rojek rzadziej.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
23.04.2026 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 479
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: Riverside kończy działalność
Miszon napisał(a):Troszeczkę inna sytuacja, bo zdaje się że Duda był autorem większości twórczości zespołu.
Tymczasem Rojek w Myslovitzu głównie śpiewał, piosenki pisał cały zespół, a nawet głównie zespół, Rojek rzadziej.
A mimo to, Rojek ma zasięgi, a Myslovitz "podobno wciąż istnieje". Troszeczkę inna sytuacja polega tu bardziej na tym, że Myslo w tamtym czasie to już była muzyka totalnie komercyjna i panowie z zespołu mogą dwoić się i troić, ale z jakiegoś powodu to pierdy Rojka zawsze zdobędą większą popularność.
A z Riverside i Dudą będzie bardziej jak z Lao Che i Spiętym. Po prostu przerzucamy się na inną nazwę Icon_wink

neo01 napisał(a):Rozumiem, że chodzi tak naprawdę o jedną osobę...
Pewnie znowu Sidney Polak.
24.04.2026 07:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 546
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: Riverside kończy działalność
Rojek był niezwykle charyzmatycznym frontmanem i jak się okazało, nie ma to w ogóle znaczenia, kto komponował te utwory i nawet kto pisał teksty.
Lider to lider.
24.04.2026 09:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 800
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Riverside kończy działalność
To prawda - jego następcy byli po prostu dużo słabsi.
Niektórym zmiana wokalisty czy lidera nie przeszkadza (Budka Suflera, AC/DC, Varius Manx, Hey, Marillion, Genesis, itd.). Po prostu kwestia jakości zastępcy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
24.04.2026 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 546
Dołączył: Dec 2009
Post: #9
RE: Riverside kończy działalność
No, w przypadku Heya to jednak Kasia siłą rzeczy zawsze była frontmenką, a stała się też "liderką" po odejściu Banacha.
Natomiast w przypadku takich kapel jak Myslo, Lao Che czy Riverside charyzma wokalistów jest tak silna, że trudno sobie wyobrazić te grupy odnoszące sukcesy z innymi frontmenami.
24.04.2026 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 19 603
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: Riverside kończy działalność
no cóż Riverside mogą grać np. bez wokalisty. i tu pewnie mogliby dać radę. na ile? chciałbym to usłyszeć.

Miszon Hey?
tam po prostu jeden z dwójki liderów odszedł. zaryzykuję że ten "ciut" mniej ważny, skoro nadal są na topie.
gdyby Kasia odeszła to by było po grupie.
albo byłoby tak jak z Myslo. podobno istnieją Icon_wink2

Budka to ewenement, bo wokalistów było chyba więcej niż instrumentalistów. Icon_razz
ale ostatnia odsłona z żeńskim wokalem może okazać się strzałem w "10", mimo że lidera już z niemi nie ma...

Variusowi nie przeszkadzało przy pierwszej zmianie, potem było raczej kiepsko, tak dla zespołu jaki i solowej kariery drugiej wokalistki skoro Kasia wróciła.

Genesis u mnie nieznacznie zyskał, a Marillion zdecydowanie stracił.

o ACpiorunDC nie piszę, bo się nie znam Icon_wink2

ale pewnie każdy ma na te zmiany swoje zdanie.


Kozieradzki powiedział, że zespołu nie może rozwiązać ktoś kto go nie zakładał.
wiki pisze inaczej, ale widomo, że wiki jest jaka jest Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"

cytat nieaktualny - szukam lepszego Icon_razz
24.04.2026 12:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 546
Dołączył: Dec 2009
Post: #11
RE: Riverside kończy działalność
Tzn. to było zdaje się tak, że do trzech muzyków grających instrumentalnie, w tym Kozieradzkiego, dołączył Duda, który miał obok próby ze swoim ówczesnym zespołem i wtedy przyjęli nazwę Riverside.
W profilu Dudy Wiki podaje:
w listopadzie 2001 poznał Piotra Kozieradzkiego, Jacka Melnickiego oraz Piotra Grudzińskiego, w wyniku czego dołączył do ich składu, a on przerodził się w zespół Riverside.
No i już chyba wiemy, o kogo konkretnie chodziło.
24.04.2026 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 800
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
RE: Riverside kończy działalność
Yacy napisał(a):Miszon Hey?
tam po prostu jeden z dwójki liderów odszedł.
No właśnie. Jak sama Kaśka mówiła: "zastanawialiśmy się, jak poskładać organizm, który stracił jedno płuco i czy nadal może on żyć" (czy jakoś tak, może to był inny organ).
Banach tworzył prawie cały repertuar, nie było wcale pewne, że uda się na jego miejsce znaleźć odpowiedniego zastępcę
Yacy napisał(a):ale ostatnia odsłona z żeńskim wokalem może okazać się strzałem w "10", mimo że lidera już z niemi nie ma...
Icon_eek Icon_eek
Nic nie wiem na ten temat?!
Yacy napisał(a):Kozieradzki powiedział, że zespołu nie może rozwiązać ktoś kto go nie zakładał.
No to się wydało, kto jest tą osobą, która spowodowała odejście Dudy? Icon_rolleyes

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
24.04.2026 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 50 549
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Riverside kończy działalność
Miszon napisał(a):No to się wydało, kto jest tą osobą, która spowodowała odejście Dudy?
Przypuszczalnie tak, ale pewne to nie jest.
24.04.2026 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 19 603
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
RE: Riverside kończy działalność
Oświadczenie Michała Łapaja

https://www.facebook.com/michallapajofficial

Michał Łapaj napisał(a):Moi Drodzy,

Pojawiają się wypowiedzi, że do tej pory nie zabrałem głosu w temacie sytuacji w Riverside.

Jak możecie się domyślać, jest to temat trudny, delikatny, nie jest łatwo powiedzieć to, co chce się powiedzieć, bez niepotrzebnych emocji czy słów. Sam jeszcze tego wszystkiego nie przetrawiłem, ponieważ czwartkowe oświadczenie również dla mnie było zaskoczeniem.

Przede wszystkim chciałbym Wam podziękować za wszystkie lata naszej wspólnej drogi. Riverside było i zawsze będzie dla mnie czymś znacznie więcej niż tylko zespołem.

Odkąd pamiętam, jedyne co chciałem w życiu robić, to grać. Dlatego na koncertach tak bardzo chłonąłem radość innych ludzi, bo to dzielenie się muzyką dawało mi niesamowitą energię. Każda chwila spędzona na scenie, każdy koncert i każde spotkanie z Wami były dla mnie czymś absolutnie prawdziwym i wyjątkowym. Chcę to jasno powiedzieć - z mojej strony emocje i uśmiechy na scenie i poza sceną były zawsze szczere.

W ostatnich dniach pojawiło się wiele słów i interpretacji dotyczących sytuacji w zespole. Rozumiem, że mogą one budzić różne emocje i pytania. Z chłopakami znamy się ponad 20 lat i jak w każdych relacjach - tworzyliśmy coś fajnego, ale były również sprawy do rozwiązania, tematy trudne wymagające woli porozumienia po obu stronach, a w tym wszystkim - różne charaktery. Do pewnego momentu te różnice były tym, co tworzyło i napędzało nas jako zespół. Nie ma ludzi idealnych i czarno-białych sytuacji. Niestety narastający konflikt pomiędzy niektórymi członkami zespołu i brak porozumienia tym razem okazał się nie do przeskoczenia. Chciałbym jednak odciąć się od spekulacji, że jestem stroną tego konfliktu.
Wierzę, że większość trudnych sytuacji da się rozwiązać, jeśli jest taka gotowość.
Czasami również drogi ludzi się rozchodzą i każdy podejmuje decyzje zgodne ze swoimi potrzebami. Szanuję to.

Nie chciałbym jednak, żeby interpretacje i niedopowiedzenia przyćmiły to, co razem stworzyliśmy jako zespół.

Społeczność, która przez te lata zrodziła się wokół Riverside, to było coś więcej niż tylko zespół i fani. I tego najbardziej na ten moment będzie mi brakowało - wspólnych rozmów po koncercie, spotkań z ludźmi, których po tylu latach bardzo dobrze kojarzymy i odwzajemnionych uśmiechów na scenie ????????????????????

Ze swojej strony nadal będę robił to, co kocham - tworzył i komponował, pracował przy muzyce do gier i filmów oraz rozwijał swoją działalność solową.
Mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie, czy to przy okazji projektów solowych czy zespołowych.

Dziękuję Wam za wsparcie i obecność.

Życie potrafi pisać różne scenariusze - zobaczymy, co przyniesie czas.

Pozdrawiam,

Michał

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"

cytat nieaktualny - szukam lepszego Icon_razz
29.04.2026 12:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 19 603
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Riverside kończy działalność
Oświadczenie Macieja Mellera

https://www.facebook.com/maciejmellerofficial

Maciej Meller napisał(a):RIVERSIDE...

Zanim napiszę to najważniejsze, co chcę napisać…

Po wcześniejszych oświadczeniach widzę, że bezcennym dla wielu jest tzw „wyważony głos”, żebyśmy najlepiej napisali tak, żeby nic nie napisać - ale jednak dać ogląd co, kto i dlaczego tak się stało, jak się stało. Powstają kryteria co jątrzy, a co nie, co bardziej dzieli, a co wspiera, plebiscyt kogo teraz należy wspierać itd. Ale jestem w stanie wyobrazić sobie zaskoczenie, zamieszanie i rozumiem to. Zdążyłem trochę poznać tę „psychologię internetu” i naszą ”zbiorową świadomość” (a raczej nieświadomość). Sam zresztą nie lubię jak jest smutno, jak boli, przecież lepiej jest tego nie czuć, "uciec w coś innego", zmienić kierunek… Dlatego nie zdziwiły mnie niemal natychmiastowe bojowe hasła „Niech grają dalej! Z nowym frontmanem!”. W myśl zasady „maszeruj albo giń”. A to wszystko w pierwszym dniu („oficjalnej” już) żałoby…No dobra, ale w końcu jesteśmy ludźmi, z emocjami. Każdy ma swoje i radzi sobie z nimi tak, jak potrafi. Ja też piszę teraz tak jak potrafię, tak jak chcę i tyle ile chcę.

No to wskoczmy jeszcze do tej rzeki.

Nie muszę pisać jak ogromnie trudny i złożony dla wszystkich jest to czas. Chciałbym tylko dodać swojego osobistego puzzla do układanki o tym ostatnim roku i oświadczeniach, bo mam wrażenie, że to wzbudza najwięcej emocji i kontrowersji. Kiedy w kwietniu zespół wracał z ostatnich koncertów w 2025 (Cruise To The Edge) wszyscy wiedzieliśmy (Wy także), że do końca 2025 nastąpi przerwa we wszelkiej działalności zespołu. Spór, który już trwał, osiągał wtedy swój moment kulminacyjny. Powiedzenie, że to konflikt tylko między dwoma osobami (choć ten był rzeczywiście kluczowy), to moim zdaniem duże (nazwijmy to) uproszczenie, bo między całą czwórką w różnych natężeniach iskrzyło. To normalna dynamika relacji, na pewno to znacie: raz jest lepiej, raz gorzej. Tylko kiedy to „gorzej” przechodzi w stan permanentny i kończą się „narzędzia do rozbrajania”, to…wybucha. Nawiasem mówiąc przerwa 2025 miała dać czas na dalsze rozmowy, wyjaśnienia, uspokojenia i decyzje. Okazało się, że porozumienia w kluczowej kwestii nie będzie. I tu dochodzimy do oświadczenia. Od początku stycznia 2026 Mariusz w korespondencji mailowej do wszystkich członków zespołu proponował, by w świetle zaistniałej sytuacji napisać i opublikować wspólne oświadczenie na socjalach zespołu. W lutym zaproponował nawet treść takiej informacji - nawiasem mówiąc była łagodniejsza w treści i w dyplomatycznej formie. W skrócie: „o zawieszeniu działalności zespołu do odwołania”. I znów wysłał do wszystkich członków zespołu. Wiem, bo mam te wiadomości. Nie było zgody wszystkich zainteresowanych na taką publikację. Nie było nawet dyskusji o jej treści, negocjacji. Tak więc jak widzicie ja spodziewałem się oświadczenia Mariusza. Stąd moi Drodzy otrzymujecie dziś trzecią wiadomość.

Do brzegu (rzeki także).

Skończył się i mój czas w zespole Riverside i chcę, żeby wybrzmiał jeden najważniejszy powód - nie widzę możliwości kontynuacji bez jego lidera i tak ważnej osoby jaką jest Mariusz. Byłem w środku, wiem jak jest i taką podejmuję decyzję, moją, osobistą. Mam do niej prawo.

Teraz najważniejsze i byłoby fajnie, gdybyście to zachowali najwyraźniej.

Trudno wyrazić słowami moją wdzięczność za Wasze wsparcie, przyjęcie i akceptację. Nigdy tego nie zapomnę. Tylko ja wiem, jak było mi ciężko, choć nie zdawałem sobie do końca z tego sprawy podejmując się wyzwania…Wyobrażam sobie i wiem, że także wielu z Was nie było łatwo. Nie musimy się wszyscy lubić, prawda? ???? Ale razem było raźniej. Smutek, żal przeżywam już od jakiegoś czasu, dziś jest więcej jakiegoś rodzaju ulgi i wdzięczności za ten czas: choć trudny, to absolutnie bezcenny. Przez te niespełna 8 lat starałem się robić jedną, w moim poczuciu najistotniejszą rzecz - grać dla Was muzykę Riverside najlepiej jak tylko potrafię i cieszyć się tym naszym wspólnym przeżyciem, obecnością. A co w tym najpiękniejsze? Ta muzyka pomogła stworzyć zupełnie nowe w moim życiu fantastyczne przyjaźnie, relacje i znajomości z wieloma z Was, które trwają i mam nadzieję trwać będą. To jest dopiero siła!
Pamiętajcie, że to co się dzieje nie zmienia tego co macie - zostaje z Wami wspaniała twórczość Riverside, piękne koncertowe wspomnienia i przede wszystkim ludzie, których - tak jak ja - poznaliście dzięki muzyce zespołu...

Z niektórymi z Was być może się żegnam, ale jestem pewien, że z wieloma zobaczymy się jeszcze nie raz (to już się dzieje). Powstaną na pewno nowe dźwięki w rozmaitych konfiguracjach, więc pretekstów nam nie zabraknie.

Trzymajcie się ciepło, pamiętajcie o Riverside i jeszcze raz dziękuję za wszystko.

Maciek

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"

cytat nieaktualny - szukam lepszego Icon_razz
29.04.2026 12:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 201
Dołączył: Nov 2008
Post: #16
RE: Riverside kończy działalność
Oświadczam, że z każdym kolejnym oświadczeniem jestem coraz bardziej zniesmaczony.

Co się wydarzyło w Chociczy Wielkiej powinno zostać w Chociczy Wielkiej.

Ludzie nie muszą o tym wiedzieć.
Komunikat o rozpadzie w pełni wystarczy.
Dalej i tak każdy będzie pchał wózek pod siebie.
Nie muszę czytać tych oświadczeń by wiedzieć, co w nich jest.

Żyjemy w kraju, gdzie nawet kapele z krainy łagodności nie potrafią się rozstać z klasą i pogodzą się dopiero "u studni".
29.04.2026 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 890
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Riverside kończy działalność
Bo chyba dopiero zwyczaje są ucierane....kiedyś po prostu kapele znikały i koniec, powstawały nowe....tylko nie było za tym takiej kasy jak teraz.....wiadomo, że taki Duda nie zginie, bo zna go trochę więcej ludzi niż fani zespołu, nawet ja znam tam poza nim tylko Maćka Mellera, bo mieszka pod Inowrocławiem i całkiem niedawno reaktywował się Quidam (tak na marginesie)
29.04.2026 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 19 603
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
RE: Riverside kończy działalność
ja mam dokładnie tak samo - kojarzę tylko ich dwóch.
a Meller pewnie z tego powodu może spokojnie odejść, bo ma gdzie grać.
gdyby tak jeszcze z Emilią na wokalu, to ja kupuję taką wymianę, że znika R, a wraca Q.
pomarzyć...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"

cytat nieaktualny - szukam lepszego Icon_razz
29.04.2026 03:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 546
Dołączył: Dec 2009
Post: #19
RE: Riverside kończy działalność
Kiedyś nie było też mediów społecznościowych...
No, szkoda bardzo, że takie rzeczy się tam podziały, ale też fani mają prawo znać spojrzenie na sprawę różnych stron.
A co do znajomości członków zespołu to na pewno Michał Łapaj jest jeszcze szerzej znany dzięki solowym dokonaniom.
A o tym Mellerze pierwsze słyszę, widzę, że to "świeżak".
29.04.2026 03:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 800
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
RE: Riverside kończy działalność
Ja najbardziej kojarzę Łapaja.

Nie widzę nic złego w tych oświadczeniach mówiąc szczerze. Ładnie napisane. Nie wiem, czy są potrzebne, no ale jak wyżej napisaliście, w takich żyjemy czasach, że brak informacji w mediach jest złą informacją.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
29.04.2026 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Anathema zawiesza działalność neo01 5 1 045 22.05.2021 08:55 PM
Ostatni post: santosz
  Lao Che zawiesza działalność! neo01 10 1 434 13.11.2019 01:53 PM
Ostatni post: neo01
  Coma zawiesza działalność michal91d 6 2 123 13.01.2012 12:24 AM
Ostatni post: bugman
  Riverside na Bospop 2011 w Holandii emigrant 6 1 946 07.03.2011 10:00 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości