Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Bajmu
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 520
Dołączył: Dec 2009
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Bajmu
kajman napisał(a):Popatrzyłem sobie na moją ściągę i (pewnie tylko na) razie nie ma takich utworów, które są dla mnie oczywistościami: Modlitwa o złoty deszcz, Piramidy na niby, Lola Lola i Łąki pełne snów.
A "Plama na ścianie"? Icon_razz2
07.04.2026 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 50 507
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Bajmu
Jak dla mnie to NMA było lepsze jeżeli chodzi o średni poziom utworów, ale ścisła czołówka jednak jest mocniejsza tutaj. Ale jak dla mnie są (także wśród zgłoszonych) utwory fatalne.
07.04.2026 03:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 759
Dołączył: Aug 2008
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Bajmu
12 stopni
Piramidy na niby


mam też swoją listę braków (aż 3 numery się powtarzają):
Lola, Lola
Wyspa bezludna
Mandarynki, pomarańcze
Wiosna w Paryżu
Nagie skały

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.04.2026 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 50 507
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Bajmu
neo01 napisał(a):A "Plama na ścianie"?
Nie odbieram tego jako wielkiego braku. Przynajmniej w porównaniu z tymi przeze mnie wymienionymi.
07.04.2026 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 672
Dołączył: Aug 2017
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Bajmu
Nagie skały
07.04.2026 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 50 507
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Bajmu
To też uznałbym za większy brak niż Plamę. Ale został zapełniony.
07.04.2026 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 520
Dołączył: Dec 2009
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Bajmu
(07.04.2026 04:05 PM)kajman napisał(a):  
neo01 napisał(a):A "Plama na ścianie"?
Nie odbieram tego jako wielkiego braku. Przynajmniej w porównaniu z tymi przeze mnie wymienionymi.
OK, bo pamiętam, że to Twoja czołówka zespołu zdaje się.
A jest to dość... nieoczywisty wybór Icon_wink
07.04.2026 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 50 507
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Bajmu
neo01 napisał(a):OK, bo pamiętam, że to Twoja czołówka zespołu zdaje się.
A jest to dość... nieoczywisty wybór
To w tym kontekście pisałeś. Tak, czołówka owszem, ale w kolejce braków to było dopiero szóste miejsce. Dwa zgłosiłem, ale jeszcze trzy utwory byłyby wyżej. Na razie z mojego top 10 jest siedem utworów, w tym pierwsza szóstka.
07.04.2026 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Bajmu
Z tych utworów w nowych wersjach, ktore najwięcej traci to dla mnie "Dwa serca, dwa smutki"....wstęp w ogóle pozbawiony tego czegoś co ma oryginał.....a oryginał niejako pamietam, gdy byl pierwszy raz prezentowany na antenie programu 1, w audycji "Muzyka nocą". Pamietam, ze zrobil wtedy na tym małym dzieciaku ogromne wrażenie.
07.04.2026 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 759
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Bajmu
"Dwa serca, dwa smutki" i te tłuste syntezatory faktycznie mają klimat!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.04.2026 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 26 105
Dołączył: May 2008
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Bajmu
ja z kolei na tyle osłuchałem się z tą wersją z "ballad", że teraz ta oryginalna, którą też przecież znam, brzmi mi jakoś niekompletnie bez tych van-halenowskich gitarek Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.04.2026 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wojtek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 152
Dołączył: Jan 2020
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Bajmu
O Tobie
07.04.2026 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 612
Dołączył: Jul 2014
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Bajmu
Jak to szybko poszło!
Wchodzę dziś w dzień w ten wątek i już widzę 30 kilka zgłoszeń.
Akurat przy poprzednim topie (NMA) jakoś nie dałem rady, a odsłuchałem połowę propozycji i na resztę nie znalazłem czasu...
Sprawdziłem notatki, wszak top Bajmu już był na forum LP3 i brałem w nim udział (a to już siedem lat minęło), więc musiałem zrobić dogrywkę z 15 piosenek i wyszło tak że jedno moje zgłoszenie to pewniak, ale drugie lekkie zaskoczenie:

Noc po ciężkim dniu 
Miłość nie umiera
 

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
08.04.2026 02:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 19 588
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Bajmu
Plejlka na spotifaju:




BRAKI:
W drodze do jej serca
Po prostu stało się
Łamaga
Rano
Diabelski krąg
Martwa woda
Piramidy na niby


yt ogarnę w późniejszym terminie, ale tylko braki i wersje.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"

cytat nieaktualny - szukam lepszego Icon_razz
08.04.2026 09:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 361
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Bajmu
P.S. Zabierz mnie tam
Lola, Lola


Mam dużo sentymentu do tych "późniejszych" hitów zespołu. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.04.2026 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 50 507
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Bajmu
W czołówce już nic mi zamieszać nie może, ale na dalszych miejscach gdyby było jakieś interesujące zgłoszenie...
08.04.2026 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 188
Dołączył: Aug 2007
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Bajmu
Ja zgłaszam - Ratujmy kosmos

Mam pytanie do zdania z pierwszego postu: "Propozycje muszą być zawarte na fizycznym, bądź cyfrowym nośniku."
Czy cyfrowy nośnik - wystarczy że jest nagranie z youtuba?
Jest masa niezłych piosenek Bajmu sprzed ukazania się pierwszej płyty (przez pewien czas że zespół Bajm miał trudności z wydaniem pierwszej płyty), nie ma ich na żadnej płycie.
Jeśli ktoś ma ochote - zapraszam do posłuchania np. "Wielka moc", "Przepis na świat"
Do tej grupy zalicza się też "Łamaga", którą zgłosił kajman.

Nad pozostałymi jeszcze odrobinę pomyślę Icon_smile

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2026 12:26 AM przez Lilian.)
09.04.2026 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 188
Dołączył: Aug 2007
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Bajmu
Poprawiam się: "Wielka moc" była wydana na pierwszej kasecie pt. "Bajm" (mam ją na półce Icon_smile )
Kaseta - też nośnik Icon_wink

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.04.2026 12:22 AM przez Lilian.)
09.04.2026 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 34 950
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Bajmu
Z tego co pamiętam to chodziło o utwory, które były tylko wykonywane na żywo i ślad po nich nie pozostał.
Z tezą w drugim poście zgadzam się.
09.04.2026 04:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 520
Dołączył: Dec 2009
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Bajmu
To nie teza, to oczywisty fakt Icon_smile
09.04.2026 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości