Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mundial 2026
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 180
Dołączył: Nov 2008
Post: #21
RE: Mundial 2026
Tymczasem TVP wyśle na mundial tylko dwie pary komentatorskie i dopiero na fazę pucharową.
Ależ to będzie wszystkie letnie i z dziupli...

W wielu innych redakcjach też już jest bardzo gorąco. Pewnie się zastanawiają, kogo i czy w ogóle jest sens kogoś tam wysyłać.

Ale akurat branży dziennikarskiej to może dobrze zrobić, być może jest to jedyny plus tego, co się stało we wtorek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.04.2026 07:56 PM przez bear.)
02.04.2026 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Mundial 2026
Nie dziwie się, szansa że to się w jakikolwiek sposób zwroci jest żadna.
Przyznam, że jakoś WC'94 wspominam tak, jakby te mecze nie były po nocach, większość oglądałem na pewno.
A że na fazę pucharową też się nie dziwię - ta pierwsza faza to takie dodatkowe eliminacje, oglądalność pewnie nawet w normalnych porach byłaby taka jak drugiej (czyli I) ligi polskiej. Albo nawet niższa.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.04.2026 10:28 PM przez Miszon.)
02.04.2026 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 180
Dołączył: Nov 2008
Post: #23
RE: Mundial 2026
Tylko że w 1994 duża część dziennikarzy była w USA. Szpakowski komentował jeden mecz z Januszem Michalikiem, wtedy jeszcze w Polsce szerzej nieznanym, który był ostatnim piłkarzem odstrzelonym przez Milutinovica z kadry USA przed turniejem.
Na pewno na miejscu byli też Basałaj, Laskowski, Banasikowski i Wojtek Frączek, którzy wspólnie ze Stefanem Szczepłkiem odwiedzili grób Deyny i zaczęli przekonywać jego żonę, by sprowadzić prochy do Polski (trwało to prawie 20 lat).

Więc trochę dziwne, że wtedy telewizję było stać na taką obsługę turnieju, a 30 lat później już nie (jasne - to że dochodzą Kanada i Meksyk też ma znaczenie).
02.04.2026 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
deFranco Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 354
Dołączył: Apr 2024
Post: #24
RE: Mundial 2026
W 1994 roku USA zrobiła ukłon w stronę państw Europejskich (albo Europa jakoś na nich wymusiła) i byśmy mogli oglądać
mecze w miarę o normalnych godzinach,
organizowali mecze wcześniej najczęściej o 12 lub 13 godzinie.
Problem w tym, że wtedy, Stany nawiedziła mocna fala upałów. A w południe, albo o 13 zazwyczaj słońce jest już bardzo okrutne.
Publiczność i piłkarze topili się we własnym pocie. To był koszmar. Kilka reprezentacji zgłosiło oficjalny protest, ale to tylko odnotowano i nic więcej..
Rekord padł w Stanford (Kalifornia), w ćwierćfinale Szwecja - Rumunia. Przy gruncie zanotowano 55 stopni cels.
Jak Szwedzi wytrzymali ten mundial, to ja nie wiem. Widać, to był inny materiał ludzki.
Ale połowa Reprezentacji zdychała. Mistrzostwa uratował fakt, że Stany to olbrzymi kraj i pogoda nie była jednolita na
całym obszarze. W niektórych miastach jakoś gorączkę dało się przetrzymać.
Nigdy nie zapomnę obrazków z meczu Niemcy - Korea. Niemcy w 1 połowie trafili trzy razy i to ich uratowało.
W drugiej połowie wysiedli całkowicie. Hassler nie mający siły się podnieść (ktoś mu pomógł), Moeller człapiący
by wyrzucić z autu z rozpaczą w oczach gdy koledzy nie mieli siły podejść itd...
Korea jakoś się spięła. Twarze komandosów i trochę ruszyli do przodu. Strzelili 2 gole i Niemcy jakoś dowieźli te 3:2.
Gdyby mecz trwał jeszcze 10 minut, przegraliby.
Taka tam garść moich wspomnień Icon_cool
Dlatego wcześniej napisałem, że Ameryka nie popełni już tego błędu, nawet jeśli pogoda zapowiadana jest dobra.
Teraz z transmisjami będzie u nas gorzej, ale przynajmniej Mundial będzie w normalnych warunkach.
Kilka meczów chyba zacznie się wcześniej.
02.04.2026 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: Mundial 2026
(02.04.2026 10:46 PM)bear napisał(a):  Więc trochę dziwne, że wtedy telewizję było stać na taką obsługę turnieju, a 30 lat później już nie (jasne - to że dochodzą Kanada i Meksyk też ma znaczenie).
Może wtedy nie zwracano uwagi na koszta, bo dosypywali z budżetu hojniej, a może wtedy niższe koszta były (czytam, że to będą najdroższe mistrzostwa w historii, także dla kibiców, parking 100$, bilet na pociąg na stadion 70, etc.), a może większe wpływy?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.04.2026 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 883
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Mundial 2026
wtedy było mniej meczy, a mecze komentowali też Tomasz Zimoch (z Bostonu) i wydaje mi się, że Andrzej Zydorowicz. Drużyn było 24, meczy mniej do obsługi. Komentowali mecze w swoim rewirze nie musząc przemieszczać się po całych Stanach (dlatego np. Zimoch we współpracy z radiem). Ostatni mecz to u nas była 1.30, ale tylko w fazie grupowej. Pucharowe o tej porze mogły się co najwyżej kończyć.

Zresztą to samo na mundialu w Meksyku - tam ostatni mecz zaczynał się o północy polskiego czasu. Polska w fazie grupowej wszystkie grała o tej porze, a już 1/8 finału z Brazylią jakoś o 18 polskiego czasu
03.04.2026 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Mundial 2026
Patrząc na najnowsze decyzje i słowa Trumpa, to zachodzi ryzyko, że te MŚ się nie odbędą.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.04.2026 11:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 34 949
Dołączył: Dec 2014
Post: #28
RE: Mundial 2026
Miszon napisał(a):Patrząc na najnowsze decyzje i słowa Trumpa, to zachodzi ryzyko, że te MŚ się nie odbędą.
A to Ty chodzisz po tym świecie od wczoraj? Nie żartuj nawet.

Gary napisał(a):na mundialu w Meksyku - tam ostatni mecz zaczynał się o północy polskiego czasu. Polska w fazie grupowej wszystkie grała o tej porze, a już 1/8 finału z Brazylią jakoś o 18 polskiego czasu
to dlatego pamiętam tylko to 0:4 Icon_lol
03.04.2026 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
RE: Mundial 2026
(03.04.2026 12:15 PM)thestranglers napisał(a):  
Miszon napisał(a):Patrząc na najnowsze decyzje i słowa Trumpa, to zachodzi ryzyko, że te MŚ się nie odbędą.
A to Ty chodzisz po tym świecie od wczoraj? Nie żartuj nawet.
Gość zapowiada, że wojna skończy się za 3 tygodnie, a potem zwalnia szefa sztabu.
Znam tylko jeden sposób na zakończenie takiej wojny w 3 tygodnie i pewnie ten szef sztabu był temu przeciwny.

No chyba że to kolejny głupi tekst tego wariata (tylko po co zwolnienie wtedy).
Jeśli nie gada głupot, to wtedy nie wyobrażam sobie, aby te MŚ się odbyły.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.04.2026 12:52 PM przez Miszon.)
03.04.2026 12:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 504
Dołączył: Dec 2009
Post: #30
RE: Mundial 2026
Odbędą się, ale ciekawe, co z tym Iranem.
Bo chyba teraz nikt nie wyobraża sobie, że zagrają.
Najprawdopodobniej zamiast będzie ktoś z Azji, czyli pewnie Irak.
13.04.2026 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 756
Dołączył: May 2021
Post: #31
RE: Mundial 2026
Irak już jest na mistrzostwach
ostateczna decyzja ma zapaść do końca kwietnia i priorytetem jest udział Iranu
poza tym czytam tu i ówdzie, że mają być rozegrane jakieś dodatkowe baraże euro-azjatyckie. m.in. z udziałem Polski, ale pewnie na tym etapie to nic więcej jak kolejne dzikie fantazje i spekulacje dziennikarzy nie mające żadnego oparcia w rzeczywistości

Karpie zjem!
13.04.2026 03:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 180
Dołączył: Nov 2008
Post: #32
RE: Mundial 2026
santosz napisał(a):dodatkowe baraże euro-azjatyckie. m.in. z udziałem Polski, ale pewnie na tym etapie to nic więcej jak kolejne dzikie fantazje i spekulacje dziennikarzy nie mające żadnego oparcia w rzeczywistości
ktoś po barażu żartował, że musimy szybko znaleźć tego, kto pisał odwołanie dla Maroko po finałe PNA.

W zwolnienie miejsce jedzie kolejny kraj z danego kontynentu i tu nie może być w ogóle tematu.
13.04.2026 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 34 949
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: Mundial 2026
Nie mieszajmy nic z Europą bo jeszcze się Włosi dostaną psim swędem.
Z tego co widzę to w grupie za Iranem i Uzbekistanem były Emiraty, także biorąc pod uwagę pierwszego najwyższego, który się nie dostał to też były to one.
13.04.2026 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 504
Dołączył: Dec 2009
Post: #34
RE: Mundial 2026
santosz napisał(a):Irak już jest na mistrzostwach
Rzeczywiście, coś pomieszałem.
thestranglers napisał(a):były Emiraty
No tak, oni chyba przegrali baraż z Irakiem właśnie.
thestranglers napisał(a):bo jeszcze się Włosi dostaną psim swędem
I wtedy mundial byłby lepszy. Ale chyba niestety nie ma na to szans.
A już jeśli chodzi o nas to są jakieś kompletne dyrdymały.
13.04.2026 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Mundial 2026
neo01 napisał(a):Odbędą się, ale ciekawe, co z tym Iranem.
Bo chyba teraz nikt nie wyobraża sobie, że zagrają.
Wyobraża ktoś sobie, że jest rok 1940, zimowe igrzyska olimpijskie w Ga-Pa (tam je przeniesiono po tym, jak Japonia zaatakowała Chiny, bo pierwotnie miały być w Tokio, a potem wahano się między Skt. Moritz, a Ga-Pa) jednak nie zostały odwołane i grają tam w hokeja Polska z Niemcami? Icon_rolleyes (oczywiście wiadomo jest pewna różnica między III Rzeszą, a USA i to spora, ale w 1939 nie było wiadomo jeszcze, że to nie będzie "zwykła" wojna, no i USA nie podbiły Iranu, a Trump straszy końcem cywilizacji irańskiej, tak jak Hitler wzywał do zmiecenia z powierzchni Ziemi pewnych narodów).

No ja tego kompletnie nie widzę, to nie ma sensu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2026 05:43 PM przez Miszon.)
13.04.2026 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 504
Dołączył: Dec 2009
Post: #36
RE: Mundial 2026
Przecież ten pomarańczowy pajac jednego dnia plecie jakieś androny, żeby nazajutrz kompletnie zmienić narrację i ze wszystkiego się wycofać.
Myślał, że ich nastraszy, nie udało się, to musiał się wycofać. Już chyba nikt tego bełkotu nie bierze na poważnie. Sad but true Icon_rolleyes

A Iran ponoć jednak zamierza wziąć udział w mundialu.
16.04.2026 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
RE: Mundial 2026
neo01 napisał(a):A Iran ponoć jednak zamierza wziąć udział w mundialu.
Jak pisałem wyżej - nie dziwię się.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.04.2026 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 504
Dołączył: Dec 2009
Post: #38
RE: Mundial 2026
Ja się trochę dziwię, ale z drugiej strony, gdyby dobrze się zaprezentowali, mogliby trochę utrzeć komuś nosa...
Ciekawe, czy możliwe jest, że trafią na Amerykanów Icon_smile

PS. Czy na pewno dobrze przeczytałeś tamten post? Chytry
16.04.2026 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Mundial 2026
aaa sorry - ZAMIERZA!

No to nieźle, ciekawe co to będzie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.04.2026 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 180
Dołączył: Nov 2008
Post: #40
RE: Mundial 2026
Dick Advocaat jednak poprowadzi Curacao i zostanie najstarszym selekcjonerem w historii mundiali (78 lat).
Zrezygnował po awansie i wrócił do Holandii ze względu na chorobę córki, teraz jej zdrowie polepszyło się na tyle, że dał się namówić na powrót.

---

Ale to niekoniecznie będzie dobry mundial dla starszych ludzi - pierwszy raz od 44 lat w gronie komentatorów zabraknie Dariusza Szpakowskiego... Mimo wszystko - trochę smutno.
Zwłaszcza, że patrząc na zestaw to jest on ewidentnie niskobudżetowy, no i tylko Borek z Laskowskim polecą na miejsce na decydujące fazy.
11.05.2026 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Typer - Mundial 2026 piotreklp3 30 285 Dzisiaj 11:09 PM
Ostatni post: Yacy
  Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje) Sundrajta 106 29 942 13.06.2018 11:47 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości