Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mundial 2026
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 180
Dołączył: Nov 2008
Post: #1
Mundial 2026
Mistrzostwa świata 2026 zostaną rozegrane w dniach od 11 czerwca do 19 lipca.

Grupa A: Meksyk, Korea Południowa, RPA, Czechy
Grupa B: Kanada, Szwajcaria, Katar, Bośnia i Hercegowina
Grupa C: Brazylia, Maroko, Szkocja, Haiti
Grupa D: USA, Australia, Paragwaj, Turcja
Grupa E: Niemcy, Ekwador, Wybrzeże Kości Słoniowej, Curacao
Grupa F: Holandia, Japonia, Tunezja, Szwecja
Grupa G: Belgia, Iran, Egipt, Nowa Zelandia
Grupa H: Hiszpania, Urugwaj, Arabia Saudyjska, Wyspy Zielonego Przylądka
Grupa I: Francja, Senegal, Norwegia, Irak
Grupa J: Argentyna, Austria, Algieria, Jordania
Grupa K: Portugalia, Kolumbia, Uzbekistan, DR Konga
Grupa L: Anglia, Chorwacja, Panama, Ghana

Rywalizacja w tej części turnieju potrwa od 11 do 27 czerwca, a awans do 1/16 finału wywalczą zwycięzcy grup, drużyny z drugich miejsc oraz osiem najlepszych zespołów z trzecich.

Mecz otwarcia wraz z ceremonią odbędzie się na Estadio Azteca, czyli największym stadionie w Meksyku, który gościł już dwa finały MŚ.

Faza pucharowa natomiast rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 19 lipca. Na 9, 10 i 11 lipca zaplanowano ćwierćfinały, na 14 i 15 półfinały, na 18 mecz o trzecie miejsce, a na 19 lipca wielki finał, który zostanie rozegrany na MetLife Stadium w New Jersey.

(Skopiowane z Interii, tylko na tyle dzisiaj mnie stać)
01.04.2026 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 504
Dołączył: Dec 2009
Post: #2
RE: Mundial 2026
No to teraz na spokojnie będziemy sobie śledzić tę egzotykę...
Mam mieszane uczucia w ogóle, bo z jednej strony wiadomo, że po takim meczu jest ogromny zawód, ale z drugiej, jak pomyślę o tych wszystkich naszych zmaganiach na mundialach, które miałem wątpliwą przyjemność śledzić i jeszcze to, w jakich okolicznościach się to wszystko odbywa i te pory rozgrywania meczów... Jakoś coraz mniej jest mi szkoda.
01.04.2026 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
RE: Mundial 2026
Szkocja - Haiti, Curacao - Ekwador, Arabia - RZPrzyl., Uzbekistan - Zair, Kanada - Katar - prawdziwe "hity"..., pewnie o 3-4 w nocy, obejrzy mniej osób, niż je będzie obsługiwać...

Zresztą, mecze całej pierwszej i drugiej grupy, bardzo równych, albo słabych, zupełnie do pominięcia.
To samo granie rezerw w meczach Brazylia - Haiti, Niemcy - Curacao, Hiszpania - Zielony Przylądek (o nich to zupełnie nic nie wiem), Francja - Irak, Argentyna - Jordania, Portugalia - Uzbekistan, Kolumbia - Uzbekistan, Anglia - Panama (widzieliśmy to ostatnio - idealny mecz na króla strzelców) - nie twierdzę, że nie będzie tam jakiejś niespodzianki (która i tak pewnie będzie bez znaczenia, jak wygrana Arabii z Argentyną ostatnio), ale zasadniczo te mecze będą się robić ciekawe od stanu 5:0. Bardziej prawdopodobne jednak jest, że faworyt wystawi rezerwy/zlekceważy rywali, tamci postawią autobus i to będzie taka kopanina bez sensu do oglądania.

Czyli co - oglądamy od 28 czerwca?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2026 01:21 PM przez Miszon.)
01.04.2026 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 180
Dołączył: Nov 2008
Post: #4
RE: Mundial 2026
Nie jestem jeszcze w stanie niczego tutaj dogłębnie analizować,.ale na pewno będę chciał obejrzeć Brazylia - Haiti

Myślę sobie tylko, że medialnie ten turniej na dobre oddzieli chłopców od mężczyzn, a najwięcej zyska ta z licznych redakcji, która najmniej zainwestuje.

Bo mecze będą w nocy więc wszystkie programy będą musiały być emitowane w dzień, a w dzień jednak większość ludzi pracuje.

Przy normalnych turniejach włączało się te programy do spania.

I już pomijając kluczowy aspekt czyli to, że nas tam nie będzie (Oskar Pietuszewski nie zna świata, w którym Polska nie gra mistrzostwach)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2026 01:39 PM przez bear.)
01.04.2026 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Mundial 2026
Nie no, mecze na pewno będą w nocy, tyle że nikt nie będzie ich oglądał, a rano będą pewnie skróty/powtórki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.04.2026 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 504
Dołączył: Dec 2009
Post: #6
RE: Mundial 2026
Miszon napisał(a):rano będą pewnie skróty/powtórki
Czyli też (prawie) nikt nie będzie oglądał.
Pewnie dopiero od fazy pucharowej trochę ruszy oglądalność. Telewizory z możliwością nagrywania pewnie będą w cenie.
01.04.2026 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 947
Dołączył: Feb 2023
Post: #7
RE: Mundial 2026
Na fazę znaczącą należy wziąć urlop.
01.04.2026 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 180
Dołączył: Nov 2008
Post: #8
RE: Mundial 2026
Ostatnio mocno kombinowałem, jak przesunąć w czasie zabieg po którym będzie mi przysługiwało tydzień L4 żeby się to pokryło z mundialem, ale już przestałem.

Niech mi się jeszcze majówka na Narodowym wysypie to już będę na ten rok całkiem ugotowany.
01.04.2026 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
deFranco Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 354
Dołączył: Apr 2024
Post: #9
RE: Mundial 2026
Ja mam taki fetysz, że muszę obejrzeć zawsze wszyściutkie mecze MŚ (zresztą, Euro też) więc trochę wysiłku mnie czeka.
Od roku już trenuję, a w ramach tego, co dzień kładę się spać około 2:00 nad ranem.
Niektóre mecze będą zaczynać się jeszcze później (tak dobrze jak w 1994 to już nie będzie, drugi raz Amerykanie nie popełnią tego błędu Icon_confused) ale trzeba wytrzymać.
Problem będzie tylko, jak skończy się mecz z 3:00 i zamiast zaraz iść spać, trzeba siedzieć bo o 6:00 rano zaczyna się następny.
Tego jeszcze nie rozgryzłem. Pewnie będę łapał jakąś retransmisję.
01.04.2026 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 34 949
Dołączył: Dec 2014
Post: #10
RE: Mundial 2026
Też oglądałem wszystko jak leci.
I widzę, że jako jedyny cieszę się z liliputów i tych większych zaskoczeń na mistrzostwach, którym będę kibicował. Dziś wrócił Irak po 40 latach (nie pamiętałem ich z Meksyku) oraz Zair po 52 (pamiętamy, że był na tych słynnych mistrzostwach Icon_wink).
01.04.2026 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Mundial 2026
thestranglers napisał(a):I widzę, że jako jedyny cieszę się z liliputów i tych większych zaskoczeń na mistrzostwach, którym będę kibicował.
Tego jest po prostu za dużo. Spójrz na grupy A, B i D. Tam nie ma kto awansować (poza Szwajcarią, no chyba że USA już się odbudowali, bo ostatnio mieli dużo gorszy okres).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.04.2026 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 34 949
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: Mundial 2026
No, niezłe cymesy. Jeszcze Cię zaskoczą uczestnicy i z tych grup.
01.04.2026 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
RE: Mundial 2026
Oby nie, bo nie kibicuję żadnej z tych drużyn (tak trochę Meksykowi), a większość jest w antytopie: Korea, RPA, Kanada, Szwajcaria, Katar, BiH, USA (może jeszcze Rosję zaprośmy do organizacji następnych MŚ? Icon_rolleyes ), Australia, Paragwaj - to są drużyny, które zawsze grają brzydko i topornie, nie ma sensu ich oglądać.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2026 10:05 PM przez Miszon.)
01.04.2026 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 883
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Mundial 2026
generalnie zawsze oglądałem od deski do deski, zmieniło się to kiedy powiększono Euro i na pewno tak samo będzie po powiększeniu mundialu. Z niespodziankami na mistrzostwach jest jak z przyprawianiem potraw, przesadzać nie można. Jedna, dwa - wystrczy w zupełności. Oczywiście jeśli prezentuje jakąś wartość dodaną, czyli coś więcej niż murarka bramki i liczenie na złoty stały fragment gry
01.04.2026 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 34 949
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: Mundial 2026
Absolutnie nie zgadzam się z tezą wyżej, wystarczy że w LM kilka zespołów wymienia się co któryś rok tytułami, nie dopuszczając do stołu już na etapie ćwierćfinału kopciuszków. Oby niespodzianek było jak najwięcej.
01.04.2026 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
deFranco Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 354
Dołączył: Apr 2024
Post: #16
RE: Mundial 2026
To prawda, że słabsze zespoły często debiutujące z reguły lubią się pokusić o jakąś niespodziankę.
I też mi się to podoba. Tyle, że to najczęściej nie wynika z super gry tylko słabości przeciwnika.
W ostatnich kilkunastu latach piłka reprezentacyjna wyraźnie podupadła. Skończyła się era dream teamów
(chyba złota Hiszpania była ostatnia). Kluby są silniejsze niż najsilniejsze Reprezentacje, a to niedobrze.
Giganci często nie grają jak giganci (patrz Włochy), a mocne średniaki są już zwykłymi przeciętniakami (patrz chociażby Szwecja) .
W ostatnich kilkunastu latach jedynie Belgia zrobiła wyraźny postęp. Reszta stagnacja albo regres.
Jednym tchem potrafię wymienić prawie całą złotą kadrę Francji 1998, a ledwo pamiętam kilku piłkarzy złotej Francji z 2018.
Ci słabsi, owszem zrobili pewne postępy, ale przede wszystkim sporo tych lepszych równało w dół i dlatego na styku
tych dwóch światów tak często zdarzają się niespodzianki.

Patrz reprezentacja Gruzji. Awansowała na Euro 2024 i nawet tam coś ugrała. Ale w gruncie rzeczy to nadal przeciętny zespół.
Ktoś będzie po latach, poza Gruzinami, pamiętał jakiś ich piłkarzy z tego turnieju ?
W latach 90 mieli takich grajków jak Kobiaszwili, Kaładze, Arweładze, Kinkładze, Citiszwili czy oczywiście Kecbaja.
Gdzieś tam pętali się młody Iaszwili, czy drugi z braci Arweładze. Dziś w tym układzie MŚ byłby to zespół spokojnie na 1/8 finału.
W latach 90 i na początku 00 mogli sobie jedynie pogwizdać, bo byli zwyczajnie za słabi by gdziekolwiek awansować. Rywale eliminacyjni
byli zbyt silni i nawet nie brano Gruzji na poważnie (do awansu).
Przynajmniej taka jest moja ocena sytuacji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2026 11:58 PM przez deFranco.)
01.04.2026 11:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: Mundial 2026
Nie no, kadra Francji 2018-22 była dużo mocniejsza niż ta z 1998, która świetny mecz zagrała dopiero w finale, a tak to z każdym się męczyła.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.04.2026 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
deFranco Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 354
Dołączył: Apr 2024
Post: #18
RE: Mundial 2026
No ale nie jest powiedziane, że giganci muszą zawsze rozgrywać piękne mecze. Po za tym potem sięgnęli jeszcze po złoto na Euro.
Męczyła się, owszem, ale nie w każdym meczu. W zasadzie nudy były tylko z Paragwajem i Włochami.
Grupę przeszli na luziku tak na 70% możliwości bo po co więcej. Półfinał z Chorwacją był dobrym meczem. No i finał.
W historii turniejów nawet giganci zawsze miewali jakieś problemy. Taki klimat.

Miszon napisał(a):była dużo mocniejsza
Nie no, to już zakrawa na absurd Icon_winkIcon_rolleyes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.04.2026 01:06 AM przez deFranco.)
02.04.2026 01:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 15 742
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Mundial 2026
Tak czy inaczej - kadra 2018-22 miała lepszy skład i większe gwiazdy. Ta z 1998 nie miała nawet jednego dobrego napastnika (tzn. miała dwóch dopiero się zapowiadających dobrze, czyli Trezeguet i Henry'ego, który dostali szansę w ostatnim meczu grupowym, jak już Francuzi mieli pewny awans).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.04.2026 01:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
deFranco Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 354
Dołączył: Apr 2024
Post: #20
RE: Mundial 2026
Ok, ja mam zupełnie odmienne zdanie Icon_cool
02.04.2026 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Typer - Mundial 2026 piotreklp3 30 289 Wczoraj 11:09 PM
Ostatni post: Yacy
  Piłkarski Mundial - Rosja 2018 (eliminacje) Sundrajta 106 29 943 13.06.2018 11:47 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości