Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #301
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Tak, miało być "muzykologia jest nauką" Icon_smile
24.08.2019 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #302
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
neo01 napisał(a):Muzyka jest Twoim zdaniem nauką
Nie, ale jest tym w sztuce, czym matematyka jest w nauce. Podobieństwo jest też w tym, że matematykę wykorzystuje się w innych naukach, tak muzykę wykorzystuje się, żeby zrobić z niej piosenki czy oprawę muzyczną do czegoś tam.
prz_rulez napisał(a):odbiór to czyste emocje
Odbiór to my.
prz_rulez napisał(a):w Twoim przypadku można to uznać za dość logiczne
A co w tym logicznego?
prz_rulez napisał(a):Nie chciałbym poznać Kajmana z przeszłości
Masz słuszność,chociaż nie do końca. 10 lat temu też nie byłem łagodny.
prz_rulez napisał(a):wzbudzają nieco zabawny klimat
U mnie nie wzbudzają.
neo01 napisał(a):tu mówimy o utworach muzycznych
Ja odnosiłem się do muzyki jako takiej, a utwór jest sumą muzyki i wielu innych elementów.
24.08.2019 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #303
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Bo lata dziewięćdziesiąte to już nie Twoja młodość (ewentualnie duchowa Icon_smile )
24.08.2019 09:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #304
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Koniec lat 60-tych to niby moja młodość, ale wtedy muzyki nie słuchałem, a jednak je i początek 70-tych (też przed moim słuchaniem muzyki, bo tak naprawdę zacząłem na początku '76) uważam za najlepsze w historii muzyki.
24.08.2019 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #305
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
kajman napisał(a):Nie, ale jest tym w sztuce, czym matematyka jest w nauce.
Wybacz, ale nie mogę się z tym zgodzić. Matematyka jest zawsze taka sama, jest do bólu logiczna. Tej logiczności nijak nie dostrzegam w muzyce. Jedynym chyba "stałym" elementem jest jej tempo, bo każda muzyka jakieś tempo ma, chociaż bywa zmienne. Ale no właśnie, poza tym, to jest pełna dowolność, jak np. improwizacje które są solą muzyki wykonywanej na żywo mogą się kojarzyć matematycznie. Jeśli powiesz, że chodzi o zapis nutowy, to też się nie zgodzę, bo w matematyce zawsze coś wynika z czegoś, w muzyce niekoniecznie, mimo że rzeczywiście można ją zapisać. Chociaż z tym zapisem byłaby rzeczywiście najbliżej matematyki ze sztuk.
A argument, że muzyką ilustruje się filmy też słaby, bo nijak nie ma się do literatury czy sztuk wizualnych.
I trochę odwracasz kota ogonem, bo punktem wyjścia były utwory muzyczne, a nie muzyka jako taka...
kajman napisał(a):Koniec lat 60-tych to niby moja młodość, ale wtedy muzyki nie słuchałem, a jednak je i początek 70-tych (też przed moim słuchaniem muzyki, bo tak naprawdę zacząłem na początku '76) uważam za najlepsze w historii muzyki.
Może muzyka wtedy tak wolno do nas docierała (ta z Zachodu oczywiście), że to ma jednak jakiś sens Icon_wink A tak bardziej poważnie to trudno uwierzyć, że kompletnie żadna muzyka w latach 60. i w pierwszej poł. 70. do Ciebie nie docierała.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2019 11:07 PM przez neo01.)
24.08.2019 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #306
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Na pewno jakaś tam docierała. Gdzieś musiałem słyszeć płytę Łazuki, znałem też Girl (ale poznałem ją 3.12.1970), chociaż nie miałem pojęcia, że to Beatlesi i nie wiem czy w ogóle o nich słyszałem.
25.08.2019 08:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 514
Dołączył: Dec 2014
Post: #307
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Wiem, że chyba zadawałem już to pytanie, ale tym razem nie da się inaczej...
Jak będzie potrtaktowany głos niepełny?
Zarówno chodzi mi o punktację dla danego wykonawcy, jak i później do klasyfikacji "rankigu" uczestnictwa w zabawie.
25.08.2019 08:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #308
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Do tej pory był liczony od dołu więc to chyba się nie zmieni. A co do punktów to chyba zawsze niezależnie od liczby piosenek na które padł głos, były dwa, ale pewien nie jestem.
25.08.2019 09:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 554
Dołączył: Aug 2008
Post: #309
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
(23.08.2019 06:24 PM)prz_rulez napisał(a):  
AKT! napisał(a):no jak to! to bohaterka słynnej powieści erotycznej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_O
Nie znałem.
Z opisu przerażające.
Nudne. Może ciekawe dla wielbicieli sadomaso.
Takie ówczesne "50 twarzy Greya" i zrzynka z markiza

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2019 10:07 AM przez Miszon.)
25.08.2019 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #310
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
adameria napisał(a):Wiem, że chyba zadawałem już to pytanie, ale tym razem nie da się inaczej...
Jak będzie potraktowany głos niepełny?
No pięknie...
Nie uważasz, że jest to bardzo nieeleganckie?
To jak wasze "zawody" w "dałem radę przesłuchać tylko 40 sekund, kto da mniej?".
Zresztą, to jest wybór 10 utworów, które najbardziej się podobają; nikt nie powiedział, że przy tych 10 utworach ma nas ogarniać ekstaza. A jeśli twierdzisz, że reszta jest tak zła, to zwyczajnie zrób losowanie - i tyle. A nie - robi się cyrki. Właściwie to ja teraz powinienem poczekać do Twojej propozycji i SPECJALNIE oddać tylko głos na jeden utwór. I jeszcze napisać, że to skończone g...o (choć oczywiście bym tak nie myślał).

(Ciekawe jak zwykle jest to, że tylko "alternatywcy" walą takimi tekstami wobec popu, nigdy "popowcy" wobec alternatywy. Interesujące, nieprawdaż?...)

Miszon napisał(a):Nudne. Może ciekawe dla wielbicieli sadomaso.
Opis poniżanej kobiety jest dla Ciebie tylko i wyłącznie "nudny"?...
25.08.2019 01:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #311
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):Nie uważasz, że jest to bardzo nieeleganckie?
Chyba sobie jaja robisz. Co Ty widzisz w tym nieeleganckiego?
prz_rulez napisał(a):To jak wasze "zawody"
Jakie znów zawody? Ja nie zdołałem w całości przesłuchać dwóch utworów i bardzo mnie smuci, że to jest takie (przynajmniej w moim odczuciu), że mi się nie udało.
prz_rulez napisał(a):wybór 10 utworów, które najbardziej się podobają
Zdecydowanie lepiej byłoby napisać: które najmniej się nie podobają. Bo taki zapis jak Twój sugeruje, że mu się podobały. A może być tak, że podobało mu się (mniej lub więcej) lub bardziej strawne było mniej niż dziesięć utworów, a przy pozostałych to byłoby losowe wrzucanie, bo nie widzi między nimi żadnej różnicy w poziomie.
prz_rulez napisał(a):zwyczajnie zrób losowanie
Coś takiego byłoby kpiną i kompletnym brakiem szacunku w stosunku do innych uczestników topu. Czhociaż nie wiem czy przy aktualizacjach mi się to nie przytrafi.
prz_rulez napisał(a):SPECJALNIE oddać tylko głos na jeden utwór
Ale on nie robi tego specjalnie, nie na złość komukolwiek, on po prostu tak odbiera tą muzykę.
prz_rulez napisał(a):"alternatywcy"
A cóż to za pokrętne określenie? Czyli jest pop, a wszystko inne to alternatywa? Nta bene, do tego, co tutaj jest opisywane jako alternatywa (a jest też w większości popem i do tego komercyjnym) to adameria nijak nie pasuje.
prz_rulez napisał(a):wobec popu
A może to wina popu? Icon_wink
prz_rulez napisał(a):Opis poniżanej kobiety jest dla Ciebie tylko i wyłącznie "nudny"?
Opis czegokolwiek może być zarówno ciekawy jak i nudny. Widocznie on ten uznał za nudny. A to, co tutaj zrobiłeś to zwykłe czepianie (i być może poprawność polityczna).
25.08.2019 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #312
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
kajman napisał(a):Ale on nie robi tego specjalnie, nie na złość komukolwiek, on po prostu tak odbiera tą muzykę.
No to ja od teraz też zacznę tak odbierać muzykę. Nie wiesz, że emocje mają wpływ na tę muzykę? Icon_wink
kajman napisał(a):A może to wina popu? Icon_wink
Nie, to wina chamstwa alternatywców.
Miszon napisał(a):Opis czegokolwiek może być zarówno ciekawy jak i nudny. Widocznie on ten uznał za nudny. A to, co tutaj zrobiłeś to zwykłe czepianie (i być może poprawność polityczna).
Nie, to protest przeciwko znieczulicy społecznej.
25.08.2019 02:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #313
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):No to ja od teraz też zacznę tak odbierać muzykę.
A to zupełnie inna sprawa. Ale skoro używełeś słowa specjalnie to chyba nie o tym pisałeś.
prz_rulez napisał(a):chamstwa alternatywców
No to tutaj już przegiąłeś. Zarzucanie innym chamstwa jest kompletnie nie na miejscu. Szczególnie, że pewnie tylko Ty je zauważasz.
prz_rulez napisał(a):protest przeciwko znieczulicy społecznej
To czy coś komuś wydaje się ciekawe czy nudne nie ma nic wspólnego ze znieczulicą.
25.08.2019 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #314
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
kajman napisał(a):No to tutaj już przegiąłeś. Zarzucanie innym chamstwa jest kompletnie nie na miejscu. Szczególnie, że pewnie tylko Ty je zauważasz.
Nie, nie tylko. Zwróć uwagę, że przez lata nie zauważyłem ani popowych Wojewódzkich, ani popowych Leszczyńskich. To zawsze alternatywcy stosują hejt wobec popu (i pochodnych).
25.08.2019 02:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #315
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):ani popowych Wojewódzkich, ani popowych Leszczyńskich
A możesz przetłumaczyć na polski?
Pomijając wszystko inne, to jeżeli już hejtują to nie pop jako taki tylko jego komercyjną odmianę (i to najczęściej jej konkretnych przedstawicieli). Czy ktoś hejtuje np Katie Melua czy nawet Michaela Jacksona (tego drugiego to chyba tylko ja i to nie klasycznie).
25.08.2019 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #316
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
Nie wiesz kim jest Kuba Wojewódzki i kim był Robert Leszczyński?
25.08.2019 02:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #317
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
prz_rulez napisał(a):kim jest Kuba Wojewódzki
W przybliżeniu.
prz_rulez napisał(a):kim był Robert Leszczyński
Nic mi to nie mówi.
A już w ogole nie wiem co ma to wspólnego z tematem.
25.08.2019 03:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #318
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
kajman napisał(a):Do tej pory był liczony od dołu więc to chyba się nie zmieni. A co do punktów to chyba zawsze niezależnie od liczby piosenek na które padł głos, były dwa, ale pewien nie jestem.
wszystko się zgadza
25.08.2019 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 899
Dołączył: Jun 2007
Post: #319
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
thestranglers napisał(a):wszystko się zgadza
Swoją drogą miałem zaćmienie. Pomyliły mi się wątki i wydawało mi się, że to pytanie padło w sprawie aktualizacji. Wtedy w pierwszym zdaniu nie użyłbym słowa chyba. W drugim bym nic nie zmienił.
25.08.2019 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #320
RE: Mychartsowy Top Kylie Minogue
kajman napisał(a):A już w ogole nie wiem co ma to wspólnego z tematem.
No że zbierali niezły kapitał (popularnościowy i finansowy) na ostrym jechaniu po muzyce, która im się nie podobała. I, oczywiście, pop tam dominował.
Ciężko mi znaleźć analogiczny przykład, by jakiś "popowiec" jechał po alternatywie. Ewentualnie kończyło się na komentarzu "to nudne". No i żaden taki "popowiec" nie dobił się do popularnych mediów.

------------------------------

Mało czasu do topu, więc dzisiaj chyba będą dwie Kylie.

[Obrazek: 220px-Kylie_Minogue_-_Flower.png]
25.08.2019 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości