Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów - 2012
michal91d
Unregistered

 
Post: #121
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):W życiu bym nie pomyślał, że jakiś R.E.M. się może pojawić tak wysoko. Zaskoczenie.
czyli będzie jeszcze większe...
saferłel napisał(a):jednak widzę, że mojego ulubionego utworu od Coldplay w tym topie nie będzie - co za paradoks ;P
jakiego?
11.08.2012 01:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #122
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):46. Kings of Leon - Sex on Fire
Mimo że nie należę do fascynatów "Only By The Night" to nie sposób nie dać się porwać tym dźwiękom.
michal91d napisał(a):42. Mew - Comforting Sounds
Tak, za sprawą Mew i płyty "Frengers" czuję obowiązek odświeżenia Listy Napędowej Do Życia. Przy każdej okazji należy powtarzać że tworzą wciąż cudną muzykę.
michal91d napisał(a):41. U2 - With or Without You
Trochę mało utworów z lat 80. u Ciebie. A wypisać nazwy wszystkich brakujących mi kapel nie dam rady.
michal91d napisał(a):40. R.E.M. - Man on the Moon
Dobrze że jest przedstawiciel tego LP. Wybrałbym "Drive" bo swego czasu robił ciut większe wrażenie. Oba zajmowały przez kolejne czternaście tygodni pozycję lidera.
michal91d napisał(a):39. Coldplay - The Scientist
36. Coldplay - Politik
Dwa numery które bardzo lubię. Zwłaszcza "Politik" cieszy bo to czołówka płyty jak by nie było.
11.08.2012 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #123
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):oni zachwycili mnie tylko raz nagraniem "Wires" i trochę mniej singlem "Half Light"
No i jeszcze było jedno wyjątkowe nagranie: Tourist.
11.08.2012 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):jakiego?
Tego, który mam ustawiony jako budzik w telefonie od prawie dwóch lat Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.08.2012 01:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #125
RE: Top wszech czasów - 2012
Z kolejnych pozycji najbardziej ucieszyły mnie przepiękne kompozycje "Sonnet", "Lucky Man" i "Shining Light". Aż się nie chce wierzyć, że można zmieścić w tekście tyle emfazy i patosu i wypaść tak przekonujących. Wersję Annie Lennox też całkiem lubię. Układając własny top starałbym się też pamiętać o "Thru the Glass", swego czasu było to dla mnie duże odkrycie. "Map of the Problematique" niedawno grałem w Radiu Iwelynne, a o Stereophonics wspominałem na blogu w kontekście listy Hop-Bęc.

Oczywiście obecność mojego ulubionego zespołu, czyli Mew, też bardzo mnie cieszy Icon_smile Poza tym coś czuję, że za jakiś czas wypowiem o się piosenkach, których nie znałem/zapomniałem. Mam nadzieję, że jeszcze pojawią się Keane Icon_wink
11.08.2012 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #126
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Tego, który mam ustawiony jako budzik w telefonie od prawie dwóch lat Icon_razz2
a ja mam wiedzieć jaki Ty masz budzik? Icon_lol "Viva la Vida" już była
Kordian napisał(a):Mam nadzieję, że jeszcze pojawią się Keane Icon_wink
Icon_wink
11.08.2012 01:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #127
RE: Top wszech czasów - 2012
A jak Keane to tylko Bedshaped Icon_wink
11.08.2012 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #128
RE: Top wszech czasów - 2012
Ależ wyborna piątka.

michal91d napisał(a):40. R.E.M. - Man on the Moon
Automatic for the People (1992)
jedno z wielu wybornych nagrań z mojej ulubionej ich płyty, poza tym zawsze mi się kojarzy z filmem pod tym samym tytułem z najlepszą rolą Jima Carrey'a.

michal91d napisał(a):39. Coldplay - The Scientist
A Rush of Blood to the Head (2002)
Jeden z moich ulubionych utworów Coldplay. Miłość od pierwszego usłyszenia. Jeden z najlepszych teledysków w historii. Piękno.
miałem podobnie z tym nagraniem oczywiście No1 na mojej liście i w tej chwili chyba mój No2 Coldplay.

michal91d napisał(a):38. Embrace - Gravity
miałem to nagranie też w swoim Topie więc to chyba wystarczy za komentarz

michal91d napisał(a):37. Travis - Sing
to był przebój, gdzie te czasy kiedy takie nagrania rządziły na Lp3

michal91d napisał(a):36. Coldplay - Politik
za takie nie singlowe nagrania to chyba nikt nie będzie miał do ciebie żaluIcon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.08.2012 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 196
Dołączył: Dec 2014
Post: #129
RE: Top wszech czasów - 2012
Na budzik to by właśnie "Politik" pasowało. Albo "God Put a Smile upon Your Face".
11.08.2012 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #130
RE: Top wszech czasów - 2012
(11.08.2012 01:27 PM)thestranglers napisał(a):  
michal91d napisał(a):42. Mew - Comforting Sounds
Tak, za sprawą Mew i płyty "Frengers" czuję obowiązek odświeżenia Listy Napędowej Do Życia. Przy każdej okazji należy powtarzać że tworzą wciąż cudną muzykę.

Jestem przekonany, że jeszcze stworzą. Ostatnio coś nagrywali we Włoszech.
11.08.2012 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #131
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):65. Sigur Rós - Varúð
jak dla mnie to zbyt świeże, żeby już być na Topie, piosenka powinna przetrwać próbę czasu - tak ze 3 lata.

michal91d napisał(a):62. Mando Diao - Dance with Somebody
na mojej liście też byli, ale nie traktuje ich w kategoriach ponadczasowości, tylko raczej jako ciekawostkę.

michal91d napisał(a):60. White Lies - Farewell to the Fairground
jedna z nielicznych kapel, której popularności nie rozumiem.

michal91d napisał(a):58. The Killers - Somebody Told Me
myślę, że to nie ostatnie słowo Killersów w tym Topie, mam jeszcze 2 pewniaków, więc będzie zaskoczenie, jeśli ich zabraknie.

michal91d napisał(a):55. Thirteen Senses - Thru the Glass
faktycznie mają kiepską promocję, nie znałem ich wcześniej w ogóle.

michal91d napisał(a):48. Manic Street Preachers - Your Love Alone is not Enough
wbrew pozorom to chyba ich największy przebój, Nina Persson dużo pomogła Icon_wink

michal91d napisał(a):49. Coldplay - Viva la Vida
hejterów było dużo, ale to jest piękny utwór (troszkę spalgiatowany, ale nic nie umniejszy jego wybitności). No i ten tekst, można się zasłuchać Icon_smile

michal91d napisał(a):46. Kings of Leon - Sex on Fire
Na mojej liście doszli tylko do #16 Icon_redface
ale może to wynikało z przemęczenia materiału?

michal91d napisał(a):44. Sigur Rós - Sæglópur
Sigur Ros to kompletnie nie moja muzyka, ale to nagranie z pewnością byłoby i na moim topie.

michal91d napisał(a):41. U2 - With or Without You
nie pasuje tu, tak jak Queen Icon_cool

michal91d napisał(a):39. Coldplay - The Scientist
niżej od Politik, z tego trzeba się wytłumaczyć Icon_twisted
11.08.2012 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #132
RE: Top wszech czasów - 2012
Cytat:45. Keane - Everybody's Changing
42. Mew - Comforting Sounds

Świetne nagrania. Icon_smile

Cytat:43. Athlete - Hurricane

Pierwsze słyszę, ale przyjemne.

Cytat:40. R.E.M. - Man on the Moon

O, nie spodziewałem się tego kawałka. Ale i u mnie byłby w setce. Mam nadzieję że to nie jedyne R.E.M. tutaj Icon_wink

Cytat:39. Coldplay - The Scientist

Tego ich utworu akurat nigdy nie lubiłem.

Cytat:37. Travis - Sing

Ostatnio mam wrażenie że w reklamach jest lepsza muzyka niż w radiu...

Cytat:36. Coldplay - Politik
Brakuje mi takiego grania mojego ulubionego zespołu...

Mi też Icon_sad

(10.08.2012 10:41 PM)saferłel napisał(a):  Przedziwnie układa się ten top. Z wyjątkiem pojedynczych, dosyć przewidywalnych strzałów pokroju U2, dominuje tu NAPRAWDĘ świeża muzyka. Nie spodziewałem się aż takiego wietrzenia Twojej listy Icon_wink

Ja tam się spodziewałem że będzie tu głównie 'historia najnowsza' Icon_razz2 Choć ciągle liczę na pozytywne zaskoczenia z kawałkami z lat 90., 80...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.08.2012 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #133
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):to był przebój, gdzie te czasy kiedy takie nagrania rządziły na Lp3
no właśnie...
Tomekk napisał(a):jak dla mnie to zbyt świeże, żeby już być na Topie, piosenka powinna przetrwać próbę czasu - tak ze 3 lata.
mi wystarczyły 2 miesiąceIcon_cool
Tomekk napisał(a):faktycznie mają kiepską promocję, nie znałem ich wcześniej w ogóle.
kiedyś mieli lepszą. Ostatni album, który wyszedł w zeszłym roku nie miał jej prawie w ogóle...
Tomekk napisał(a):nie pasuje tu, tak jak Queen Icon_cool
ale jeżeli pojawi się jeszcze kilka niepasujących to wtedy będą pasować... Icon_wink
Tomekk napisał(a):niżej od Politik, z tego trzeba się wytłumaczyć Icon_twisted
nie będęIcon_twisted
Art. Brut. napisał(a):Ostatnio mam wrażenie że w reklamach jest lepsza muzyka niż w radiu...
mam nadzieję, że nie poznałeś tego nagrania przez reklamęIcon_lol
12.08.2012 12:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #134
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: a-ha-lifelines_s.jpg]
35. a-ha - Lifelines
Lifelines (2002)
Jeden z moich ulubionych przebojów a-ha, z najlepszego (według mnie) albumu w ich karierze. Piękna ballada, a do tego bardzo charakterystyczny teledysk. Pamiętam, że już w gimnazjum za mną to chodziło.





[Obrazek: R-150-338028-1098318176.jpg]
34. Lighthouse Family - Run
Whatever Gets You Through the Day (2002)
Moja fascynacja Lighthouse Family zaczęła się mniej więcej w tym samym momencie co do Robbiego Williamsa. Przez jakiś moment byli moją druga ulubioną grupą. "Run" ze swoim motywem wygrywanym na trąbce szybko zdobyło moją sympatię.




[Obrazek: imagen_friday_i_m_in_love_0302_0th.jpg?1276036258]
33. The Cure - Friday I'm in Love
Wish (1992)
Kolejny z klasyków, którego nie mogło zabraknąć w tym topie. Ale nie pojawiłby się w nim gdyby nie moja wielka sympatia do niego.




[Obrazek: hip-e573f7f9-4c60-4ba4-a9c1-1210532478b2.jpg]
32. Coldplay - Speed of Sound
X&Y (2005)
Pamiętam, gdy to nagranie było jeszcze na liście 30 Ton. Naprawdę go nie lubiłem (bo wygrywał z kimś-tam, już nie pamiętam kim), ale byłem jeszcze przed fazą fascynacji Coldplay. Jeden z najlepszych w ich karierze. Do tego dochodzi pięknie wyreżyserowany teledysk.




[Obrazek: Medium_724388514453_300x300_72dpi.jpg]
31. Radiohead - No Surprises
OK Computer (1998)
A może powinno być wyżej... Ten dylemat często pojawia się podczas tego topu. Tylko i aż trzydzieste miejsce. Piękna ballada z okresu twórczości Radiohead, który bardzo lubię, kiedy starali się tworzyć melodie. Dziś tych melodii trochę brakuje.


12.08.2012 01:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Jeden z moich ulubionych przebojów a-ha
O kurde, synthpop u Michała i to tak wysoko Icon_surprisedIcon_wink Słodki wyjątek, ale w sumie wiedziałem, że ich lubisz.

michal91d napisał(a):Coldplay - Speed of Sound
Chyba drugi najlepszy singiel z tamtej płyty.

michal91d napisał(a):The Cure - Friday I'm in Love
Ciekawe czy u mnie w topie The Cure zmieściłby się do top 30...może tak. Oczywiście dobrze tu widzieć takiego oldboya.

michal91d napisał(a):Radiohead - No Surprises
Na ''My Iron Lung'' nie liczę, więc tutaj przyklaskuję Icon_smile Zaskakująca część, ale....to chyba nie to miałeś na myśli, sugerując, że zdziwię się jeszcze bardziej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.08.2012 01:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #136
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):O kurde, synthpop u Michała i to tak wysoko Icon_surprisedIcon_wink
chciałbym napisać coś jeszcze, ale poczekamIcon_smile
saferłel napisał(a):Na ''My Iron Lung'' nie liczę, więc tutaj przyklaskuję Icon_smile
nie będę Cię trzymał w napięciu - nie liczIcon_smile
saferłel napisał(a):ale....to chyba nie to miałeś na myśli, sugerując, że zdziwię się jeszcze bardziej.
nieIcon_twisted
12.08.2012 01:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #137
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):35. a-ha - Lifelines
mała niespodzianka lubię a-ha z tamtego okresu ale wyżej sobie cenię "Summer Moved On" i "Forever Not Yours".

michal91d napisał(a):34. Lighthouse Family - Run
a to w ogóle niespodzianka że ktoś jeszcze pamięta ten duet z resztą bardzo spodobali mi się chyba od pierwszego singla "Lifted" o ile dobrze pamiętam.

michal91d napisał(a):33. The Cure - Friday I'm in Love
dobre nagranie ale na pewno nie najlepsze od nich z resztą w moim Topie się też znaleźli ale z "Lovesong"

michal91d napisał(a):32. Coldplay - Speed of Sound
można się było spodziewać z perspektywy czasu stwierdzam że mogli sobie lepiej poradzić z tym nagraniem u mnie

michal91d napisał(a):31. Radiohead - No Surprises
dzięki długiemu stażowi na lp3 stali się też i jednym z ulubionych od nich nagraniem

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.08.2012 02:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #138
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):dobre nagranie ale na pewno nie najlepsze od nich z resztą w moim Topie się też znaleźli ale z "Lovesong"
Coś mało finezyjni jesteście w tych swoich typach w dyskografii The Cure Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.08.2012 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 652
Dołączył: May 2008
Post: #139
RE: Top wszech czasów - 2012
"Lifelines" to jeden z fajniejszych numerów od a-ha, też lubię. "Run" za to nigdy mi się nie podobało, ale "Friday I'm in Love" to z kolei miła rzecz - wydaje mi się, że bardzo w Twoim stylu Icon_surprised Idealnie tu pasuje!

"Speed of Sound" w czasie wydania było bardzo długo na mojej playliście; obecnie do niego nie wracam, ale uważam, że jest w porządku.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.08.2012 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #140
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):33. The Cure - Friday I'm in Lov
któż nie kochał tej piosenki, pomimo, ze znam setki ich lepszych piosenek, to mało która miała tyle uroku co ta.
michal91d napisał(a):31. Radiohead - No Surprises
tutaj nie ma co komentować - arcydzieło z arcygenialnej płyty.
michal91d napisał(a):34. Lighthouse Family - Run
ja tez ich bardzo lubię!
michal91d napisał(a):35. a-ha - Lifelines
tez ciesze się, ze ich doceniasz.
michal91d napisał(a):32. Coldplay - Speed of Sound
mój ulubiony ich kawałek!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.08.2012 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości