Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 37 (10.12.2011)
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 939
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #1
Notowanie 37 (10.12.2011)
Notowanie nr 102 (10.12.2011r.)

Część alternatywna

miejsce, pozycja w poprzednim notowaniu, staż, wykonawca, tytuł
01.|01|06 Masquer - Stark Naked
02.|02|06 Born Blonde - Radio Bliss
03.|03|05 The Kills - Future Starts Slow
04.|06|13 Noel Gallagher's High Flying Birds - AKA... What A Life!
05.|08|06 Future Islands - Before the Bridge
06.|07|04 Nightwish - Storytime
07.|04|07 Lana Del Rey - Video Games
08.|05|05 Icebird - Going And Going. And Going
09.|15|03 Coldplay - Charlie Brown
10.|09|15 Florence + The Machine - What The Water Gave Me
11.|10|09 Dum Dum Girls - Bedroom Eyes
12.|12|22 Woodkid - Iron
13.|18|02 The Chain Gang Of 1974 - Tell Me
14.|NN|01 Strangers feat. Lara Smiles - Promises
15.|11|11 Jamie Woon - Shoulda
16.|13|04 We Humans - One In A Million
17.|14|07 Kasabian - Re-wired
18.|19|02 Willy Moon - I Wanna Be Your Man
19.|NN|01 M83 - Reunion
20.|NN|01 Florence + The Machine - No Light, No Light

Wyloty:
- Waylayers - Magnets (z 16, po 2 notowaniach)
- Principe Valiente - In My Arms (z 17, po 7 notowaniach)
- I Heart Sharks - The World Is Yours (z 20, po 2 notowaniach)


PROPOZYCJE:
Chairlift - Amanaemonesia NP
Exlovers - Starlight, Starlight NP
John Maus - Quantum Leap NP
Noel Gallagher's High Flying Birds - If I Had A Gun…
Tinavie - Sparks NP
The Good Natured - Video Voyeur NP
______________________________________________

Część klubowa

miejsce, pozycja w poprzednim notowaniu, staż, wykonawca, tytuł
01.|01|10 Moonbeam feat. Avis Vox - Disappearance
02.|02|11 Ben Westbeech - Something For The Weekend
03.|05|08 Kid Alien - The Atmosphere (Klauss Goulart's & Mark Sixma Deep Universe Remix)
04.|08|11 Claessen & Martens - The Man Who Knew Too Much
05.|10|03 Little Boots - Shake
06.|04|06 Andrew Bayer - From The Earth EP
07.|03|06 Oliver Englafjord - Reykur/Slsetur
08.|07|09 Art Of Trance - The Horn (Quillroader Remix/Aaron Gray Remix)
09.|09|06 Guy J & Henry Saiz - Meridian (Original mix/Pryda Remix)
10.|06|07 Luomo - Good Stuff
11.|20|02 Bobina - Pune
12.|12|22 Matt Lange - Bad Year Blimp
13.|13|04 Fritz Kalkbrenner - Wes EP
14.|16|02 The New Division - Memento
15.|NN|01 Orkidea - Unity (Solarstone Pure Remix)
16.|17|02 Kuedo - Truth Flood
17.|NN|01 T4L – Like A Chord
18.|11|05 Lemon & Einar K feat. Paul Johannessen - Everlasting
19.|14|04 RÜFÜS - We Left (oryginał/SymbolOne RMX)
20.|NN|01 Volor Flex - You In Me

Wyloty:
- Soarsweep - Feel No Pain (z 15, po 15 notowaniach)
- Paul Kalkbrenner - Gutes Nitzwerk (z 18, po 10 notowaniach)
- Joris Voorn - Incident (Miyagi) (z 19, po 18 notowaniach)


PROPOZYCJE:
Above & Beyond feat. Richard Bedford - Every Little Beat
Blue Sky Black Death - Gold In Gold Out
Breakfast - Tetsuo NP
Gigamesh - Gigamesh EP NP
John 00 Fleming - Finding Ganesha NP
Maguire - Face Yesterday NP

http://rateyourmusic.com/~meni
10.12.2011 10:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 210
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
meni napisał(a):Chairlift - Amanaemonesia NP
Mnie już ten utwór kupił. Numer 1!
10.12.2011 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
No to mnie zaraziłeś Willy Moonem. Pierwsza dziesiątka mojej listy!
11.12.2011 10:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
Cieszy debiut M83 Icon_smile
On w sumie pasowałby chyba do obu części listy.

Masquera ze szczytu jeszcze nie słyszałem Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2011 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #5
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
Cytat:Claessen & Martens - The Man Who Knew Too Much
Cytat:Bobina - Pune
Tendencja zwyżkowa, która jak najbardziej mnie cieszy. Oby tak dalej Icon_wink

Cytat:Orkidea - Unity (Solarstone Pure Remix)
Naprawdę bardzo przyjemny transik, bez szaleństw i zbędnych ozdobników. Na razie czegoś mi w tym kawałku jeszcze brakuje (i nie jest to bynajmniej brak "kopa"), jednak spróbuję się z nim jeszcze kilkukrotnie zmierzyć i wtedy zobaczymy co z tego wyniknie Icon_smile

Cytat:T4L – Like A Chord
Znakomita nowość! Piękne dźwięki, rewelacyjny klimat... kupuję Icon_smile

Cytat:Volor Flex - You In Me
Niezwykle intrygująca, tajemnicza wręcz produkcja. Ma w sobie to "coś" i zdecydowanie warto się bliżej tym zainteresować, czego nie omieszkam zresztą zrobić Icon_wink

Cytat:Above & Beyond feat. Richard Bedford - Every Little Beat
W dalszym ciągu w poczekalni, co akurat mnie nie dziwi. Mnie tym nagraniem panowie nie przekonali i raczej się im to już nie uda.

Cytat:Breakfast - Tetsuo
Na razie jakoś neutralnie odbieram tę produkcję...

Cytat:John 00 Fleming - Finding Ganesha
To, że ten pan ma ciągoty w stronę psychodelicznego transu, nie jest żadną tajemnicą. Tutaj mamy żywy dowód tego, jak blisko mu do progresywnej psychodelii. Dla mnie mimo wszystko troszkę to za lekkie, no a poza tym jakby pady gryzły się z linią basu... Coś się tu ewidentnie nie zgrywa...

Cytat:Maguire - Face Yesterday
Nooo! I to jest Uplifting! Teraz już wiesz, jak mnie połechtać Icon_wink

Sapientia Uti
11.12.2011 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 939
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #6
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
thestranglers napisał(a):Mnie już ten utwór kupił. Numer 1!
Ja się wciągam, póki co na tyle skutecznie, że do propozycji się dostali. Z każdym odsłuchem jest oraz lepiej, myślę, że będzie dobrze. Icon_smile
prz_rulez napisał(a):No to mnie zaraziłeś Willy Moonem. Pierwsza dziesiątka mojej listy!
Pozytywny wydźwięk płynący z jego utworu jest niebywały. Jak już sprawdziłem na sobie, świetnie sprawdza się jako totalnie oderwany przerywnik pomiędzy elektroniką panującą na drugiej części. Icon_biggrin
aaktt napisał(a):Cieszy debiut M83 Icon_smile
On w sumie pasowałby chyba do obu części listy.
Oj chyba się nie zgodzę. Icon_wink O ile Midnight City rzeczywiście mogłoby pasować do obu, o tyle Reunion jest zbyt gitarowe aby je umieścić na tej drugiej. Icon_wink

Tom_Bonsz napisał(a):Naprawdę bardzo przyjemny transik, bez szaleństw i zbędnych ozdobników. Na razie czegoś mi w tym kawałku jeszcze brakuje (i nie jest to bynajmniej brak "kopa"), jednak spróbuję się z nim jeszcze kilkukrotnie zmierzyć i wtedy zobaczymy co z tego wyniknie Icon_smile
Odświeżenie jest naprawdę godne i akurat wyjątkowo w tym wypadku nie doszukuję się już "dziury w całym" jak to mam w zwyczaju, tylko po prostu daję się porwać mocy, która została doskonale utrzymana z pierwotnej wersji. Icon_smile
Tom_Bonsz napisał(a):Znakomita nowość! Piękne dźwięki, rewelacyjny klimat... kupuję Icon_smile
Prawdziwy, pełnokrwisty progressive jakiego jeszcze od początku swojej listy nie miałem. Tak jakoś czułem, że może trafić w Twoje gusta. Podchodziłem do tego na dwa razy z miesięczną przerwą, z czego drugi odsłuch zakończyłem ostrym komentarzem pod swoim adresem; mówiąc cenzuralnie: byłem głuchy! Icon_lol
Tom_Bonsz napisał(a):Niezwykle intrygująca, tajemnicza wręcz produkcja. Ma w sobie to "coś" i zdecydowanie warto się bliżej tym zainteresować, czego nie omieszkam zresztą zrobić Icon_wink
W związku z tym utworem pojawia się wiele porównań do Buriala, trzeba przyznać że słusznych. Taki dubstep mi się marzy, a nie piłowe rąbanki. Icon_smile
Tom_Bonsz napisał(a):W dalszym ciągu w poczekalni, co akurat mnie nie dziwi. Mnie tym nagraniem panowie nie przekonali i raczej się im to już nie uda.
Siła sentymentu w ich przypadku jest wielka. Jak pisałem tydzień wcześniej, przecież miałem zostawić Group Therapy w spokoju, a jednak tego nie zrobiłem... Jest bardzo miękko, wręcz zwiewnie, piosenkowo, a wokal Richarda tylko to utwierdza. Zresztą pewnie zauważyłeś, że mam ciągoty do takich rzeczy i wcale nie wykluczam, że za tydzień nie dostanie się do dwudziestki. Icon_wink
Tom_Bonsz napisał(a):Na razie jakoś neutralnie odbieram tę produkcję...
A ja się na panu Casey'u nie zawiodłem, jak dla mnie świetny utwór zarówno na parkiet jak i do słuchania w domu, ponieważ broni się zarówno klimatem jak i energią. Dzisiaj wychodzi album o dokładnie takiej samej nazwie jak pseudonim artysty, nie ukrywam, że zapatruję się optymistycznie...Icon_wink
Tom_Bonsz napisał(a):To, że ten pan ma ciągoty w stronę psychodelicznego transu, nie jest żadną tajemnicą.Tutaj mamy żywy dowód tego, jak blisko mu do progresywnej psychodelii. Dla mnie mimo wszystko troszkę to za lekkie, no a poza tym jakby pady gryzły się z linią basu... Coś się tu ewidentnie nie zgrywa...
Finding Ganesha posiada coś czego nie potrafię dokładnie zweryfikować, a niebywale przykuwa moją uwagę. Podejrzewam, że to może być właśnie ten progresywny pierwiastek, tym bardziej, że zawsze zapala mi się kontrolka gdy wyczuwam wpływy tego gatunku. Nie ma co ukrywać, że względem takiego brzmienia jestem mniej wymagający niż Ty, zapewne to kwestia otrzaskania się z dźwiękami ocierającymi się o psychodeliczne style. Tak swoją drogą, John wydał w tym roku album Nine Lives, ale zabieram się do niego jak do bomby z opóźnionym zapłonem. Icon_rolleyes
Tom_Bonsz napisał(a):Teraz już wiesz, jak mnie połechtać Icon_wink
W sumie, teraz to już obaj wiemy dokładnie na czym stoimy i co może nam się spodobać. Icon_biggrin

http://rateyourmusic.com/~meni
12.12.2011 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 210
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
meni napisał(a):01.|01|06 Masquer - Stark Naked
Ale cudo! Skąd ich dorwałeś? Icon_smile
12.12.2011 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
Chairlift, Exlovers i John Maus jako propozycje - Brawo. Umieram z ciekawości cóż to za Tinavie. Strangers i M83 jako nowości, jeszcze większe Brawo. Gdyby nie Lana Del Rey to pierwsza dycha marzeń Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.12.2011 06:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #9
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
Cytat:Group Therapy
No właśnie. Gdy pierwszy raz przesłuchałem ten album, byłem szczerze zdegustowany. Nie mam zielonego pojęcia z czego to wówczas wynikło, jednak po kolejnym i jeszcze następnym odsłuchu zacząłem się do niego przekonywać. Dziś całość oceniam bardzo pozytywnie i nawet rozważam umieszczenie w szeregach listy pewnego Uplifting-owego kawałka z tego krążka (zapewne bez pudła zgadniesz jakiego) Icon_wink

Cytat:Nine Lives
Jakoś i ta tegoroczna płytka również gdzieś mi umknęła. Trzeba to naprawić Icon_smile

Cytat:W sumie, teraz to już obaj wiemy dokładnie na czym stoimy i co może nam się spodobać.
Zdecydowanie Icon_smile

Sapientia Uti
12.12.2011 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 939
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #10
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
thestranglers napisał(a):Ale cudo! Skąd ich dorwałeś? Icon_smile
Już nie pamiętam... W każdym razie mam wrażenie, że jednak konwencjonalnie czyli od dziobasa. Ale nie daję sobie ręki uciąć. Na pewno nie od safra, który starał się ich spopularyzować tutaj, bo z Nim zgraliśmy się tego samego dnia z wejściem, ba nawet z tą samą pozycją! Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):Gdyby nie Lana Del Rey to pierwsza dycha marzeń
Co Ty chcesz od Lany? Icon_wink Czasami trzeba i jakąś balladę wpuścić na listę, jak dla mnie dziewczyna naprawdę się broni swoimi warunkami głosowymi. Dobra wiem, że to nie do końca dziobasowy garnitur. Icon_smile

Tom_Bonsz napisał(a):No właśnie. Gdy pierwszy raz przesłuchałem ten album, byłem szczerze zdegustowany. Nie mam zielonego pojęcia z czego to wówczas wynikło, jednak po kolejnym i jeszcze następnym odsłuchu zacząłem się do niego przekonywać. Dziś całość oceniam bardzo pozytywnie i nawet rozważam umieszczenie w szeregach listy pewnego Uplifting-owego kawałka z tego krążka (zapewne bez pudła zgadniesz jakiego) Icon_wink
To widzę, że podobne reakcje mieliśmy. Aczkolwiek ja raczej mówiłem o rozczarowaniu niż o totalnym zawodzie (Artur, czyli Art.Brut może to potwierdzić). Ale jak tak podszedłem do tego albumu po raz kolejny to wyczułem pewną kontynuację (oczywiście uwspółcześnioną, bo pięć lat to szmat czasu) Tri-State. I ja również na tą chwilę oceniam go in plus.
Takie Alchemy przypomina mi Can't Sleep (co prawda do jego poziomu nawet się nie zbliża, ale otoczką już jak najbardziej), Thing Called Love to swoista kontynuacja Alone Tonight, a Only A Few Things trzyma patetyczność Good For Me. Porównania można by właściwie mnożyć.

A ten utwór, nad którym zapewne się zastanawiasz to zapewne wyżej wspomniane Thing Called Love, innej opcji nie widzę. Icon_wink Miałem to i u siebie, jeszcze w ubiegłym roku, zresztą to mój nr 2 z Group Therapy. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
13.12.2011 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tom_Bonsz Niedostępny
Dezaktywacja
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Nov 2011
Last.fm
Post: #11
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
Cytat:A ten utwór, nad którym zapewne się zastanawiasz to zapewne wyżej wspomniane Thing Called Love, innej opcji nie widzę.
Bingo Icon_smile

Cytat:to mój nr 2 z Group Therapy.
Mój nr 1 Icon_wink

Sapientia Uti
13.12.2011 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #12
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
meni napisał(a):09.|15|03 Coldplay - Charlie Brown
No to już poradził sobie lepiej niż ETIAW, bo jak nie Charlie to który kawałek?? Lepszego singla na MX nie widzę ...
meni napisał(a):12.|12|22 Woodkid - Iron
Tutaj już prawie pół roku, a u mnie dopiero wszedł Icon_razz2
meni napisał(a):19.|NN|01 M83 - Reunion
20.|NN|01 Florence + The Machine - No Light, No Light
Te nowości popieram najbardziej
meni napisał(a):The Good Natured - Video Voyeur NP
Wkręca tak samo szybko jak Skeleton, oby równie szybko się nie znużyło.
meni napisał(a):02.|02|11 Ben Westbeech - Something For The Weekend
05.|10|03 Little Boots - Shake
Oba rodzynki z tej listy, które są u mnie w top10 Icon_smile
13.12.2011 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 939
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #13
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
Remo napisał(a):Lepszego singla na MX nie widzę ...
A Hurts Like Heaven? Jak dla mnie zdecydowanie dorównuje Charliemu. Jako jedyny z płyty zresztą. Icon_wink
Remo napisał(a):Wkręca tak samo szybko jak Skeleton, oby równie szybko się nie znużyło.
Skeleton u mnie na listę nie wszedł, więc tego znużenia odczuć nie mogłem. Ten singiel ma większą szansę żeby się dostać. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
13.12.2011 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
meni napisał(a):02.|02|06 Born Blonde - Radio Bliss
wydaje się, że już zostaną na tym drugim miejscu...
meni napisał(a):09.|15|03 Coldplay - Charlie Brown
świetnie, że w górę, ale u mnie wyżej:icon_razz:
meni napisał(a):19.|NN|01 M83 - Reunion
20.|NN|01 Florence + The Machine - No Light, No Light
nie mogę przekonać się do tych dwóch singli. Już bardziej do "Reunion", ale po "Midnight City" nie brzmi już tak dobrze
z propozycji kibicuję The Good Natured i Noelowi
14.12.2011 12:07 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 939
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #15
RE: Notowanie 37 (10.12.2011)
michal91d napisał(a):wydaje się, że już zostaną na tym drugim miejscu...
Oj zbyt pesymistycznie podchodzisz, zdecydowanie. Icon_wink
michal91d napisał(a):świetnie, że w górę, ale u mnie wyżej :icon_razz:
Z fanem ścigać się nie będę. :icon_razz:
michal91d napisał(a):Już bardziej do "Reunion", ale po "Midnight City" nie brzmi już tak dobrze
I to jest dziwne, bo Reunion zdaje mi się być bardziej w twoim stylu niż Midnight City.

http://rateyourmusic.com/~meni
15.12.2011 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości