Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów - 2012
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #161
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):25. R.E.M. - Imitation of Life
tą płytą R.E.M. znowu wróciło u mnie do łask

michal91d napisał(a):24. The Cranberries - Zombie
to nagranie musiało się pop prostu tutaj znależć, znakomity przedstawiciel pierwszej połowy lat 90-tych

michal91d napisał(a):23. Manic Street Preachers - If You Tolerate This Your Children Will Be Next
to było chyba pierwsze nagranie Maniców, ktore naprawdę zrobiło na mnie duże wrażenie znałem ich wcześniej oczywiście wcześniej z Europejskiej listy przebojów która była nadawana w RMF-ie ale dopiero dzięki temu nagraniu ich doceniłem

michal91d napisał(a):22. Radiohead - Karma Police
Radiohead w latach 90-tych zdecydowanie bardziej mi się podobało a ten utwór pewnie znalazł by się w moim Top5 ich utworów

michal91d napisał(a):21. a-ha - Forever Not Yours
a tu spore zaskoczenie nie sądziłem że jesteś takim ich fanem ale piosenka świetna gdyby moja lista powstała pół roku wcześniej to myślę że w podsumowaniu wszystkich list ciągle byliby wysoko bo miałem straszną fazę na to nagranie wiosną tamtego roku.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
14.08.2012 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #162
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):tą płytą R.E.M. znowu wróciło u mnie do łask
U mnie to....2 lub 3 płyta od końca w ich całej dyskografii Icon_eek Ale wiem, że wielu naszych braci myśli zupełnie inaczej, chociażby ze względu na nośne single. Pamiętam top na forum Lp3, gdzie chyba tylko ja tak ''skrzywdziłem'' ''Reveal''. No ale moim zdaniem po znakomitym ''Up'' do żadnych łask wracać nie musieli Icon_smile

A tak swoją drogą, znów pomęczę Michała, już była ta piosenka, gdzie niby zrobię wielkie oczy większe niż gdzieś tam wcześniej Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.08.2012 01:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #163
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):A tak swoją drogą, znów pomęczę Michała, już była ta piosenka, gdzie niby zrobię wielkie oczy większe niż gdzieś tam wcześniej Icon_razz2?
napisałeś, że nie spodziewałeś się R.E.M. tak wysoko. A tu jeszcze wyżejIcon_lol
Link do treści: http://mycharts.pl/showthread.php?tid=16...#pid187687
Ale może jeszcze nie raz zrobisz wielkie oczyIcon_lol
14.08.2012 01:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #164
RE: Top wszech czasów - 2012
Ho, ho, ho, mocna odsłona Icon_smile Choć u mnie jedynie "Karma Police" gdzieś tam ociera się o top, ale wszystkie numery miłe.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.08.2012 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #165
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Ale może jeszcze nie raz zrobisz wielkie oczyIcon_lol
Aha, to mi się już zapomniało, bo ja myślałem, że coś w nawiązaniu do a-ha, że jakiś synth pop będzie albo jakiś ich szlagier z lat 80....W sumie, gdyby na 40 było ''Imitation'' to nie pisałbym o zdziwieniu Icon_biggrin ''Man'' tak, ale nie ''Imitation'' Icon_razz2

michal91d napisał(a):Ale może jeszcze nie raz zrobisz wielkie oczyIcon_lol
Oby nie dlatego, że w top 5 będzie coś z nowej płyty Coldplay!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.08.2012 01:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #166
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):U mnie to....2 lub 3 płyta od końca w ich całej dyskografii Icon_eek
napisałem że wtedy pewnie teraz byłoby inaczej bo teraz inaczej odbieram choćby "Monstera" a z "Up" bardzo wtedy lubiłem "Daysleeper'a" czy "At My Most Beatiful" myślę że zupełnie inaczej odbiera się w momencie jej powstania a inaczej jeśli się ją poznaje po latach.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
14.08.2012 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #167
RE: Top wszech czasów - 2012
Teraz to już wszystkie ich płyty będzie można odbierać ''po latach'' Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.08.2012 01:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #168
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Jak mam to rozumieć ;P? Ty masz tak pomieszane te pojęcia ''ulubioności'', że nie wiem jak interpretować
Uwielbiam np. Villa Rosie. Ale chyba musiałbym na głowę upaśc, żeby uważac że to lepszy kawałek niż Tender.
No po prostu oceniam obiektywnie, czy coś jest dobre, czy nie. A czy trafia do mnie na tyle, bym mógł powiedzieć, że to jest "moja" piosenka - to już inna rzecz. Wiesz, pisząc te słowa słucham najnowszego Dead Can Dance, i na wysokości piątej piosenki widzę, że to jest perfekcyjna płyta, wszystko jest przygotowane doskonale. Raczej nic lepszego w tym roku nie słyszałem, jeśli idzie o albumy. Ale wolę słuchać trochę innych rzeczy, więc niekoniecznie DCD będą wymiatać na all burnie (ale coś tam powinno się znaleźć). Trudno mi to wyjaśnić. Tak jest i już.
michal91d napisał(a):25. R.E.M. - Imitation of Life
Icon_smile topu R.E.M. jeszcze nie robiłem, ale na pewno w dwudziestce by się znalazło Icon_wink
michal91d napisał(a):22. Radiohead - Karma Police
Kiedyś tak pomyślałem sobie, że to druga najlepsza piosenka w historii. Po A Day In The Life Icon_smile Zresztą Police to dla mnie taki odpowiednik tego utworu w latach 90.
saferłel napisał(a):U mnie to....2 lub 3 płyta od końca w ich całej dyskografii Icon_eek
zgadzam się, Reveal jest słabieńka. Imitation, Reno i to by było na tyle.
14.08.2012 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #169
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Teraz to już wszystkie ich płyty będzie można odbierać ''po latach'' Icon_razz
dzieci XXI wieku na pewno chyba że im się znudzi na emeryturze.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
14.08.2012 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #170
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Oby nie dlatego, że w top 5 będzie coś z nowej płyty Coldplay!
tak! "Princess of China":)
o dyskografii R.E.M. nie będę się wypowiadał, bo nie jestem kompetentny w tej sprawie. Ale "Reveal" bardzo lubię.
14.08.2012 01:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #171
RE: Top wszech czasów - 2012
albarn92 napisał(a):No po prostu oceniam obiektywnie, czy coś jest dobre, czy nie. A czy trafia do mnie na tyle, bym mógł powiedzieć, że to jest "moja" piosenka - to już inna rzecz.
Podobno nie można oceniać obiektywnie, chociaż ja lubię pół-żartem pół-serio napisać, że czasem staram się być ''obiektywny w swoim subiektywizmie'' Icon_razz2 Obiektywna opinia wynika w tym przypadku z subiektywnych opinii innych osób odnośnie ''Tender'' i ''Villa''.

albarn92 napisał(a):Ale wolę słuchać trochę innych rzeczy, więc niekoniecznie DCD będą wymiatać na all burnie (ale coś tam powinno się znaleźć). Trudno mi to wyjaśnić. Tak jest i już.
To akurat rozumiem, bo sam tak mam. Tylko, że to dotyczy tylko i wyłącznie listy, bo pewne kawałki po prostu nie pasują mi na nią i zostawiam je gdzieś ''głębiej'' dla siebie. Ale to już inny temat tak naprawdę.

albarn92 napisał(a):zgadzam się, Reveal jest słabieńka. Imitation, Reno i to by było na tyle.
Przede wszystkim ''I'll Take the Rain''.

PS - ostatnia piosenka na nowym DCD burzy ''idealność'' tego LP Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2012 01:43 PM przez saferłel.)
14.08.2012 01:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #172
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):24. The Cranberries - Zombie
saferłel napisał(a):Jak topowaliśmy album, to ''Zombie'' dałem na ostatnie miejsce. Ale lubię ten numer.
Naprawdę? Aż muszę sprawdzić. Chyba i tak są obecnie na pierwszym. Dobry numer, jeden z niewielu hiciorów lat 90. do których wracam z niekłamaną przyjemnością.
michal91d napisał(a):22. Radiohead - Karma Police
No i wybiorę jeszcze to. Taki Radiohead w wersji soft który każdemu się podoba.
15.08.2012 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #173
RE: Top wszech czasów - 2012
thestranglers napisał(a):Naprawdę? Aż muszę sprawdzić. Chyba i tak są obecnie na pierwszym. Dobry numer
Naprawdę Icon_smile Nie pasuje mi pod płytę i w sumie może i był równie dobry jak miejsce 9, 10 czy 11, ale taki mini-szczególiki zdecydowały, że znalazł się na końcu. Płyta niemniej świetna, ich ostatnia WIELKA, więc nawet to ostatnie miejsce odbieram pozytywnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.08.2012 02:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #174
RE: Top wszech czasów - 2012
Stosunkowo młoda piątka.

[Obrazek: cover_2006.jpg]
20. The Killers - Mr. Brightside
Hot Fuss (2004)
Mój prywatny hit The Killers. Nie sposób nie wkręcić się w melodię wykonywaną przez Brandona Flowersa i spółkę. Bardzo, ale to bardzo przebojowy numer.




[Obrazek: 5099921784958_m.jpg]
19. Coldplay - Violet Hill
Viva la Vida or Death and All His Friends (2008)
Od mojego topu Coldplay minęło już trochę czasu i w przeciągu tych kilku lat mogę śmiało powiedzieć, że "Violet Hill" sporo zyskał. Teraz słyszę w nim tęsknotę za rockowym i mrocznym Coldplay. Chyba przez ten czas w końcu należycie go doceniłem. Z czym mi się kojarzy? Czasy liceum, kiedy to w oczekiwaniu na sportowy fakultet siedziałem na ławce i zapętlałem go jak szalony. Zdecydowanie wyostrzył mi apetyt na nową płytę mojego ulubionego zespołu.





[Obrazek: Franz-Single-take-me-out.jpg]
18. Franz Ferdinand - Take Me Out
Franz Ferdinand (2004)
A to nagranie z grupy tych, które sporo zyskały podczas ostatnich dwóch lat. Uwielbiam nagranie koncertowe, gdzie publika wyśpiewuje gitarowy riff. Niesamowicie wkręcające i pozytywne nagranie z grona tych z dopiskiem "uwielbiam".




[Obrazek: CD.jpg]
17. Muse - Starlight
Black Holes and Revelations (2006)
Moje ulubione nagranie Muse. To jeden z tych utworów, które zmieniły mój sposób patrzenia na muzykę rockową. Bardzo przebojowy numer, związany z kilkoma wspomnieniami, z początkami mojej fascynacji muzyką.




[Obrazek: keane3x30x01x04xmc.jpg]
16. Keane - Somewhere Only We Know
Hopes and Fears (2004)
Keane - poznani dzięki "Is It Any Wonder?" szybko zdobyli moją sympatię. "Somewhere Only We Know" to typowo "moje" granie. Sporo pianina, ładna melodia i to coś, co przyciąga moją uwagę, coś, co sprawia, że często podczas słuchania przechodzą mnie ciarki.




Być może uda mi się przedstawić dzisiaj jeszcze jedną piątkę.
15.08.2012 03:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #175
RE: Top wszech czasów - 2012
Ta piątka mogłaby śmiało znaleźć się na czele topu Icon_wink Oczywiście mówię o wykonawcach. I w sumie zaskoczeniem dla mnie jest, że Muse już nie będzie. Nie będzie też mojego ulubionego utworu od nich, którego nazwy nie poznasz za karę, że go nie ma Icon_wink

Jak dla mnie pierwsze trzy utwory z tej piątki najlepiej wytrzymały próbę czasu. Coldplay znakomity, podobnie jak FF. The Killers ''tylko'' dobrze/bardzo dobrzy, bo jednak brzmienie nieco się wytarło - chociaż może przez to, że po nich przyszła cała masa naśladowców, grających nie wiadomo dla kogo i po co. A i ja sam poznałem to nagranie stosunkowo późno.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.08.2012 03:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #176
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Ta piątka mogłaby śmiało znaleźć się na czele topu Icon_wink
pierwsza piątka jest jeszcze lepszaIcon_razz
saferłel napisał(a):I w sumie zaskoczeniem dla mnie jest, że Muse już nie będzie.
Napisałbym, że żadnego z tych zespołów już dalej nie będzie, ale nie byłaby to prawdaIcon_lol
saferłel napisał(a):Nie będzie też mojego ulubionego utworu od nich, którego nazwy nie poznasz za karę, że go nie ma Icon_wink
Icon_cry Będę strzelał... "Supermassive Black Hole"
15.08.2012 03:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #177
RE: Top wszech czasów - 2012
Ta piątka podoba się i mi.
michal91d napisał(a):18. Franz Ferdinand - Take Me Out
To bezsprzecznie najlepsze. I historycznie, i mentalnie, wzorcowe, naturalnie przebojowe, pozbawione jakiekolwiek sztuczności, no słowem nagranie dekady. I nie przesadzam ani trochę.
michal91d napisał(a):16. Keane - Somewhere Only We Know
Jak już wspominałem nagranie AD 2004.
michal91d napisał(a):17. Muse - Starlight
I bardzo dobrze że najwyżej z "Black Holes and Revelations". Czemu najwyżej z całego Muse? Bo takiego runu na listy nigdy wcześniej nie mieli i już mieć nie będą.
michal91d napisał(a):20. The Killers - Mr. Brightside
O dziwo to był pierwszy numer 1 od nich. Był czas na The Killers, a że nie potrafili zejść ze sceny niepokonani to już inna sprawa. A i jest Polka w wideoklipie, Iza Miko, tak?
michal91d napisał(a):19. Coldplay - Violet Hill
Jest dobrze, nie odczuwam potrzeby na nic więcej z "Vivy".
15.08.2012 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #178
RE: Top wszech czasów - 2012
Tego Keane nie kojarzę, ale "Starlight" uważam za jeden z niewielu udanych numerów Muse -- jeśli miałbym wybrać od nich coś "ulubionego" to byłoby to albo to albo to z tymi kowbojami w teledysku (ale raczej to).

"Take Me Out" genialne; jedyny rewelacyjny Franz -- mój TWC również, chociaż znacznie niżej Icon_wink
"Violet Hill" też jest do przejścia, chociaż nigdy nie szalałem ; ps. jest coś przerażającego we frazie "wyostrzył mi apetyt na nową płytę mojego ulubionego zespołu";
A i Killersi też do przejścia; "Brightside" to chyba jedyny ich numer, który nadal uważam za wart odsłuchania Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2012 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #179
RE: Top wszech czasów - 2012
aaktt napisał(a):Tego Keane nie kojarzę,
Icon_eekIcon_eekIcon_eek
Generalnie, jeśli coś mogę powiedzieć, to znakomite zestawienie. Im wyżej to coraz większe killery. Ale brakuje mi tu elementu zaskoczenia. Coś, co by spowodowało reakcję, typu, o kurde.. Icon_smile A liczyłem i dalej liczę na takie chwile. Nie będę prawił banałów typu że Keane świetny, czy znakomity Franz Ferdinand, bo to tak jakbym pisał, że słońce świeci, asfalt jest czarny a szyba przezroczysta.
aaktt napisał(a):"Brightside" to chyba jedyny ich numer, który nadal uważam za wart odsłuchania
nie zgadzam się!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2012 10:48 AM przez dziobaseczek.)
16.08.2012 10:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #180
RE: Top wszech czasów - 2012
dziobaseczek napisał(a):"Brightside" to chyba jedyny ich numer, który nadal uważam za wart odsłuchania
nie zgadzam się!
Pewnie, nie umywa się przy pani zwanej Jenny.
16.08.2012 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: