Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 656
Dołączył: May 2008
Post: #19
RE: Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek
Dyfeomorfizm napisał(a):KYU SAKAMOTO
"sukiyaki"
1963
oryginalnie w japonii utwór ukazał się w 1961 jako "ue o muite arukou", czyli "spacerujmy, patrząc w górę"; tytuł wydał się amerykańskiemu wydawcy za trudny dla amerykanina, więc wymyślił nowy, prosty i kojarzący się z japonią -- "sukiyaki" oznaczający zgoła co innego -- cienkie plastry wołowiny smażone w woku z warzywami i surowym jajkiem xD

niemniej to do dziś jedna z najbardziej znanych japońskich piosenek i na świecie, i w samej japonii; ma też wyjątkowo prosty tekst, przez co często omawia się ją na zajęciach japońskiego dla początkujących

no i ma w sobie coś ponadczasowego i urokliwego; ja nadal chętnie do niej wracam i na pewno z moim analogicznym zestawieniu też by się znalazła

Dyfeomorfizm napisał(a):81.
TOWNES VAN ZANDT
"our mother the mountain"
bardzo ładny wybór, ale liczę po cichu, że drugi utwór zandta będzie z drugiej płyty z 69 Icon_wink

Dyfeomorfizm napisał(a):82.
DEEP PURPLE
"hush"
też lubię, mam w szerokim twc; bardziej od purpli lubię chyba tylko "blind" z 69

cała dziesiątka ładna, musiałem powtórzyć the sonics, choć na pewno słuchałem tej płyty; jeszcze chciałem wyróżnić "stand by me" -- to podobnie jak kyu sakamoto -- niesamowicie urokliwy ponadczasowy numer, nostalgiczny i szczery, do którego chętnie wracam do dziś

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.09.2022 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Lata 60. - 100 moich ulubionych piosenek - AKT! - 20.09.2022 04:17 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lata 70. - 100 moich ulubionych piosenek Dyfeomorfizm 78 2 136 13.09.2023 07:10 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości