Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Marie Fredriksson (Roxette) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Muzyczne pożegnania (/forumdisplay.php?fid=173)
+--- Wątek: Marie Fredriksson (Roxette) (/showthread.php?tid=48590)



Marie Fredriksson (Roxette) - 1981 - 10.12.2019 02:33 PM

9 grudnia 2019 zmarła Marie Fredriksson, wokalistka Roxette. Miała 61 lat.

klik


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - AKT! - 10.12.2019 02:35 PM

przed chwilą usłyszałem; nigdy nie słuchałem roxette, ale to bardzo przykra wiadomość


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - neo01 - 10.12.2019 02:39 PM

Kurczę, chyba nikt o tym wczoraj nie mówił, a przynajmniej jakoś bardziej słyszalnie. Zresztą wiadomość widzę, że dziś się pojawiła. Cóż, nie była to ostatnim czasem postać zbyt medialna...
Wiedziałem o jej chorobie, szkoda, że nie dała rady, z drugiej strony podobnie jak u Kory, nie męczy się już z bólem...
Pozostanie na pewno w naszej pamięci...



RE: Marie Fredriksson (Roxette) - EVENo - 10.12.2019 02:40 PM

Icon_sad

Smutek, choć generalnie cieszyć się trzeba, że rak nie zabrał jej przy pierwszej okazji.


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - Sundrajta - 10.12.2019 02:47 PM

A ja nie wiedziałem o jej chorobie! Icon_eek
Z tym większym bólem przyjmuję tę wiadomość. Na początku wygrała walkę z nowotworem... ale w końcu ten ją dopadł...


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - thestranglers - 10.12.2019 02:51 PM

Też dowiaduję się teraz o tym. No przykre to bardzo, ale zostawiła nam piękne wspomnienia. Moja pierwsza kaseta w domu handlowym Saturn w Koszalinie w 1990 roku była oczywiście z materiałem Roxette. Co myślicie o specjalnej edycji topu?


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - Kalypson - 10.12.2019 03:04 PM

Smutna wiadomość. Słuchałem ich trochę na przełomie dekad. Nagrywali z duchem zawsze czasu. Ostatnich płyt nie śledziłem.

Co do topu, myślę, że nie ma takiej potrzeby. Różni artyści odchodzą i wypadałoby każdemu robić top w takim momencie .Każdy jest równy, szczególnie w takim momencie. Może kiedyś ktoś zgłosi Roxette z własnej woli, chętnie zatopuję.


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - EVENo - 10.12.2019 03:12 PM

A ja właśnie słyszałem o jej chorobie i pamiętam, że się ucieszyłem, gdy zobaczyłem na Vh1 teledysk z piosenki promującej jej płytę "The Change". Nie wiedziałem natomiast o nawrocie...


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - Miszon - 10.12.2019 08:24 PM

W światku muzycznym faktycznie była to jedna z głośniejszych i bardziej heroicznych walk z chorobą. Walka, która trwała przecież blisko 20 lat Icon_eek . Niestety, w końcu przyszedł (przedwczesny) jej kres...


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - miszony - 10.12.2019 09:07 PM

Nie był to mój ulubiony zespół ale ta wiadmość bardzo mnie zasmuciła. Myślałem, że wygrała z chorobą...
Jakiś czas temu o Roxette był kapitalny film dokumentalny w Tvp Kultura, taki w stylistyce czarno białej. Może ktos z Was widział?
Chętnie wziąłbym udział w topie piosenek Roxette.


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - Konrad - 10.12.2019 10:36 PM

Nie byłem mega fanem, ale lubiłem ich parę utworów np "Queen of Rain". Bardzo smutna wiadomość.


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - kolej_grzesiek - 10.12.2019 10:53 PM

Nie będę pisał zbyt wiele. Ta piosenka - zresztą Jej autorstwa - mówi sama za siebie:

Roxette - LITTLE GIRL:




RE: Marie Fredriksson (Roxette) - Yacy - 10.12.2019 11:47 PM

LOOK SHARP to jedna z moich najważniejszych płyt!
Kasety długo nie wyciągałem z magnetofonu!
Listen To Your Heart, Dangerous, Dressed For Success i kilka innych, także spoza tej płyty, bardzo lubię i często słucham.

Żal...

Udało nam się być na ich koncercie latem 2012.
To nie była już Marie, którą pamiętałem z teledysków.
Ale koncert był magiczny.

Listen... już jest wyżej, więc wleję mój nr 2.

HOW DO YOU DO!

Atmosfera z teledysku średnio pasuje do dzisiejszej informacji, ale taką właśnie zapamiętam Marie.




RE: Marie Fredriksson (Roxette) - Brite - 10.12.2019 11:59 PM

Nie miałem pojęcia, że musiała borykać się z tym paskudztwem...
W ostatnich latach mało co ich słuchałem, ale pamiętam jeszcze za małego dzieciaka, że bywały momenty, gdzie ciężko było uwolnić się od tej muzyki.

Wielka szkoda.
rest in peace, Marie


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - Tomekk - 11.12.2019 12:10 AM

wielki smutek i żal.

Dzisiaj na Stars:tv przez dwie godziny emitowali tylko piosenki Roxette. Mieli naprawdę masę hitów.

Na szczęście muzyka zostanie z nami na zawsze.


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - jszmiles - 19.12.2019 03:20 PM

Przez ostatnie 2 tyg przesłuchałem chyba z 1000x kawałki Roxette, mimo że wielkim fanem nigdy nie bylem. Wielka strata dla muzyki, choć ogromny szacunek za chęć do życia i walkę z rakiem przez 17 lat (to nie jest tak, że mimo zwalczenia choroby i braku objawów człowiek nadal nie ma tego w głowie, tym bardziej wielki szacunek)


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - Lilian - 20.12.2019 11:24 PM

(10.12.2019 02:51 PM)thestranglers napisał(a):  Też dowiaduję się teraz o tym. No przykre to bardzo, ale zostawiła nam piękne wspomnienia. Moja pierwsza kaseta w domu handlowym Saturn w Koszalinie w 1990 roku była oczywiście z materiałem Roxette. Co myślicie o specjalnej edycji topu?
był chyba tutaj kiedyś top połączony Ace Of Base i Roxette, tak mi sie wydaje?
Jednak ja chętnie wzięłabym udział w topie samego Roxette. Bardzo lubię ich muzykę i strasznie szkoda że Marie już z nami nie ma.. Jest za to w tej największej orkiestrze...
Też mam wspomnienia z kasetą Roxette. Ale moja była inna Icon_smile


RE: Marie Fredriksson (Roxette) - thestranglers - 21.12.2019 07:07 AM

Ooo, nie Look Sharp? Czy po prostu inny egzemplarz? Nigdy o Marie nie zapomnimy i ona na pewno się uśmiecha do nas teraz...
A co do topu to ani jedni ani drudzy tu nie byli, a w ogóle takie połączenie spotkałoby się ze sporym ostracyzmem ze strony naszej braci.