Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scroblowanie z youtube
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Scroblowanie z youtube
Nie ulega wątpliwości, że youtube wciąż jest ważnym miejscem dla naszych muzycznych wojaży. Jest łatwo dostępny, daje możliwość ''zbadania'' artysty przed ewentualnym pobraniem większej ilości nagrań i oferuje materiał, którego czasem nie znajdziemy w programach P2P.

Myślę, że gdyby przetransportować wszystkie dotychczas słuchane przez nas kawałki z youtube na last.fm, to nasze bazy danych wzbogaciłyby się o ''kilka'' ładnych pozycji. Teraz będzie to możliwe!

Dzisiaj znalazłem fajny gadżet. Wystarczy pobrać pewien skrypt i scrobler przeznaczony specjalnie do pobierania informacji z youtube.

Wtyczka greasemonkey - https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/748/
Youscrobbler do obsługiwania greasemonkey - http://userscripts.org/scripts/show/71606

Zainstalowanie tych dwóch dodatków nie wymaga większych ingerencji w system. Po prostu klikacie i macie podpięte Icon_wink Potem, kiedy wejdziecie już na youtube.pl i puścicie jakikolwiek filmik, z pewnością zauważycie taki mały czerwony znaczek w głównym oknie z napisem SCROBBLE (screen - http://dl.dropbox.com/u/3193326/Screensh...obble.png) Po naciśnięciu go wyświetli się pole do logowania (podajcie hasło i nick z last.fm), a następnie pole z informacjami na temat tagów. Jeśli są poprawne, klikacie OK i program zaczyna pracować. Każdorazowe odtworzenie nowego filmiku wymaga jedynie kliknięcia na czerwony znaczek SCROBBLE.

Dla osób, które nie są obsługiwane przez firefox - http://news.softpedia.com/news/How-To-Sc...2659.shtml Na tej stronie znajdziecie odnośnik dla wersji przeznaczonej pod IE.

PS - specjalnie podziękowania dla dziobaseczka za cynk Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.12.2010 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Ciekawe, ciekawe. Zastanowię się Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.12.2010 08:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #3
 
a pod chroma nie ma takiego scrobblera? tak się składa, że nie lubię ani Firefoxa ani IE Icon_biggrin3
03.12.2010 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Uważaj, bo wyrośniesz na hipstersa. Google Chrome to już pierwszy krok Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.12.2010 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
na operze nie działa :?:
04.12.2010 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marcinmistrz91 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2011
Post: #6
 
siema. chcialem zainstalowac sobie tego scroblera na kompie . mam IE wiec zainstalowalem potrzbna wtyczke- greasmonkey ale gdy chcialem zainstalowac ta druga rzecz (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) to niestety nie dalo rady wyskakuje jakis blad. co moge zrobic? prosze o pomoc! Icon_sad
10.01.2011 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Scroblowanie z youtube
To działa! Dzięki Ci Safrze Icon_smile
30.10.2011 11:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE:
(10.01.2011 03:27 PM)marcinmistrz91 napisał(a):  siema. chcialem zainstalowac sobie tego scroblera na kompie . mam IE wiec zainstalowalem potrzbna wtyczke- greasmonkey ale gdy chcialem zainstalowac ta druga rzecz (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) to niestety nie dalo rady wyskakuje jakis blad. co moge zrobic? prosze o pomoc! Icon_sad
najlepiej zmienić przeglądarkę chociażby na Firefoxa i będą dwie pieczenie na jednym ogniu
IE podobno w ostatnich latach trochę się poprawił wskutek rosnącej konkurencji, ale to i tak nadal przeżytek

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2011 02:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: Scroblowanie z youtube
Warto zainwestować w przeglądarkę chroma i zainstalować last free music player - każda właściwie piosenka na last.fm staje się możliwa do puszczenia (szacuję to na 85 %) i scrobblowalna, rewelacja! Można całych płyt sobie słuchać i w ogóle. W Chromie jest też scrobbler na yotube ( https://chrome.google.com/webstore/detai...aancjggfjm ), trzeba ustawić autopoprawianie a w momentach pojawienia się Not Recognizzed - można edytować klikając ikonkę w pasku zadań. Nie pamiętam, kiedy oglądałem teledysk bez scrobblowania tegoż.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.05.2012 08:54 PM przez dziobaseczek.)
24.05.2012 08:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #10
RE: Scroblowanie z youtube
Ja od dawna używam lastfm free player, ale w tego scrobblera muszę zainwestować.
24.05.2012 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Scroblowanie z Fabryki Muzy Remo 0 1 945 13.05.2011 08:04 PM
Ostatni post: Remo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości