Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1024 - 24.10.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1024 - 24.10.2010
Tym razem jubileusz dla informatyków - notowanie nr 2^10 Icon_wink2. Choć zdaję sobie sprawę, że to nie tak ładna liczba jak 2^8 Icon_wink2.

Znakomicie sobie poradziły nowości sprzed tygodnia. Mało brakowało a 3 z nich już w drugim tygodniu znalazłyby się w pierwszej dziesiątce! Nie udało się trzem, ale udało się dwóm. Grzegorz Turnau w dziesiątce? Tak! To dopiero druga w historii jego piosenka w mojej pierwszej dziesiątce, po "Brackiej"! Linkin Park tych piosenek miało więcej, ale wcale nie jakiś ogrom - cztery. Dwie z nich doszły do miejsca szóstego, dwie do pierwszego. "Iridescent" na szóstym już teraz, czy będzie walczyć o pierwsze? Dobry tydzień dla Zaciera. Płyta dała radę przebić się do pierwszej dziesiątki, a na liście piosenek pojawia się prawie tytułowy "Niedźwiedź Janusz". Na płycie jak zwykle sporo piosenek które co wrażliwszych mogą odrzucić Icon_razz. Już mi się wydawało, że wreszcie będzie jakiś kawałek wykonywany przez Metallikę który nie wejdzie na moją listę, bo po kilku pierwszych przesłuchaniach "You Really Got Me" w ogóle mnie nie ruszało (a po pierwszym usłyszeniu w Trójce wręcz zdziwiłem się gdy na wstecznej zostało powiedziane, że to była Metallica Icon_razz ), ale po kilku następnych z przykrością zorientowałem się, że niestety trzeba jeszcze będzie poczekać na taki ich utwór które nie wejdzie Icon_wink2. Mój ulubiony zespół ever nawet w takich gościnnych występach potwierdza klasę. Duffy na początku bardzo lubiłem, ale potem był spory kryzys - fatalny utwór dołożony do reedycji płyty i największe rozczarowanie Open'era. Teraz mamy pierwszy singiel z nowej płyty i znowu mi się podoba. Może po prostu trzeba było od jej głosu odpocząć i to była najlepsza recepta. Pierwsze przesłuchania płyty Avenged Sevenfold mocno rozbudziły apetyty. Pisałem nawet, że to może być ich płyta która u mnie najlepiej będzie sobie radzić. Nagle jednak wszystko zostało zastopowane. Chyba jednak dla mnie wszystkiego było tam za dużo, lecz zamiast tworzyć to jakieś bogactwo, tworzyło bardziej momentami chaos. W końcu jednak znalazłem tam dla siebie być może ulubiony utwór. Nie chcę porównywać "Victim" z "M.I.A.", ale z tym drugim też było tak, że złapało mnie z dużym opóźnieniem...

Notowanie 1024:

01. 01. 06. 06. Say You'll Haunt Me - Stone Sour
02. 02. 05. 05. Running Out - Scissor Sisters
03. 04. 07. 07. Another Way To Die - Disturbed
04. 05. 10. 10. Any Which Way - Scissor Sisters
05. 06. 32. 32. doDekafonia - Strachy na Lachy
06. 29. 01. 01. Iridescent - Linkin Park
07. 08. 02. 02. Over The Love - Skunk Anansie
08. 25. 01. 01. Na plażach Zanzibaru - Grzegorz Turnau & Sebastian Karpiel-Bułecka
09. 03. 04. 04. Klenot - Vypsana Fixa
10. 09. 77. 19. All Nightmare Long - Metallica

11. 22. 02. It Doesn't Matter - Skunk Anansie
12. 10. 10. (It's Not War) Just The End Of Love - Manic Street Preachers
13. 11. 19. Invisible Light - Scissor Sisters
14. 14. 03. Burning In The Skies - Linkin Park
15. 07. 06. Deserving? - Serj Tankian
16. 13. 06. End Of Me - Apocalyptica & Gavin Rossdale
17. 19. 19. Hate Worldwide - Slayer
18. 12. 16. Nothing - Qube
19. 15. 06. The Final Frontier - Iron Maiden
20. 16. 17. Old Mary - The Dead Weather
21. 23. 05. Tornado - Kombajn do zbierania kur po wioskach
22. 21. 23. My Companjera - Gogol Bordello
23. 20. 05. Money For Nothing - Plastic
24. 24. 13. Pala Tute - Gogol Bordello
25. 17. 10. Disowned Inc. - Serj Tankian
26. 30. 03. Not Strong Enough - Apocalyptica & Brent Smith
27. 18. 04. Fallen - Volbeat
28. 31. 04. Remember - Dommin
29. 26. 11. Czarne auto - Cuba De Zoo
30. 27. 18. Only Time Will Tell - John Illsley & Mark Knopfler
31. 28. 49. Made In China - Happysad
32. 35. 05. All Night Long - Buckcherry
33. 33. 11. Twoje oczy lubią mnie - Strachy na Lachy
34. 34. 19. Chant For Eschaton 2000 - Behemoth
35. NN. 01. Well Well Well - Duffy
36. 40. 04. Pacific Coast Highway - Hole
37. 47. 02. Lubię wrony - Młynarski Plays Młynarski & Gaba Kulka
38. NN. 01. You Really Got Me - Ray Davies & Metallica
39. 36. 17. El Dorado - Iron Maiden
40. 37. 23. Grief and Pain - Acute Mind
41. 32. 23. Jeszcze raz, jeszcze dziś - Armia
42. NN. 01. Victim - Avenged Sevenfold
43. 43. 32. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
44. 38. 16. You Just Can't Win - The Dead Weather
45. NN. 01. Niedźwiedź Janusz - Zacier
46. 41. 21. Misery - Acute Mind
47. 42. 13. Buried Alive - Avenged Sevenfold
48. 39. 04. For Bitter Or Worse - Anouk
49. 46. 08. Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa
50. 49. 37. Just Breathe - Pearl Jam

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

44. 21. Nightmare - Avenged Sevenfold
45. 13. Być jak Kaziemierz Deyna - Spięty
48. 11. Fucking - Scars On Broadway
50. 56. Resistance - Muse

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1012:

01. 01. 03. 03. A Thousand Suns - Linkin Park
02. 03. 05. 05. Wonderlustre - Skunk Anansie
03. 02. 09. 09. Night Work - Scissor Sisters
04. 04. 08. 08. Asylum - Disturbed
05. 05. 13. 13. Trans-Continental Hustle - Gogol Bordello
06. 07. 04. 04. 7th Symphony - Apocalyptica
07. 09. 34. 34. Dodekafonia - Strachy na Lachy
08. 06. 05. 05. Audio Secrecy - Stone Sour
09. 08. 06. 06. Imperfect Harmonies - Serj Tankian
10. NN. 01. 01. Niedźwiedź Janusz i inne zwierzęta - Zacier

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

10. 03. 03. Postcards from a Young Man - Manic Street Preachers

--------------------------

11. Słabo?! - TPN 25
12. Postcards from a Young Man - Manic Street Preachers
13. Chrystus miasta - Buldog
14. West Ryder Pauper Lunatic Asylum - Kasabian
15. Streets of Heaven - John Illsley
16. Follow The White Mouse - Neuronia
17. Nightmare - Avenged Sevenfold
18. ComeAround Sundown - Kings Of Leon
19. World Painted Blood - Slayer
20. Women and Children Last - Murderdolls
27.10.2010 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
ku3a napisał(a):Duffy na początku bardzo lubiłem, ale potem był spory kryzys - fatalny utwór dołożony do reedycji płyty i największe rozczarowanie Open'era.
Ja nie rozumiem co nie podoba Ci się w ''Rain on Your Parade''. Dla mnie to dotąd jej najlepszy kawałek. Już prędzej spodziewałem się, że nie polubisz właśnie cartoonowego ''Well, Well, Well'', a pojawia ono na twojej liście.

ku3a napisał(a):Iridescent - Linkin Park
Cytując Marinę i jej diamenty: ''Oh No!'' Icon_smile2

ku3a napisał(a):All Nightmare Long - Metallica
U mnie w końcu też się pojawili na liście Icon_lol

ku3a napisał(a):It Doesn't Matter - Skunk Anansie
Jednak wszystko idzie zgodnie z planem.

ku3a napisał(a):Niedźwiedź Janusz - Zacier
W końcu dorwałem płytę z 2009 i jestem w trakcie słuchania. Czasem zabawna, czasem niesmaczna, chociaż mam nadzieję, że wszystkie teksty są totalną improwizacją nie mającą nic wspólnego z faktycznymi poglądami członków grupy ;P
Niedźwiedź Janusz z pewnością zawita na mój last.fm. Do dzisiaj żal mi trochę ''Kebaba w cienkim cieście'' Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.10.2010 02:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
A więc jak ustaliliśmy znam numer 1, ale nie porwał mnie.
Kompletnie zaskoczyłeś mnie wysoką pozycją Grzesia Turnała i Karpiela-Bułecki. Mi utwór nawet by sie podobał, gdyby... nie wspomniany Bułecka. Jakos mi jego głos nigdy nie przykuwał uwagi, a częściej odstraszał. Zdecydowanie wolę Trebuniego Tutkę, albo braci Golców. A sam Grześ bardzo ładnie.
"doDekafonia" zarówno jako piosenka i płyta przeżywa ostatnio renesans. Takich pozycji nie było juz dawno. Szykuje się płyta, a może i przebój roku.
Tak jak myślałem Linkin Park szturmuje powoli listę. Na razie mogę powiedzieć udało się polubić "Burning In The Skies".
Z wielką ciekawością zacząłem słuchać nowego utworu Kombajnu do zbierania kur po wioskach. Cóż to musiał być za utwór Kombajnu skoro Ci się spodobał. Posłuchałem, ale nic. Jakoś nie wciągnął mnie. Muszę dać jeszcze im szansę.
"Lubię wrony" na pewno zadebiutują w przyszłym tygodniu na mojej liście. Tydzień temu po prostu zapomniałem ich dorzucić do mego "głosowania"
You Really Got Me - Ray Davies & Metallica - jeszcze nie wiem co sądzić o tym kawałku. Być może zadebiutuje w mojej Poczeklani, ale nie wiem jak się potoczą dalsze losy. Utwór fajny, ale nie nie wiem czy jest lepszy od oryginału, który już mi się trochę znudził.
Muse w końcu wypadł Icon_wink2
A numer wydania rzeczywiście od razu przywołuje skojarzenia komputerowe Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.10.2010 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
Duffy jednak weszła na listę Icon_mrgreen
Wrony ładnie pofrunęły, ale myślę, że to nie koniec ich lotów.
Klenot szybko opuszcza podium Icon_neutral2
Plaże Zanzibaru Icon_eek2
27.10.2010 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #5
 
Tylko 3 wspólne utwory w naszych zestawieniach. Bywało lepiej...
27.10.2010 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #6
 
Doszły mnie słuchy, że jakiś Kuba, głosujący na Offspring, wygrał co nie co Icon_wink2
29.10.2010 10:23 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Bardzo lubię liczbę 1024. Piękna!

Podoba mi się awans Linkin Park. Icon_smile2 Fajnie, że nie słuchasz narzekań malkontentów!
29.10.2010 05:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Ja nie rozumiem co nie podoba Ci się w ''Rain on Your Parade''. Dla mnie to dotąd jej najlepszy kawałek. Już prędzej spodziewałem się, że nie polubisz właśnie cartoonowego ''Well, Well, Well'', a pojawia ono na twojej liście.
ja nie rozumiem co Ci się podoba w "Rain On Your Parade". Dla mnie to zdecydowanie najgorszy jej kawałek Icon_wink2. Nie dogadamy się Icon_wink2. Nie umiem powiedzieć co, to wszystko jest bardzo subiektywne, odczuwam sercem, a nie rozumem. Słyszę i mnie uszy bolą, a w żołądku zaczyna się składanie wniosków o drogę powrotną. a WWW mi się podoba. może zadziałało to, że minęło trochę czasu, może to że nie jest długie i nie zdąża się znudzić Icon_wink2, nie wiem.
saferłel napisał(a):Do dzisiaj żal mi trochę ''Kebaba w cienkim cieście'' Icon_wink
ja wycisnąłem z niego wszystkie soki, czy też sosy Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Kompletnie zaskoczyłeś mnie wysoką pozycją Grzesia Turnała i Karpiela-Bułecki. Mi utwór nawet by sie podobał, gdyby... nie wspomniany Bułecka. Jakos mi jego głos nigdy nie przykuwał uwagi, a częściej odstraszał.
ze mną było całkowicie tak samo. ale tu mi się podoba. i znowu - nie mam zamiaru robić analiz dlaczego. po prostu słucham i wszystko mi w tym gra, nic nie zgrzyta. krótko mówiąc - podoba się Icon_smile2.
Cytat:"doDekafonia" zarówno jako piosenka i płyta przeżywa ostatnio renesans.
jeśli chodzi o płytę, to tak, był już kryzys i było nawet dziesiąte miejsce. od kilku tygodni znowu zdecydowanie lepiej. ale co do piosenki to się nie zgodzę, nie było gorszych tygodni. nawet jeśli kiedyś była niższa pozycja niż teraz, to wynikało to raczej z tego, że większa liczba piosenek podobało mi się bardziej. DoDekafonia ciągle na podobnym, bardzo wysokim poziomie.
tadzio3 napisał(a):Na razie mogę powiedzieć udało się polubić "Burning In The Skies".
to już coś Icon_mrgreen .
tadzio3 napisał(a):Z wielką ciekawością zacząłem słuchać nowego utworu Kombajnu do zbierania kur po wioskach. Cóż to musiał być za utwór Kombajnu skoro Ci się spodobał. Posłuchałem, ale nic. Jakoś nie wciągnął mnie. Muszę dać jeszcze im szansę.
żebyś wiedział za którym razem mi się spodobał zanim wszedł na listę Icon_mrgreen . na pewno było to z kilkanaście przesłuchań, nie wiem czy nie więcej Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Muse w końcu wypadł Icon_wink2
niestety...
koszMAREK napisał(a):Tylko 3 wspólne utwory w naszych zestawieniach. Bywało lepiej...
bywało i jeszcze będzie. teraz po prostu chwilowy kryzys Icon_wink2.
pabloyd napisał(a):Doszły mnie słuchy, że jakiś Kuba, głosujący na Offspring, wygrał co nie co Icon_wink2
tzn.? Icon_smile2 raczej nie chodziło o mnie, a przynajmniej nic o tym nie wiem Icon_wink2.
1981 napisał(a):Podoba mi się awans Linkin Park. Icon_smile2 Fajnie, że nie słuchasz narzekań malkontentów!
pewnie że nie, szkoda zdrowia. to znaczy nie słucham w sensie nie sugeruję się nimi, bo niestety jak czytam to mnie często wkurza. o "The Catalyst" sam pisałem niepochlebne rzeczy, ale ten numer naprawdę mi się nie podoba i teraz jak znam płytę to uważam, że jest jednym z najsłabszych na krążku. ale to nie dlatego, że jest za mało czegoś, czy za dużo czegoś innego, po prostu mi nie podchodzi. na płycie jest kilka utworów gdzie elektroniki jest nawet więcej, a mi pasują i miło się słucha.
natomiast denerwuje mnie jak ktoś mówi, że nie będzie słuchał tej płyty, bo tam jest dużo elektroniki. i już, koniec argumentów. albo jeszcze, że dlatego, że "The Catalyst" jest słabe. z takimi "argumentami" ciężko dyskutować...
02.11.2010 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):i znowu - nie mam zamiaru robić analiz dlaczego. po prostu słucham i wszystko mi w tym gra, nic nie zgrzyta. krótko mówiąc - podoba się
W końcu o to w tym wszystkim chodzi. Icon_smile2 Zawsze takie dywagacje można kończyć w taki sposób.
ku3a napisał(a):żebyś wiedział za którym razem mi się spodobał zanim wszedł na listę . na pewno było to z kilkanaście przesłuchań, nie wiem czy nie więcej
To z pewnością dam jeszcze szanse Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
03.11.2010 02:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości