Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DORLÉAC - Dorléac
emigrant
Unregistered

 
Post: #1
DORLÉAC - Dorléac
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS_Hk5z5ygN59OA3AQDJII...GnFiPROvc=]

Geike Arnaert pewnie wielu z Was kojarzy z Hooverphonic, belgijskiego przedstawiciela triptropu.
Chciałem zachęcić Was do posłuchania ( o ile płyta jest dostępna w PL, bo w sieci raczej trudno o nią) jej nowego projektu o nazwie DORLÉAC.

Album pod tym samym tytułem to 10 bardzo klimatycznych utworów. Muzycznie gdzieś pomiędzy PJ Harvey, Portishead a nawet Cocteau Twins.
Kilka niezłych momentów to z pewnością Kill You i Disparu, cała płyta jednak nie odbiega poziomem od tych utworów. Te wspomniane to akurat takie moje perełki z tej płyty.
Wydawałoby się, że najmniej ciekawym jest pierwszy singel Tommy And The Whale - mimo, że to bardzo ładny walczyk (szukajcie tutaj)

Więcej o płycie napisałem na e-migrancie . Wam jednak szczególnie polecam wspomiane Disparu oraz Kill You
07.10.2010 04:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Może być miło. Mam nadzieję, że słowa o podobieństwie do Port, Twinsów i PJ nie są tylko reklamowym bublem. Nie chciałbym się rozczarować zbytnio, a wszyscy ci artyści to moja absolutna czołówka Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.10.2010 04:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #3
 
Podejrzewam , że się nie rozczarujesz. Icon_biggrin3 Zapomniałem dopisać o pysznym zakończeniu, króciutkim ale subtelnym i wyciszonym Entourage II.

Osobiście bym wolał aby cały krążek był taki ''płynący'' ale i tak mnie ta płyta cieszy. Nie żałuję tych 17 euro, choć to tylko 30 minut słuchania.

Wszędzie znajduje, że piszę się to DORLÉAC a na okładce jest DORLEAC. Icon_wink2
07.10.2010 04:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
łaaaaaaaaał, ładne to. Tommy And The Whale rzadzi! Icon_smile2
07.10.2010 07:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
A czy można gdzieś dostać wersję studyjną tego ''Tommy''. Ja nie słucham koncertówek przy pierwszym kontakcie z daną muzyką.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.10.2010 08:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #6
 
Niestety. W sieci na te chwilę raczej nie do zdobycia, jedynie na iTunes za 0.99 centów.
07.10.2010 09:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #7
 
emigrant napisał(a):Wszędzie znajduje, że piszę się to DORLÉAC a na okładce jest DORLEAC. Icon_wink2
No właśnie. DORLÉAC nazywała się ta aktorka, a nazwa projektu muzycznego może być DORLEAC, szczególnie że tak jest na okładce. Nie mam żadnych danych na ten temat, ale tak mi się wydaje jak zobaczyłem okładkę. Poza tym czy w Belgii występuje w ogóle litera É, bo ta aktorka była francuską i w tym języku bardzo rozpowszechnione jest É
21.10.2010 12:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Czyli mam zmienić na ''e'' na swojej liście? To ważne, po potem w archiwach zostaje mi konkretna nazwa.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.10.2010 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #9
 
Tego Ci nie powiem, ale Janek jak by sprawdził czy wszędzie na płycie jest "e", to uważam że tak powinniśmy pisać. Jakiś powód jest że płytę wydaje się pod takim a nie innym szyldem. Choć wiadomym jest że nazwa jest wzięta od nazwiska tej aktorki, to może brak kreseczki nad "e" coś oznacza.
22.10.2010 10:28 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Przy nazwisku aktorki pewnie oznaczał, zważając na to, że była Francuzką Icon_smile Tutaj chyba niekoniecznie, bo nie zmienia ani położenia akcentu, ani wymowy w tej pozycji wyrazowej względem języka angielskiego Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.10.2010 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #11
 
We francuskim w ogóle mają "hopla" na punkcie literki "e", która występuje, z tego co pamiętam, w czterech postaciach: nasze "e", z kreseczkami w obie strony i jeszcze z daszkiem. Ogólnie mocno "walnięty" język, którego przestałem się uczyć po pierwszym semestrze, oznajmiając lektorce, że ten język musiał wymyślić władca, który nienawidził swojego ludu Icon_mrgreen
22.10.2010 08:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Ma swoją specyfikę i generalnie ciężko się go przyswaja Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.10.2010 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #13
 
na płycie jest ''e'' ale w belgijskiej liście przebojów jest '' Dorléac'', więc ja przyjąłem tę drugą pisownie, zobaczcie tutaj jak jest napisane

A ta aktorka to siostra Catherine Deneuve, pisałem o tym na emigrancie, ale fakt, nazwę zaczerpnięto od nazwiska francuskiej aktorki

Cały projekt to inspiracja filmem flamandzkiego reżysera Hansa Van Nuffela pt. Adem (premiera w przyszłym roku) gdzieś też znalazłem inny tytuł tego filmu ''Oxygen'', znaczy to jednak to samo; tlen, oddech

Dorléac to nie tylko Geike, to również Spinvis.
Jeszcze do końca nie wiem czy aby ta muzyka nie jest wykorzystana w tym filmie? Za mało oglądam tutejszej tv (gdzie promowano Dorléac) na rzecz tv nowej generacji '' n''
26.10.2010 12:52 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #14
 
a oto reklamówka filmu ''Adem'' link
04.11.2010 06:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości