Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
500
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
Ja lubię od Robbiego "Road to Mandalay" i "Tripping" Icon_smile
Od Blunta "Goodbye My Lover", od Mraza "I'm Yours", Travisa znam jedynie "Sing", a od Gorillaz mniej lub bardziej podobają mi się wszystkie wymienione Icon_smile Całkiem niezła piątka Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.10.2010 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
ku3a napisał(a):największym przebojem było "Me And My Monkey", którego widzę, że u Ciebie w ogóle nie było
Nie było, bo to był przebój tylko w Trójce (wtedy nie znałem Twojej listy), więc słyszałem go zaledwie raz w tygodniu. Zbyt rzadko, a calej płyty nigdy nie miałem.
michal91d napisał(a):dziwne trochę, że nie było u Ciebie "You Know Me" i "Morning Sun" Robbiego
Z ostatniej płyty Robbiego miałem u sibie tylko "Bodies"... Nic innego nie wpadło w ucho.
11.10.2010 07:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
15. 1102 (89) SIGUR RÓS - 7 utworów

SĂŚglópur
Hoppipolla
Glósóli
Hljómalind
Gobbledigook
Inní Mér Syngur Vitleysingur
ViĂ° Spilum Endalaust


Sigur Rós weszli na moją listę dopiero po ukazaniu się płyty "Takk..." - wielkie przeboje (w tym jeden naprawdę ogromny: "Glósóli") były na liście przez długie miesiące! Tak, jestem fanem. Takk... (to po islandzku "dziękuję"). Nie mam wątpliwości, że jeszcze mnie nie raz zachwycą.


14. 1135 (97) 王力宏 (LEEHOM) - 9

落叶归根
改变自己
你是我心内的一首歌
我们的歌
One World One Dream
心衳
春雨里洗过的太阳
柴米油盐酱醋茶
杜 U ♥ Me


Leehom, niepoprawny romantyk. Kilka razy był u mnie na pierwszym ("落叶归根", "我们的歌", "柴米油盐酱醋茶"), a jedna z jego piosenek zdobyła nawet tytuł przeboju roku!
A refren piosenki "改变自己" (zmienia się świat, zmieniam się ja) był przez jakiś czas moim mottem. Icon_smile2


13. 1163 (93) RADIOHEAD - 10

Pyramid Song
Knives Out
There There
2+2=5
Jigsaw Falling Into Place
Nude
Bodysnatchers
House Of Cards
Harry Patch (In Memory Of)
These Are My Twisted Words


Kolejni idole. Geniusze. Udawało im się wylansować przeboje nawet pomimo niezbyt przystępnej muzyki (a może i dzięki temu?)... Dotarli do szczytu z "There There" i "Jigsaw Falling Into Place", ale także "Knives Out" i "Nude" odniosły wielkie sukcesy.


12. 1185 (105) PLACEBO - 11

Special K.
The Bitter End
This Picture
Special Needs
Song To Say Goodbye
Infra-Red
Meds
Running Up That Hill
Battle For The Sun
For What It's Worth
The Never-Ending Why


Placebo i blokada miejsca pierwszego? Długo czekali na swój pierwszy numer 1 - dopiero "Meds" się to udało - i to też po uprzednim wypadnięciu z dwudziestki! Potem już było łatwiej: "Running Up That Hill" i "Battle For The Sun" zdobyły szczyt...


11. 1186 (111) THE BLACK EYED PEAS - 10

Where Is The Love
Shut Up
Hey Mama
Let's Get It Started
Don't Phunk With My Heart
Don't Lie
My Humps
Pump It
Meet Me Halfway
Rock That Body


To chyba zaskoczenie, że The Black Eyed Peas znaleźli się tak wysoko w zestawieniu. Zapracowali sobie na to dość równą formą - największe sukcesy odniosły piosenki "Let's Get It Started", "My Humps" (nawet numer 1!) i "Where Is The Love"...



Pierwsza dziesiątka za pasem. Jakieś typy? Icon_wink2
11.10.2010 08:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Sigur, Radio i Placebo miało swoich przedstawicieli w moich pierwszych dziesiątkach, z czego Sigur i Placebo zaliczyło pierwsze miejsca. no i Placebo to jeden z potentatów mojej listy. dwunaste miejsce to też znakomity wynik Icon_biggrin3.
1981 napisał(a):Potem już było łatwiej: "Running Up That Hill"
a czy RUTH nie było przebojem tylko w Trójce? Icon_wink2
1981 napisał(a):Pierwsza dziesiątka za pasem. Jakieś typy? Icon_wink2
spróbuję jakoś tak:

1. Jao Chou
2. Kent
3. Muse
4. Coldplay
5. U2
6. Linkin Park
7. Keane
8. Madonna
9. Depeche Mode
10. Manic Street Preachers
11.10.2010 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #25
 
Ja myślę, że w top 5 będą: Depeche Mode, Muse, Kent, Coldplay i Keane Icon_smile

Od Sigur Rós lubię Takk, ale nigdy nie było ich chyba u mnie na liście. A BEP lubiłem do "Elephunk" włącznie. "Where Is the Love" i "Shut Up" wtedy naprawdę mnie porwały Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.10.2010 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
ku3a napisał(a):a czy RUTH nie było przebojem tylko w Trójce? Icon_wink2
Było. Ale to już inne czasy niż "Me And My Monkey" Robbiego. Icon_smile2 Naprawdę! Kiedy "MAMM" było na pierwszym, ja nawet nie miałem komputera... więc o ściąganiu piosenek nie było mowy.
11.10.2010 03:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
10. 1204 (114) DEPECHE MODE - 11 utworów

Dream On
I Feel Loved
Freelove
Goodnight Lovers
Precious
A Pain That I'm Used To
Suffer Well
John The Revelator
Martyr
Wrong
Peace


Depeche Mode otwierają pierwszą dziesiątkę. Wielkie przeboje z "Excitera" ("Dream On" i "Freelove") i "Playing The Angel" ("A Pain That I'm Used To" i "Suffer Well") zapewniły wystarczająco dużo punktów by zneutralizować kiepskie wyniki piosenek z ostatniej płyty "Sound Of The Universe". Jeszcze zaskoczą, prawda?


9. 1246 (115) KEANE - 11

Everybody's Changing
This Is The Last Time
Bedshaped
Is It Any Wonder?
Crystal Ball
Nothing In My Way
A Bad Dream
Spiralling
The Lovers Are Losing
Perfect Symmetry
Stop For A Minute


Czy uwierzycie, że na początku bardzo mnie wkurzał ich debiutancki singiel "Somewhere Only We Know"? Tak bardzo, że nie wszedł na listę... Dopiero "Everybody's Changing" przełamało lody - tak skutecznie, że zdobyło tytuł przeboju roku! I to pomimo niezdobycia szczytu w poszczególnych notowaniach!
Kolejne wielkie przeboje ugruntowały świetną pozycję Keane - "Is It Any Wonder?", "Nothing In My Way" i "Spiralling".


8. 1506 (105) GARETH GATES - 7

Anyone Of Us (Stupid Mistake)
Unchained Melody
Spirit In The Sky
Say It Isn't So
Sunshine
Changes
Angel On My Shoulder


Swego czasu to był mój ulubiony wokalista. Icon_biggrin3 Niewiarygodne? A jednak! "Spirit In The Sky" to jeden z największych przebojów mojej listy - wiele tygodni na pierwszym miejscu, a i później nieźle się trzymał. A przecież są jeszcze "Anyone Of Us", "Unchained Melody", "Say It Isn't So"... i mógłbym tam wymieniać prawie do końca, bo tylko ostatnia piosenka nie odniosła sukcesu.
12.10.2010 03:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
wiedziałem, że Depesze wcale nie będą tak wysoko Icon_smile2.
z mojego typu dotyczącego Keane też się bardzo cieszę Icon_smile2.
no tak, o Garethcie zapomniałem, faktycznie Icon_smile2. jaka duża już różnica punktowa.
12.10.2010 09:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
7. 1690 (144) MADONNA - 13 utworów

What It Feels Like For A Girl
Die Another Day
American Life
Hollywood
Love Profusion
Hung Up
Sorry
Get Together
Jump
4 Minutes
Give It 2 Me
Miles Away
Celebration


No i jest. Królowa. Na pierwsze miejsce trafiła z "Die Another Day", "American Life", "Hung Up" (debiut na #2) i "Sorry" (debiut na #1!). Miała kilka wpadek, ale o nich nie będziemy wspominać. Królowa jest tylko jedna!


6. 1977 (164) LINKIN PARK - 17

One Step Closer
Crawling
In The End
Papercut
Pts. Of Athrty
Somewhere I Belong
Faint
Numb
From The Inside
Breaking The Habit
What I've Done
Bleed It Out
Shadow Of The Day
Given Up
New Divide
The Catalyst
Waiting For The End


17 piosenek na liście! W tym wiele, które trafiły na szczyt zestawienia - "In The End", "Somewhere I Belong", teraz ulubiony "Numb", "Breaking The Habit" (największy przebój tutaj) i świeży "The Catalyst". Drugi pod względem wielkości przebój to "New Divide" - ten jednak nie trafił na szczyt.
Linkin Park cały czas w formie!
13.10.2010 03:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 703
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
1981 napisał(a):7. 1690 (144) MADONNA - 13 utworów
7. 1977 (164) LINKIN PARK - 17
???
13.10.2010 07:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
kajman napisał(a):???
Drobiazg. Icon_wink2
13.10.2010 09:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Madonna bardzo blisko, a Linkin odgadnięty Icon_mrgreen . najważniejsze, że odgadłem, że obydwaj wykonawcy będą Icon_smile2.
ciekawe kto ma więcej utworów niż LP.
i ciekawe jakie teraz będą różnice punktowe.
13.10.2010 10:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
5. 2011 (151) KENT - 13 utworów

Max 500
Ingenting
Colombus
Generation Ex
Vy FrĂĽn Ett Luftslott
Dom Som Försvann
PĂĽ Drift
Töntarna
2000
Hjärta
Ensamheten
Gamla Ullevi
Skisser För Sommaren


Pękła granica 2000 punktów! Na piątym miejscu moja obecnie ulubiona grupa - Kent!
Znam ich od około 1999 roku, kiedy wyszła płyta "Isola". Pamiętam recenzję płyty w "Tylko Rocku" napisaną przez Pawła Kostrzewę. Wychwalał, wychwalał!! I zachęcony tą recenzją kuipiłem kasetę z Boeingem na okładce. A potem straciłem ich z oczu... Aż do 2005 roku - wtedy wyszedł singiel "Max 500", ale całej płyty wtedy jeszcze nie znalazlem.
A potem w 2007 roku na liście Kiefera pojawił się "Ingenting"... I lawina ruszyła, mania zaczęła się na dobre! Od tamtej pory wiele razy stawali na podium, kilka razy nawet na pierwszym. Wierzę, że w zestawieniu wykonawców będą jeszcze wyżej - na listę wszedł właśnie nowy singiel...


4. 2067 (164) U2 - 15

Stuck In A Moment You Can't Get Out Of
Elevation
Walk On
Electrical Storm
The Hands That Built America
Vertigo
Sometimes You Can't Make It On Your Own
City Of Blinding Lights
Original Of The Species
The Saints Are Coming
Window In The Skies
Wave Of Sorrow (Birdland)
Get On Your Boots
Magnificent
I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight


U2 było kiedyś moją ulubioną grupą. Mieli na liście 4 przeogromne przeboje - "Walk On", "Electrical Storm" (debiut na #1), "Vertigo" (debiut na #4) i "Magnificent". "The Hands That Built America" skoczyło kiedyś z #15 na szczyt! I tylko szkoda, że ostatnia piosenka zdobyła zaledwie 1 punkt...
Niestety dla nich, Kent mają już bardzo niewielką przewagę i są nadal w formie.
14.10.2010 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
przy U2 byłem bardzo blisko, a przy Kencie trochę przesadziłem Icon_smile2. ale może myślałem przyszłościowo Icon_wink2. ciekawe ile dadzą radę podskoczyć w najbliższych miesiącach.
u mnie Kent żadnych sukcesów na razie nie odnosił. U2 odnosiło, ale już stosunkowo dawno. kiedyś byli u mnie wielką potęgą.
14.10.2010 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
10 miejsce Depeche Mode to duża niespodzianka. Byłem pewny, że załapią się do top 5. Pewny. I nie miały na to wpływu nawet średnie wyniki singli z ''Sound of The Universe''.
Co do Garetha Gatesa, to wiem tylko kim jest. Słyszałem jakiś jeden singiel i raczej nie będę nigdy jego fanem. Tak jak 99% ludzi, którzy karierę zrobili dzięki kolejnym edycjom różnych dziwacznych reality show.
Z Linkin Park poleciałeś ostro. 17 piosenek Icon_eek2 To chyba tak na złość mi Icon_razz2 Brak top 3 dla Kent to kolejna sensacja, ale teraz można już obstawiać co najmniej dwóch artystów z dalekiego wschodu na podium Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2010 02:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
saferłel napisał(a):Z Linkin Park poleciałeś ostro. 17 piosenek Icon_eek2 To chyba tak na złość mi Icon_razz2
hahaha! A tobie rzeczywiście ŻADNA ich piosenka się nie podoba?
15.10.2010 03:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
3. 2252 (181) COLDPLAY - 14 piosenek

Don't Panic
In My Place
The Scientist
Clocks
God Put A Smile Upon Your Face
Speed Of Sound
Fix You
Talk
The Hardest Part
Violet Hill
Viva La Vida
Lovers In Japan
Life In Technicolour II
Strawberry Swing


Uwielbiam Coldplay, chociaż wydaje mi się, że kiedyś bardziej niż obecnie. Trochę zaczęło mi przechodzić po wydaniu ostatniej płyty, z której co prawda udało wylansować się przebój "Violet Hill", ale jako całokształt prezentowała się słabiej niż poprzednie.
Największe sukcesy odniosły: "Don't Panic" (przebój 2001 roku!), "Speed Of Sound" (debiut na #3), "Talk" (prawie pół roku na liście!), "The Hardest Part" i wyżej wspomniane "Violet Hill" (jedyny ich debiut na #1).
I tylko ostatni singiel zdobył zawstydzające 5 punktów...


2. 2536 (201) MUSE - 19

New Born
Bliss
Hyper Music
In Your World
Dead Star
Time Is Running Out
Hysteria
Butterflies And Hurricanes
Super Massive Black Hole
Starlight
Knights Of Cydonia
Invincible
Map Of The Problematique
Glorious
Uprising
Undisclosed Desires
Resistance
Exogenesis: Symphony
Neutron Star Collision (Love Is Forever)


Zaczynali bardzo nieśmiało: "New Born" doszło do miejsca 14, "Bliss" do 10, "Hyper Music" do 7, "In Your World" do 4... Forma rosła z każdym kolejnym singlem. Pierwszy numer 1 to "Time Is Running Out", pierwszy debiut na szczycie to "Super Massive Black Hole". 19 utworów na liście!! a wśród nich tak wielkie przeboje jak "Starlight", "Map Of The Problematique" (debiut na #2) i "Uprising" (kolejny debiut na szczycie)!
To moi bogowie.
15.10.2010 04:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
nie czuję się jakimś wielkim znawcą Twojej listy, ale jestem ogromnie zadowolony ze swojego typu pierwszej dziesiątki Icon_biggrin3 .
ostatnia twórczość Coldplay zdecydowanie do mnie nie trafia, ale jest kilka ich piosenek które bardzo lubię i oczywiście liczę na to, że ta liczba zostanie zwiększona o następne kilka Icon_wink2.
no a Muse to biorąc pod uwagę ostatnie powiedzmy 5 lat, jedni z największych na mojej liście Icon_smile2. ciekawe ile stracili do zwycięzcy.
15.10.2010 10:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #39
 
dwa miejsca na podium moich ulubionych zespołów mnie bardzo satysfakcjonują.
Kto na pierwszym nie trudno zgadnąć Icon_biggrin3
15.10.2010 10:10 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #40
 
Coldplay przy Muse to mistrzowie świata, ale takie podium mimo wszystko nie bardzo mnie satysfakcjonuje... No ale to Twoje podium i Twoja lista Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.10.2010 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości